Yüzük meselesi

Konuyu tam bilmediginiz icin bu yorum bence uzun yorumunuzu tam okumasam da ne anlatmak istediginizi anladim. Sevgili kisisi okumus bir meslek edinmis degil polislik dusunmus sadece o da olmayinca asgari ucret istemedigi icin calismamis ve hala calismaya niyeti yok polislik olmazsa hic calismicak birisi yani. Parasizlik burdaki mesele degil karsidaki kisinin hic calismamis ve sorumsuz biri olmasi. Sanirim yasi da 28 di yani kucuk biri de degil. Belki yorumunuz degisir belki degismez ben yinede yazim istedim.

27 yasinda hic calismamis bir erkek 100tl'lik hediye icin botunu satip, merak etme diye demagoji yapiyor. Ahhh kizlar ne zaman akillanacaksiniz. Erkek dedigin güçlü olur, taşı sıkar suyunu cikarir yine cebinde parasi olur. Yaptığı isin hic onemi yok isterse hallerde hamallik yapsin, emegiyle helal para kazansin, bos boş yatmasın. Bos yasamaya alismis bir adam size ne vaad edebilir? Nasil iliski yurutur, evlenir, cocuguna bakar? Erkek olsam bos oturup popo büyütürken, botumu sattim diye mesaj atmayi gururuma yediremem herhalde. Kendi ellerinizle geleceginizi mahvediyorsunuz, sonra buralara gelip iç dokuyorsunuz

Biraz realist olmakta fayda var. Adamin belli meslegi yok. Bir oraya bir buraya düsünmüs ama hicbirini basaramamis. Onu gecelim: Yetiskin bir insan kendini gecindirmeli. Is begenmeme lüksüne sadece ailesinin yaninda yasadigi icin sahip, yoksa esek gibi de calisacakti. Adam en az 2-3 sene daha evlenemeyecegini dile getirmis. Kpnu sahibi o kadar beklemek istemiyor. Istememek de hakki. Evlenene kadar herkes secme hakkina sahip. Ve konu sahibi yeterli kadar da destek olup beklemis, ama artik bir sonuc görmek de istiyor. Kahpelik, vicdansizlik büyük kelimeler, ama bence sevgi de sadece bir yere kadar götürecek. Adam bir kac sene icinde kendini hala toparlamasa olan yine konu sahibine olacak, cünkü adi "kac sene bir herifle gezdi, sonra kaldi ortada" olucak. Asil toplumun o vicdansizligini konusmak lazim. Adama birseycik de olmaz merak etmeyin

100 TL için botunu satmış ayyy kıyamam.Kicini kaldırıp iki limon, su satsa daha çok kazanirdi.Evet devir kötü iş yok,imkanlar kısıtlı .Sevgiliniz Polis olmazsam olmaz diye diye zamanını geçiriyor,kimse gel çalış diye kapısına gelmez Evlenin,annenizi dinlemeyin çalışın bakın adama,iki acitasyon yapar , üzülür devam edersiniz Tabi sizi çok mutlu ediyor, yaşanmışlık var aksiyona gerek yok ayrılmayın, sakız gibi uzatmayın evlenin gitsin........

Benim çok yakın bir akrabam evleneceğim de evleneceğim diye ailesinin başının etini yemiş, çocuğun ailesi bizim oğlumuz size layık değil bundan bir yol olmaz, demesine rağmen 17 yaşında çooook aşık olduğu için evlenmiş. Seneler boyu ne acılar çekti neler yaşadı şimdi 40 sene geçmiş olmasına rağmen o zaman ki aklına lanet ediyor. Burada hala 2 gönül bir olunca samanlık seyran olur zanneden ve hayal dünyasında yaşayan bir cenah var. Ne hikmetse mantıklı düşünen insanlar kahpe ve vicdansız oluyor. Sevgiyle karın doymaz diyen kimse alnından öpmek lazım ama bazılarına laf anlatılmıyor.

