2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

tüm mayıs annelerinin ve annelerimizin günü kutlu olsun!
bebişlerine henüz kavuşamayan tüm arkadaşlara da Allah bir an önce sağlıkla hayırlısıyla kavuşmalarını nasip etsin.

mercancığım çok geçmiş olsun. benim çok şükür süt problemim olmadı. çok düşünüyordum ya olmazsa diye.. bol su ve humananın süt çayını önerdiler onları kullanıyorum. çorba içiyorum sık sık. sulu ve sıcak gıdalarla beslenmek gerekliymiş çoğunlukla. inşallah başka sorunumuz olmaz.

yaseminciğim benim doğumumu ameliyat ekibi çekti. doğar doğmaz bir resim.. manyak bir şey.. içeri verebilirsen kamerayı çekiyorlar. biz çok minnettarız gerçekten..

ebrucuğum umarım artık doğumun gelir senin de şu çatı muayenenden sonra jeyyar
felaket birşey biliyorum :)

bu arada erkek çocuk altı değiştirmek amma matrak bişeymiş yahu!! diyorlardı yakinen yaşadıksırnaşık şey oğluşumuz her tarafa attırıyor. dikişlerimden gülemiyorum da... :)
bakalım başa çıkıcaz..

hepinize sevgiler.a.s.

herkese merhabalar....

az önce doktordan geldim.canım oğlum 3750 olmuş vee 14 mayıs sabah 9 olarak doğum tarihini ayarladık.Allahın izniyle minik bebeğime kavuşacağım.:sm_cool: çooook mutluyum ama doktorum spinal olmasını istiyor. anestezi uzmanıyla görüştürdü beni kadın gerçekten işinin uzmanı. belimle ilgili problemleri anlattım kesinlikle sakıncası yok diyor.belimi kontrol etti.kemik yapın iğne uygulaması için ideal diyor. 7 yıl önce bel fıtığı başlangıcı ve disk kayması olduğunu filan söyledim. sonuçta ben senin kötülüğünü istemem ama çok memnun kalacaksın diyor. beni çok rahatlattı aslında ama hala tam karar vermiş değilim.yani genel anesteziyi ne uzmanı yapmak istiyor ne de doktorum. ne yapıcam ben yasenağlama tam kararımı verdim derken ikna etmek için beni anestezi uzmanı yarım saat konuştu. yani bana azda olsa zararı olsa bu kadar ısrar etmezler zaten ben genel istiyorum yaparlar diyorum. çok kötü hissediyorum kendimikafamçokkarıştı fikirlerinize ihtiyacım var.

birde spinal sezeryan olan arkadaşlar dayanma sınırı nedir?ben ayıkken kesilmeyi kaldırabilirmiyim acaba.kendime sürekli bunu sorup duruyorum.neler hissettiniz sizde yazarsanız çooook mutlu olurum...a.s.

canım maşşallah oğluna nazar değmesin hayırlısıyla gelsin inşallah doğum konusunda bende kararsızım onun için yardımcı olamayacağım sana gizeme sor istersen tabi oğluşundan zaman bulup girebilirseŞeniz

sağol canım a.s. inşallah fırsat bulup girerse çok iyi olacak.yeni doğum yapanlardan sıcağı sıcağına bilgi almak daha iyi olur diye düşündüm.

yarencim 38+3 39.hafta içinde doğum yapmış olucaz aynıyız seninle sezeryanda bu tarihler normal oluyo zaten,korkma:teselli:
teşekkürler yasemincim aydınlattığın için bakalım benim oğluş ne kadar doğucak umarın kilosu yerinde doğar onu taktım kafama şimdide :1no2:

Sevgili Güzelresim,

Aslında genel anesteziden ziyade spinal yaptırman daha iyi bence..Çünkü genel anestezide bebekte narkoz alıyor. Ayrıca sen onun dünyaya gelişine tanıklık edemiyorsun..Zaten spinal etkisini göstermezse sana genel anestezi yaparlar hemen..Ayrıca kesildiğini görmeyeceksin çünkü araya paravan benzeri bişey koyacaklar sen sadece bebeğini göreceksin (gerçi bilmiyorum her hastane farklı uygulama yapıyor olabilir bunu doktoruna sormalısın ) Üstelik genel anestezinin ayılma kısmını yaşamak ve bebeğinden uzun süre ayrı kalmak zorunda kalmayacaksın..Böyle bir imkanın varsa korkma ve kullan canım..Ben de normal doğum düşünüyorum ama belki epidural normal doğum yapabilirim o anki durumuma bağlı artık..

