Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

kızlar
cok özür dileyerek
artık bu yarışmaya devam etmek istemiyorum
motivazyonum cok düşük ne yazacagım ne yapacagım bilmiyorum
kendi kendime verebilirsem devam edecegim bir şekilde
kendimi zorluyorum iteliyorum olmuyor bu da bana innaılmaz sıkıntı veriyor
hepinizi cokkkkkkk seviyorummmmmmm gerçekten hepiniz birer dost birer canansınız benim için
sakın başka türlü düşünmeyin olurmu
ben artık iteleye iteleye devam etmek istemiyorum
kendimi toparlarsam bilinki aranızdayım tabi siz o zmana kadar mezun olmazsanız
sizi çok seviyorum
arada gelecegim mutlaka kızla rlütfen beni anlayışla karşılayın artık bu gidişlerin bile cılkı cıktı son gidiş olsun rica ediyorum karar degiştirip iki gün sonra yine gidiyorum demekte beni fena halde hırpalıyor

şimdi yapmamız gereken takıma bir kaptan secmek
ben elimden gelen bütün destegi gösterecegim

hepinizi ayrı ayrı cok seviyorum tamam mmı fıstıklarım
( tekrar söylüyorum şimdi kalıpta iki gün sonra aynı şeyleri tekrar düşünüp tekrar söylemek istemiyorum )lütfen beni anlayışla karşılayın ruh halim hiç iyi degil bugünlerde :KK43:((((((((((((((((((((((

ama Ebruş yine mi aynı noktaya geldik kaydirigubbakcemile mafoldumben

ama Ebruş yine mi aynı noktaya geldik kaydirigubbakcemile mafoldumben

bakın işte gelinecek nojkta tam da burası
işte ben bu lafları duymak istemiyorum
şimdi anlayabiliyomruusnuz beniiiiiiiiiii
cılkı cıktı bu işin dedim ya habire gidiyorum gidemiyorummmmmmm
herkese cok teşekkür ederim anlayışımafoldumbennız için sizi cok seviyorum ben

günaydın .
bu sabah çok enerjik uyandım diyemiyeceğim. sabah aın 6 sında arkadaşlarımla yürüyüşe gittim.
10 tur attıktan sonra yarım saatte eğzersiz aletleriyle spor yaptımkafamçokkarıştı
ilk gün olduğundan biraz zorlandım ama çokta güzeldi. özlemişim eski günlerimdeki yürüyüşlerimikaydirigubbakcemile2
gelince kahvaltımın arkasından mirmirmirmir yattım ve bir güzel uyumuşum

menü listemi akşam vereceğim.
ama gayet iyi gidiyorumsırnaşık şey

tarçınlı neskafeyi denedim ve çok hoşuma gitti. teşekkürler püsküütümmmmŞeniz
ben tarçınlı sütüde seviyorum:içelim:

Doracığım o saatte uyanabildin ve spora gittin öyle mi akannehir ama gerçekten takdir ettim kaydirigubbakcemile5 açık havada yürüyüş hem zihine hem de bedene faydalı. Bir taşla 2 kuş yerimseniben

kızlar demin kitaplarımı karıştırırken bakın nasıl bi söz buldumkaydirigubbakcemile3

Barry Marter e aitmiş..

'Diyet yapıyorum...Ama aynı anda iki diyet yapıyorum,zira tek diyetle yeterince doymuyorum.'

çok hoşuma gitti,harikakaydirigubbakcemile3

çok hoşmuş :lepi::lepi:

bakın işte gelinecek nojkta tam da burası
işte ben bu lafları duymak istemiyorum
şimdi anlayabiliyomruusnuz beniiiiiiiiiii
cılkı cıktı bu işin dedim ya habire gidiyorum gidemiyorummmmmmm
herkese cok teşekkür ederim anlayışımafoldumbennız için sizi cok seviyorum ben

Peki Ebrucuğum inan seni üzmek istemezdim arkadaşım :1hug:

Hakkını helal et.. ve kendine çok iyi bak olur mu a.s.

Kızlar... Diyet ve psikoloji hakkında bir yazı paylaşmak istiyorum müsaadenizle..

Buyurun buyrunnnnnnnnn

Sosyal hayatın getirileri, kilo endişesini de peşinden sürükledi. Özellikle büyük şehirlerde ve çalışan kadınların pek çoğu, kilolarıyla ilgili sıkıntı yaşıyorlar. Bunun sonucu da sürekli diyet yapmak oluyor.

