20 yaşında evlilik isteği...

Siz evlilerin her gece seks yaptığını veya bi erkekle ilk ilişkiye girdiğinde vajinal orgazm olacağını fln mı sanıyorsunuz? Sanmayın
Öyle değil o işler
Bu arda 18-20 yaşlarında ben de aynı senin gibiydim libidosu benden yüksek biri olamaz diyordum o yüzden empati de kurabiliyorum

Upuzun bir yazı yazmışsın buram buram erkek ve cinsellik istediğinle alakalı. Ve gelen yorumlar bu foruma göre çok çok ılımlıydı. Dini hassasiyeti olmayan bile git biriyle ol dememiş. Ne denilebilir ki ya evlen ya psikologa git denilmiş ki ikiside mantıklı niye tepki verdiniz ki? Agresif olacağınız bir durum yok.
Bana görede psikologa git. Sürekli birisine sarılma isteğinin altında farklı bir sebep vardır.
Diğeri ise evlen. Bazı durumşarda evlilik farz oluyor belki sana da farzdır.
Ve şunu da söyleyim hiçbir erkeğe bakmıyorum falan demişsin ama dindar kafana göre birini bulursan görürsen evlenme niyetiyle konuş. Çünkü ben de okul bitince olur kafasındaydım olmadı. Ve bir de 24 yaşıma gelip hiç bir erkekle konuşmadan üniversite bitirince insanın içindeki boşluk kocaman oluyor. Ve artık ortalık eskisi gibi değil muhafazakar ortamlarda birbiriyle görüştürme birini bulma eskisi gibi çok değil. Genelde artık gençler üniversitede kendisi buluyor algısı var. Hatta sana birini bulamadın mı diye soran da çok oluyor.

İnşallah harama girmeden libidosu yüksek hayırlı birisini bulursun

Her gece yapan da var.

Her gece yapan da var.
Evli misiniz? Kaç yıllık? Çalışıyor musunuz? Hamilelik yaşadınız mı? Çocuğunuz var mı?
Evlilik her an çok mutlu olunan her gece seks yapılan veya hep mutsuz olunan hem bıkkınlık içinde geçen birşey değil. Hayatın kendisi gibi, iyi günü de var kötüsü de, gereksiz beklentiler sadece mutsuz eder

Çok güzel özetlemişsin.buradaki çoğu kadının beklentisi çok yüksek.yıllarca hiç falso çıksın istemiyorlar.

Ah küçüğüm evliliğin toz pembe bir hayat olduğunu düşünüyorsun. O erkeğin sana her zaman romantik sözler söyleyip, sarılacağını hayal ediyorsun. Gerçekler ; kak gız soğan doğra oluyor

Cinsel arzularını dini sohbet veriyormuş tadında ifade edebilmene hayran kaldım
evt bu da bir başarı, erkek bir birey benzer isteğini söylese abazanlık başına vurmuş denir. arkadaş orgazmını Allahın lutfu olarak ifade etmiş :)

bence insanlar bu duygu baskın iken evlenme gibi bir karar vermemeli. sadece buna odaklanarak karar verilmez çünkü.

insanların gelişimi itibariyle bu yaşlarda cinsel isteğin baskın olması çok normal. beslenme ihtiyacı kadar normal. buna ket vurmaya çalışmak yüksek debiyle akan nehrin önüne çalı çırpı ile set çekmeye benzer, yıkar geçer o nehir.

çareler:

1- cinsel ihtiyacını birliktelik yaşayarak gidereceksin (dini sebeplerden sana uymuyor)
2- evleneceksin (okul sebebiyle ve şimdi tanısan en az 1-2 sene düğüne kadar bekleyeceğinden olmuyor)
3-kendini tatmin. ( bunu yaptığın için kendini suçlamayı bırakman gerekiyo. tavsiyem bir vibratör edinip konunda bahsettiğin kişiyi dişünerek kendi kendine takılman, evet ciddiyim) kısa sürede en olsbşlir çözümü bu.

bir de soğuk duş

O değil de edebiyat falan mı okuyorsun?
Çok akıcı bir roman okudum sanki

Hormonlarınız yüzünden böyle hissediyorsunuz. Zamanla normale döner - 30lu yaşlara doğru Belki androjende de dengesizlik vardır. Ciltte yağlanma, sivilce, erkek tipi kıllanma varsa şüphelenebilirsiniz. Bitkisel olarak da androjeni azaltacak şeyler var. Belki öyle libidonuz da dengelenir.

