Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

pembecikkk öncelikle hoş gelmişin canım.......
seni bizde çok seviyoruz.
takımımızda paylaşımınıda biliyoruz ama kural kuraldır canım...
ama şu varki sen yine takımımızda gibi hareket et...
diyetini bozma yediğini içtiğini yaz....
cumalarıda tartıl. sonuçta sanal ortam ve sende sanal listede olursun:1hug:
ablanıda allah mesut etsin a.s.

İşte burası benim durumumu tarif ediyor arkadaşlar.. eyvahedigeldismile
Bu seneye kötü başladım.. 1 Ocakta ölüm haberi, 2 Ocakta cenaze.. sonra bir sürü sağlık sorunu..işle ilgili problemler..
Ve ben ne zaman sıkılsam, ne zaman üzülsem öncelikle koşa koşa markete gidip çikolata almaya başladım. Kilo verdikten sonra geçen iki yıldan sonra bu sene pes ettim, yenildim.. Gelsin cipsler, gitsin çikolatalar ki kendisi bir numaralı antidepresanım.. :kedi:

.....ve şimdi bugün. Yeri geldi diye söylüyorum.. Bu takıma girdiğimden bu yana geçen 10 gün içinde talihsiz olaylar peşimi bırakmıyor.. Perşembe, Cuma derken en sonuncusunu da bugün yaşadım (Ah Allah söyletti en sonuncusu dedim heyyyo)
.....ve ben eğer takımda olmasaydım, beni önemseyen ve yediklerini didik didik etme cesaretini gösterdiğim arkadaşlarıma duyduğum saygı olmasaydı çooooooktan bir koli çikolata yemiştim.. Çoktan..
İsyan etmiyorum.. Buna da şükür.. Her şey geçer, gider.. Bugünü de çikolatasız atlattık ya ona bakalım.. :lepi:

Ceydacım, paylaşım için teşekkürler canım.. a.s.

bende aynı boyleyim canım üzüleyim sıkılayım rahatlatmak için direk çikolata ve dondurma
bugun tartıya çıktığımda kilomdaki artışı görünce aynı şeyleri düşündüm hatta sabah gelir gelmez yazamadım buraya gideyim birsürü alayım kendime geleyim dedim sonra saçmalama esra okadar çaban boşamı diye kendi kendimi teselli verdim sonrada buraya yazmaya karar verdim

ceydacım paylaşım için saol canım güzel bi yazı şuraya takıldım bende acaba ben düzensiz uyuyorum diyemi kilo veremiyorum ama 2 senedir bende durum boyle

ikracığım bende ne düşündüm acaba ekmek yemiyorum diye miktarımı çok aşıyorsun ki. ben çünkü açıkcası aştım.:kedi:
hatta doymadım diye ekmek ilave ettim . monti montilikten çıktıydı:kedi:
yada azmı tüketim yapıyorsun. yada yediğin içtiğin proteinlermi yağlı oluyorlarki. çünkü senin beslenme şeklindeki biri şimdiye kadar taş olsa mini mini parçalara bölünmüştü:jeyyar:

bu arada kızlar sizinle bir sevincimi paylaşayım. oğlum artık bir ilk öğretim öğrenci adayı. bu gün e okuldan kaydı çıktı. darısı sizlerin çocuklarınada olsun inaşallah.hihoyyyt
ama oğlum için bu pek sevinçli olmadı. deminden beri ağlıyor ben okula gitmem diye.kafamçokkarıştı

Ceydacım cnm çok teşekkürler bende sizi çok özledim ama işte o kadar çok iş vardı ki girmeye fırsat bile olmadı doracım hoşbulduk cnm evet ben yinede girip paylaşım yapmaya devam edeceğim sizin sıcak ortamınız çok güzel çünkü:)

ikracığım bende ne düşündüm acaba ekmek yemiyorum diye miktarımı çok aşıyorsun ki. ben çünkü açıkcası aştım.:kedi:
hatta doymadım diye ekmek ilave ettim . monti montilikten çıktıydı:kedi:
yada azmı tüketim yapıyorsun. yada yediğin içtiğin proteinlermi yağlı oluyorlarki. çünkü senin beslenme şeklindeki biri şimdiye kadar taş olsa mini mini parçalara bölünmüştü:jeyyar:

canım sabahları 2 dilim tam buğday ekmeği yiyorum öğlen ve akşam hiç yok çok arada 3 dilim yeim oda 1 yada 2 kez olmuştur yoğurt süt hep lıght yoğurdu zaten lıght severim sütünü hiç sevmem ama mevburen içiyorum dediğin gbi taş olsa kilo verir ama benim metobolizma durdur sanırım