Diyete başlarken pek çok kadın, kısa sürede istediği kiloya inebileceğini düşünüyor. Ancak çoğunlukla hayal edilen beden ölçüsü gerçekçi olmuyor. Özellikle genç kızların pek çoğu, ince odlukları halde zayıf görünmeyi hedefleyerek sürekli diyet yapmaktalar. Bu durum onların ileride bazı psikolojik ve fizyolojik sorunlar yaşamasına sebep olmaktadır.

Diyete ne zaman başladığınız da, diyetin içeriği kadar önem taşır. Stresli ve üzüntüleri bir süreçte diyete başlanmaması gerekir. Diyet zaten tek başına bir stres kaynağıdır, başka gerginlikler üstüne bindiğinde, psikolojik gerilime sebep olur.

Diyet yaparken yaşanan psikolojik sorunlardan biri de, kiloların alındığı hızda ve miktarda verilememsidir. Diyet yapmak sabır ve motivasyon gerektirir. Katı ve uzun diyetler, sürekli aynada kendini kontrol etmek, aşırı fiziksel aktivite, kişinin motivasyonunu düşürür. Motivasyon düştüğünde kişinin diyeti bırakma potansiyeli yükselir.

Diyet sonrasında kadınların yaşadığı korkulardan biri de, kiloların geri alınmasıdır. Kilonun aynı sınır da tutulması da bazen psikolojik gerilime sebep olabilir. Bu yüzden, diyet sırasında uygulanan sağlıklı beslenme ve fiziksel aktiviteyi, hayatın içine yaymak ve bunu bir yaşam biçimi haline getirmek gerekir.

Duygusal durum ile yeme alışkanlığı arasında bir bağ varsa, bu duyguların sebebini araştırmak, gerekirse psikolojik yardım almak gerekir. Yemek yemek psikolojik bir tatmin aracı değildir. Buna bağlanıyorsa, ortada bir sorun var demektir.

Diyete başlamanda önce şuna dikkat edilmelidir. Diyet kararı, şahsın kendisinin isteğiyle olmalıdır. Çünkü buna hazır olmak da motivasyondur. Makul sürede, ulaşılabilir bir hedef belirlemek gerekir.

Diyet süresince kaliteli ve yeterli uyku uyumak çok önemlidir. Uyku düzensizlikleri, kilo vermeyi etkiler.Sadece diyet yapmak yeterli değildir, bu beslenme şeklini yaşam tarzı haline getirmek gerekir.

Bilinçsiz yapılan diyetler, bedeninize ve psikolojinize zarar verir.

Selam kızlar aslında yazmaya yüzüm yok ama yinede yazmak istedim geçmişi okudum diskalifiye olmuşum zaten diskalifiye olmuşumdur diye düşünüyordum sanırım 2 haftadır girmedim suçum çok büyük biliyorum:KK43: ama aranıza katılmak beni çok sevindirmişti buraya başladığımda 75 kiloydum şimdi 72 çıkıyorum ve fark edildi bu çok güzel birşeydi aslında girmediğim süreç içinde hep aklımdaydınız ama girmeye hiç fırsatım olmadı ablamın düğünü vardı onun koşturmacasından sonrada açıköğretim sınavlarına çalıştım ve sınavlarım vardı bilgisayar bile açamadım biliyorum haber vermeliymişim size ama bunuda bilmiyordum sizden çk özür diliyorum ben yinede takıma girip yazacağım çünkü ben çok sevmiştim hepinizi :)ama geçmişi okudum bir arkadaşın bnm hakkımda yazdığı yazıya çok üzüldüm çünkü o kişi benden snra katılmıştı takıma neyse nasıl düşünüyorsa öyle düşünmeye devam etsin hepinize iyi günler diliyorum:)

Selam kızlar aslında yazmaya yüzüm yok ama yinede yazmak istedim geçmişi okudum diskalifiye olmuşum zaten diskalifiye olmuşumdur diye düşünüyordum sanırım 2 haftadır girmedim suçum çok büyük biliyorum:KK43: ama aranıza katılmak beni çok sevindirmişti buraya başladığımda 75 kiloydum şimdi 72 çıkıyorum ve fark edildi bu çok güzel birşeydi aslında girmediğim süreç içinde hep aklımdaydınız ama girmeye hiç fırsatım olmadı ablamın düğünü vardı onun koşturmacasından sonrada açıköğretim sınavlarına çalıştım ve sınavlarım vardı bilgisayar bile açamadım biliyorum haber vermeliymişim size ama bunuda bilmiyordum sizden çk özür diliyorum ben yinede takıma girip yazacağım çünkü ben çok sevmiştim hepinizi :)ama geçmişi okudum bir arkadaşın bnm hakkımda yazdığı yazıya çok üzüldüm çünkü o kişi benden snra katılmıştı takıma neyse nasıl düşünüyorsa öyle düşünmeye devam etsin hepinize iyi günler diliyorum:)

