20 yaşında evlilik isteği...

İçindeki şey evlilik isteği değil yalnız, basbayağı cinsellik isteği. Ama inancından ötürü cinselliği evlilikle bagdastirdigin için evlilik isteği olarak algiliyorsun bence. İnancına saygısızlık olarak algılama ama, orgazmı bile tek başına yaşadığın için seni suçlu hissettiren bir sistemi ben anlayamıyorum ve kişiye zararlarını bir kez daha görüyorum. Anladığım kadarıyla gayet aklı başında bir kızsın, ama senin yerinde aklı bi karış havada biri olsaydı sırf evlilik öncesi cinsellik yaşayamadığı için gider evlenirdi. Mevcut durumda ise kendi penceremden sana verebileceğim ilk tavsiye gidip sevismen, ikincisi ise madem yapamiyorsan masturbasyona devam etmen olur. Neticede senin inancına göre mastürbasyon seni aslında haramdan koruyor.

Anlattığınız şey evlilik değil. şunu deseniz anlarım "küçüklüğümden beri evim olsun, çocuğum olsun, kendii düzenim olsun, bir eşim olsun hep çok istedim. yemekler yediğimizi, ailecek gezdiğimiz hayalleri düşünüp durdum." tamam, o zaman ihtiyacınız evlenmek derdim lakin yalnızlık dediğiniz sizi yatağa girince vuruyor. siz bedensel olarak çekim istiyorsunuz. bunu da sadece evlenerek yaşayabileceğinizi düşündüğünüz için evlenmek istediğinizi zannediyorsunuz. olay tamamen bundan ibaret. anlattığınız şeyler hep cinsellik. anlattığınız şeylerde en ufak bir maneviyat olmadığı için konunun evlilikle de alakası yok.

Sen evlenmek değil sevişmek istiyorsun. Evliliği de evlilik dışı cinsellik yaşamayayım diye öne sürüyorsun.
Git çevre edin, erkek arkadaş bul ve acilen seviş. Yoksa hayatına girecek ilk erkekle, tanımadan, evlilik nedir anlamadan evlenmiş olacaksın. Sonra adam bambaşka biri çıktığında olsun en azından yastık yerine kocam var diye avutursun kendini.
Git seviş ablacım.

Tam olarak böyle bir sorunla Peygamber efendimize başvuran bir gence Peygamberimiz evlenmesini, eğer buna imkanı yoksa oruç tutmasını söylemiş. Çünkü oruç şehvet kesicidir demiş. İnancınıza aykırı işlerde bulunmayın lütfen. Geri dönüşü olmayan sizi yaralayacak eylemlerden uzak durun. Sizin yaşadığınız bu istek ve ihtiyaç halini her insan yaşadı ve yaşıyor. Sizi uyaran görsellerden uzak durun. Çaba gösterin. Yok saymayın elbette hislerinizi çünkü deeiğim gibi bir ihtiyaç bu. Yaratılmış bir ihtiyaç. Bu ihtiyacı kendinize yararlı bir ibadete vesile kılın. Nafile oruç tutun.

Sen evliliği çok yanlış anlamışsın. Türkiye'de hayalkırıklığı yaşama ve kendini daha da yalnız hissetme ihtimalin yüksek