haklısın canım anestezi uzmanıda aynılarını söyledi. sen hiç görmeden ve anlamadan bebeğini çıkarıp sana vericez,ben hep yanında olacağım en ufak aksilikte genel narkoz vericem filan dedi.zaten rahatlamam için etkili bir iğne yapacakmış ameliyattan önce.sakinleştirici gibi bişey. ikna için çok uğraştı anlayacağınız.

Happycim valla çatı muayenesi anında üstümden kamyon geçmiş gibi hissettim..Ama çok şükür muayeneden sonra kanama falan olmadı bende..Acısı da çok uzun sürmedi Allahtan. Oğluşum gelseydi bi hayırlısıyla..

Kardelencim İnşallah kolay doğum yaparsın..Bak açılman başladığı anda ahududu çayı içersen açılma daha hızlı oluyomuş, böylece sancıları uzun süre çekmek zorunda kalmazsın, ben açılmam başladığı anda hastanede içmeyi düşünüyorum yanına hurma da al..Doğumdan önce yada sonra hemen ağzına at bi tane, hem sütün olur hemde doğumdan sonra sana tekrar enerji verir..Bizden önce doğurursan da hemen yaz olur mu yerimseniben

Kardelencim allah bir avazda kurtarsin canim .Sen bizi bebeislerimizin gelisini mujdeledin herkese, insallah hayirlisiyla bizde seninkini zevkle ve mutlulukla yazacagiz...
Yasemincim ben mercanida emzirememistim.Onda sutum coktu ama hastane benden habersiz ilk beslenmeyi biberonla ayptigi icin mumkun degil emmedi.Benim sutumu alinca ogurup,kusuyordu.Kayrada da sutum ilk 3gun gelmedi.zorla pompalarla ilaclarla getirdim bu sefrede pompayla cekince gogus uclari o kadarrrrrrrrrrrrrr cok buyuyor ki cocugun agzina sigmadi.Surekli pompayla cekip verdim.O pompada gogus ucumu parcaladi resmen .Artik cekemdigim iicnde sut icerde birikmis.Zaten Kayrada mamaya iyice alismis oldu.Cok uzuldum ama annem kendine yaptigin bu eziyet Allah katinda da gunah diyor.Bilmiyorum artik

Kizlar sonunda foto albumu mu yapabildim. :dance: Daha cok resim var da yuklemek lazim.insallah onlarida sizinle payaldsacagim

Betülcüm boşver takma kafana..Her işte bir hayır var..Belki kalsalar sen daha çok yorulacaksın, bunalacaksın..Bak bizimkiler benimle ilgilenmiyolardı ama son zaman ilgilenmeye başladılar..Yani bebeğin olmasına azıcık kala nihayet hatırladılar beni..Bu arada bugün benimde canım gerçekten çok sıkıldı..

Sabah 9.30 da hastanede olmamız gerekiyordu..Eşim bilgisayarda oyun oynadığı için bilgisayarı açık bırakmış, bende biz gelene kadar boşuna çalışmasın diye kapattım evden çıkarken..Bu kezde eşim "bana sormadan neden kapattın, ben açıp oyuna tekrar gireceğim" diye tutturdu ve saat 9.20'ydi.. Yani yetişmemize 10 dk var ve adamın bebek falan umrunda değil tek derdi OYUN.. Evden sinirle çıktım bende onu beklemeden..O kadar sinirlendim ki bi taksiye atlayıp kendim gidecektim artık hastaneye ama hastane çantam evde kaldığı için cesaret edemedim..Benim sorumsuz kocam hastane çantasını getirmezse zor durumda kalırım diye tereddüt ettim..