Pembecik hoş geldin..
Senden, daha doğrusu devamsızlığından bahseden ben olduğuma göre sanırım bahsettiğin kişi benim..
Her ne kadar takıma senden sonra girmiş gibi görünsem de, bu yarışmanın kurucusu olarak 18 Mayıs 2007 den beri buradayım.. yerimseniben
Dolayısı ile de kurallar konusunda hassasım..
Kişisel olarak hiçbir yorumum olamaz, benim için önemli olan günlük paylaşımda olunması, bütün takım arkadaşlarının mesajlarının okunması ve elden geldiğince motivasyona katkıda bulunulmasıdır..
İyilikler dilerim.. a.s.

Diyete ne zaman başladığınız da, diyetin içeriği kadar önem taşır. Stresli ve üzüntüleri bir süreçte diyete başlanmaması gerekir. Diyet zaten tek başına bir stres kaynağıdır, başka gerginlikler üstüne bindiğinde, psikolojik gerilime sebep olur.

ışte burası benim durumumu tarif ediyor arkadaşlar.. eyvahedigeldismile
Bu seneye kötü başladım.. 1 Ocakta ölüm haberi, 2 Ocakta cenaze.. sonra bir sürü sağlık sorunu..işle ilgili problemler..
Ve ben ne zaman sıkılsam, ne zaman üzülsem öncelikle koşa koşa markete gidip çikolata almaya başladım. Kilo verdikten sonra geçen iki yıldan sonra bu sene pes ettim, yenildim.. Gelsin cipsler, gitsin çikolatalar ki kendisi bir numaralı antidepresanım.. :kedi:

.....ve şimdi bugün. Yeri geldi diye söylüyorum.. Bu takıma girdiğimden bu yana geçen 10 gün içinde talihsiz olaylar peşimi bırakmıyor.. Perşembe, Cuma derken en sonuncusunu da bugün yaşadım (Ah Allah söyletti en sonuncusu dedim heyyyo)
.....ve ben eğer takımda olmasaydım, beni önemseyen ve yediklerini didik didik etme cesaretini gösterdiğim arkadaşlarıma duyduğum saygı olmasaydı çooooooktan bir koli çikolata yemiştim.. Çoktan..
ısyan etmiyorum.. Buna da şükür.. Her şey geçer, gider.. Bugünü de çikolatasız atlattık ya ona bakalım.. :lepi:

Ceydacım, paylaşım için teşekkürler canım.. a.s.

Pembecik hoş geldin..
Senden, daha doğrusu devamsızlığından bahseden ben olduğuma göre sanırım bahsettiğin kişi benim..
Her ne kadar takıma senden sonra girmiş gibi görünsem de, bu yarışmanın kurucusu olarak 18 Mayıs 2007 den beri buradayım.. yerimseniben
Dolayısı ile de kurallar konusunda hassasım..
Kişisel olarak hiçbir yorumum olamaz, benim için önemli olan günlük paylaşımda olunması, bütün takım arkadaşlarının mesajlarının okunması ve elden geldiğince motivasyona katkıda bulunulmasıdır..
İyilikler dilerim.. a.s.

Hoşbulduk Püsküüt ben devamsızlığım ile yazdığınız yazıyı görmedim ama sizin burada olmadığınız dönemlerde ben hergün girip paylaşım yapıyordum bunu arkadaşlarda biliyor siz bnm yazılarımın monolog şeklinde oldugunu yazmışsınız o yüzdende cevap vermedim yazmışsınız cevap verip vermeme konusunda özgürüz zaten hepimiz ama bunu bu şekilde yazmanız beni çok üzdü evet bi süre devam edemedim bunuda açıkladım zaten ama bnm konuşmalarım mnolog şeklinde değildi ben diğer arkadaşlarla dialog halindeydim

