Yoksul sünepe gibi giyinmek

Aynen öylee. Bu arada hm zara de facto ipekyol yazınca bunları almayanlar da bizi markacılıkla suçluyor o da yanlış. Sosyal hayatımız bunları almayı gerektiriyor olamaz mı? Prada gucci giyenlerin de kendi sosyal çevreleri ona göre. Bana aşırı pahalı gelir yüz yıl geçse alamam ama alanlara da karışmam eleştlrmem. Herkes bütçesine göre sonuçta

Markacida olabilirsin, bunda sorun yok… kimse vermiyor parasini sonucta, kendin veriyorsun…ama marka giymeyeni hor gormek gerekmez bu yuzden. Iki marka takti ustune diye kendini bi halt oldum sanan var, maalesef gosterise ne kadar duskun oldugumuzu gosteriyor bu. Bazi insanlarin disi hos ici bos yani..bir urunu marka olmasi guzel yapmaz.. hosuna gitmistir butcen vardir verirsin kendi bilecegin is. Bazisi mesela senede 2 kiyafet alir bastan asagi pahali buyuk bir marka yeter ona..
ben cabuk skliyorum mesela o yuzdende herseyimi buyuk marka alsam evin yolunu bulamam…ama belli parcalarim vardir, guzel markasi olan… ama sorsan aylardir giymiyorum.

Bahsettigim kahvecide Turkce siparis verilmedigini saniyorlar galiba ona kasıyorlardi. Halbuki siparişi alanlar da Turk yani "buyuk boy" dese anlamayacak sanki garip garip tripler vardi. Anlam veremedim ben de.

Bu konuda da yazmıştım bazı konularda da yazdım bu tamamen şekilcilik.
İnsanlar öyle bir hale getirildi ki x bir cafeye girince içeriği süt ve kahveden ibaret olan ama adı abuzittin trişka olan kahveye dili dönmüyor veya içinden ufo çıkan bir şey sanıyor, o kahvelerin içeriğini ve isimlerini bilmemek rezillik cehalet sanıyor, ben geçen x'de zamazing cafe içtim müthişti dediğinde siz o ne yahu sorusunu sorduğunuzda aaa nasıl bilmezsin şekerim bu zamanda bunu da bilmemek ne bileyim muhabbeti geçiyor, cehaletin ölçütü içilen kahvenin ismini bilmemek marka bilmemek oldu.

Bazı insanlar sırf bu şekilcilik yüzünden akrabalarına, arkadaşlarına rezil olacağını düşünüp çoğu özelliğini kullanmayacağı, kullanma amacına da hiç uygun olmayan üstelik bütçesini haliyle aştığı için bilmem kaç ay taksit ödemeli kredi çekerek falanca marka telefonlar alıyorlar çünkü insanları sen bunu mu kullanıyorsun diye utandırıyorlar.

Üstündeki giyimi, evi, mobilyası, bebeğine aldıkları, telefonu, arabasıyla çevresinde hor görüleceğini düşünerek belli yerlerden belli markalardan kredi çekerek almaya mahkum oluyor insanlar.

Bu ülkede belli bir markanın telefon satışı dünya genelinden bile fazla, neden? Çünkü olmazsa ayıplanıyor garipseniyor.

Bu şimdinin sorunu da değil, eskiden beridir böyle, ya sırf ayrı misafir odası olması kanunmuş gibi bir dönem kadınlar üstlerine çarşaf örtüp misafirden misafire kapısını açtıkları misafir odaları yaptılar, neredeyse her evde bir vitrin, vitrinde kristal takımlar, misafir yemek tabakları, incik boncuk, temizlerken canları çıkardı.

Ne oldu insanoğlu daha minimalist bir yaşamı tercih etmeye başladı, o da moda oldu da öyle tercih ettiler, dolaplarda etiketi üstünde kıyafetler, yılda bir sefer ya gelecek ya gelmeyecek misafirler için yemek takımları koltuk takımları, kimisi hiçbirini kullanamadan öldü, evlerine kendileri bile yabancı oldu, eşyadan nefes alacakları yerleri kalmadı.

Kimse kendi için yaşamaz oldu, hep el alem, borcu da el alem ödüyor olsa amenna.

İnsan olduğu kişiden utanmamalı, 3 parça kıyafetin varsa temiz giydiğin sürece 3 parça kıyafeti var diye utanmamalı, elindeki telefondan, altındaki arabandan, eşyandan utanmayacaksın, olunca en iyisini almak herkese nasip olsun ama evine 5 ekmek fazla alabilecekken sırf çevre x marka çanta takıyor diye 5 ekmeğinden kısıp almanın manası yok.

Son düzenleme:
Ahahah geleceğin kudrası

Yok oğlak değilim, çok anlamam burçlardan ama yükselenim falan da değil. Halis muhlis ikizlerim

bende pek inanmam ama bu bir değişik olunca burçtan herhalde dedim
biz karı koca düz odun olduğumuzdan koltukla bağ beni aştı
silgilerine isim veriyor silgiyi asla bitirmiyor biriktirip isim veriyor

Bahsettigim kahvecide Turkce siparis verilmedigini saniyorlar galiba ona kasıyorlardi. Halbuki siparişi alanlar da Turk yani "buyuk boy" dese anlamayacak sanki garip garip tripler vardi. Anlam veremedim ben de.

onlarda bir gıcık.
küçük boy diyorum her seferinde düzeltiyorlar bende inatla evet küçük diyorum.

Insanlarla aranizda herzaman mesafe koyun koyunki boyle bir uslupla size konusmasin herkesin yasam tarzi hayat yasama tarzi farklidir boyle zenginlere ozenen kendini bir baskasina ispatlamaya calisan dikkat cekmeye calisan insanlarin genelde ailevi mevzulari vardir yada kendi bir batagin icindedir oda sizi oraya suruklemeye calisiyordur kimsenin lafina bakmayin

o kahve zincirlerine 10 yılda 1 kere gitmişimdir.kahveyi çok sevmeme rağmen gitmem gerek görmem.yaşı genç olanlar oraya gitmeyi prestij olarak görüyorlar sanırım.yaş ilerledikçe mantık devreye giriyor bu kahvenin üstüne az daha koysam çocuğa iskender alır yediririm diyorsun.eşyaysa zaten yük insana.benim sadece storlarım var ne kanarı var ne de perdesi.evime her gelen perde yaptır dedi .ne gerek var amacı dışardan beni görmelerini engellemek ve güneşi kesmek değil mi?işte gayet o görevi yapıyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…