bu arada kızlar sizinle bir sevincimi paylaşayım. oğlum artık bir ilk öğretim öğrenci adayı. bu gün e okuldan kaydı çıktı. darısı sizlerin çocuklarınada olsun inaşallah.hihoyyyt
ama oğlum için bu pek sevinçli olmadı. deminden beri ağlıyor ben okula gitmem diye.kafamçokkarıştı

hayırlı olsun canım darısı bizimkilere olsun daha çok var ama
kıyamam kuzucuğa anaokuluna gitttimi seninki ilk defa gidicek olursa zor olabilir
komik bişey soyliyeyim mi benim kızım 2 yaşında biliyosunuz geçen tam bir saat okula gidicem diye ağladı hayatında hiç okul bile görmedi daha kayahanın ninni şarkısı varya okula gidermiş yazarmış çizermiş diye onu çok sever devamlı evde arabada dinleriz o şarkıyı bebekkende duyduğunda sakinleşirdi sanırım ondan mı aklında kaldı ama nasıl ağlıyo boyle görmelisin gülmekten koparsın kızım çantan yok diyoruz dedenin çantası var diyor onu alıcakmış :sm_cool::sm_cool::sm_cool::sm_cool:

Doracım hayırlı olsun upuzun bir eğitim hayatı onu bekliyor allah sanada onada yardım etsin inşallah iyi yerlere gelir:)

geçenlerde tv de izlemiştim. eğer uyandıktan 1 .2 saat sonra kahvaltı yapacaksak mutlaka bir şeyleri medeye yollamalıymışız. bu 1 fındık bile olabilirmiş bilginizeyerimseniben
Ya evet Doracım bu çok önemli.. ben de okumuştum bununla ilgili birşey 2-3 sene önce.. Biliyorsun kalkar kalkmaz yiyememek gibi bir sıkıntım var ama hiç değilse kayısı, ceviz gibi hemen yiyebileceğim birşeyleri mideye göndermeyi unutmamaya çalışıyorum..
Çayı kuru kuru içmene de sevindim..
Sizlerin yani özellikle de çocuğu olan arkadaşlarım işi çok daha zor.. Evde gözünün önünde mutlaka abur cubur var.. Miniler sağlıklı beslensin diye sürekli pişirilen yemekler var.. Bir gr. cık bile veriyorsanız başarı.. Koşullarınız zor, saygı duyuyorum..
Minişe de hayırlı eğitimler dilerim.. :nazar:
ceydacım paylaşım için saol canım güzel bi yazı şuraya takıldım bende acaba ben düzensiz uyuyorum diyemi kilo veremiyorum ama 2 senedir bende durum boyle
ikraaacım bu çok önemli bir ayrıntı.. Sana bununla ilgili okuduğum yazıyı bulup getirmeyi ümit ediyorum.. Markete gitmemene sevindim.. Desene bugün aynı darboğazları geçmişiz arkadaşım.. yerimseniben
İyi bari, kızın okula gitme çağına geldiğinde aklın kalmayacak..

Ya evet Doracım bu çok önemli.. ben de okumuştum bununla ilgili birşey 2-3 sene önce.. Biliyorsun kalkar kalkmaz yiyememek gibi bir sıkıntım var ama hiç değilse kayısı, ceviz gibi hemen yiyebileceğim birşeyleri mideye göndermeyi unutmamaya çalışıyorum..
Çayı kuru kuru içmene de sevindim..
Sizlerin yani özellikle de çocuğu olan arkadaşlarım işi çok daha zor.. Evde gözünün önünde mutlaka abur cubur var.. Miniler sağlıklı beslensin diye sürekli pişirilen yemekler var.. Bir gr. cık bile veriyorsanız başarı.. Koşullarınız zor, saygı duyuyorum..
Minişe de hayırlı eğitimler dilerim.. :nazar:

ikraaacım bu çok önemli bir ayrıntı.. Sana bununla ilgili okuduğum yazıyı bulup getirmeyi ümit ediyorum.. Markete gitmemene sevindim.. Desene bugün aynı darboğazları geçmişiz arkadaşım.. yerimseniben
İyi bari, kızın okula gitme çağına geldiğinde aklın kalmayacak..
evet canım zafer bizim :lepi::lepi::içelim: yazıyıda merakla bekliyorum a.s.