Insanlar iki seyi ayirt edemiyor: Sevmek baska, evliligin sorumlulugunu tasiyabilecek kapasitede olmak baska. Adam daha tek basinda hayatda kalmayi basaramiyor, gecimini saglayamiyor, ama bir evliligin veya ailenin sorumlulugunu alacak öyle mi? Sevgilikte hersey toz pembe cünkü ortada ortak sorumluluk yok. Ama is evlilige ve bir eve girmeye gelse isin rengi degisiyor iste. Is sevmekle bitmiyor. Her iki taraf da üstüne düsecek sorumlulugu tasiyabilecek durumuna kendini getirmeli. Adamda bu sorumluluk duygusu yok.
Ve bizim toplumda kadinin senelerce birisiyle adi konulmadan beraber olmasini nasil degerlendirdiklerini de biliiyoruz. Yani hic Polyana takilmam bu konuda. Kiminin umrunda degil, ama konu sahibinin annesinin bunu kizi icin istememesini gayet anliyorum.

Yapmayın Allah aşkına, adam 27 yaşında yav. Bu yaşa kadar çalışmamış. Yüzük değil dert.
Kesinlikle. Millet yüzüğe bota takılmış. Konu sahibesi de çamura batmış gibi adamla hala devam ediyor.

Anne baba lafıyla ilişkinin gidişine karar verilmez tabi ama ortada değer verilen bir ilişki yok. Mevzu maddiyatin ötesinde bence. İki koca sene ve lafla sözle dahi değer verilmeyen bir ilişki. Bence annenizin bir bildiği ve gördüğü var.

Tüm yorumları okumadan yaziyorum. Mevzu para değil bu ilişkide ki. Benim eşim bana standart mavi taşlı standart hani heryerde beş on liraya.alabileceginiz bir yüzük alıp takip askere gitti. O zaman gayet issizdi ve işinin geleceğinin ne olacağı da bellisizdi. Bu değer vermek onemsemektir. Bence konudaki mevzu böyle birşey..

Hediye mediye hikaye.
Anneniz zaten doğru olanı söylemiş.
Siz ikinizde evlilik için yeterince olgunlukla değilsiniz.
Siz herşeyi anlatıyorsunuz o da daha kendi geçimini bile gerçekleştiremiyor.
Ne gerek var onu istiyorum demeniz, bu üzüntüyü anlatmanız.
100 tllik yüzük dediğinizi bugün ortaokuldaki, lisedeki öğrenci alır. İşi yok gücü yok acıtasyon yapıyor yok botu sattım falan filan.
İnanın mutsuzluğa sürüklüyorsunuz kendinizi.
Hazır değişim vakti annenizin de dediği kendi başınıza bir hayat kurun insanları tanıyın.
Zaten başka şehre gidince oraya da gelip gitmeyecek inanın iyice yılan hikayesine dönecek ilişkiniz.

Okumuş okumamış bilemem konu sahibi bankalara başvurmuş dediği için düşünüp yazdım.
Bu yaşına kadar çalışmamış felan deniyorda kardeşimden örnek vereyim 1 yıl geç yazdırmışlar okula ünide 1 yıl hazırlık 4 yıl bölümü 1 yılda uzattı yaş oldu zaten 25 erkeklerde askerlik var gitti geldisi süreci 1 yıl desen 26 yaş bitti e iş bulup başlaması 27 buluyor. Bu yaşta 10 yıl çalışanı da var evet ama konumuz orası değil yapılan hesaba göre de anormal bir durum yok sanki 40 yaşına gelmişte çalışmıyor gibi söylemiş herkes. Devlete kapak atayım gerisini düşünmem artık demeyen gençlerin çalışma hayatı bu yaşlarda başlıyor.

Kimsiniz nesiniz bilmem daha önce ki konunuzla ilgili de bilgi sahibi değilim ilişkinizi kurtarmak bir çıkar yol arama yada bitirmek için kendinize destek bulma amacındasınız.
Konuyu dallandırmaya gerek yok bence öyleydi böyleydi şöyleydileri konuşarak bir yere varmıyoruz.
Tavsiyem önce zihninizi boşaltın ve hayatınızın devamının kararını vermek için basit düşünün her şeyi düşünerek didikleyerek böyle karar veremezsiniz.
Tek olacağınız ve kendi kendinize sesli şekilde konuşacağınız bir yere gidin neresi olduğu fark etmez
Sevgilinizi - ilişkinizi - hayatınızı birbirinden ayırın karşınıza koyun bunlara uzaktan bakın basit bakın ve bakarken bu üçünü birbirine karıştırarak bakmayın bunlara nasıl ve nasıl olması gerekirdi + ve - lerini bulun birbiri ile kıyaslayan. Bu ilişki hayatımda olmalı mı olmalıysa neden olmamalıysa neden bu sevgili benim istediğim ilişkiye uygun mu değil mi + - leri topla en sonda değer mi sorusunu sor bu adam bu - leri + ya çevire bilir mi yada bu adam için bu - leri kabul edebilir misin.Bunların hepsi sana bir fikir verecek kendine yalan söyleyecrk halin yok ya. İşin sonunda kararı yine senin sevgin ve vicdanın verecek burada yazılanlar değil. Yapacağın vereceğin kararlar ne olursa olsun bundan sonra ki yaşantınızda vicdanen rahat olmanız için karşında ki kişiyle uzlaşarak gönlünü alarak yapmanızı öneririm.

