Yoksul sünepe gibi giyinmek

bu gidişle indirimden alışveriş de lüks olacak bize.maskeye zam gelmiş yarın onun peşine düşeceğim valla
gerçekten öyle, bir süre gerekli olmayan hiç bir şey almamaya karar verdim. mutfak dışında alışverişi durdurdum. geçecek bakalım, mümkün olduğunca umudumu kaybetmemeye çalışıyorum. yoksa fena dibe vuracam, psikolojim etkilenecek. markete gitmeye korkar olduk.

Bir de konu içerisinde ev içine 10binlerde para giriyor. Marka giyinebilirsin kendine Güzel şeyler alabilirsin yazılmış. Bu devirde 10 bin liranın para olduğunu düşünen kaldı mı bilmiyorum. Ama bize eş ailesinden de kendi ailemden de çöp bile kalmıyor. Ben bir ev alabilmek için ki sıradan 2 artı 1 ev. En az beş sene birikim yapıp 10 sene de kredi ödemem gerekir. Bir de zaten çocuğumdan kısmıyorum. Kendimden de kısmasam bir ev için dişlerimin dökülmesini beklerim herhalde.

Konu bu degildi bu topicte. Nasil daha zevkli giyinirsin diye herkes tavsiye vermisti sanki.. yani zevkli giyinmek icin markaya ya da cok paraya ihtiyaci yok. Ne giydiginden cok nasil giydigin daha onemli.

[
Ya dışarıda kahve içmek istiyorsan fiyatlar hep aynı artık. Adamlar düz yerel kahveci ama yurtdışı firmayla aynı fiyata satıyorlar.

Bizim eve 10bin tl girmiyor ama senden zevkli giyiniyorum. yemeden içmeden de kısmıyorum

Agauahah bunu soyleyen konu sahibi haric, tek kisi olabilirsin bu sitede. Masallah herkes super guzel giyiniyo burdasokakta dolasan onca zevksiz kadin nerde
Benim işte onlardan biri İş yerine crop tişört üstü bahçıvan kot,altı sandaletle giden, saçını tepeden tollik toplayan biriyim :) ama tabii ofise müşteri gelmezdi,düz ofis yani. Napiim..
Terazi sevgilim bile 'valizinde o kadar kıyafet getirmişsin,hiçbiri kombinlenmiyor' demişti zamanında
Ama artık birazcık daha dikkat ediyorum. Dolabımda sadece çok sevdiğim, güzel eşyalarım var. Ve hepsi tenime yakışan - düz renklerde (siyah,beyaz,mavi,yeşil,lacivert). Pantalonlarin da hepsi üstüme tam olacak şekilde. Kalan herşeyi ya kıyafet kutusuna attım ya bazanin altına. Böylece ozenmesem de en azından göz kanatmiyorum konu sahibine tavsiyem de bu kapsül gardolap fikriydi zaten

Para ayrı zevk ayrı.
Bende para da yok estetik zevk de yok

bize de fazla giriyor
üstüne üstlük tekstil sektöründeyiz
ben yine de zevksiz giyiniyorum bence
hiç hareketli değil kıyafetlerim daha doğrusu hep standart, bulmuşum bir iki kombin hep aynı
gerçi biz dışarı gezmeye çok harcıyoruz şimdi düşününce, alkol de alınca...

[

Ya dışarıda kahve içmek istiyorsan fiyatlar hep aynı artık. Adamlar düz yerel kahveci ama yurtdışı firmayla aynı fiyata satıyorlar.
Onlara da gitmiyorum ki yollardır. Avm geziyoruz sonra da mönü alıp yiyoruz kahve çok canım isterse fastfood çulardan alıyorum daha uyguna ya da evde içiyorum. Yakında mönü bile alamayacağız kendimize evlatlarımıza

Markaya hiç gerek yok kuzum. Temiz düzenli azıcık da renk uyumlu giyin harika görüneceksin. 44 tl ye kazak aldım markalardan güzeldi valla.

Doğrudur, konu x cafe, y telefon vb şeylerin olmazsa olmazmış gibi düşünülmesi, bazı yerlerin köpürtülüp gidersem sipariş verirken rezil olur muyum diye insanların çekinir hale gelmesi ve oraya gitmenin zenginlik algısı yaratması.
Misal biri nette şöyle yazmış: X cafede oturuyorum gençten bir çocuk elma marka telefonunu uzatıp şurada yarım saat şarjda takılı kalsa bakabilir misiniz dedi, İste sana da bakarım maaşım ikimize de yeter dememek için kendimi zor tuttum.

Bakış açısı aynı yukarıdaki paylaşım gibi, elinde isim yazılı karton bardakla yapılan paylaşımların çoğu böyle, zengin görünümlü bir kadın, elinde x marka telefonlu kız veya kızın oturduğu ev diye bir gecekondu görseli sonrası takıldığı mekan olarak X cafe'nin görselinin paylaşılması.

Sadece bir yer için demiyorum benim bahsettiğim genel bir şey, tatil için gidilen yerlerde öyle, adı kendi yüzölçümünden büyük hale getirilmiş tatil yörelerine sırf zengin birini bulur da evlenebilir miyim acaba diye tüm yıl para biriktirip giden insanlar var, birkaçını da tanıyorum, ki sırf bu kadar köpürtüldüğünden orta gelirli insanlar dahi oralara gidince, yaşadığı şehirde 1 bardak çaya 5 lira veriyorsa orada 20 lira ödemek zorunda kalıyor, kabarık faturalarla karşılaşıyor.

Bizde bazı şeyler fazla köpürtülüyor ve adı büyütülen bir mekana gitmenin, bir markanın ürünlerini satın almanın prestijli ve önemli bir şey olduğu düşünülüyor, böyle düşünenlere katılmazsanız da ezik, cahil olduğunuz görüşünü savunuyorlar.

o konuda haklısınız tabii bu şekilcilikten ben de rahatsızım ...artık zaten bu ekonomik gidişatla orta kesim diye bir şey kalmayacağından, bakalım bahsettiğiniz kitle olayı ne kadar sürüdrebilecek ben de merak ediyorum.
herkes olmadığı biri gibi görünme ya da zengin görünme merakı içersinde...maalesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…