2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

kızlarrrr mrb oğluşum ağlıyoooooo
yarencim sağlıklı olsun kilosu önemli değil üzme kendini iyiy beslen
yasemincim sütütm yetmiyo galiba sağıyom onu veriyom ayrıca emziriryom
bol bol yiyom

bide şu çatlaklar için bi formda bepanten merhemi önerdi ben kremini kullandım merhem olduğunu bilmeden bi kaç gün göğüslerimde sanki azıcık toparlandılar gibi. dün yengeme sordum onada doktoru vermiş baştan kullanmış bitane bile çatlağı yok 2 çoçuk annesi. sizde deneyin faydasını görürüz belki kurtulsak keşke şu çatlaklardan tamamen inş. kabı yeşilmiş

tekrar merhaba kızlar!

e, artık çok sık giremiyorum malum.. dünyanın en harika şeyi ile uğraşıyorum. minnoşumuza hayranlıkla ve sevgiyle bakıyorum.:asigim:

darısı anne olmak isteyen herkesin başına. ve en kısa sürede diğer hamiş mayıs anneleri arkadaşlarıma..

kardelenciğim yanımda kalan kimse yok. sağolsun eşimin ablası geldi birkaç gün. daha beter stres olduk. ve hasta oldu gitti. şu an maalesef bende gribim :KK43:((
minnoşumuza geçecek diye çok korkuyorum. annem de diğer 2torununa bakıyor. ben istemedim. ama böyle çok daha sakin. öteki türlü her kafadan bir ses, çok daralmıştım.
bugün çok iyi geçti oğluşumla bol bol yattık dinlendik. eşim işe döndü bugün.. :KK43:(

murgizciğim teşekkür ederim iyi dileklerin için.
senin de bebişinle umarım yolundadır herşey.

yaseminciğim sana ve iyi dileklerini sunan hatırlayamadığım diğer tüm arkadaşlara da sevgiler.

ebrucuğum senin doğum ne zamandı yahu. çok şiştiğinden bahsediyorsun, birde normal doğumda ısrarlısın sanırım. inşallah kolay bir doğum olur ve sende Allahın izniyle sağlıkla alırsın kucağına minnoşunu..

bizimki şimdi uyuyor. :1hug: düzenimize uydurmaya çalışıyoruz yavaş yavaş..

dün doğum görüntülerini izledik eşimle, çok manyak birşey.. karnımdan çıkarma anları, bana ilk gösterdiklei anlar, tabi ben ayıktım.. sonraki şaşkınlığım..
kızlar mutlaka çekim yaptırma imkanınız varsa bunu yapın. :içelim:

hepinize sevgilera.s.

tekrar merhaba kızlar!

e, artık çok sık giremiyorum malum.. dünyanın en harika şeyi ile uğraşıyorum. minnoşumuza hayranlıkla ve sevgiyle bakıyorum.:asigim:

darısı anne olmak isteyen herkesin başına. ve en kısa sürede diğer hamiş mayıs anneleri arkadaşlarıma..

kardelenciğim yanımda kalan kimse yok. sağolsun eşimin ablası geldi birkaç gün. daha beter stres olduk. ve hasta oldu gitti. şu an maalesef bende gribim :KK43:((
minnoşumuza geçecek diye çok korkuyorum. annem de diğer 2torununa bakıyor. ben istemedim. ama böyle çok daha sakin. öteki türlü her kafadan bir ses, çok daralmıştım.
bugün çok iyi geçti oğluşumla bol bol yattık dinlendik. eşim işe döndü bugün.. :KK43:(

murgizciğim teşekkür ederim iyi dileklerin için.
senin de bebişinle umarım yolundadır herşey.

yaseminciğim sana ve iyi dileklerini sunan hatırlayamadığım diğer tüm arkadaşlara da sevgiler.

ebrucuğum senin doğum ne zamandı yahu. çok şiştiğinden bahsediyorsun, birde normal doğumda ısrarlısın sanırım. inşallah kolay bir doğum olur ve sende Allahın izniyle sağlıkla alırsın kucağına minnoşunu..

bizimki şimdi uyuyor. :1hug: düzenimize uydurmaya çalışıyoruz yavaş yavaş..

dün doğum görüntülerini izledik eşimle, çok manyak birşey.. karnımdan çıkarma anları, bana ilk gösterdiklei anlar, tabi ben ayıktım.. sonraki şaşkınlığım..
kızlar mutlaka çekim yaptırma imkanınız varsa bunu yapın. :içelim:

hepinize sevgilera.s.

