Yoksul sünepe gibi giyinmek

Gidebilirsiniz de, kimse birine niye o markayı kullanıyor, bu cafeye gidiyor deme hakkına sahip değil, konu bunların elzemmiş gibi herkese dayatılması, sonra insanlar üstünde ismi yazan karton kahve bardağıyla foto çekip atmanın prestijli bir şey olduğunu sanarak sırf kendilerini diğerlerine ispat edebilmek adına marka takılıyorum, şu an falanca yerde kahve keyfisi yapıyorum diyebilmek için cebindeki son parayla kahve içiyor.

Ev de aynı şekilde, herkes eşyasını ev tekstilini kendi isteklerine göre alır, pencereler için doğru olan bu'dur, mobilyalarda alınması gereken şu modeldir diye bir şey yok.

ben yeni nesille bir yere gitmekten hoşlanmıyorum ne kitapçıları gezebiliyoruz ne sohbet edebiliyoruz yemek yerken ne de alışveriş yapabiliyoruz.ellerinde telefon anca yazışıyorlar ve devamlı selfie peşindeler.çok sinir bozucu oluyor belli bir dakikadan sonra.resmen gerçek hayattan kopmuşlar.

Ne yazık ki katılıyorum, bazı arkadaşlarımla ne 2 çift laf edebiliyorum ne de yediğim yemekten bir şey anlıyorum. Fiziken benim yanımdalar ama kafa ya başka yerde ya sosyal medyada ya mesaj yazıyorlar habire ya da foto çekip yükleme peşindeler

Ah ah valla bir bilseniz
O dediginiz mobilyeler bizde var içi kiristal bardaklar süsleriz bide onun temizliği var sorma gitsin işkence

Anneme diyorum eski nesil öyle görmüşler yok diyor böyle güzel anne diyorum burası mutfak mi ne işi var bu bardak çanak misafir odasında
Anlamıyorlar öyle görmüşler öyle gidiyor
Bide her akşam yatarken o girilmeyen misafir odasını derki aman düzeltelim toplayalım tozunu alalım gelen olur ölüm olur

Yıllardır bekliyorum o gelecek olan kimse bir türlü gelmedi
Konu dışı belki ama siz yazdınız diye bi içimi dökeyim dedim

Evet şimdi eşyalar düzen herşey farklı ama şu var sevgili Mune eski evler kadar sıcak samimi değiller
Belki bende biraz eski kafalıyım bilemiyorum ...

Son düzenleme:

İyi sana sadece perde yaptir demişler. Benim evime öğrenci evi gibi olmuş demişlerdi ya.
Evli evine benzemiyor.

şöylee pembik gelin evi bulamadılarsaaa demişlerdir.tee allahımmm

Bende de perde yok. Koltuk baya spor bir L koltuk. Konsol, vitrin vs yok.
Dum duz tek renk dikdortgen bir Tv sehpasi yaninda kitaplik, bir de sepha var baska bir sey yok oturma odasinda. Misafir oturma odasi yok, 12 kisilik misafir yemek takimi zaten yok. Haliyle fakir ogrenci evi goruldu

hayallerimin evi.yarım saatte temizle sonra da keyfine bak

Herşey okey de perdesiz nasıl yaşıyorsunuz yav hiç mi yok nasıl uyuyorsunuz

Yok pek de konu dışı değil, konu şekilcilik ve dayatmalarla çok bağlantılı, o yüzden yazarken yelpazeyi biraz açarak ilerledim:)

Evi yuva yapan içinde yaşayanlardır aslında, imkanınız vardır koltuk takımları alırsınız, yoktur bir sedir üzerinde oturursunuz ama gelenler sizin sıcaklığınızı yuvanızdaki samimiyeti hisseder.

Aslında o kadar uzun uzuuuuuun yazmamın altındaki ana tema şu, giyiminiz eşyalarınız, neye ne kadar harcayacağınız sizin tercihinizdir başkaları sorgulamamalı.

lulutas birinin verdiği kabanı giyiyormuş giyebilir, kabana vereceği parayla belki çocuğuna kaban almak istedi, belki benim bir botum olsun çocuğumun 2 botu olsun diye düşündü, yeşil bluz üzerine lila eşarbı yakıştırmış da olabilir, giyim herkesin kendi modasını tarzını yarattığı bir mecra, siz benim giyimimi görseniz belki asla böyle giyinemem dersiniz çünkü tarzınız renk seçimleriniz farklıdır ama bu beni aşağılayıp hor görmenizi gerektirmez.

Hayatımda bir defa kuzenim çok istiyor ısrar etti diye kaşlarımı almasına izin verdim bence maskaraya döndüm, vallahi görüntü rahmetli Levent Kırca'nın şarkıcı Bestami Balta tiplemesi gibiydi ama kıza beni ne hale soktun demedim, kendime ince kaşı yakıştırmıyorum veya kalem etek altına stiletto giyebilen biri değilim, üstümde emanet kıyafet taşıyor gibi hissediyorum, full makyajdan rahatsız oluyorum, bir şeyleri giyiyorsanız onları kendinize yakıştırabilmeniz, içinde kendinizi rahat hissetmeniz de önemli.

Son düzenleme:
Başlığı görünce ahanda dedim moda oldu :)
modası gelecek takma :))))
bizim patronların altında da milyon milyarlık araba var ama görsen bu adam patron demezsin , kimi gösterişi sever kimi sevmez nasıl mutluysan öyle kal :)

Ayni maasi alan ayni giyinecek diye bir sey yok tabi. Ama ben ozen gosterilmesinden yanayim, ogrencilere her bakimdan ornek oluyoruz cunku

Ne yazılır ki bu yorum üstüne çok doğru sözler
Insanı insan olarak tanımak sevmek saygı duymak gerekiyor giyimi kusami ne yer nerde yasar yargılamadan önce...

Ne yazılır ki bu yorum üstüne çok doğru sözler
Insanı insan olarak tanımak sevmek saygı duymak gerekiyor giyimi kusami ne yer nerde yasar yargılamadan önce...
Maksat doğruyu dile getirmek de değil aslında, insanların nasıl bir yaşamı olduğunu veya önceliklerini bilmeden yargılamamak lazım, bazısı kendine harcamaya kıyamaz, bazısı çok kıyafet almak istemez onun yerine gıdaya daha ağırlık verir, herkesin kendi doğrusu kendine bence, biz insanların tercihlerine fazla karışır olduk mesele bu, neyse bir çıkmam sonra raporlara kaldığım yerden devam etmem lazım, kalın sağlıcakla

Senelerdir eşya alıyorum
Salakça bişey yapıp evlenirken vitrin takımı aldım
Seneler geçtikçe koca masa bile gözüme batar oldu
Her gittiğimiz evde bişey aldık
Eşyam zımbırtım dolu
Evde eşyaları değilde kendimi fazlalık hissediyorum artık
Şuan bende sade stor istiyorum
Perde yıka güneşlik yıka fon yıka
Güneşliği ütüle
Neden diyorum neden alt tarafı perde yıkıyorum ama bitmiyor

yalnız bahsi geçen kahveciye iş yerim yakın olduğu için her hafta en az 1 kez uğrarım ücreti şu an 1 dolardan az, dünyadaki en ucuz kahvelerini burda satıyorlar diyebilirim. Yani foto çekip prestij kasacak kadar pahalı bir yer hiç değil bence...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…