Yoksul sünepe gibi giyinmek

biz de karı koca oğlağız, temziliğe gelen abla mobilyaların yerini falan değitirince günlerce atlatamıyorz..kendi içimizde öbür türlü daha mı güzeldi neden böyle bir değişiklik yaptı ki fln.. :))
Sizden habersiz mi değişiklik yapıyor temizlikçi abla

evet pencerenin önündeki koltuğu değiştirmiş ve pencere kısmı komple açılmış salona bir ferahlama gelmiş beğendik ama insan bi sorar ya..sorunca da öyle daha ferah diye düşündüm diyor...bilemedim
Bence sizin evi benimsemiş sizde ses etmiyorsunuz baskasi olsa kıyameti koparır kime sordun da böyle yaptın diye
Kendi kafasına göre eşyalara hükmediyor:))

Bende kovayım temizliği seviyorum eşya yerlerini değiştirmeyi değişikliği seviyorum ama ben ailemle yaşıyorum annem babam maalesef onlar eşya nereye konduysa orda kalıcak 100 yil orda durur sıkılmazlar arada değişiklik yaparım bin pişman olurum geri eski yerlerine yerlestiririm

Yorulduğum yanıma kâr kalır 😁

Biri yazmis, zara ya bile kotu marka demisler diye😐😂 sanirim
Bizden bahsedilmis. Simdiikk onu su annesini kiyafetinden dolayi hor gorup marka giyerim soyle giyerim boyle giyerim diye ovunen arkadasa soyledik. Yani boyle bir insanin zara giyiniyorum demesini beklemezdik😐😂😂

Yoksa zara markasinda filan sorun yok bana gore. Ama bu kadar kibirli olupta ala ala zara dan alirsa o zaman lafi yer herkesten😐😂

Biri yazmis, zara ya bile kotu marka demisler diye😐😂 sanirim
Bizden bahsedilmis. Simdiikk onu su annesini kiyafetinden dolayi hor gorup marka giyerim soyle giyerim boyle giyerim diye ovunen arkadasa soyledik. Yani boyle bir insanin zara giyiniyorum demesini beklemezdik😐😂😂

Yoksa zara markasinda filan sorun yok bana gore. Ama bu kadar kibirli olupta ala ala zara dan alirsa o zaman lafi yer herkesten😐😂
Ben demiştim onu ben😂😂 Hızlıca yorumları okurken böyle bi kaç yorum okudum ama ben yorumu kim yapmıştı ismi aklımda tutamadığım için anonim konuştum, zarayı beğenmiyolar diye😂 annesini beğenmeyen üye için bile denmiş olsa, bence arkadaşım zara çok pahalı🙈 o parayı haketmiyo üstelik ama ben ev sahibi, 2 araba sahibi bi öğretmen olarak her giydiğim parçayı zaradan alamam mesela şu ülke şartlarında, çok pahalı olduğu için o kişi de hep zaradan alıyorum diye vurguluyo bence

Ben demiştim onu ben😂😂 Hızlıca yorumları okurken böyle bi kaç yorum okudum ama ben yorumu kim yapmıştı ismi aklımda tutamadığım için anonim konuştum, zarayı beğenmiyolar diye😂 annesini beğenmeyen üye için bile denmiş olsa, bence arkadaşım zara bence çok pahalı🙈 o parayı haketmiyo üstelik ama ben ev sahibi, 2 araba sahibi bi öğretmen olarak her giydiğim parçayı zaradan alamam mesela şu ülke şartlarında, çok pahalı olduğu için o kişi de hep zaradan alıyorum diye vurguluyo bence
Ne olursa olsun annesini begenmeyip buldumcuk gibi olmasi zaten elestirildi ama.. ona ragmen zara dedigi icin kiytirik gibi dedik.. cunku bu kadar abartirsan insanlarin beklentisi daha yuksek olur. Yoksa evet dolar avro almis basini gitmis ona birsey diyen olmadi.

Ne olursa olsun annesini begenmeyip buldumcuk gibi olmasi zaten elestirildi ama.. ona ragmen zara dedigi icin kiytirik gibi dedik.. cunku bu kadar abartirsan insanlarin beklentisi daha yuksek olur. Yoksa evet dolar avro almis basini gitmis ona birsey diyen olmadi.
İşte belki bütçesine göre, gelirine göre zara çok ulaşılmaz kalıyodur bilemeyiz ki, benim görümcem zaranın, mangonun kapısından girmişliği yoktur mesela, ona göre de ben stradivarius, mango falan alıyorum diye wooowww çok marka giyinen bi insanım, gelirle alakalı bi bakış açısı tamamen, artık stradivariusa da gidemicez herhalde😭

İşte belki bütçesine göre, gelirine göre zara çok ulaşılmaz kalıyodur bilemeyiz ki, benim görümcem zaranın, mangonun kapısından girmişliği yoktur mesela, ona göre de ben stradivarius, mango falan alıyorum diye wooowww çok marka giyinen bi insanım, gelirle alakalı bi bakış açısı tamamen, artık stradivariusa da gidemicez herhalde😭
Annesini ezikleyeni herkes eziklemek istedi, olay bu aslinda..

