2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

GÜNAYDIN MAYIS ANNE VE ANNE ADAYLARI.......
BUARLAR BENİ UYKU TUTMAZ OLDU SABAHLARI GERÇİ BİRAZ AÇLIĞIMDA SEBEP BUNA:icecream: BİŞEYLER YEDİM YATICAM ŞİMDİ YİNE SON ZAMANLARIN KEYFİNİ ÇIKARIYORUM:kahve:

BUGÜN BİRİMİZ DAHA BEKLEYENLERİN ARASINDAN AYRILIYOR. KALANLARA ALLAH SABIR VERSİNtatlicadiarzu

SEVDECİĞİM ALLAH KOLAY DOĞUMLAR VERSİN İNŞ SAĞIKLI SIHATLİ BEBİŞİNLE ARAMIZA DÖNERSİN BİRAN ÖNCE... GERÇİ GİDEN PEK DÖNEMİYOR AMA..... HERALDE ŞU LOHUSALIK KALKSIN ORTADAN ANCA BEBİŞLERDE ANNELERDE TOPARLARLAR KENDİLERİNİ VE OZAMAN BEBİŞLERİMİZDEN BAHSETMEYE BAŞLARIZ...
BUGÜNDE RİDANIN SON GÜNÜ BAKALIM ONDA Bİ GELİŞME OLUCAKMI? ONUN BEBİŞİ BEKLİCEK BABASINI. MUHAMMED'CİĞİM SIK DİŞİNİ BABİŞ GELİYOR 2 GÜN SONRA:emir_bebek:
NEYSE KISLAR BEN KOCA GOBÜŞÜMLE İNİME ÇEKİLEYİM:roflol: HERKEZİ ÖPÜYORUM......

Allah analı babalı büyütsün.ne güzel bir duygudur:dance: benimde 1 haftam var umarım tüm hamişler bebeklerine sorunsuz bir şekilde kavuşur.

merhaba güzel resim
seninle doktorlarımız aynı canım bende osmangazi tıp merkezi ibrahim beye gitmeye başladım
ilgisinden çok memnumum dün ilk kez nst yede girdim sorun yok allahıma şükür
yalnız 36+5 olmama rağmen 2 hafta sonra gel dedi
ben 1 hafta sonra çağrır diye düşünüyordum hep 2 haftada çağrıyo
sen ne kadar sıklıkla gidiyorsun canım
bidi doğumunu genel anestezi ilimi yapacaksın ?

Happycim Allah senin bebişede sağlıklı, huzurlu, mutlu, bol bereketli, başarılı bir ömür versin canım.:nazar::nazar:.İnşallah hepimizin bebişleri hayırlı, faydalı evlatlar olur.. Bu arada sezeryandan sonra keşke yatıp dinlenseydin..Gelene gidene sen hizmet etmek zorunda değildin canım ya..Çünkü hasta ziyareti hastayı eziyete sokan bir ziyaret olmamalı bence..Hem hala nekahat dönemindesin..Yat dinlen kendini toparla..Gelenlerin senin hizmet etmene göz yumması da komik..:eek:klava: Bizim insanımız öğrenemicek bir türlü hasta ziyaretini..Valla ben bi doğurim bi hafta kalkmıcam (dermişim) ..Zaten hamileliğimde kimse doğru dürüst ilgilenmedi..

Gizemcim galiba oğlunun gaz sorunu var..Gerçi bir haftalık bebekler doktor kontrolüne gidiyo..O zaman doktora sorabilirsin sebebini..İnşallah en kısa zamanda uslu bi bebiş olurda sende rahat rahat dinlenirsin..:teselli:

happycim allh bağışlasın yavrunu alh nalı bablı büyütsün
ebrucum 15 günden önce gaz sancısı olmuyomuş aç kalıyomuş dün dr söyledi sütünüde sağ ver dedi şimdi onu deniyom baklaım neolcak

merhaba güzel resim
seninle doktorlarımız aynı canım bende osmangazi tıp merkezi ibrahim beye gitmeye başladım
ilgisinden çok memnumum dün ilk kez nst yede girdim sorun yok allahıma şükür
yalnız 36+5 olmama rağmen 2 hafta sonra gel dedi
ben 1 hafta sonra çağrır diye düşünüyordum hep 2 haftada çağrıyo
sen ne kadar sıklıkla gidiyorsun canım
bidi doğumunu genel anestezi ilimi yapacaksın ?

