Suçlu hissetmek?

Kamudasınız ve 30 yasındasınız iyi kötü birikiminiz vardır ve hiç evlenmemişsiniz hayat zor üniversite İş düzeni derken artık evlenme yaşı zaten ileriye gidiyor bekar erkeklere granmı girdi hala anlamış değilim. Bir kadın kolay kolay ayrılmaz ne hayallerle süsleyip döşediği yuvasını yıkmaz özellikle 6 ayda. Kendi değerinizin farkına varın kendinize gelin lütfen maddiyata önem veren bir insan varsa o ve ailesi mal kaçırıyorlar resmen şeytanlık bu evlense bile alacağı herşeyi annesinin üzerine yapacak demekki. Erkekler nişanlıyken anlaşamadığı ailesine evlenınce tapıyorlar siz birde evli halini düşünün bu adamın.Allah korumuş sizi vicdan yapmayın

Teşekkür ederim, belki 20 li yaşlarımıb bsşı ortası olsaydı daha duygularla hareket edebilirdim. Ama çevremdeki evlilik deneyimleri beni direkt bu karara itti yüksek duygum olmasına rağmen. Süreç içerisinde ailemin desteği burada aldığım fikirler doğrultusunda daha da iyi hissediyorum kendimi, teşekkür ederim
Vallahi ben teşekkür ederim hala mantikli olan, evleneyim de nolursa olsun demeyen, kaba tabirle koca bulmayi bir halt sanmayan , aklı başında güçlü kadınlarımızın da olduğunu hatirlattiginiz icin

Kamudasınız ve 30 yasındasınız iyi kötü birikiminiz vardır ve hiç evlenmemişsiniz hayat zor üniversite İş düzeni derken artık evlenme yaşı zaten ileriye gidiyor bekar erkeklere granmı girdi hala anlamış değilim. Bir kadın kolay kolay ayrılmaz ne hayallerle süsleyip döşediği yuvasını yıkmaz özellikle 6 ayda. Kendi değerinizin farkına varın kendinize gelin lütfen maddiyata önem veren bir insan varsa o ve ailesi mal kaçırıyorlar resmen şeytanlık bu evlense bile alacağı herşeyi annesinin üzerine yapacak demekki. Erkekler nişanlıyken anlaşamadığı ailesine evlenınce tapıyorlar siz birde evli halini düşünün bu adamın.Allah korumuş sizi vicdan yapmayın
Çok şükür güzel bir mesleğim var işimi çok seviyorun ve çalışma koşullarım gayet iyi. Kazancım da güzel, birikimim var ve çeyizimi eksiksiz şekilde almıştım zevkime göre ve olabildiğince kaliteli. Görsel olarak beğenilen birisiyim, genel olarak. Ailem de çok şükür kendi halinde maddi anlamda bana bağımlı olmayan işinde gücünde varlıklı insanlar. Devir zaman bu konuda biraz zor sanki, karşıma birisi çıkmıyor, ben genel olarak sosyal birisiyim ama bu arkadaşlarla görüşme, arada seyahat şeklinde. Bir yaştan sonra inssn kurslara gitmek yeni yetkinlikler kazanmak istemiyor. Yoruldum, kendi evimde eşimle sıradan dingin bir hayat yaşamak istiyorum. Ama bu minvalde birisi de karşıma çıkmadı ki şuana kadar evlenmedim. Bazı şeyler tamamı ile nasip sanırım, böyle küçük içimi dökmek istedim, yalnızlık bazen çok zor geliyor.

Vallahi ben teşekkür ederim hala mantikli olan, evleneyim de nolursa olsun demeyen, kaba tabirle koca bulmayi bir halt sanmayan , aklı başında güçlü kadınlarımızın da olduğunu hatirlattiginiz icin
Teşekkür ederim hiç böyle bakmamıştım verdiğim karara, isteğim mutlu bir evlilik yapmak sadece, bekarlık > mutsuz evlilik diye düşünüyorum, sevgiler🌸

6 ayda boşanmış olması sizde bütün alarmları çaldırmış olmalıydı zaten. Belli ki annesi o gelin buraya gelecek dedi kadın da kabul etmeyince hemen koyuverdiler kapıya. Emek verilmiş bir şeyi yıktıkları için sizin gibi suçluluk hissettiklerini de sanmıyorum. Adam annesinin huyunu bildiği için açığını aşırı sevgi gösterileri ile kapatmaya çalışmış belliki. Suçluluk duyulacaksa bu anne problemini çözmeden ilişkiye başlayıp sizin zamanınızı çalan adam duymalı. Ama mahremini bile ortaya saçan bir adamdan böyle erdemler beklenmez tabi.

