Yoksul sünepe gibi giyinmek

mutemadiyenuzgun

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2015
1.808
1.215
Bugün birisi bana bu tabiri kullandı. İnanılmaz kalbim kırildı bu tabiri kullanan kişi ile aşağı yukarı maaşlarımız aynı benden 500 TL falan fazla alıyor. Ama her zaman kredi kartı borcu vardır ve her zaman avans hesaptan para çeker su sonu. Şu an 7 8 bin arası kredi kartı borcu varmış. Ben ise daha mütevazi yaşayan gösteriş sevmeyen biriyim. Üstümde şu kıyafetler vardı. Siyah kaban siyah kumaş pantolon çağla yeşili çiçekli bir tunik lila şal gri spor ayakkabı ve krem rengi küçük askılı çantalardan. Renklerin uyumsuz olduğunu söyledi ve yoksul gibi giyiniyorsun. Paran var harcasana niye sünepe gibi giyiniyorsun dedi. Kabanı bir akrabam hediye etmişti. Bunu söylemiştim. Ona küçük gelmiş hamile kalınca giyememiş verdi tertemiz kaban neden giymeyeyim ki? İlla öğretmen olunca marka mı giymek gerekiyor? Bu bahsettiğim arkadaş da memur yani ama telefonu saati marka alıp birileri övdükçe mutlu oluyor. Ben paramı çocuğuma harciyorum daha çok. 200 liraya tiyatroya gittik mesela taksi parasıyla o kadar tuttu. Her ay kitap alırım ona. Botu çizmesi spor ayakkabıları hepsi tam kızımın ama kendime gelince daha sınırlı alışveriş yapıyorum. Ama söylenen söz çok canımı sıktı. Karşı tarafa zaten mesafe koydum ama yanlış yaptığım bir şey varsa kıyafet konusunda yardım almak istiyorum çok kırıldım çünkü. bu arada ben çocukken hatta çalışmaya başlayana kadar maddi sıkıntı yaşayan biriydim. Evimize bal bile girmezdi yurtta bal çıkınca kahvaltıda saklar annemlere götürürdüm. Her zaman pazardan giyinirdik. Annemin bir ceketi 20 yıl giydiğini bilirim ama bizi okuttu bu günlere getirdi. Yani fakirlikten utanmam ama burda bu söz hakaret amaçlı kullanıldığı için canımı sıktı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başkalarının söylediğine bu kadar takılmayın, size bu şekilde tavrı bulunan biriylede merhabadan öte bir samimiyetiniz olmasın. Hatta mecbur değilseniz merhaba bile demeyin.

Lulutas ve onun para derdi. Yani her zamanki konuların. Paraları mezara götürmeyin harcayın gitsin. Geliriniz iyi ama para yönetiminiz sıfır

Renkleriniz uyumsuzmuş ama haklı değil mi bu konuda? Ne bulursanız üzerinize geçirip çıkmışsınız sanki.

Ha bunu söylemeye hakkı var mı, tabi ki yok. Ama sizin de onun harcadığı paraya bir şey söyleme hakkınız yok.

Bir de para biriktirme sevdanızı burada biz bile biliyoruz. Biriktirecem diye fazla mı kısıyorsunuz acaba kendinizden?

1- karşınızdaki insanın borçlarını nasıl bu kadar detaylı biliyorsunuz ? 2- Arkadaşınız size nasıl böyle bir yorum yapma cesareti gösterebiliyor. Soruların cevabı belli ; birbirinizin hayatı ile ilgili bütün bilgilere sahipsiniz bu da dioloğunuz da sınır tanımazlığı getiriyor.

Kimin ne dediğini takmayın bu kadar.

Ben de öğretmenim. İndirimden denk gelmediği sürece ayakkabı dışımda markalı kıyafetim yoktur. Aramam özellikle yani denk gelir beğenirsem alırım. Ama asla kıyafete çok para vermem. Yemek yerim o parayla daha iyi

Mesela çok basit bir şey söyleyeyim. Tesettürlüyüm ve öyle çeşit çeşit eşsrplarım yoktur. Bir kaç tane siyah lacivert ve açık düz renk eşarbım var hep onları takarım. Kışın hep koyu renk taktığımda desenli bir şey takınca insanların dikkatini çeker.

Yılbaşı kombini mi gördün müüü ???

Eklentiler

• F01922E1-3717-4451-B453-46E40320B7B0.jpeg
    83,2 KB · Görüntüleme: 909
Herkes o kişinin istediği gibi giyinmek zorunda değil siz beğenip giymişsiniz ve bencede bi akrabamın ya da yakınımın kullanamadığı bi şeyi varsa kullanırım bunda yanlış bişey yok kabana para vermek yerine çocuğunuza faydalı bişeyler yapmışsınız bence o kişi dönüp kendine bi bakmalı sizin yolunuz doğru üzmeyin kendinizi ❤❤❤

Sizin giyiminiz onu ilgilendirmediği gibi, o kişinin borçları da sizi bu kadar ilgilendirmemeli? Borcu olan biri de marka giyer, marka saat takar. Ben de araba için kredi çektim borcum var ama saatim v*rsace, telefonum Iph*ne. Siz de aslında alttan alttan onu aşağılamaya çalışıyorsunuz, kimsenin sizinle bu şekilde konuşmasına izin vermeyin. Ağzının payını verin.

Şal dediginize gore tesetturlusunuz galiba o yuzden giyim tavsiyesi veremem ama saydiginiz kiyafetler ve renkler kafamda garip bir goruntu oluşturdu.
Yani uyumlu giyinmek icin illa 615252 kredi karti borcu olmasina gerek oldugunu sanmiyorum. Çok para harcasaniz bile uyduramiyorsaniz yine kotu gorunur bir şey fark etmez.

Her konunuz parayla alakalı. Mezara mı götüreceksiniz o kadar parayı , az kendinize harcayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…