Gercekten bazi insanlar zarayi o kadar abartiyor ki, son zamanlardaki artıştan bagimsiz olarak bundan cok daha once Zara, Mac gibi markalarin magazalarina girerken cekindigini soyleyen hatta bu markalarin calisanlarini da burnu havada bulan çekinen insanlar var.

Mesela şu meshur kahveci herkes adini bilir. :) Oraya gidince nasil siparis verebilirim rezil olmadan diye soranlar, nasil siparis verilir diye video cekenler vs gormuştum. 😂 Oraya gitmeyi bile aşiiirii ciddiye alanlar var.

pahalı olan hersey kalıtelı demekde degıl aslında zaten... zaradan genelde ben pek bırsey begenmem kumasları kalıpları dıkıslerı hosuma gıtmıyor nadırdır bırsey begenıpde alısım... zara kidsden kızıma trenchkot almıstım seneler once bırde ona tayt pantolon onları sevdık ama genelde kalıtelı bulmuyorum acıkcası
zara hem gereksız pahalı hemde gozumde hm marka gıbı gorunuyor nasıl desem zayıf gıbı . tok ve agır durmuyor

tabırı caızse babanem oylelerı ıcın cıktıgı yerı begenmıyor der :KK70: annesını begenmeyıp dunyanın en ıyı markasıymıs gıbı ben zaradan gıyerım demesı cok komıktı sankı versace :KK70: agzını doldura doldura zara dedıgınde benı benden aldı.

perspektive , journey , chima , ipekyol, seçilstore, ekol tercıhlerımı bundan yana kullanıyorum

Gercekten bazi insanlar zarayi o kadar abartiyor ki, son zamanlardaki artıştan bagimsiz olarak bundan cok daha once Zara, Mac gibi markalarin magazalarina girerken cekindigini soyleyen hatta bu markalarin calisanlarini da burnu havada bulan çekinen insanlar var.

Mesela şu meshur kahveci herkes adini bilir. :) Oraya gidince nasil siparis verebilirim rezil olmadan diye soranlar, nasil siparis verilir diye video cekenler vs gormuştum. 😂 Oraya gitmeyi bile aşiiirii ciddiye alanlar var.
Niye bu kadar abartıyorlar ki🤷‍♀️ Sipariş vermenin tam olarak hangi kısmında rezil olacaklarını düşünüyorlar?
Bir mağazaya girmenin ne'sinden çekinilir mesela🙄 Ne diyecekler ıyy kıyafetlerine bakılırsa buradan alışveriş yapacak parası yok, bizi boşuna meşgul edecek mi diyecekler?
Herkes kendi ayıbından sorumlu, her şeyi cahillik ve rezillik olarak görüp gülen aynaya bakmalı.

Ben demiştim onu ben😂😂 Hızlıca yorumları okurken böyle bi kaç yorum okudum ama ben yorumu kim yapmıştı ismi aklımda tutamadığım için anonim konuştum, zarayı beğenmiyolar diye😂 annesini beğenmeyen üye için bile denmiş olsa, bence arkadaşım zara çok pahalı🙈 o parayı haketmiyo üstelik ama ben ev sahibi, 2 araba sahibi bi öğretmen olarak her giydiğim parçayı zaradan alamam mesela şu ülke şartlarında, çok pahalı olduğu için o kişi de hep zaradan alıyorum diye vurguluyo bence
İndirim de 2 parça alabilsek şükrediyoruz. Ben ölücüler gibi mart ı bekliyorum . Yüzde yetmiş indirimi görünce dalacağım ipek… l a twis… e zara ya😅😀

Niye bu kadar abartıyorlar ki🤷‍♀️ Sipariş vermenin tam olarak hangi kısmında rezil olacaklarını düşünüyorlar?
Bir mağazaya girmenin ne'sinden çekinilir mesela🙄 Ne diyecekler ıyy kıyafetlerine bakılırsa buradan alışveriş yapacak parası yok, bizi boşuna meşgul edecek mi diyecekler?
Herkes kendi ayıbından sorumlu, her şeyi cahillik ve rezillik olarak görüp gülen aynaya bakmalı.

