2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar mrb sayfayı ve başlığı yeni gördüm hemen koştum benim oğlumda 18 mayısta doğdu sayfayı galiba tülayy açmış o ne zaman doğurmuş acaba merak ettim

bu arada bende öğretmenim şans tam bugün gördüm sizleri öğretmen arkadaşlarımın günü kutlu olsun

ben çok sık giremem malum okul ev işleri ve oğlumla herşeye yetişemiyorum ama fırsat buldukça girerim sizlerle tanışmak güzel olur

canım hoşgeldin aramıza. evet sayfayı tülay açmıştı. mayıs ortasında doğum yaptı o da benden 2-3 gün önceydi sanırım. beninki 12 mayıs .

seninde günün kutlu olsun.

canım bir ara ulaş'ta öyle uyuyordu. birde ben nası yatırırsam yatırayım uykuda dönüyodu. ben de korkudan uyuyamadım birkaç gece. sonra baktım beyefendinin keyfi yerinde. bence sende korkma tedbiri elden burakmamak lazım biliyorum ama bebişler rahat edemedikleri pozisyoda yatmıyor

elifciğim burdayım canım ya çok üzülüyorum giremiyorum takip edemiyorum sizi ya. gün nasıl geçiyor anlamıyorum. bu sıpa hareketlendi iyice annesini bırakmıyor hiç. oturdummu yok biyerin altına giriyor yada ağlıyor okuduğumdanda bişey anlamıyorum. gece bile bırakmadı beni şuanda uykudan uyandı emiyor sıpa. tek elle yazmaya çalışıyorum:)) artık eskisi gibi yanıma koyunca yazışırken durmuyor sabit yanımda:))))
elifciğim dediğin gibi bala bende dikkat ediyorum. benim yiğenim var küçüklüğünden beri alerjisi var bala. şişiyor yiyince. boğazımacıyor derdi istemezdi yemek inanmazdık bizde bi gün babası zorla yedirmiş bi kaşık çoçukcağız nasıl şişmişti suratı. sonra inandıkki gerçekmiş. uzun zaman sonra geçmiştir diye annem kahvaltısında ekmeğe minicik sürmüştü onu bile farkedip bunun içinde nevar buğazım yanıyor diye gıcık tutmuştu. nevarsa bu balda anlamadım.
pekmezde bizim yemek listemizde kahvaltıdan sonra 1 çay kaşığı verilcek yazıyor ama ben hep unutuyorum vermeyi. saat kurucam bundan sonra.

herkezi öpüyorummm..... eskisi gibi kavuşmak dileğiyle.....

Günaydın arkadaşlar,

Tüm öğretmen arkadaşların geçmiş öğretmenler gününü kutluyorum..a.s.:1hug:Hamileliği boyunca çalışıp emek veren ve tekrar işine geri dönen öğretmen arkadaşlara kolaylıklar diliyorum..Gerçekten meslek sahibi anne olmak helede öğretmen olmak bir kadın için gerçekten çok fedakarlık gerektiriyor..

Ek gıda konusunda verilmemesi gereken şeylerin SALÇA-DOMATES-TUZ-BAL-TROPİKAL MEYVELER olduğunu biliyorum sadece..Oğluma birkaç gündür pekmez vermeye başladık..Ama en çok annemin yaptığı bazlamaları ( ekmek yani) seviyor..Bu arada meyve olarak kolayıma geldiği için muz veriyordum sadece çünkü hala cam rende alamadım. Annemin katı meyve sıkacağı sözü var bakalım alırsa onunla havuç falan sıkıp vermek istiyorum..Bu arada havucun önemini de hatırlatmak isterim yetişkinlerde bile bir ay boyunca içilen bir bardak havuç suyu hafızayı çok kuvvetlendiriyor.. üstelik gözlerede çok faydalı..Ama havucun içindeki vitaminler yağda eriyen vitamin olduğu için yemeğini yapmak daha faydalı..Henüz benim oğluşa hiç sebze çorbası yapmadık çünkü annemlerde çorbayı püre haline getirecek zımbırtı yok

Bu arada bebeği uyurken dönen arkadaşlara bir tavsiyem var..Ben oğlumu çok sıkmadan kundak yaparak yatırıyorum..Bebeği sarmanın aslında sanılanın aksine zararlı olmadığını, motor gelişimine faydalı olduğunu bebeği rahatlattığını ve avrupada gittikçe yaygınlaştığını okudum..Böylece bu kış aylarında hem üşümüyor (malum apartmanda yaşayanlar bilir gece yarısı kalariferleri kapatma adeti vardır cimri yönetimin) hemde elini kolunu yüzüne değdirip uyanmıyor ve kolları sarılı olduğu için kollarından destek alıp dönemiyor..Birde sarıp sallamak için yatırdığımda başını kaldırıp bana bakmaya çalışması gerçekten çok komikkaydirigubbakcemile3 Tek sıkıntım biraz terli kalkıyor ama ben hemen üstünü değiştiriyorum..

