2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

gökçencim diş geliyor olabilir tatlım.
dün akşam kızım öylebir düştü ki burun üstü. hiç böyle düşürmemiştim. önümde oturmuştu kaşık maması yediriyordum eltimin kızı kanepeden yere hoplamak istedi bende sadece kafamı döndürdüm yapma demek için benimki kalkmak istemiş sanırım. oyuncağa uzanmak isterken pattt burun üstü. yavrum ne ağladı ya.. bizim evin duvarları ince aşağıda yukarıda yan dairede konuşulanlar duyulur. tabi bizimkilerde duyluyordur. ikaz etmek için döndüm. pişman oldum ya. annesi dur deseydi de ben kuzuma baksaydım. yavrum nasıl ağlıyor babasına bakıp bakıp.. içini çeke çeke. zaten dünde 3aşı birdenyapılmıştı.hepsinin huzursuzluğu vardı sanırım..bizde dün kuzumla yatak odasında yattık. babamız almış yastığı kendininki benim kafamın altında. almış benim yastığımı küçük odada minderin üzerine kıvrılıp uyumuş. gece kalktım ama kaldırasım gelmedi.. kızımın kokusuyla uyumak geldi içimden. bu gün gece 2 de 4 de ve 6 da yedi benimki oysa kalkmazdı gece. sabah adamcık dayanamadı mama yediriken hadi yatağına yatırda burda uyuyayım dedi..aldım bebişimi yatağına, odasına yattı benimki. sabah kalkamadı tabi.. gece rahat uyuyamamış. geç kalktık sonra bir afrabir tafra.. sanki ben suçluyum. uyandırsaymış... bu saat oldu yeni dağılıyor keçisi..
öyle işte...
kızlar birde su içiremiyorum ya içmek istemiyor. napcam bilmiyorum bifikri olan var mı

ebrucum canım çok güzel haberlerle dönmüş olmana çok sevindim.. sınavda da başarılı olacağına inancım tam.. hayırlısı olsun hakkında.. sen gerçekten çok akıllı bir kadınsın..başka bişey söylemek istemiyorum..harikasın!

gece habire emdi ve mememi ısırdı.dişine jel sürdük fayda etmedi.gece çayı da aynen öyle.

su içmiyorsa meyve suyuyla karıştırıp içirebilirsin.vye bitki çayı yaparak içirebilirsin.

merhaba kızlarrrr
bizde uyumadık gece hemde hiç arda biliyosunuz hasat burnu tıkanıyo hi yatmıyo geceleri bende perişain oldum valla
onun dışında bizim evdede durumlar iyi değil.konuşmuyoruz.elif canım aynı huy bzizmkindede var ben ona kızsam küssem gbana daha çok küser bkler ben barışayıım bende onun huyunu bildiğimden hep özverili davranırım inata indirmem.ama bu sefer bende pis inat ettim konuşmayacam hatasını anlayıp özürler dileyip pişman olacak sonra konuşacam.
ayperincim hoşgeldin aramızaaa tekrardan seni görmek harika meleğinede geçmiş olsun
deryacım inş işlerin yoluna girer
saadetcim dişiniz hayırlı olsun vede bakıcından memnun olmana sevindim
ridacım yine insana pozitifilk yayıyorsun vede ufak kazanız için geçmiş olsun elif rida ve deryacım
gökçencim bence kuzeyin hasatlıktan sonra uyku düzeni değişt,i bu gece azcık geç yatır bak yeni bir düzen olacak ve gece tyatacak yani inşşşşş
bizimkide çoooooookbyaramaz kablolatra terlikelr kumandalara herşeye atlıyor bende valla hep yere bırakıyorum kanepeye koltuğa bıraksanız çoçuk düşer zaten lütfennnn bir saniye bile yalnız koltukta bırakmayın
elifcim ben park yatak kullanıyorum memnunum valla şuanada en alt seviyeye getirmişim hatta bazen içinde oyun bile oynuyor

ya ebruyuuu unuttummm canım çok sevindim aranızın iyi olmasına seni neşeli görmek harika sınavında başarılar