benide 2 haftada bir çağırıyordu tabi şimdi pazartesi gidicem büyük ihtimalle çarşamba,perşembe olacak doğum o gün karar verecekmiş. seninde bildiğin gibi doktorumuz gayet sakin ve rahat. emin ol bir problem olsa daha sık çağırır. sen şu anda bebeğin hareketlerini takip et farklılık olursa istediğin zaman gidebilirsin sonuçta.ben hemen hemen hiç çağırdığı günlerde gitmedim diyebilirim 3 hafta sonra gel diyordu ben 2 haftada bir gittim diyebilirim.sırnaşık şeysırnaşık şey bıktırdım adamıtatlicadiarzu ama dediğim gibi sorun yoksa o şekilde takip ediyor bende öyle gittim. rahat ol. ben 39.haftada devam ediyorum. ayrıca doktor normal doğum yanlısı ama benim sorunlarımdan dolayı sezeryan yapacak.bebeğide normal doğum tarihininden önce bile almıyor elinden gelse 40.haftayı dolduracak.beni bekletiyor. ama memnunum sonuçta bebeğimi düşünüyor. o yüzden sende kendine dikkat et herhangi bir farklı durum olursa hemen git.a.s.

bu arada genel anestezi olmaya karar verdim. belimde zaten sorun var. riske atmak istemiyorum 2 saat geç ayılırım ama en azından strese girmem. Allah herkese en hayırlısını versin.

happycim çok sevindim canım bebeğine kavuşmuşun sağ sağlim ALLAH analı babalı büyütsün darısı hepmizin başına inşallah.

gizemcim sütünmü yetmiyor acaba?mama veriyormusun?mama verirsen seni emmez dikkat et gece emzirmeye çalış gece ne kadar çok emzirirsen sütün o kadar fazla olur benden bir tavsiye...

güzelresim canım ben ilk sezeryanımı belden iğneyle yapmıştım çok fena bel ağrısı çektim baya zordu bende de bel fıtığı var birde aşırı heycanlanıyorum tansiyonum fırlıyo uyutmuşlardı o yüzden bende genel istiyorum zaten çok fazla uyumuyorsun <ameliyat masasından kalkmadan anestezist uyandırıyor

kardelencim sende olmasan bizim doğum çetelemizi kim tutacak yarın bir gün gidersen kim yapacak listemizi bi tane çırak alsaydın yanına :))

ya sorma yaseminciğim ya benim oğluşun geliceği yok zaten bi gelse ben arada derede girer listeyi yine hallederimde bikaç gün idare edersiniz. okuyamasamda hepsini doğum yapanlar listesinin formuna yazarsınız doğumu olanları ben listeye geçiririm ne yapalım vatan borcu :))))

happycim çok sevindim canım bebeğine kavuşmuşun sağ sağlim ALLAH analı babalı büyütsün darısı hepmizin başına inşallah.

gizemcim sütünmü yetmiyor acaba?mama veriyormusun?mama verirsen seni emmez dikkat et gece emzirmeye çalış gece ne kadar çok emzirirsen sütün o kadar fazla olur benden bir tavsiye...