Ridacım canım çok şükür iyiyim ben, oğluşta iyi..Anneannesine çok düşkün artık ona benden daha fazla gülücük atmaya başladı..Arada bir kıskanmıyor değilim aslında kaydirigubbakcemile3 Bu hafta sonu sınavlardan biri var diğeride Aralık 20 de aslında çalışmaya başladığımda verimli çalışabiliyorum ama başlamam biraz zor oluyor..Çünkü bebek olunca çok fazla oturamıyorum başında ama yinede çok şükür oğlum beni çok mutlu ediyor..Bu arada canım oğlunun neden kustuğunu bilebiliyormusun, reflü falanmı oldu acaba, biliyorsun reflü bebeklerde kilo alımını da çok etkiliyor, eğer henüz gitmediysen bir doktora danışmanda fayda var. Eğer varsa MR olan bir hastaneye gitmeni yada bir ultrason çektirmeni tavsiye ederim

Eminim bütün anneler benim gibidir..Bir söz var ya hani "kadınlar zayıftır ama analar güçlüdür" diye..Gerçekten anne olduktan sonra insanın hayata bakışı farklılaşıyor..İnsan karşılıksız ve sürekli fedakarlık yapmanın ne olduğunu öğreniyor..Kendisi için yapmaya üşendiği pek çok şeyi bebeği için seve seve yapıyor..Ve burdaki tüm Mayıs annelerine çok teşekkür ediyorum gerçekten..Birbirimizi sadece fizik olarak tanımıyoruz ama kimseye anlatamadığımız şeyleri paylaşıyoruz, dertleşiyoruz, güç buluyoruz..

Benim gerçekte dostum zannettiğim bir arkadaşım geçenlerde bana " ben senin dertlerini dinleyip sana destek olmaya çalıştım vs vs" deyip yaptığı iyiliği başıma kakmaya çalıştı..Tartışma sebebimizde arkadaşımın sürekli her konuda kendini üstün göstermeye çalışması, sahip olduğu şeyleri insanın gözüne sokup, sahip olamadığı şeylere haset etmesiydi..En son msninin kişisel ileti bölümüne " kendime, güzelliğime, gücüme hayranım" yazmış..Bense bir anne ve 30 yaşlarına gelmiş insanlar olarak bunların önemli olmadığını hayatın gösterişten ibaret olmadığını herkesin kendi hayatını yaşadığını yaptığının yanlış olduğunu ifade etmeye çalıştım sadece. Ve dedimki " bir insanın kendisine hayran olması bişey ifade etmez önemli olan başkalarının ona hayran olmasıdır..Hem bana kayınvalidesini kötüleyip "bizden uzak olsun" diyen birinin sonra "kayınvalidemde oğluma markalı kıyafetler aldı, ne iyi kadın" diye hava atması bana çok mantıksız geldi..Bilmiyorum belki ben çok değiştim ama artık bu tarz insanlardan hoşlanmıyorum..İnsanın ne giydiği, ne kadar parasının olduğu değil kalbinin ne kadar temiz olduğu önemli benim için..Allah herkese farklı bir kader farklı bir rızık vermiş imtihan etmek için..Sonuçta bizim Peygamberimizde (as) mütevazi yaşamış bir kuldu. Sonuçta ben arkadaşımı msnden sildim telefonlarını da sildim..Çünkü onun hasetçiliğinin banada bir gün zarar vermesinden korktum..Sizede tavsiyem çevrenizde böyle insanlar varsa uzak durun, uzak duramıyorsanız konuşmaya başladığında artık onu duymayın farklı şeyler düşünün yada sözünü kesip konuyu değiştirin çünkü bu tarz insanlarda insanın psikolojisini yıpratabiliyor..Kendinizde böyle şeyler hissediyorsanız (ben üniversitedeyken hissediyordum) bundan kurtulmaya çalışın ve en nihayetinde bir kul olduğunuzu ve "MÜLK SAHİBİNİN ALLAH OLDUĞUNU DİLEDİĞİNE VERDİĞİNİ" hatırlayın..Sahip olduklarınız için şükredin :)