Hoşbulduk Püsküüt ben devamsızlığım ile yazdığınız yazıyı görmedim ama sizin burada olmadığınız dönemlerde ben hergün girip paylaşım yapıyordum bunu arkadaşlarda biliyor siz bnm yazılarımın monolog şeklinde oldugunu yazmışsınız o yüzdende cevap vermedim yazmışsınız cevap verip vermeme konusunda özgürüz zaten hepimiz ama bunu bu şekilde yazmanız beni çok üzdü evet bi süre devam edemedim bunuda açıkladım zaten ama bnm konuşmalarım mnolog şeklinde değildi ben diğer arkadaşlarla dialog halindeydim
Haklısın.. Takıma giriş tarihimden önceki mesajlarını nitelik ve/ya nicelik olarak kontrol etmedim.. Demek ki tesadüf etmiş, sadece soru sorup gittiğin mesajlara denk gelmişim..
Bunda üzülecek bir şey yok, amacım seni üzmek değil, olamaz da zaten..
Ve elbette iletişim sınırlarını belirlemekte hepimiz özgürüz ancak bir takım içindeysek, o takımın kuralları özgürlüğümüzün sınırlarını çizer, diye düşünüyorum..
Bunlar benim şahsi düşüncelerim..
Beni olaylar kişi bazında değil kural bazında bağlar.. Bunu da özellikle bir kez daha belirteyim..

İşte burası benim durumumu tarif ediyor arkadaşlar.. eyvahedigeldismile
Bu seneye kötü başladım.. 1 Ocakta ölüm haberi, 2 Ocakta cenaze.. sonra bir sürü sağlık sorunu..işle ilgili problemler..
Ve ben ne zaman sıkılsam, ne zaman üzülsem öncelikle koşa koşa markete gidip çikolata almaya başladım. Kilo verdikten sonra geçen iki yıldan sonra bu sene pes ettim, yenildim.. Gelsin cipsler, gitsin çikolatalar ki kendisi bir numaralı antidepresanım.. :kedi:

.....ve şimdi bugün. Yeri geldi diye söylüyorum.. Bu takıma girdiğimden bu yana geçen 10 gün içinde talihsiz olaylar peşimi bırakmıyor.. Perşembe, Cuma derken en sonuncusunu da bugün yaşadım (Ah Allah söyletti en sonuncusu dedim heyyyo)
.....ve ben eğer takımda olmasaydım, beni önemseyen ve yediklerini didik didik etme cesaretini gösterdiğim arkadaşlarıma duyduğum saygı olmasaydı çooooooktan bir koli çikolata yemiştim.. Çoktan..
İsyan etmiyorum.. Buna da şükür.. Her şey geçer, gider.. Bugünü de çikolatasız atlattık ya ona bakalım.. :lepi:

Rica ederim püsküütcüm a.s.

Ben de bununla ilgili bir yorum yapmak istiyorum. Diyet ister istemez herkesi strese sokuyor çünkü biz insanoğlu kendimizi belli kalıplara sokmaktan, genellikle bizim de bazı yaşam standartlarına uymamız gerekliliği değil de yaşam standartlarının bize uyması yönünde bilinçaltına yer edinmiş tabularımızı yıkamadığımızdan kendi kendimizi bu durum karşısında geriyoruz. Halbuki diyet bizi değil biz diyetimizi yönetir hale geldiğimizde ve bunu nasıl yapabileceğimiz konusunda başarıya ulaştığımızda sorun da ortadan kalkıyor diye düşünüyorum.

Rica ederim püsküütcüm a.s.

Ben de bununla ilgili bir yorum yapmak istiyorum. Diyet ister istemez herkesi strese sokuyor çünkü biz insanoğlu kendimizi belli kalıplara sokmaktan, genellikle bizim de bazı yaşam standartlarına uymamız gerekliliği değil de yaşam standartlarının bize uyması yönünde bilinçaltına yer edinmiş tabularımızı yıkamadığımızdan kendi kendimizi bu durum karşısında geriyoruz. Halbuki diyet bizi değil biz diyetimizi yönetir hale geldiğimizde ve bunu nasıl yapabileceğimiz konusunda başarıya ulaştığımızda sorun da ortadan kalkıyor diye düşünüyorum.

Bu güzel yorum karşısında uygun smiley aradım bulamadım..

