Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

hergün mümkünse aynı saatte yatıp aynı saatte kalkmak da mühim birşey.
Kesinlikle katılıyorum Ceydacım.. Özellikle de güne başlama saati çok önemli.. Metabolizmanın uyanması açısından..
Mönüne gelince çok güzel dengelemişsin ceydacım.. :lepi: Aç kalmadan ve böylece metabolizma hızını yavaşlatmadan, ruhunu sıkıntıya sokmadan keyifli ama sağlıklı beslenmişsin..
"Akşam neden ekmek yemedin?" diye sormuyorum.. :1ninca: Çünkü 4 kaşık pilav 2 ince dilim ekmek yerine geçiyor.. Tabii bu değişim bilgisi pirinç pilavı için..

Süperdi bu paylaşım.. Çok ihtiyacın var yeeee :roflol: Hoşgeldin maytapcım.. a.s.

İkinci Hafta / 5. Gün

09:45 Müsli ve yoğurt

14:45 2 x karışık tost, 1 bardak portakal suyu

17:30 1 bardak süt, 2 ceviz, 2 kayısı, 2 badem

20:00 Kıymalı kabak yemeği, yoğurt, 1 dilim Uno Denge Light

22:30 Karpuz, hellim peyniri

Açıklama: Bugün 1. ve 2. öğünüm arasında ne halde olduğumu bile bilemediğim için yemek yemek aklıma gelecek en son şeydi.. Elimde olmadan çok uzun ara vermiş oldum.. Üstelik su bile içmemişim, şimdi düşünüyorum da.. N'apalım.. Evdeki hesap çarşıya uymuyor kimi zaman.. :çok üzgünüm:

Yazdım buzdolabının kapısına püsküütçüm...ınan başka sebeple açsam bile kapısını midem bulanıyor 87 rakamını görünce...Gelgelelim bugüne..Sabah gayet hoş bi kahvaltı,2 dilim tam buğday ekmeği,1bütün ceviz,rutin yağsız tuzsuz sebzeler,2 bardak az şekerli çay..arada 8-10 kadar çilek(tatsız tuzsuzdu zaten)...Öğlen kızıma yaptığım patates püresinden 3 çorba kaşığı ve teflonda pişmiş 2 adet köfte(içerdiği yağı peçeteyle süzdürdüm yine de).. Hesapta olmayan bir etkinlik ve ipin ucunun kaçışı...Of yaa kermese gittik eşim ve kızlarımla ve sanki ipten boşanmış gibi yedim...1,5 adana lavaşlar eşliğinde 2 kutu ayran,1 haşlanmış süt mısır ve salata..Akşam yemedim,halim mi kaldı ki yemeye sanki..Sütümü içip yatacağım,çocuk takip etmekten gözlerim ağrıyor kızlar yaa...Hepsi sızıp kaldılar kirli kirli..Islak havluları icat edenlere minnettarım... Ebrulum,az zaman oldu ama,samimiyetin,sıcaklığın beni çok etkiledi..Nasıl iyi hissedeceksen öyle davran arkadaşım..Püsküütcüm,farklı tarzına bayılıyorum senin..Biraz gizem,özel alanını koruyabildiğin halde,herkes için en iyisini isteyişin ve sadece beslenme hakkında değilde satır aralarında hayata dair ipuçların harika...ıkinci mesajda,ya da gerçek hayatta ikinci görüşte hemen deşifre ederim kendimi ben.. Duygusal zekam eksilerde sanırım..Geçmişi okudum ve not aldım,düzenli paylaşım şarttttt....Ama özel koşullarım dolayısıyla azıcık tolerans istiyorum...Belki gün içinde defalarca paylaşamayabilirim ama bir girdim mi böyle saçmalarım...Okudukça tanıyorum sizleri ve zamanla vazgeçilmezim olacağınızı hissediyorum....