Neyse çok uzattım yine -tatlicadiarzu-

Son düzenleme:
avebru sanki benim görümcemi tarif etmişsin o da hep yakınır görümcesi çocukları için pazardan alırmış hediyeleri fln diye... çocuklarının doğum gününde valla sırf böyle arkamdan konuşacak diye ne alacağımı şaşırıyorum -tatlicadiarzu- onun içinde parası olan insan kaliteli insan kültürlü insan. parasızsan kültürsüz cahilin tekisin... yüce mevlam bu insanlara hidayet versin bizdende uzak tutsun AMİN

ebru çok güzel yazmışsın.zaten bu tip insanlardan arkadaş olmaz.
sevos,pazarlar şimdi eskisi gibi değil.çok kaliteli şeyler var.bayramda ayvalığa gitmiştik.orada kocaman bi pazar kuruluyor.yunanlılar falan geliyor hatta. ordan Kuzey'e bi ton şey aldım.ne rengi soldu ne de çekti.gayet güzelller.zaten giyeceği en fazla birkaç ay.markalı olnlarda çok ama yazık ya eskimeden küçülüyor bi ton para veriyoruz bi de. '' çocuğun yediği helal,giydiği haram ''demişler atalarımız.

meraba ruhumsun hoşgeldin aramıza katılımının sürekli olmasını dilerim

hoşgeldin kardelencim canım valla durumlrımız aynı ardada çok yaramaz eli dursa ayağı durmuyor bilgisayara atlıyor resmen yerde sürekli hareketli canı sıkılıncas mız mızzz ediyor beni çok yoruyor
bende pekmezi kahvaltı dışında aç olduğu bir vakittte 1 tatlı kaşığı veriyorum dr tatlı kaaşığı verebilirsin demişti
buarada ebrucum sebze çorbası yapmak için bişiye gerek yokki 1 havuç 1 patatesi güzelce yıka soy küçük küçük parçala düdüklü tencereye koy içine 1 tatlı kaşığı pirinç yada irmik koy 1-2 bardak su 10 dk pişir çıkıncada tel süzgeçte süz üzerine 1 çay kaşığı zeytinyasğı katıştır yedir buna alışınca çorbayı çeşitlendir ben kabak brokoli semiz otu da koydum vede tavuğada geçtim şimdide bulgura geçecem
blender zatten önerilmiyor
katı meyve sıkacağı bende var kullammıyom cam rende mutlaka edin elmayla başlamanı öneririm
6.ydan sonrada kahvaltıda yumurta ve tuzsuz beyaz peynire dönüşmlü başlanıyor
ekmek içinde erken bence
önerilierimi dikkate alırsan paylaştım senle bildiklrimi ve uyguladıklarımı cokacimcoook

Çok teşekkür ederim canım..Sebze çorbasını deniycem en kısa zamanda..Bi tane tel süzgeçle cam rende aldırim yarın annemlere de..Yumurtanın sarısını bende vermeye başladım..Peynirde veriyoruz akşamdan ıslatıp..Ekmeğinde pek zararını görmedik esasen bazıları vermeyin diyor .. Annem tarhana yapıyo çorba olarak şimdilik, akşamlarıda muhallebi veriyoruz doktora sorduk tarhanaya kıymada koyabilirsiniz zararı olmaz dedi 5.5 aylıkken..

tuğbacım bu ne güzellik böyle hoş geldin..buğra pek tatlı maşallah...ooo araba kullanmayı bile öğrenmiş yetenekli çocuk ne de olsa....annesine çekmiş

ebrucum maşallah yunus emreye..benim oğlan da anneanneye çok düşkün..eve çıkarken mızırdanıyor bile artık..annem muhammedin gündüz kusmadığını söylüyor..yedirip yatırıyormuş hiç kımıldatmıyorum diyor..biz gelince kucağımıza alıyoruz..ve her defasında da çıkarıyor...yarın götüreceğim oğluşu hastaneye..bakalım hayırlısı inşallah..ben de reflüden şüpheleniyorum..elifin dediğine göre normalmış bazı çocuklarda ama yine sizin de dediğiniz gibi içimin rahatlaması açısından götürücem..
bu arada yine çok güzel konulara değinmişsin..valla arkadaşım ondan uzaklaşmakla çok iyi yapmışsın...benim de böyle bir tanıdığım var ne yazık kı çok yakın bir akrabam ve büyüğüm olduğu için onu hayatımızdan çıkarmamız imkansız olduğundan onunla tlf da olsun, yüzyüze olsun görüştüğümde ruhum daralıyor..aldıklarını, yaptıklarını, giydiklerini, yediklerini övündükçe kıramplar giriyor kalbime..böyle insanlarda iman-kalp-akıl üçlüsü bir arada bulunmuyor..Allaha havale ediyorum ve görüşmemeye rastlaşmamaya özen gösteriyorum..bazen aklıma gelince bile estağfirullah diyorum..günaha girmekten Allaha sığınıyorum..