Dünya’nın ortak sorunu olan kilo problemi, genellikle çok yemeğe ve az hareket etmeye bağlı olsa da; az uyumanın şişmanlığı tetikleyen gizli bir düşman olduğu saptandı.

Kadıköy Şifa Sağlık Grubu’ndan Beslenme ve Diyet Uzmanı Seda Bahtiyar Tatay, son 40 yılda yapılan araştırmaların, günümüzde uyku süresinin dokuz saatten yedi saate düştüğünü ve insanların daha az uyuyup daha çok kilo aldıklarını gösterdiğini açıklıyor.

Dyt. Seda Bahtiyar Tatay, az uyumanın insan sağlığı üzerinde birçok olumsuz etkisi olduğunu ve kilo probleminin de bu olumsuzluklardan biri olduğunu ifade ediyor.

Televizyon ve bilgisayar karşısında geçirilen zamanın geç saatlere kadar sarkmasının gece atıştırmalarına neden olduğunu belirten Dyt. Seda Bahtiyar Tatay , gece geç alınan besinlerin vücut tarafından enerji olarak harcanamadığını ve depolanarak kiloya dönüştüğünü söylüyor.

Uykunun vücut için çok önemli olan bir zaman dilimi olduğunu belirten Kadıköy Şifa Sağlık Grubu’ndan Beslenme ve Diyet Uzmanı Seda Bahtiyar Tatay, uyku bozukluğunun hormonlarla arasındaki bağlantıyı şöyle açıklıyor: Leptin ve Ghrelin iştah üzerinde etkili olan iki hormondur. Leptin vücutta enerji fazlası olduğu zaman iştahı keserek yemeyi durdurmamızı sağlar. Ghrelin ise mide tarafından mide boş olduğunda salınarak açlık hissini tetikler. Mide boş olduğu zaman Ghrelin seviyeleri artar ve Leptin düşerek bizim yemek yeme isteğimizi tetikler. Yapılan çalışmalar az uyunduğunda (Günde 5–6 saatten az) Leptin seviyesi sanki 900 kalorilik bir beslenme programındaki gibi düşerek açlığı tetiklediğini göstermiştir.

Uykusuzluğun sinirler üzerinde de negatif etkileri olduğunu söyleyen Dyt. Seda Bahtiyar Tatay, uykusuzluğun sinirleri uyararak rahatlamasını engellediğini, karbonhidrat ve şekerli yiyeceklere eğilimin daha çok arttığını ve kortizol denilen stres hormonunun da uykusuzluk süresince artarak yağlanmaya sebep olduğunu açıklıyor.

Uykusuzluğun birçok nedeni olduğunu ifade eden Kadıköy Şifa Sağlık Grubu’ndan Beslenme ve Diyet Uzmanı Seda Bahtiyar Tatay, özellikle burundaki şekil bozuklukları ile boğaz bölgesindeki yağlanmanın çok miktarda olmasından kaynaklanan uyku apnesinin, genellikle kilo problemi yaşayan kişilerde görüldüğünü ve bu gibi durumlarda mutlaka uzmanlardan yardım istenmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Not : Yazı her ne kadar az uyumayı baz alıyor olsa da, fazla uykunun da metabolizma hızını düşürme etkisiyle kilo alımına sebep olduğunu biliyorum.. Bu konuda da bir çok makale var.. :hulya:

pembecikk için yaptığım "monolog" yorumumun da kayıtlardan silinmesini rica ediyorum..

Kendisi saatlerdir takımımızı beklemiş, uçan kuşa göz yummamış ve bizzat konuşmalara katılmıştır.

yerimseniben

Olabilir elbette tatlım.. püsküütün de paylaştığı yazı bunu kanıtlar nitelikte. Kaldı ki az uyku kadar çok uyumanın da zararını vurgulamış püsküütümüz ayrıca benim de birşey eklemem gerekirse, hergün mümkünse aynı saatte yatıp aynı saatte kalkmak da mühim birşey. yani toplamda 5 saat 8 saat hesabı yaparken bunun da akla gelmesi gerekir. Tabii sizin minikler rahat bırakırsa :ecrin_bebek:

laelaelaelaelae

aman da amann miniğimiz büyüdü ve okul yollarını aşındırmaya başlayacak demek.. Nazlanmaya erken başlamış ama olsun :roflol: seni şimdiden sabır taşı yapma yolunda ilerliyor desene :roflol: şaka bir yana inşaAllah zorlukları atlatır ve miniğimizi kolaylıkla okul hayatına alıştırırsınız canım. Tebrik ederim :nazar:a.s.