kızlarrr geçmişe yönelik yorumlarımı yapmıştım yollamadan siliniverdi yaakötükedihüso
öncelikle oğluşum için güzel dileklerinize çok teşekkür ederim. çünkü buna çok ihtiyacım var

ceydacığım menülerin oldukça iyi gidiyor canım..
pembeciğim her daim gel yaz canım...
zeynepciğim ben o yediklerini görmeyim. zaten püsküütüm görecektir senialsanaalsanasmile
ikracığım kızın inşallah hep böyle okul meraklısı olur. benim kızımda küçükten öyleydi ve hep başarılı oldu

püsküütüm ben şimdi sana nasıl olumsuz yorum yapabileyimkiopuyorumnanaktan
harika gidiyorsun canımmmm:lepi:

gelelim benim listeme
her türlü eleştiriye açığım ona görezemuszemus
sabah
ilk kalktığımda 1 adet taze kayısı ve 2 bardak su
saat 8.00 1 yumurta .2 biber 4 yeşil zeytin 1 dilim tam buğday ekmeği
ara öğün 3 fındık 2 badem
öğlen yarım küçük paket ton balık 1 dilim ekmek bol salata(elma sirkeli)
ara öğün 2 taze kayısı
akşam 3 kaşık pirinç pilavlı .1 kase dere otlu cacık. 2 kaşık taze fasulyenin taneleri 2 kaşık patlıcan salata
ara öğünde 2 kuru kayısı. şekersiz çay. 5 badem 2 beyaz leblebi.
aralarda su içtim..... ve her daim eğzersiz yapmıya çalıştımkaydirigubbakcemile2
şimdi fazlamı yemişim kiiiCADIARZU

Son düzenleme:
bu şekil liste olarak daha iyi oldu.:lepi:
ben bile akşama kadar ne tükettiğimi rahatlıkla görebildim:roflol:
öbür türlü karman çorman oluyordu.delikafadulden

püsküütcüm evet bir yalnış anlaşılma oldu işte aramızda ama olsun ben unuttum bile ben siz geldiğinizde çok sevnmiştim arkadaşlarda sizden bahsetmişti herşey daha kurallı olacak ne güzel zayıflayacağız diye bende öyle umuyordum ama hayat bnm o sıralarda hiç planlı değildi acaip koşturuyordum internete girmeye hiç fırsatım olmadı 10 gun kadar 1 hafta kilo bildiriminde bulunamadım ve diskalifiye edilmişim aslında kurallarda 2 kere kilo bildirimi bulunmyanalr diskalifiye ediliyor yazılıyor ama ben diskalifiye olmuşum diskalifiye olsamda buraya gireceğim çünkü bu ortamı çok seviyorum motive oluyorum senide kırdıysam özür dilerim bir daha takıma katılmak isterim ama işte yüzüm yok izin almam gerekiyormuş ben tam kuralları bilmediğimden böyle oldu işte üzgünüm

Ah zeynepbeyzacım yahu!
Tam heyecanlandım pür dikkat yediklerine bakıyordum ki............. kermes olayı işin içine girdi.. :1ninca:
Keşke buzdolabını da yanınızda götürseydiniz giderken.. benneyaptımki
Şoktayım doğal olarak.. Dilerim esprime gücenmezsin.. Ama içime oturdu.. adana.. lavaş..
Tüh...
Tamam bir dakika.. hemen toparlayalım... bugün salı.. Cuma sabahına daha koskocamaaaan iki gün var..
Lütfen bu iki gün boyunca sağlıklı beslen arkadaşım.. Yemek isteğin oldukça aklına kermesi...pardon buzdolabı kapağını getir..
Yediklerin de inşallah kan olsun, can olsun ama yağ olmasın.. ne diyeyim bilemedim.