Eve gelince de akşama yakın canım erik istedi ve hamileliğim boyunca ilk defa eşimden aşerdiğim birşey istedim, beni birikimimle ona araba almadım diye her fırsatta "bencillik ve cimrilikle" suçlayan kocam "ben dışarı falan çıkamam" deyip yeniden oyununun başına döndü..Ben o mutlu olsun, evimizde huzurumuz bozulmasın diye adama araba aldım ama adam bana bir kilo erik almaya bile tenezzül etmedi.. Bende çıkıp kendim aldım..Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin gerçekten..Anladım ki gücüm yettiği sürece kocamdan hiçbirşey istememem gerek..Malesef annesi de kabul ediyor onun sorumsuz ve bencil olduğunu..Bir söz vardır hani "iyiler mutlaka kapılmıştır, kapılmamışsa bir sorun vardır" diye..Ben eşimle evlenirken benden 5 yaş büyük hayatı daha iyi biliyordur, bana çok şey öğretir diye evlendim meğer o sorumluluktan kaçmak için evlenmiyormuş yıllardır..Allah herkesi iyilerle karşılaştırsın..Tek istediğim bir an önce iş hayatına dönmek..Çalışmadığım için kendimi eşime karşı mahçup hissettiğimden oluyor sanırım bütün bunlar.. Ne yazık ki bir evlilikte aşk olmadığı sürece o evliliğin hiçbir anlamı da olmuyor..

Elifcim Maşallah kızlarının ikisi de çok şeker.. Kayra'da ablasına benzicek sanki gözleri çekik çekik..yerimseniben Eşinin eve gelince niye direk bebeğe ilgi gösterdiğini daha iyi anladım şimdi jeyyar Bizimki de doğsa bir an önce de sevsek artık..

merhaba güzel resim bende 24 mayısta sezeryan olcam kısmetse bende önce düşündüm spinalmi yaptırsam diye ama sonra dayamıycağımı anladım panik yaparım dedim canlı cnlı kesilmek istemiyorum :roflol: etrafımdan herkeste genel yap dedi çünk nasıl oldu nasıl bitti anlamıyomuşsun ben tercihimi genel anesteziden yana yapıcam ama sen bilirsin tabi kendine güveniyosan bilemem ben kendime güvenmiyorum

ebrucum canım erkek milleti işte boşver kendini ve bebeğini düşün stres yapma arkadaşım ben okadar sorun atlattımki anlatamam başıma gelmeyen kalmadı bir senedir huzurluyum canım şimdi beni el üstünde tutuyor bir dediğimi iki etmiyor ama yapılan hiç birşey insanın aklından çıkmıyor bu günümede şükürler olsun bir oğlum var bir oğlum için dayandım herşeye şimdi birtane daha olucak allahım bundan sonra dert göstermesin bana ve bütün kadınlara artık doğur sende doldu günün sıra bize gelsinŞeniz

ervuşcum en iyisi canım uyuyup uyanınca herşey bitmiş olucak bende öle istiyorum nasipse sırası gelen gidiyo doğuma benimde 8 gün kaldı hayırlısıŞeniz

bebebeciğim sen nasılsın burda olduğuna göre doğurmadın ebruyada sölediğim gibi doğurunda sıra bize gelsin sonlara kaldık baksanaŞeniz

ebrucuğum ya içim cız etti valla anlamadım sizin bu evlilik işini mantık evliliğimiydi yani:uhm:
hiç bir şekilde yanında olmuyor, ikinizin parçası olan bebeğinin bile mutluluğunu tek başına yaşadın hep, ayrıda yattığınızı söylemiştin biara rahatınız için.:uhm: siz hiçmi flört filan etmediniz böylemiydi buadam hep belli etmedimi kendini sorumsuzluğunu. ya bi erik istemişsin onuda almamış valla sinir oldum ya geçip karşısına yeseydin kütür kütürjeyyar
maddi açıdanda çekiniyorsun. niye bukadar mesafelisiniz ya görücü usulümü oldu sizin iş:uhm: Allah ıslah etsin nediyeyim inş düzelir bebiş olunca anlar belki artık evli ve baba olduğunu

çok üzüldüm ya..hemcinsimin üzülmesinedemekki kimseye yaranılmıyor.neyse haddim olmayarak karıştım ama hamilelik çok özel bir durum hiç değilse bugünlerde kadınlar incitilmemeli.bana göre hiçbir zaman olmamalı ama...neyse umarım düzelir..hayırlı dogumlar hepinize tekrar kalan mayıs anneleri..siz dogum hikayenizi yazın da bizde okuyalım artık:dance:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…