hayırlı olsun canım darısı bizimkilere olsun daha çok var ama
kıyamam kuzucuğa anaokuluna gitttimi seninki ilk defa gidicek olursa zor olabilir
komik bişey soyliyeyim mi benim kızım 2 yaşında biliyosunuz geçen tam bir saat okula gidicem diye ağladı hayatında hiç okul bile görmedi daha kayahanın ninni şarkısı varya okula gidermiş yazarmış çizermiş diye onu çok sever devamlı evde arabada dinleriz o şarkıyı bebekkende duyduğunda sakinleşirdi sanırım ondan mı aklında kaldı ama nasıl ağlıyo boyle görmelisin gülmekten koparsın kızım çantan yok diyoruz dedenin çantası var diyor onu alıcakmış :sm_cool::sm_cool::sm_cool::sm_cool:

maaşallah maaşallah :nazar: :dance: :

Kızlar işte bugün benim miğdeme giren mamalar :hulya:

Kahvaltı

2 dilim çavdar ekmeği
1 adet çarliston biber (pişirmeden çiğ olarak yedim kıtır kıtır tatlı geldi valla kaydirigubbakcemile3 )
1 adet domates
1 küp az yağlı tuzsuz beyaz peynir
1 bardak açık çeyrek çay kaşığı esmer şeker katılmış çay

ara öğün

1 adet yeşil elma

öğle

1 kase yoğurt
1 yemek kaşığı zeytinyağı gezdirilmiş havuç salatası (pişirilmemiş)
1 dilim çavdar ekmeği

ara öğün

4 dilim karpuz

akşam

yarım sandal sefası yemeği (patlıcan ile yapılan)

tarif için tıklayınız PATLICANLI SANDAL SEFASI

4 kaşık arpa şehriye pilavı
1 kase cacık

Not: Akşam neden ekmek yemedin diye soracak olursanız bugün toplam 3 dilim ekmek tükettim akşam yemeği de her ne kadar kendi patlıcanlarımın yağını kağıt havlu ile aldıysam da ağır olduğu için tercih etmedim. Zaten ekmeksiz olduğu için 1 tane değil yarımı ile idare ettim :roflol:

Kızlar işte bugün benim miğdeme giren mamalar :hulya:

Kahvaltı

2 dilim çavdar ekmeği
1 adet çarliston biber (pişirmeden çiğ olarak yedim kıtır kıtır tatlı geldi valla kaydirigubbakcemile3 )
1 adet domates
1 küp az yağlı tuzsuz beyaz peynir
1 bardak açık çeyrek çay kaşığı esmer şeker katılmış çay

ara öğün

1 adet yeşil elma

öğle

1 kase yoğurt
1 yemek kaşığı zeytinyağı gezdirilmiş havuç salatası (pişirilmemiş)
1 dilim çavdar ekmeği

ara öğün

4 dilim karpuz

akşam

yarım sandal sefası yemeği (patlıcan ile yapılan)

tarif için tıklayınız PATLICANLI SANDAL SEFASI

4 kaşık arpa şehriye pilavı
1 kase cacık

Not: Akşam neden ekmek yemedin diye soracak olursanız bugün toplam 3 dilim ekmek tükettim akşam yemeği de her ne kadar kendi patlıcanlarımın yağını kağıt havlu ile aldıysam da ağır olduğu için tercih etmedim. Zaten ekmeksiz olduğu için 1 tane değil yarımı ile idare ettim :roflol:
selam kızlar
bibakiim bizim cadılar napıyo dedim
ebuşum ayrılıyosun demek
motivasyon çok önemli bunu en iyibilenlerdenim
geçen ekim kasım döneminde hiçiçimden geklmiyodu ne takıma yazmak ne diyet yapmak çok sıkılmıştım
bir süre izin istedim ve mart sonuna kadar dinlendim
arada girip okuyodum 6.takımla monti topiğini
bigün aeben maytap glmiş diye yazınca bi yaziim dedim o gün dnüm noktam oldu
oraya yazarken elimde koca bi dilimpasta vardı sonra bi pastaya baktım bikendime n
ve kızdım evet dedimye bakalım çok ihtiyacın var yee
o son oldu
umarım seninde böyle bir günüün olur

ceydacım
tarifini verdiğin yemeğe biz beykoz kebabı diyoruz acaba beykozda oturuyoruz diyemi öyle diyoruzkibilmiyorumkismile

X