6 ayda boşanmış olması sizde bütün alarmları çaldırmış olmalıydı zaten. Belli ki annesi o gelin buraya gelecek dedi kadın da kabul etmeyince hemen koyuverdiler kapıya. Sizin gibi emek verilmiş bir şeyi yıktıkları için suçluluk hissettiklerini de sanmıyorum. Adam annesinin huyunu bildiği için açığını aşırı sevgi gösterileri ile kapatmaya çalışmış belliki. Suçluluk duyulacaksa bu anne problemini çözmeden ilişkiye başlayıp sizin zamanınızı çalan adam duymalı. Ama mahremini bile ortaya saçan bir adamdan böyle erdemler beklenmez tabi.
Tüm durumu çok güzel değerlendirdiniz. teşekkür ederim bunları duymaya ihtiyacım vardı

Güncelleme; Bana ev alacaksam kredi kartı limitin ne kadar beyaz eşyalarıda sen al o zaman, neden evi ben vermek zorundayım senin ailen destek olsun, ben sana 25 bin tl lik yüzük aldım bunu bu devirde kim alıyor bak x y ye almadı ( ortak arkadaşlarımız) gibi cümleler içeren mesajlar yazdı. Sadece bunlar şaka mı? Dedim. Ciddi misin? Dedim. Ben arabamı aileme vermiştim (trafik kazası geçirdiler araç pert oldu bir kaç yıl önce ve ailemden biri vefat etti) bunu biliyordu ve arabanı ailene verdin senin paran vardı onun içinde gibi cüretkar şeyler söyledi. Çok sinirlendim gercekten bana ilk zamanlar nişan için bile kına yeri için bile sen para harcama ben her şeyi karşılarım diyordu. Çok kandırılmış hissediyorum. İnanamıyorum bana başta çok samimi bir şekilde yaklaşmış insan bu olamaz. Çok dikkatli olsun bekarlar, iyi ölçüp biçmek gerekiyormuş. İnsanlar çift yüzlü ve hangi yüzlerini göstermek isterlerse onu gösteriyorlar. Çok üzgünüm zamanım duygum boşa gitmiş. Zaten olmayacaktı ama biraz olsun iyi hatırlamak isterdim. Sizce sinirle mi bunları söylüyor yoksa gercek düşünceleri mi?