Ayrıca duygusal zekanın eksilerde olduğunu da düşünmüyorum.. Duygularını paylaşmayı becerdiğin sürece notun eksiye düşmez merak etme tatlım.. yerimseniben

püsküütüm ben şimdi sana nasıl olumsuz yorum yapabileyimkiopuyorumnanaktan
harika gidiyorsun canımmmm:lepi:
Şeniz Şeniz Şeniz
Doracım ohhh bee ben de rahatladım hepsini birden görünce.. olumunekankayizsmile
Valla baktım baktım ne eksik var ne de fazla.. Dengeli, sağlıklı, süper olmuş süper :lepi:
bu şekil liste olarak daha iyi oldu.:lepi:
ben bile akşama kadar ne tükettiğimi rahatlıkla görebildim:roflol:
öbür türlü karman çorman oluyordu.delikafadulden
Evet Doracım.. Ben de yorum yapamıyordum..
Liste yapmanın başka güzel tarafları da var..
1- gün içerisinde daha önce ne yedim, gün bitene kadar dengeli olması açısından neler yemeliyim sorusunun cevabını yediklerine bakarak kolayca bulmak
2- etap bitiminde gidişat istediğin gibi olmazsa bir önceki haftanın bütününe bakıp neleri değiştirmen gerektiğine karar vermek
Zaten üç-beş yanılmadan sonra bir'de bakıyorsun yoluna girivermiş..
Tecrübeyle sabittir.. yerimseniben

Yok yok tatlım sakın öyle düşünme.. Sakın sakın özür de dileme..
Ben kırılmam böyle şeylere.. rahat ol lütfen.. :1hug:

Etap bildirimde diskalifiye edildiğin yazıldı, evet..

Ancak ben ASIL amacımızdan sapmak istemediğim için konuya şöyle bakıyorum..
Cuma yarışmasında diyet takımlarını kurmanın amacı, bir arada motivasyonu sağlamak olduğuna göre ve sen de sözkonusu motivasyona sahip olduğunu açıkça belirttiğine göre, elinde ol(a)madan mazeretini iletemediğini de gözönünde bulundurarak:

2.takım üyesi olarak ben Püsküüt sengözlerimebaksanab senin yeniden takıma alınmanı oylamaya sunuyorum:
Benim oyum: EVET kaydirigubbakcemile2

canım açıkçası ben sandal sefasını kabaktan yapıyordum ki bu tarifi görene kadar. eşim de ben de bunu daha çok beğenmiştik ve kabağı unutup patlıcanlıya döndük. beykoz kebabı olarak da ilk kez duyuyrum canım yerimseniben

püsküütcüm sıkı dur bir soru geliyor sana sengözlerimebaksanab

ben arpa şehriyeden pilavın yanı sıra salata da yapıyorum... hemen hemen makarna tarzında pişiriliyor vs... makarna kadar tehlikeli mi yoksa daha mı masum? bu konuda bilgilerini paylaşman mümkün mü acaba?

günaydın arkadaşlar
püskütcüm yazı için çok sağol canım benim a.s. kilo veremememdeki etkenlerde uyku düzensizliğim baş sırada geliyo demekki çünkü ben yeri geliyo 2 saat bazende 4-5 saatlik uykuyla işe geliyorum sempatiksalakcinni mesela dün yatışım 12di gece hiç kalkmazsan 5-6 defa kalkıyorum allah bu gece sadece 2 defa kaktı kızım oda annesine acıdı sanırım
menün harika canım ama şu tost olayını sormak istiyorum 2 çarpı dediğinde 2 tane tost mu oluyo bide karışık tost derken sucuk kaşar mı yoksa farklı bi malzememi çok olucak ama bide yağlı mı yağsız mı yapıyosun canım olumunekankayizsmile

ceydacım menün çok güzel ama o yemeği yaparken şöyle bi öneride bulunucam sana patlıcanları kızartmak yerine ya fırında közle yada teflon tencerenin içine bi yemek kaşığı yağ koy patlıcanları o yağa bula boyle çevire çevire hani mısır patlatırsın ya aynı onun gibi pişir inan bidaha asla kızartarak patlıcanları yemezsin hemde hafif olduğu için tadı harika
bayanssulusmile