Peki universite okumayan biri icin kac yasinda baslar bu is bulma olayi. 18 yasinda lise bitmis olsa sonra askerlik is arama vs hadi fazladan verim 22 ee sonrasi yan gel yat ailenden gecin sevgiline kendini acindir. Bir meslegin olmasin hayal aleminde yasa. Sizin kardesiniz is buldugunda ilk asgari ucretle baslasa bile maasi bi sure sonra yukselir okumayan biri icin eger bir meslek erbabida degilse marangozluk araba tamirciligi gibi asgari ucretle calismaya mecbur sonrasinda polislik olursa da ne ala. Biraz realist yaklastim olaya. Her insan bir degil herkesin yasadigi olayda bir degildir kardesinizin durumu farkli bir olay burdaki durum farkli.

Cidden annenizin lafıyla bitmiş ilişkiniz. Siz başkasının lafıyla hareket edecek biri, hediye olarak kemer saat seti alıyorsanız bunun pahalı bir şey olmadığını düşündürdü bana, keza o da zar zor bir şeyler almış. Yani ortada maddi olarak güvenceniz de yok yüzük takmak neyinize?

Karşımdaki kişi aldığım hediyenin parası gönderip yüzüğümü kendim alacağım deseydi suratını bir daha asla görmek istemezdim.
Yüzüğü kendin alma,ben alacağım demiş.Sizde normal olarak beklemişsiniz.Ama yıldönümünde alacağım dememiş(deseydi de öğğk olurdu anlaşma gibi)ille de yıldönümünde o yüzük alınmak zorunda mıydı?Bu kafalarla aynı evin içinde hayat mücadelesi vereceğinizi düşününce panik atak geçirir insan.Annenizi dinleyin.

Gerçekten sevginiz varsa keşke yüzük almadı diye ağlayıp onunda yüzüne vurup aranıza soğukluk sokmasaydınız, tamam ailenizle tanışmaya karşılarına çıkmaya cesaret edememiş olabilir buna bir şey diyemeyiz ama tütsülüğün parasını geri yollamaniz çok ama çok gurur kırıcı olmuştur empati kurduğumuzda, sonuçta siz tütsüleride çok severmişsiniz oda hoşunuza gidebilcegini düşünmüş ( bu arada eski konularınıza bakamadım erkek arkadaşınız neden 2 yıldır ailenizle tanışmaya yeltenmedi ? )

Konu sahibi aklı başında kendi ayakları üzerinde duran herhangi birine muhtaç değil verdiğiniz örnekten çok uzak iki kişiler.

Mesajımda da yazmışsın nasıl biri olduğunu bilerek başlanılan bu gibi ilişkilerde işin devamı istediği gibi gitmeyince ayrılmak nr oluyor zaten nasıl biri olduğunu bilerek başlamışsın bunca zaman devam ettirmişsin madem ayrılacaksın neden bu adamın yıllarını duygularını çaldın bu hangi vicdana sığıyor böyle yapıp aldığınız ahlar yediğiniz haklar ile nasıl rahat uyuyorsunuz bunları düşünmüyor musunuz hiç

Sizin için iki gönül bir olunca değil de para olunca samanlık seyran oluyorsa biraz daha para için her şeyi de yapabilirsiniz ayrıca sevgiden uzak bir ilişkiyi mantıklı gördüğünüz için nasıl yapabiliyorsunuz bunu mideniz nasıl kaldırıyor gerçekten anlamak güç sonra çocuklar sevgisiz ailelerde büyüyor psikolojik sorunlu bir geleceği sorunlu biri oluyor.

Konu sahibin sevgilisi elbet bir iş bulup hayatını kuracak beraber devam etsinler yada ayrılsınlar sanki şimdi işi parası yok bundan sonra da olmayacak gibi yazmış var mı böyle dünya.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…