Bir süre önce arkadaş ortamında birisi ile tanıştım, karşımdaki kişi 3 yıl önce boşanmış ve evliliği çok kısa sürmüş (6 ay) bu kişi ile çift yönlü yüksek çekim vardı ve bir süre sonra sevgili olduk. Bana karşı çok hassas ilgili davranıyor, gözümün içine bakıyordu ve bir kez olsun beni kıracak bir şey yapmadı. Ben de ona aşık olmuştum. Güvenimi kıran şu gibi durumlar yaşandı; 1) ilk buluşmamızda kendisini anlatırken birikim yaptım ailemin desteği ile kendi evimi aldım demişti. Arabasını alma hikayesini anlatmıştı ve işinden bahsederken (özel prestijli bir şirkette iyi bir pozisyonda çalışıyor ben ise kamudayım) bizde şirket politikası gereği işten çıkarma olmuyor emekliliğe kadar oradayım inşallah demişti. Ama ilişki aile tanışmasına geldiğinde evin kendi üzerine olmadığı annesinin üzerine olduğu, arabasının kız kardeşinin üzerine olduğu ve 1 yıl önce işten çıkarılıp geri çağırıldığını öğrendim. Hepsini yüzlediğimde kendince açıklamalar yaptı ama tatmin olmadım. Ailem daha önce evlilik yaptığı için ve ben bekar olduğum için en başından sıcak bakmamışlardı. Aile tanışmasında da hayat tarzları kültürleri benim aileme çok uzaktı. Hep derler biri ile evlenince ailesi ile de evleniyorsun. Asla uyumlu hissedemedim kendimi o aileye. Ne yemek kültürü olarak ne ev ortamı olarak ne de kültürel anlamda. Onu da zaten kendi evinde görünce şaşırdım asla dışarıdaki gördüğüm insan değildi sanki. Ve görüşürken ondan eski evliliğine dair boşanma davasını istemiş okumuştum, şiddet, aldatma vb. yoktu ama eski eşini evlilikten bir süre sonra aile apartmanında yaşamaya zorlamış, o dönem babası vefat ettiği için annesini kız kardeşlerini yalnız bırakmamak adına. Yalnız evlerinin olduğu muhit gercekten kötü bir muhit. Herkese saygı duyuyorum ama google da semti araştırdığımda istanbulun en uç kenar mahallelerinden birisi olarak tanımlanıyor kişiler tarafından. Ben aile tanışması sonrası yapamayacağımı anladım ve aramızda ne kadar duygusal bağ oluşmuş olsa da ve ne kadar evlenmeyi istesem de (30 yaşındayım) bitirme kararı aldım direkt. Sonraki süreçte tekrar bir iletişimimiz oldu. Boşluğa düşmenin ve ayrılığın hüznü ile ona kendi üzerine ayrı bir evin olursa ailelerle iletişimimiz sınırlı olursa (sürekli ziyaret edemem) belki dedim. O gün bana annesinin asla onun üzerine ev vermeyeceğini ama evlerden birine geçip oturacağımızı (çok sayıda daireleri var) söyledi ağlayarak, annesine çok bağımlı sanırım ortak arkadaşımız da beni bu süreçte uyardı biraz annesine bağlı diye ve beni çok seven erkek bir anda bana kalbimdeki sevgimden iğreniyorum beni sadece para için sevdiğini düşünecek kadar itildim senden gibi hakaretimsi şeyler yazdı. Sonrasında beni engellemiş. Yani bilmiyorum kendimi kötü hissettim ben de üzülüyorum sevmiştim seviliyordum ama evlilik sadece bununla olan bir şey olsaydı keşke, ve bonus olarak aramızda yaşanan her özel şeyi mahrem şeyi gidip ortak arkadaşlarımıza anlatmış bu süreçte. Sadece kendimi kötü hissediyorum daha doğrusu suçlu, sanki her şeyi benim şımarıklığım bozmuş gibi. Böyle bir ilişkide yapılacak evlilik sağlıklı olabilir miydi? Doğru insanla evlenmeyi çok istiyorum, yalnızlık zor ama hatalı bir seçim şuan ki hayatımı bile aratır diye düşündüm. Bana seni bir daha böyle sevip sahiplenen çıkar sanıyorsun ama olmayacak dedi. Zaten her şey çok yüksekti jestler ilgi alaka hediyeler. Ailesinin seçtiğim evinin içini istediğim gibi tadilat yaptıracaktı, istediğim her eşyayı vb alıyordu, bana sana ne yaptıysam yetmedi senin için her şeyi yaptım vb dedi Belki love bombingti bilemiyorum. Ama üzülüyorum. O suçluluk herşeyi mahvettim psikolojisini atamıyorum. Buraya yazdim ki tokat gibi sözleriniz kendime getirsin. Zaman ayırdığınız için teşekkürler.
Sinirle senin ailevi bir acınj sana bu kadar saygısızca hatırlatıyorsa eğer beş para etmezmiş. Diğer kadının neden boşandığı da aşağı yuları belli. Allah kurtarmış seni

Sinirle senin ailevi bir acınj sana bu kadar saygısızca hatırlatıyorsa eğer beş para etmezmiş. Diğer kadının neden boşandığı da aşağı yuları belli. Allah kurtarmış seni
Çok moralim bozuldu oluru olan bir ilişki değil zaten artık ama insan bir duruş görmek istiyor yine de güzel günler yaşadığı insanda

Çok moralim bozuldu oluru olan bir ilişki değil zaten artık ama insan bir duruş görmek istiyor yine de güzel günler yaşadığı insanda
Hiç hiç moralini bozma hatta git iki rekat şükür namazı kıl. Çok şükür yüzünü erkenden gördün. Sevin sadaka dağıt lokma döktür 😀 ciddiyim hiç hiç canını sıkma

X