doracım menün şahane cokacimcoook canım zaten püskütcüm varken menü yorumlamak bize düşmez ama senin kızınada maşallah canım inşallah benimkide onun gibi başarılı bi öğrenci olur rabbim hepimizin evlatlarına hayırlı yazgılar yazsın vatana millete hayırlı evlatlar olmalarını nasip etsin inşallah

pembecik için bende evet oyumu kullanıyorum bol bol paylaşım yapan birbirimizi sürekli motive edeceğimiz arkadaşlarımızı her zaman kapımız açık gamyoncuiremsu

bende yediklerimi yazayım

sabah müsli+lıght süt

arada kiraz

öğlen domates soslu makarna

arada kiraz

akşam 5 köfte ekmeksiz köfteler salata ayran

azda kavun yedim kavunun tadını unutmuşum valla :icecream:

Son düzenleme:
günaydın kızlar.Şeniz
bu sabah yine yürüyüşten geldim.
aslında arkadaşlarrımla çıkıyordumya.
bugün kimse uyanmadı. bende kendim yürüdüm. hiçte sıkılmadım. hatta çok zevkli geldi banasırnaşık şey
ve aç karna tartılmamın sonucunda kilomda artış vardı. işte bu beni biraz üzdü..
ve sebebler aramaya başladım....
ilk sebebim yürüyüşe yeni başladığım için su toplayabilirim oldu. arkasındaki sebeb kuruyemişi bir azaltmak olacak. sanırım 5.3. 5 derken fazla tükettiğimi farek ettim
ve hiç moralimi bozmuyorum. zararın neresinden dönersek kardır yolundan devam edeceğimyerimseniben
çünkü ben üzülünce kebdimi mutfağa ve buzdolabın kapısına yapışmış olarak bulurum. bu kez öyle olmuyacak.:lepi:
mutfak ve nefsim değil benim zayıflama arzusu ile dolu olan beynim öne geçecek:sm_cool:

pembeciğimmm bende senin aramızda olmanı çok istiyorum ve tabiki oyum EVETTTT:sm_cool:

ıKRACIĞIM seninde menün harika canım....:lepilumunekankayizsmile bundan böyle moral bozmak yok. elmi yaman beymi misali biz bu olayın üstesinden geleceğiz canım. sadece sabır.
1 günde almadığımız gibi 1 gündede vermeyi bekleyemeyiz....sositososito

püsküütümmm çok teşekkkür ederim. senin süper fikirlerin benim motivasyonuma tavan yaptırıyor:lepi:Şeniz

Günaydın kızlarrr ben geldim püsküütcüm çok teşekkürler cnm bakalım takıma yeniden katılabilecekmiyim söz veriyorum akıllı bir öğrenci olucam:)ikracım sanada cok teşekkürler bana evet demişsin:)bugun nnn dikkat etmeye yeniden başlıyorummm başlangıçta 75 tim şimdi 72 yim vermem gereken 7 kilo daha var hadi kızlar hep beraber zayıflayacagızzz:):teytey:

ceydacığım senin tarifine bakacaktım unutmuşum. şimdi bakıyorum
bende kendime karnı yarık yaparken patlıcanı ikracığımın söylediği biçimde pişiriyorum. çokta leziz oluyor. hemde hafifcokacimcoook

yürüyüşten eve doğru gelirken pastane önünde mis gibi poğaça kokuyordu.
içimden dedimki eve gidince bende yapayım....boshayallersmile
allahtanki poğaçayı sevmem ama kokusu yinede hoşuma gitti.
şimdi pişirdim ve afacanın uyanmasını bekliyorum. ona süpriz olacakcokacimcoook

ne ucundan koparacağım ne kulağından.....:lepi:
benim tam buğday ekmeğim var çünküdelikafadulden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…