gökçencim diş geliyor olabilir tatlım.
dün akşam kızım öylebir düştü ki burun üstü. hiç böyle düşürmemiştim. önümde oturmuştu kaşık maması yediriyordum eltimin kızı kanepeden yere hoplamak istedi bende sadece kafamı döndürdüm yapma demek için benimki kalkmak istemiş sanırım. oyuncağa uzanmak isterken pattt burun üstü. yavrum ne ağladı ya.. bizim evin duvarları ince aşağıda yukarıda yan dairede konuşulanlar duyulur. tabi bizimkilerde duyluyordur. ikaz etmek için döndüm. pişman oldum ya. annesi dur deseydi de ben kuzuma baksaydım. yavrum nasıl ağlıyor babasına bakıp bakıp.. içini çeke çeke. zaten dünde 3aşı birdenyapılmıştı.hepsinin huzursuzluğu vardı sanırım..bizde dün kuzumla yatak odasında yattık. babamız almış yastığı kendininki benim kafamın altında. almış benim yastığımı küçük odada minderin üzerine kıvrılıp uyumuş. gece kalktım ama kaldırasım gelmedi.. kızımın kokusuyla uyumak geldi içimden. bu gün gece 2 de 4 de ve 6 da yedi benimki oysa kalkmazdı gece. sabah adamcık dayanamadı mama yediriken hadi yatağına yatırda burda uyuyayım dedi..aldım bebişimi yatağına, odasına yattı benimki. sabah kalkamadı tabi.. gece rahat uyuyamamış. geç kalktık sonra bir afrabir tafra.. sanki ben suçluyum. uyandırsaymış... bu saat oldu yeni dağılıyor keçisi..
öyle işte...
kızlar birde su içiremiyorum ya içmek istemiyor. napcam bilmiyorum bifikri olan var mı
canım birde çay bardağında vermeyi dene belki içer

ben hiç biberon kullanmıyom
tupperware suluğum das var onuda kullanmıyom en iyisi direk bardağa alıştırmak

deryacım size de geçmiş olsun canım, dün ben de ilk kez düşürdüm oğluşu..
gökçencim seni anlayabiliyorum, aynı şeyleri yaşıyoruz şu anda..
annem suyunu kaşık kaşık içiriyor..ben de biberonda oyun oynarken veriyorum..sıkmadan üstüne gitmeden...

Ben suluk aldım oğluma..Alıştırma bardağıda diyorlar galiba..Bebedor markaydı yanlış hatırlamıyorsam..Eczanelerde ve Migrosta satılıyor..Bebek mağazalarındada vardır heralde..Benim oğlan susuz kalınca hemen belli ediyo bezinden..O yüzden bende çay bardağı çay kaşığı çok zahmetli olduğundan artık sulukla veriyorum..Daha kolay oluyor..Çay kaşığıyla verdiğim zaman bir süre sonra işi oyuna çeviriyor. Gargara yapıyor, püskürtüp önünü ıslatıyor, ama suluktan biberon gibi çekiyor, çok rahat ettim.:içelim: Bu arada plastiklere sıcak su konulmaması gerekiyormuş..O yüzden suyunu kaynattıktan sonra ılık bi hale gelince koyuyorum suluğun içine..

Gökçencim oğluna calpol vermeyi deneseydin keşke bide..Sürekli emmek istemesinin sebebi sütün hem antibiyotik hemde ağrı kesici özelliği olmasından dolayı olabilir..Emdikçe ağrısı azaldığı için rahatlıyodur..Ama yinede yakından gözlemlemende ve ateşini takip etmende fayda var..Çünkü doktorlar her huysuzluğu ve ateşi diş zannetmeyin diyorlar..Diş çıkaracak bebekler genelde ishalde oluyor..Oradanda anlayabilirsin..(benim oğlanda çıkarmadı daha ama çevremden öyle duyuyorum) Birde gece kalktığında kızma canım ya..Bebek sahibi olmak malesef fedakarlık istiyo..Uykusuzluk gerçekten çok zor..Bende son dönemde artık nasıl uyuduğumu bile bilmiyorum..Zaten geç yatıyorum gecede bazen oğlanı uyutmak için bir saat ayağımda sallıyorum annemlerde beşik olmadığı için..Bölük pörçük bi uykuyla geziniyorum gündüz ama onada alışıyo insan..Eskiden çok uyurdum onlara sayıyorum bende :))

Gizemcim teşekkür ederim canım:1hug: Senin göğüslerin iyileşmedimi daha ..

Ridacım ve Deryacım çok geçmiş olsun..Belki nazar da oluyodur bebişlere..Böyle kazaları atlatmak için sadaka verebilirsiniz aslında..Benim oğlum doğduğunda bebeklere kurban kesilirmiş diye duyduğumuz için kurban kesmiştik..Belki bebeklerinizin akika (şükür) kurbanının kesilmesi gerekiyor..