Şöyle frak giymiş ve sağ elinde tuttuğu melon şapkasıyla reverans yapan bir adam aradım, yoktu.. yerimseniben

Bravo!

vereliniortak :hooray: :lepi:

hoşgeldin pembecik.. kendini epey özlettin evet ama diskalifiye olman kaçınılmaz oldu canım. Başın epey kalabalıkmış Allah yardımcın olsun ama keşke bunları daha önce paylaşsaydın bizlerle hala bizimle birlikte takımımızda olabilirdin. Yine vakit buldukça biizmle paylaşımda bulunmanı dilerim -ki takıma ilk girdiğim günlerde güzel fikir alış-verişlerinde bulunuyorduk...

Doracığım o saatte uyanabildin ve spora gittin öyle mi akannehir ama gerçekten takdir ettim kaydirigubbakcemile5 açık havada yürüyüş hem zihine hem de bedene faydalı. Bir taşla 2 kuş yerimseniben
ceydacığım inanki o saatte kalkmak banada hiç kolay gelmedi. zaten saat kurup uyandım. hatta bir an bu ne ya dedim.sonra aklım başıma geldi. ha ben yürüyüşe gidecektim dedim. hemen kalkıp metobolizmama 1 kayısı yolladım. çalışsın yollarda durmasın diyeyerimseniben
geçenlerde tv de izlemiştim. eğer uyandıktan 1 .2 saat sonra kahvaltı yapacaksak mutlaka bir şeyleri medeye yollamalıymışız. bu 1 fındık bile olabilirmiş bilginizeyerimseniben

İşte burası benim durumumu tarif ediyor arkadaşlar.. eyvahedigeldismile

İsyan etmiyorum.. Buna da şükür.. Her şey geçer, gider.. Bugünü de çikolatasız atlattık ya ona bakalım.. :lepi:

canım yaaaaaa. sen çok pozitifsin. üzgün halde bile bunu hiç yansıtmadın...:teselli:
bende sizlerden güç lıyorum. herşey karşılıklı yani.....
yoksa önümde kocaman 1 paket ülker haylayf var ve ben kuru kuru çay içiyorum. aklımda sizler olduğunuz için.
yaza incecik girmek için.......
evde 2 çocuk olunca halince abur cubur oluyor ve bende abur cubur delisiyimdir.
çikolataya pek düşmem ama bisküvi deyince:eek: akan sular dururducokacimcoook eskiden tabiiisempatiksalakcinni
şimdilerde ya kırıntılarıyla yada sadece bakmakla yetiniyorum:lepi:

ceydacığım inanki o saatte kalkmak banada hiç kolay gelmedi. zaten saat kurup uyandım. hatta bir an bu ne ya dedim.sonra aklım başıma geldi. ha ben yürüyüşe gidecektim dedim. hemen kalkıp metobolizmama 1 kayısı yolladım. çalışsın yollarda durmasın diyeyerimseniben
geçenlerde tv de izlemiştim. eğer uyandıktan 1 .2 saat sonra kahvaltı yapacaksak mutlaka bir şeyleri medeye yollamalıymışız. bu 1 fındık bile olabilirmiş bilginizeyerimseniben

canım yaaaaaa. sen çok pozitifsin. üzgün halde bile bunu hiç yansıtmadın...:teselli:
bende sizlerden güç lıyorum. herşey karşılıklı yani.....
yoksa önümde kocaman 1 paket ülker haylayf var ve ben kuru kuru çay içiyorum. aklımda sizler olduğunuz için.
yaza incecik girmek için.......
evde 2 çocuk olunca halince abur cubur oluyor ve bende abur cubur delisiyimdir.
çikolataya pek düşmem ama bisküvi deyince:eek: akan sular dururducokacimcoook eskiden tabiiisempatiksalakcinni
şimdilerde ya kırıntılarıyla yada sadece bakmakla yetiniyorum:lepi:

kıyamam Doracığım sana.. emin ol incecik bi hatun olduğumuzda gurur duyacağız kendimizle :1hug:

Kızlar... Diyet ve psikoloji hakkında bir yazı paylaşmak istiyorum müsaadenizle..

Buyurun buyrunnnnnnnnn

Diyet süresince kaliteli ve yeterli uyku uyumak çok önemlidir. Uyku düzensizlikleri, kilo vermeyi etkiler.Sadece diyet yapmak yeterli değildir, bu beslenme şeklini yaşam tarzı haline getirmek gerekir.

.

ceydacım paylaşım için saol canım güzel bi yazı şuraya takıldım bende acaba ben düzensiz uyuyorum diyemi kilo veremiyorum ama 2 senedir bende durum boyle

X