KIZLAAARR!! OĞLUŞUMUZUN RESMİNİ KOYMAYI BECERDİK DE!!!!

İŞTE OĞLUMUZ KUTLU ÇAĞ :nazar: :asigim::1hug: :hooray: :nazar:

happycim allh sana bağışalasın yavrunu
bende ayıktım vede çekim yatırdım çok güzel bi anı oluyo bende tavsiye edrim

Happycim hosgeldin aramiza.Allah uzun ve saglikli oomurler versin bebeisine.Resmide cok guzel massallah:nazar: Biz tembel ciktek daha bi resim bile koyamadim :eek:klava:

Kizlar simdiden hepininizin ANNELER GUNUNU kutluyorum...Ilk bebekleri olanlar bu gunu ilk kez kutlayacak.Bebislerini henuz kucagina almayanlar ise o heyecanla bekleyecekler.....Ama suna eminim ki hepimiz icin hayatimizin en ozel ANNELER GUNU bu olacak.Ne mutlu mayis annesiyim diyene....hepinizi opuyorum.Hafta sonu yogun olacagim icin ilk ben kutlamak istdim sizi :1hug:

Kizlar dun o kadar kotu hastalandim ki....Hemen sizlerle paylasmak istedim aklinizda olsun diye...Bizim su yilan hikayesine donen emzirme isini biliyorsunuz.Sutum artsin diye bir hap almistim ,sonucta arttida...Dun ogleden sonra aniden bir titreme bir nobet geldi.Dislerim nasil birbirine vuruyor anlatamam o vurmanin hiizmdan dislerim zonkladi ....3tane battaniye altina girdim yine de donuyorum.Annem bi geldi.Sut hastasi olmussun sen dedi.Emziren annelerde 20 de veye 40 da olurmus.dun tam 20.gunumdu.Annem olmasa kosa kosa dr giderdim.O kadar kotuydum ki oluyorum sandim.Goguslerimle cok ugrastigim iicn olmus.Pompoyla cekmeketen gogous uclarim artik parcalanmisti sutte bir turlu gelmiyordu.Icerde birikmis ve o da nobet ve sonrasinda ates yapti. Goguslerim tas gibi olmustu agrisi ve sizisindan oturup agladim.Allahim daha fazla cektirme diye dua ediyordum artik o kadar dayanilmazdi.Allahtan annem gitmeden oldu.Aklinizda olsun boyle birsey olursa 1gun sonra geciyor.Yapmaniz gereken sicak suyla ve sabunla gogsunuze masaj yapip sutu bosaltmak.Eger sut akmazsa agri artiyor ve icerdeki sut yogurt kivamina geldigi iicn operasyanla cikariyorlarmis aklinizda olsun.....
Bu arada gecen hafta ruyamda bir melek gelip 3gun sonra olecegimi soyledi.Uyandigimda ruyami unutmustum.Ta ki 2gun sonra ayni ruyayi gorene kadar.Ruyamda agliyorum.Benim kucucuk bir kizim var olemem diye.Melekte bana o yuzden haber veriiyoruz 3gun daha sevebilirsin diyordu....Dun boyle hastalaninca o ruya geldi aklima....Ama cok sukur ki bugun iyiyim .Ama emzirme defterini tamamen kapattik.

Gizemcim eger sutun azsa istersen benim su hapi yollayabilirim sana...Yenisini alsam belki yetismez.Annem 2gun sonra donuyor..Ben kullandim artti.Istersen internetten bi bak turkiyede deadi geciyor bu bitkinin....fenugreek diye bir bitkinin hapi.Bana adresini mesaj atarsan sana yollayabilirim canim.Senin ki nasil olsa emiyor.Benim biberona alistigi icin cekmek zorunda kaliyiordum.Kesilmeden kullanirsan faydasini gorursun.Yalniz hapim tek bir dezavantaji var..Cemen otu denen bir bitki bu hap. Hapin ayni pastirma gibi bi kokusu var.Ama cocuklar iicn insan hersye katlaniyor..ne yapalim degil mi?

kızlaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaar nişanım geldi şimdi. sarımtırak koyu kıvamda sümüksü bişey. dr aradım nişanmış korkuyorum yaaaaaaaaaaaa.....:1shok::1shok:

kızlaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaar nişanım geldi şimdi. sarımtırak koyu kıvamda sümüksü bişey. dr aradım nişanmış korkuyorum yaaaaaaaaaaaa.....:1shok::1shok:
ay kardelencim tüylerim diken diken oldu korkma canım allah yardım eder bir avazda kurtul inşallah birgün mutlaka olucaktı dualarımız seninle canım Şeniz

happycim allh sana bağışalasın yavrunu
bende ayıktım vede çekim yatırdım çok güzel bi anı oluyo bende tavsiye edrim
gizemcim canım oğluşunla uğraşmaktan giremiyosun galiba iyimi oğluşun göğüslerin acıyormu birde bişey sorucam benim oğluşun 38 +3 te doğucak kısmetse senin nekadardı haftası canım normalmiŞeniz

ayyy canım korkma yaaaa ne güzel bebeğine kavuşcaksın sen normal doğurcaksın değilmi? nişan gelinde 1-2 gün sürebiliyormuş doğum ..sen napcaksın dr ne zaman hastaneye gel dedi?

KIZLAAARR!! OĞLUŞUMUZUN RESMİNİ KOYMAYI BECERDİK DE!!!!

İŞTE OĞLUMUZ KUTLU ÇAĞ :nazar: :asigim::1hug: :hooray: :nazar:

happycim ne güzel yaaa ameliyattan hemen sonra çekilmiş galiba çok hoşş ALLAH analı babalı büyütsün inşallah.bende istiyorum ama çekim yapacak kimse yok ablam ve eşim giremeyiz dayanamayız diyolar birde ben genel anestezi istiyorum bilmiyorum ki ameliyat ekibinden birisi çekermi?

Kizlar dun o kadar kotu hastalandim ki....Hemen sizlerle paylasmak istedim aklinizda olsun diye...Bizim su yilan hikayesine donen emzirme isini biliyorsunuz.Sutum artsin diye bir hap almistim ,sonucta arttida...Dun ogleden sonra aniden bir titreme bir nobet geldi.Dislerim nasil birbirine vuruyor anlatamam o vurmanin hiizmdan dislerim zonkladi ....3tane battaniye altina girdim yine de donuyorum.Annem bi geldi.Sut hastasi olmussun sen dedi.Emziren annelerde 20 de veye 40 da olurmus.dun tam 20.gunumdu.Annem olmasa kosa kosa dr giderdim.O kadar kotuydum ki oluyorum sandim.Goguslerimle cok ugrastigim iicn olmus.Pompoyla cekmeketen gogous uclarim artik parcalanmisti sutte bir turlu gelmiyordu.Icerde birikmis ve o da nobet ve sonrasinda ates yapti. Goguslerim tas gibi olmustu agrisi ve sizisindan oturup agladim.Allahim daha fazla cektirme diye dua ediyordum artik o kadar dayanilmazdi.Allahtan annem gitmeden oldu.Aklinizda olsun boyle birsey olursa 1gun sonra geciyor.Yapmaniz gereken sicak suyla ve sabunla gogsunuze masaj yapip sutu bosaltmak.Eger sut akmazsa agri artiyor ve icerdeki sut yogurt kivamina geldigi iicn operasyanla cikariyorlarmis aklinizda olsun.....
Bu arada gecen hafta ruyamda bir melek gelip 3gun sonra olecegimi soyledi.Uyandigimda ruyami unutmustum.Ta ki 2gun sonra ayni ruyayi gorene kadar.Ruyamda agliyorum.Benim kucucuk bir kizim var olemem diye.Melekte bana o yuzden haber veriiyoruz 3gun daha sevebilirsin diyordu....Dun boyle hastalaninca o ruya geldi aklima....Ama cok sukur ki bugun iyiyim .Ama emzirme defterini tamamen kapattik.

Gizemcim eger sutun azsa istersen benim su hapi yollayabilirim sana...Yenisini alsam belki yetismez.Annem 2gun sonra donuyor..Ben kullandim artti.Istersen internetten bi bak turkiyede deadi geciyor bu bitkinin....fenugreek diye bir bitkinin hapi.Bana adresini mesaj atarsan sana yollayabilirim canim.Senin ki nasil olsa emiyor.Benim biberona alistigi icin cekmek zorunda kaliyiordum.Kesilmeden kullanirsan faydasini gorursun.Yalniz hapim tek bir dezavantaji var..Cemen otu denen bir bitki bu hap. Hapin ayni pastirma gibi bi kokusu var.Ama cocuklar iicn insan hersye katlaniyor..ne yapalim degil mi?