"Akika, çocukları belalardan, hastalıklardan korur. Kıyamette, anaya, babaya, ayrı bir şefaat ederler. Erkek çocuk için iki, kız çocuk için bir akika hayvanı kesilir. Kesilen akikadan kendisi ve zengin fakir herkes yiyebilir, pişmiş veya çiğ olarak zengin fakir herkese verebilir." diye bir yazı var..Akika kurbanı nedir .:.: www.dinimizislam.com :.:.

Elifcim aynı evde iki küçük çocuk çok zordur dimi..Benim yeğenlerden biliyorum..Hepside ellerinden gelse kıskançlıktan birbirinin boğazını sıkar..Üstelik kıskançlığın yaşıda yok..Doğumla gelen bi duygu galiba kaydirigubbakcemile3 Park yatak konusunda eğer çocuklar seni çok zorluyorsa almanı tavsiye ederim..En azından bebeğin güvende olduğunu bilirsin..

mercancığım canım,bizimkiler evet cok yakın doğdular:)şuan bizimkide herşeye atılıyor ağzına herşeyi götürüyor,geçen gün masadaki kağıdın yarısını saniye içinde kemirmiş düşün:)kucağımda bile durmuyor uyanıkken zor oluyor,yere koyuyorum bende ama bizimki yerde tembel,yüzükoyun koyuyorum ama sırt üstü dönüyor ,genelde döne döne gitmek istediği yere gidiyor..hiç sürünme emekleme hareketi falan yok ,oturuyor ama dikkati dağılınca devriliyor.ayakta durmayı cok seviyor,koltuk kenarına yaslıyorum öyle duruyor..dr da böyle olur dedi bazı cocuk emeklemeden yürür dedi,bakalım günbegün yaşıyoruz herşeyi...canım park yatak bizde kullanıyoruz sık gittiğimiz için kayınvaldemin evine park yatak aldık oraya gidince kullanıyoruz ,çok rahat oluyor,yakında yatağı eve taşıyacağım..bir arkadaşım kızını park yatağa koyamamıştı,cocuk sıkılıyormuş içine girdiğinde genelde kullanışlı ama bebeğin yapısına görede değişebilir kullanım.

Murgizciğim,geçen hafta kızımın burnu cok tıkanıktı gerçi kullanıyorsundur ama bize Rhınomer Baby damla cok iyi geldi tavsiye ederim canım.

Günaydın arkadaşlar :1hug:

Gününüz güzel olsun..a.s.
Evinize bereket dolsun..cokacimcoook
Her işiniz yolunda gitsin :eek:
Yüzünüzden gülücük eksilmesin kaydirigubbakcemile3
Kötü kaynanalar, görümceler, sizden uzak :eek:klava:
Tüm dualarınız kabul OLSUN :hooray:

ebrucum bu ne iyi dilek böyle sağol canım ama iyi yada kötü kaynanaların uzaklaşması mümkün değil üstte oturuyo canım:))))))

hepinize günaydın kızlar gerçi bize öğlen oldu ama bugün alperen bey 6 da kalktı peşinden babası onun peşinden abisi hertaraf her tarafta :)) eşim alpereni uyutuyodum eşim oyun oynadığı için pc yi açık bırakıyo işe giderken bende biz göz atayım dedim şimdi alperen yerde ben gidiyorum bu arada eşi metin2 oynayan veya bilen varmı

kızlar günaydın ya.. bi yorgunluk bi uykusuzluk. tövbe yarabbim sabah kalkarken kahretsin ya dedim. artık nasıl bezdiysem. gözkapaklarımı açmak bile ölüm... bendükkanda yalnızım eşimde kendi dükkanında yalnız. benim elemanda kum döküyormuş hastaneye gitti. başım ağrıyor ya... annemi özledim yaaaaaaaaa..
ebrucum maşallah iyi olmana sevindim canım. bendede nuby nin alıştırma bardağı var onu çok seviyor ama suyu ağzından çıkarıyor. normal biberonda var su için onuda istemiyor. çişide azaldı. en kısa zamanda bi çözüm bulmak gerek.
akika kurbanını bizde kesmiştik Allah kabul etsin inşallah. herkesinkini.
kızlar herkese günaydın. bugün en enerjik olan ebru var aramızda sanırım. benden pek fayda yok... keyfim de yok.ruh halimde gördüğünüz gibi pek bi suratsızım bugün.
rida, saadet, gökçen, meram, mercan, ebru, canan, murgiz, gösbebeğim, sekertaş, ayperin herkese merhaba

X