güzelresim canım ben ilk sezeryanımı belden iğneyle yapmıştım çok fena bel ağrısı çektim baya zordu bende de bel fıtığı var birde aşırı heycanlanıyorum tansiyonum fırlıyo uyutmuşlardı o yüzden bende genel istiyorum zaten çok fazla uyumuyorsun <ameliyat masasından kalkmadan anestezist uyandırıyor

kardelencim sende olmasan bizim doğum çetelemizi kim tutacak yarın bir gün gidersen kim yapacak listemizi bi tane çırak alsaydın yanına :))

aynen benimde bel sorunumdan dolayı istemiyorum. bel fıtığı ve disklerde kayma vardı bendede. açıkçası o anı görücem diye hayatımın kalan kısmını yürüyememe riskiyle geçirmek istemiyorum.sonuçta hakkımızda ne hayırlısıysa o olacak ama ben yinede genel anestezi olmak istiyorum kararımı verdim. birde o kadar cesaretli değilim.kesileceğimi bilmek bile beni çok kötü yapar eminim. şu anda bile korkuyorum ameliyathanede nasıl olacağımı düşünemiyorum.kafamçokkarıştı

kızlar selam kontrolden geldim bebiş iyi ama kilosu az çıktı neden anlamadım moralim bozuldu 2 700 çıktı doğuma 10 gün var doktorum ultrasona fazla güvenme kilo konusunda tam kilosu belli olmaz dedi bilmiyorum ya kafam karıştı

kızlar selam kontrolden geldim bebiş iyi ama kilosu az çıktı neden anlamadım moralim bozuldu 2 700 çıktı doğuma 10 gün var doktorum ultrasona fazla güvenme kilo konusunda tam kilosu belli olmaz dedi bilmiyorum ya kafam karıştı

moralini bozma canım çünkü daha 10 günün var ve bebeğin 3 kiloyu geçer bu sürede.geçmesede hiiç üzülme çünkü benim yiğenim 2800 doğmuştu hemde tam gününde hiçbir sorun yaşamadık ve şu anda 12 yaşında oldu.lisanslı basketbolcu. sağlığı yerinde olsun gerisini hiç takma derim.. a.s.

moralini bozma canım çünkü daha 10 günün var ve bebeğin 3 kiloyu geçer bu sürede.geçmesede hiiç üzülme çünkü benim yiğenim 2800 doğmuştu hemde tam gününde hiçbir sorun yaşamadık ve şu anda 12 yaşında oldu.lisanslı basketbolcu. sağlığı yerinde olsun gerisini hiç takma derim.. a.s.
canım bende öyle düşünüyorum üçü geçer diye ama beni gören karnımda 3500 kilo bebek var sanır inşallah ultrason yanılıyodur aman sağlıklı olsunda ne yapalım hayırlısıŞeniz

canım bende öyle düşünüyorum üçü geçer diye ama beni gören karnımda 3500 kilo bebek var sanır inşallah ultrason yanılıyodur aman sağlıklı olsunda ne yapalım hayırlısıŞeniz

sonuçta öylede olabilir ultrason genelde az gösteriyor diyorlar yani doğum kilosuna göre. ama öyle olmasa bile inan hiç sorun edilecek bir şey değil. bizim çok az zamanımız kaldı hamileliğin son günlerini mutlu geçirelim dimi ama.dışarıda biz onları tosuncuk yaparız..:emir_bebek::roflol:

canım ya benimde öyle olmuştu biara kilosu iyi giderken bi ara düşük külo dedi doktor bana duruş pozisyonuyla alakalı olabilir dedi popo baş mesafesi ölçümlerinden filan çıkartıyorlar kilosunu galiba. sonraki gidişimde normale döndü iyiydi kilosu. insan şuanki görüntümüzden fazla kilolu bebek bekliyor ister istemez. 25 kilo aldım nerdeyse toplasan 5i çoçuk eşi meşi filandır geri kalanı neremize alıyoruz anlamadım:uhm:

ay bide geçen salı konturole gittiğimizde hastanede annem dediki birine baksana çıta gibi ne güzel diye. bende dedimki anneme dur daha var şişecek oda benim gibi diye. görseniz asla anlayamazsınız arkadan önden bile hamile diye şalıyla kapatmış ama azıcık karnı var benim 3 aylıkken olan karnım bile daha büyüktü. sonra beraber nst ye girdik. sordu ebe kaç haftalık diye 39 demesinmi:1shok: bayılıp düşücektim. o bebek onun neresindeydi anlamadım sıçan doğurucak heralde(hemen sıçan doğurturuz kıskançlıktanjeyyar) çok merak ediyorum nasıl bi bebek çıkıcak ondantatlicadiarzu