mercancım bunu bende yaşamıştım ilk oğlumda kendim bile sağamadım göğüslerime dokunamıyordum bile annem ve eşim yardım ettilerde ancak sağdılar.ama biraz da kalmıştı onun sertliği baya bi sürdü sonra geçti ama ben emzirmeyi kesmedim sen neden kestin?mercanı emzirmiştin bildiğim kadarıyla sütün neden gelmedi acaba,? benimde geçen bi damla geldi göğüsümün birisinden göğüslerim boş gibi sezeryanda ilk 2 gün süt az geliyor zaten ama emzirdikçe geliyor gece özellikle emzirmek gerekiyor eger gece mama verirsen bebek uyanmıyor emmek için o zamanda süt yapımı yavaşlıyor bunu bir denesen.birde sağıp veriyorsan sütünü biberonla verme ona alışır ve memeden sütü çekmez biberonla emmek kolayına gelir yaramazın :):1hug:

gizemcim canım oğluşunla uğraşmaktan giremiyosun galiba iyimi oğluşun göğüslerin acıyormu birde bişey sorucam benim oğluşun 38 +3 te doğucak kısmetse senin nekadardı haftası canım normalmiŞeniz

yarencim 38+3 39.hafta içinde doğum yapmış olucaz aynıyız seninle sezeryanda bu tarihler normal oluyo zaten,korkma:teselli:

Merhaba arkadaşlar,

Bugün kontrolüm vardı..İlk kez NST'ye bağlandım..Sonuç hakkında pek birşey söylemedi doktor..Şu an 39+6 görünüyorum..Ve ilk defa çatı muayenesi yaptırdım..Gerçekten kabus gibiydi..Gözümden yaş geldi resmen..Doğum esnasında sürekli bundan yapılacak dedi doktor. Bakalım çarşamba tekrar kontrolüm var..Ve oğluşum nihayet kilo almış biraz..Gerçi ultrasonlara çok güvenemiyoruz ama yinede oğlum İnşallah 3 kilonun üzerinde doğacak..

Kardelencim ben nişanı kan gelmesi olarak biliyodum..Bende bu şekilde gelirse heralde ayıramam çünkü benim sürekli akıntım oluyo..( hamileliğim başladığından beri var )

Elifcim geçmiş olsun canım..Allahtan annen yanındaymış..Ve evet anne olmak gerçekten çok zor..

Happycim bir bilsem ne zaman doğuracağımı..Aldık başımızı gidiyoruz bakalım..Sanki yıllardır hamileymişim gibi hissediyorum kendimi zaten..Çok tuhaf bir duygu..Gerçi ilk zamanlar korkuyordum zayıf doğarsa diye ama çok şükür bebişim sağlıklı şu an..Bugün doktor çatı muayenesi yaptıktan sonra "daha açılmamış" dedi, bende "şimdiye kadar açılmadıysa artık şimdi açılmıştır" dedim..Çünkü gerçekten canım çok yandı..Neyse Allah büyük..İnşallah dediğin gibi doğumum kolay olur..Normal doğum isteyen tüm annelerinde kolay olur İnşallah..

Kutlu'yu bizim için öp bol bol..Allah uzun ömürler versin ve İnşallah bütün ömrünü doğduğu günkü gibi güzel geçirsin :1hug:

Bu arada Rida nerelerde ki acep..Yarın eşi askerden geliyo onunda.:dance:??

yarenciğimteşekkür ederim ihtiyacım var zaten dualarınıza...

yaseminciğim evet normal doğum bekliyorum bugün 40+4 üm. dr sancı veya su geldiğinde gel dedi. dediğin gibi bikaç gün içinde olucakmış doğum

ebrucuğum bendede devamlı akıntı oluyordu ama bu ondan farklı bişey anlışılır azcık değil öyle bide sanki böyle bali yi eline sık nasıl sümüksüdürya o kıvamda bişeydi anlaşılmaması mümkün değil.

bakalım be be be inş normal doğum açılışını yapabilirim ben liste sezeryanlı dolu

şimdi iyiyim biraz sancılar var ama makatıma doğru baskı şeklinde hafif hafif sancı nasıl bişey bakalım anlıcakmıyım... dr gidicek duruma gelirsem haber vermeye çalışırım bişekilde. öptüm herkezi

kızlar heyecendan yazdıklarınızı okuyamadım bana yazılı yerleri okudum sadece biraz iyi olayım okurum k.bakmayın içim kıpır kıpır ooooooofffffff

X