kızlar herkese merhaba. bugün yazamadım ya doğru dürüst giredemidm tam giriyorum müşteri geliyor. öğle yemeğimi şimdi yedim. çok şükür bugün iyiydi işlerim. tek iş olsunda ben aç kalayım akşam yiyiveririm.
ridacım muhammed nasıl oldu biraz daha iyidir umarım. kusuyormuş yeni okudum canım ya,
ebrucum iyi gördüm seni... Allah bozmasın.
canancım görünmüyorsun
mercan iyisindir inşallah biraz daha.
meram, gökçen, sekertas, gösbebeğim, murgiz. sizlernasılsınız kuzularınız nasıl iyilerdir inşallah.b keyifleriniz yerindedir. herkese merhaba

evet canım bencede hemen edin artık tüm bebişler aktif olarak ek gıdaya geçti:lepi: iyi yunus emre kahvaltı vede çorbasına başlamışcokacimcoook afiyeti olsun
ben tarhanaya ve dana etinede 7.ayı doldursun o şekil geçeçec az kaldı 1 hafat sonrakaydirigubbakcemile5ekmek ise 8. aya doldurmadan geçmeyi düşünmüyorum ekmek de vermemeyi düşünüyorum evde içine şeker koymadan keke yapacam kuru üzümü kuru kayısıyı falan robottan geçirip keke ekleyip o şekil bir kek yapıp yedirmeyi düşünüyorum nasıl olsa bu sene boşum evde çatlıyom zaten çoçuğuma faydalı olim dimi:içelim:

cumartsi doktora gittiğimizde sordum.ek gıdaya geç artık dedi.ben de bu sabah kahvaltı verdim.ikindin de yoğurt. yoğurdu kendim hazırlıyorum.doktor sadece inek sütünü yoğurt yaparken kullan onun dışında kesinlikle kullanma dedi. devam maması ve hazır kaşık mamalarını da kullanma dedi.tavsiye etmedi yani.ben de kullanmıyordum zaten.sadece kavanoz mamalarından meyve püresi aldım biyere gidersek lazım olur diye.bazen dışarda emzirmek sıkıntı oluyor.

ekmek yapma makinesi var.ekmeği bazen onda yapıyorum.tuzsuz yapıp Kuzey'e verbilirim sanırım bi sakıncası olmaz.yada mısır unuyla yapıp da verilebilir hazmı kolay olur.

aşıyı da erteledim pazartesi götürcem.3 gün gecikse bişey olmaz heralde.

Son düzenleme:
Y akizlar ne soyliycem,simdi 2009 mayis annelrine soyle bir baktimda dogum listeleri ne kadar da guzel olmus...Biizm iicn o gunler simdi ne kadar uzak geliyor...Listede cok cock goz alici.Gerci KARDELENCIGIMIN YAPTIGI kupali listeyi de untmuusm degilim ama ne kadar arka sayfalarda kalmis....Acaba diyorum bizde listemizi yenilesek mi?Daha kapsamli olarak?
O zamanlardaki arkadaslarin iismleri yavas yavas unutuluyor,bazi bebeislerin ismi birbirine giriyor.....Mesele dreyacim senin kizinin ismin i dunden beri duusnuyorum hatirlayamadim bir turlu....Belki 2009 mayis annelrinden yardim aliriz...Belki de o listeyi de sabitler soyle bir bakariz..KIm ne zaman dogum yapti,o zman kac kisiydik,bebeklerimize ne isim koymustuk......vs....Ne dersiniz bana katilan var mi...Hem bu afta aramiza yeni katilan baska mayis annelri de oldu,Onlari da yeni listemize ilave edebiliriz geldikce....

ben de baktım 2009 mayıs annelerine. ahhhh o günler hamileliği sevmiştim. benim muhtemel doğum tarihi 5 hazirandı. aslında sezeryan olmasa kuzey haziranda doğacaktı.nasip işte.mayıs annesi oldum.iyiki de olmuşum.bi sürü arkadaşım oldu.

canancım kum dökünce çişini yapamıyormu ecrin?yada nasıl anladınız kum döktüğünü bezinde bişey varmıydı?

Çişini yaparken zorlanıyo yüzünü buruşturuyo bezini açtığımda toz pembe bişeler oluyo önce idrar yolu enfeksiyonu sandım ama deil kummuş tahlilde çıktı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…