Bir fıkra vardı, iki eski arkadaş yolda karşılaşıyor hal hatır çocuklar ne yapıyor diye soruyor;
ay benim kız çok yoğun, bir firmada asistan oldu, bütün iş gezilerine gidiyor. Çalışmasından çok memnunlar o yüzden ev tuttular, bütün harcamalarını şirket ödüyor, çok yoğun görüşemez olduk. Seninki ne yapıyor diyor;
-valla benimki de o.ospu oldu ama ben senin kadar güzel anlatamıyorum demiş
Velhasili biz de 20 yaşında azmıştık valla kudurmuş gibi geziyorduk resmen sapık olmuştuk ama sizin gibi güzel anlatamazdik bir tek sizde olduğunu mu düşünüyorsunuz bilmiyorum ama tanıdığım 10 kişiden 8i bu şekildedir o yaşlarda. Bir yerden sonra daha makul seviyeye iniyor hormonlar, en azından işimizi gücümüzü yapabilir hale geliyoruz
Bana kalsa bastırmak çok saçma yani belli ki vücut istiyor, zihnen de zorlanmissiniz. Öyle sürekli partner değiştirmeden düzenli bir ilişki düşünebilirsiniz esnemeyi denemek isterseniz. Belki biraz arkadaş gibi başlayıp nasıl hissediyorsunuz gidişata bakarsınız. Yoksa yani nasıl hiç çözümü olabilir hiç yok gibi düşünüyorum, çevremde evlenene kadar bekleyen hiç olmadı o yüzden o şekilde zor olur mu emin olamıyorum. Ya da o kadar bekledikten sonra hayal kırıklığı olur mu vs. Zor bir durum.

Gayet normal, o yaşlarda gerçekten hormonlar beyni toptan ele geçiriyor. İyi kötü ilk deneyim yaşamak gerekiyor yoksa beynin patlıyor

Konuya geleyim konu sahibesi muhafazakarım demiş açıkçası nasıl olur bilemedim ama 20 yaşında cinsellik için evlenmek bence kötü bir fikir. Yani çok genç bir yaş, 5 yıl sonra bile kafa çok değişiyor . 20 yaşında bulduğun insanı 25, 30 yaşında istemeyebilirsin ben ne yaptım diyebilirsin. O yüzden bir tavsiyeö yok bu konuya

20 yaşında ilk evliliğimi yaptım. Hayatımın hatasıydı. Evlilik için belli bir olgunluk, hayat tecrübesi ve yaşanmışlık gerekiyor. Benim annem-babam evlenmeme seslerini çıkarmamıştı. Kendi kızım 20 yaşına geldiğinde “Evlenmek istiyorum” dese “Ölümü çiğnemen gerekiyor” derim.

bu forumdaki olumsuz yorumlara aldırış etmemelisin ama evlilikte çocuk oyuncağı değil özellikle maddi olarak geçinemeyecek bir aile kurarsan çok zorluklar çekersin bazıları evleniyor ailelerin desteği ile yaşıyor ama herkese göre değil boş kalmamaya çalış . ve bu konuları bu gibi forumlarda sorma burada her düşünceden insan var kafan çorba olur ama en güzeli haramlardan korunmak .

libidon düşsün diye mi dua edelim kardeş
Şaka bir tarafa çoook normal çok olağan hisler bence. ( libidosu yüksek bir ablan olarak söylüyorum)
Evet cinsellik, sevişmek yada sarmaş dolaş uyumak kadar güzel birsey benim içinde yok.
Gel gelelim sırf bunun için evlenilmez.
Bunun için evlenen bunun için ayrılır böyle düşün.
Tartıştınız kavga ettiniz diyelim eşin senden birkaç gün bile uzaklaşsa senin gibi bir insan için bu en büyük yıkım olur.
Hayatta o kadar büyük sıkıntılar varki hep haline şükret ve Allahtan hayırlısını iste.
Bu amaçla ve istekle evlenirsin birde bakarsın adamın libido yerlerde (ki bu problemi yaşayan gerçekten çok arkadaşım var) o zaman durumlar nanay efendim
Senin için söyle dua edelim Allah karşına senin gibi birini çıkarsın ama sadece geceleri yatağa girdiğinizde değil her daim üzerine titresin

İşte bunlar hep seks
Şaka bi yana bence de istediğin evlilik değil sen öyle sanıyorsun sadece, deseydin ki ay evim olsun eşimle vakit geçireyim çoluk çocuk vs tamam evlilik derdim ama yok, sen tamamen cinsellik istiyorsun ama muhafazakarlık sebebiyle evlilik istediğini zannediyorsun... İnancın gereği masturbasyon şart gibi duruyor, aman ha gaza gelip gencecikken evleneyim deme okulunu bitir mesleğini eline al, evlilik kolay değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…