yarencim daha önceki kiloları nasıldı bebeğinin?o kilo ölçümünü ltrasonda bir noktadan diğer noktaya ölçüyorlar bilgisayar otomatik olarak kilosunu veriyor bebeğin o ölüçüme göre yani 1mm bile oynasa kilosu farklı çıkabiliyor ben aynı gün 2 dr gittim ikisde farklı hafta ve farklı kilolar söylemişti bana çok önemseme sağlığı daha önemli doğunca daha hızlı kilo alıyorlar.

ay bide geçen salı konturole gittiğimizde hastanede annem dediki birine baksana çıta gibi ne güzel diye. bende dedimki anneme dur daha var şişecek oda benim gibi diye. görseniz asla anlayamazsınız arkadan önden bile hamile diye şalıyla kapatmış ama azıcık karnı var benim 3 aylıkken olan karnım bile daha büyüktü. sonra beraber nst ye girdik. sordu ebe kaç haftalık diye 39 demesinmi:1shok: bayılıp düşücektim. o bebek onun neresindeydi anlamadım sıçan doğurucak heralde(hemen sıçan doğurturuz kıskançlıktanjeyyar) çok merak ediyorum nasıl bi bebek çıkıcak ondantatlicadiarzu

bizimde bir tanıdık var öyle hemen hemen aynı günlerde doğurucaz.ama onu benim yanımz koysanız daha 5 aylık gibi duruyor.bende herkese çok şişmiş filan diyorum ama onun kız olmasına ve arka taraflarına doğru daha çok yayılmasına rağmen benden daha ufak tefek duruyorsenağlama aynı şeyi bende diyorum bunun bebeği küçücüktür filan diye ama benden daha kilolu doğurur kesin. ama sanırım hamilelik psikolojisi insanı azıcık sinirli ve kıskanç yapıyor:roflol:jeyyar

kızlar bebeklerin kilosunu sorun etmeyin bence çünkü sonuçta yaklaşık değerler bunlar. bir de şu karın büyüklüğü meselesi benim karnımda pek büyümedi. ama bebişim iyi durumda bu durum bildiğim kadarıyla rahim yapısıyla ilgili.

bebişler sağlıklı olsunda dışardan nasıl göründüğümüz pek de önemli değil değil mi?

canım ya benimde öyle olmuştu biara kilosu iyi giderken bi ara düşük külo dedi doktor bana duruş pozisyonuyla alakalı olabilir dedi popo baş mesafesi ölçümlerinden filan çıkartıyorlar kilosunu galiba. sonraki gidişimde normale döndü iyiydi kilosu. insan şuanki görüntümüzden fazla kilolu bebek bekliyor ister istemez. 25 kilo aldım nerdeyse toplasan 5i çoçuk eşi meşi filandır geri kalanı neremize alıyoruz anlamadım:uhm:

kardelencim inanki zayıf kadınlar tosun doğuruyo benim akrabam var iki kız kardeş okadar zayıf ikiside tosun doğurdular bende aldım 20 kilo sağlıklı gelsinde eli ayağı düzgün napalımŞeniz

yarencim daha önceki kiloları nasıldı bebeğinin?o kilo ölçümünü ltrasonda bir noktadan diğer noktaya ölçüyorlar bilgisayar otomatik olarak kilosunu veriyor bebeğin o ölüçüme göre yani 1mm bile oynasa kilosu farklı çıkabiliyor ben aynı gün 2 dr gittim ikisde farklı hafta ve farklı kilolar söylemişti bana çok önemseme sağlığı daha önemli doğunca daha hızlı kilo alıyorlar.
yasemincim kilosu çok güzel gidiyordu demekki büyüdükçe bebek yanılmalar artıyo dediğin gibi sağlıklı olsunda önemli olan o canımŞeniz

X