Sporla enerjinizi atabilirsiniz. Zihin dışında bedenen de yorulun. Bir de cinsel içerikli şeylere maruz kaldıkça zihninizde de dolanır durur. 1 ay kadar uzak durun, kaçının. Aklınıza artık daha fazla gelmeyecektir.

valla hepsini okuyamadım ama sorunun evlenmek istemek değil cinsellik yaşamak. Evlilik yatakta bitmiyor. Bunu yasamak istiyorsun sen sadece peki cinselligi tattiktan sonra ya evlendigin icin pisman olursan? evlilik cok komplike bi olay bunun icin daha cok erken olduğunu düşünüyorum. evlenmeyen bir evlenen bin pisman diye bosuna dememisler masturbasyon yapmanin gunah olduğunu düşünmüyorum bu konudaki durtulerini belki de o kadar cok bastirmamalisin ki seni daha fazla yanlis dusuncelere yoneltmesin. evlilik istiyorsan illa bunun uzerine grupta illa yazilar vardir daha fazla arastirmani tavsiye ederim. ya da google uzerinden evlilik temellerini arastirabilirsin eger hala istiyorsan o zaman sana bi koca sart

İnsan 13-14 yaşından beri yatakta erkekle yatayım diyorsa altında yatan psikolojik bir sorun vardır net. Tedavi olmanız şart. Kendi iyiliğiniz için.

Ayrıca evlilikte her dakika sarılalım yatalım gece boyu demiyoruz. Ne öyle bir evlilik var ne de öyle bir ilişki. Bakın ben bu saatte hala çalışıyorum,eşim de evde uyuyan çocuğumuzun başında bekliyor. Esas evlilik işte bu. Her gece erkek yanında yatmak değil. Madem iyi bir okulda okuyorsunuz sağlıklı düşünmeniz lazım,her şey zamanında güzel. Seks ile evliliği birbirinden ayırın. Sizin canınız evlilik değil seks istiyor sadece.

Çok güzel bir konu, güzel bir noktaya değinmişsin. Yalnız değilsin. Yani bütün akraba ortamlarından, üniversiteden, arkadaş ortamlarında, komşularından, edindiğim veriler hep aynı yönde. Çok nadir insan hormonları yok gibi bir ergenlik geçiriyor.

Hatta en yakın arkadaşlarımdan birine, kuzeni demiş; abla! Sende yapiyodun demi söyle! Nolur söyle!

Bahsettiği mastürbasyon.

Bunun dışında, arkadaşlar doğru söylüyor. Evlilik zor zanaat. Öyle göründüğü gibi değil. En çok kendinden vazgeçiyor insan hele birde çocuk olunca.

Cinsellik bazen %10 bile önemli olmuyor .

Sana tavsiyem bu şekilde gayet aklı başında bir kızsın. Devam et. Senin nasibin seni bulur. Acele etme

Bu hisler cok normal. Banagore evlilik icin 20 yas cok erken ama asla olmaz da degil. Etrafimda o yaslarda evlenen cok kisi var. Sen de biriyle tanisip evlenebilirsin.
Ama evlilikte cinsellik cok onemli olmasina ragmen az yer kapliyor. Cinsellik 1 saat ama kalan 23 saati de dusunmelisin.

Evliliğin ilk aylarından bildiriyorum ablacım öyle sarılıp uyuma olmuyor kol ağrıyor herkes tarafına dönüp uyuyor
Valla ayaklı libido gibisin bu ne istek ne arzu. Yalnız cinsellik için evlenilmez ohoo ne sorumluluk bu farkında mısın? Ne güzel okuyorsun eline mesleğini al bi bakalım önce. Sonra sen seç adayını. 20nin başında evlenmeyi saçma buluyorum hayatı tanıyın ne evlenmesi

Evlilik zor bir şey herkes yorumlarda bahsetmiş evet ama benim fikrim şu, sizin cinselliğin yanında bir insanın şefkatine de ihtiyacınız var bence ve çokça yakın arkadaşlarım oldu ama hiçbiri ile enerjim ilişkilerimdeki gibi olmadı haliyle. Bu his gayet doğal. Ortalama tipte olduğunuzu, erkeklerin tipe önem verdiğini düşünüyorsunuz bir noktada da haklısınız ama sonuçta her insanın kriteri farklı, benim sevgilim bana dünyanın en güzel erkeği gelirken başkasına çok çirkin gelebilir bu yüzden bu fiziksel şartların sizi tabiri caizse evde bırakacağını düşünüp kendi özgüveninizi düşürmeniz biraz kendinize haksızlık oluyor. Kendinizi elbette en iyi siz tanırsınız ama hayatınızda eksik olan şeyin bir evlilik olduğuna inancınız tamsa evlenmek öyle zor bir şey değil hatta istedikten sonra gayet kolay bence, günümüzde evlilik yaşının artması da istemediğinde evlenmemenin de kolay olduğu bir çağda yaşamamız bence. Bunu bu kadar obsesif hale getirip kendinize işkence etmektense kendi haram kısıtlarınızı da göze alarak gayet sağlıklı bir ilişki kurabilir hatta okurken evlenebilirsiniz sadece şunu asla unutmayın aileniz bile gözünüz kapalı güvenebileceğiniz insanlar olamaz kendinizden başka kimseye güvenmeyip maddi olarak ayaklarınız üstünde durana kadar beklemek her türlü avantajınıza olacaktır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…