Bahsettigim kahvecide Turkce siparis verilmedigini saniyorlar galiba ona kasıyorlardi. 😁 Halbuki siparişi alanlar da Turk yani "buyuk boy" dese anlamayacak sanki garip garip tripler vardi. 😬 Anlam veremedim ben de.

Fiyatları boyumu aşsa da beymene şöyle bir bakarım ayda bir. Bakmak 100 tl yazmıyor ki kapıda😀
Bahsettigim kahvecide Turkce siparis verilmedigini saniyorlar galiba ona kasıyorlardi. 😁 Halbuki siparişi alanlar da Turk yani "buyuk boy" dese anlamayacak sanki garip garip tripler vardi. 😬 Anlam veremedim ben de.

Fiyatları boyumu aşsa da beymene şöyle bir bakarım ayda bir. Bakmak 100 tl yazmıyor ki kapıda😀
beymenın pahalı dıye adı cıkmıs defactoda crop ust sporcu sutyenı gıbı ustler 120 tl
beymende 150 tl :KK70:
daha bugun ınternet sıtesıne baktım ıkısınınde
defactoyu kapatıp beymenden aldım bende

Bu sahne recep ivedik 'te vardı o bilinen çok ünlü kahveciye gider bir türlü diyemez sonunda kız der
Bir sürü şey deyip tekerleme gibi (cidden insanın dili dönmeye bilir ezberi yada bilgisi olmaya bilir çok zor)neyse tekerleme gibi diyor sonunda kahve geliyor ve recek ivedik diyor ki eeee bu bildiğiniz sütlü kahve 😅😅yani marka girince tutulunca ve belli kesim gider imajı vurulunca değişiyor herşey

Ambalaj meselesi dışı süslü ama içi bilindik

Sırf marka sırf avm de oluşu başka başka sebebler biraz da abartı o markayı daha çok dillendiriyor

Mune Mune Bide bu marka alisverisi büyükler arasında oluyor ama o evde yasayan çocuklar okulda daha farklı şeylere sebeb oluyor okulda geliri farklı farklı aileler var ve çocukların eleştirileri dilleri daha ağır olabiliyor geliri olmayan aileler çocuklarını memnun etmek için uzulmemeleri için markalara paralar döküyor bu çok üzücü bir durum bence
Çünkü çocuk ne görürse onu uyguluyor
Burda bile günlerdir bir marka tutkusu aldı başını gidiyor

İşte bu tamamen gelirle ve o gelire bağlı alışkanlıklar+çevre ile ilgili gelişen bakış açısı, yukarda da yazdığım gibi dar gelirli birine göre ben mangoya, berskaya giderek giyinmeye iyi paralar döküyorum, hep marka giyiyorum, o hep çarşıdan pazardan almış, o zaranın kapısından girmiş değil ömrü hayatında, onun çevresinde kimse zaradan giymemiş, bu koşullarda o kişiye mango zara çok çok uç markalar, beymeni, vakkoyu ipekyolu tanımıyor bile, şimdi bu kişiye ben tutup da amaaan abartma canım mango da marka mı, zara da marka mı diyemem, onun yaşam tarzına göre öyle, onun gelirine göre ulaşılmaz bi marka, demek istediğim bu tamamen gelirimiz ve çevremizle alakalı bakış açımız

pahalı olan hersey kalıtelı demekde degıl aslında zaten... zaradan genelde ben pek bırsey begenmem kumasları kalıpları dıkıslerı hosuma gıtmıyor nadırdır bırsey begenıpde alısım... zara kidsden kızıma trenchkot almıstım seneler once bırde ona tayt pantolon onları sevdık ama genelde kalıtelı bulmuyorum acıkcası
zara hem gereksız pahalı hemde gozumde hm marka gıbı gorunuyor nasıl desem zayıf gıbı . tok ve agır durmuyor

tabırı caızse babanem oylelerı ıcın cıktıgı yerı begenmıyor der :KK70: annesını begenmeyıp dunyanın en ıyı markasıymıs gıbı ben zaradan gıyerım demesı cok komıktı sankı versace :KK70: agzını doldura doldura zara dedıgınde benı benden aldı.

perspektive , journey , chima , ipekyol, seçilstore, ekol tercıhlerımı bundan yana kullanıyorum
Oyle zaten, hm begeniyorum arada ama eskiden daha cok begenirdim daha guzeldi hersey sanki.. sanirim eskisi gibi
Mutlu olmuyorum biseyler alirken.. benim
Marka takintim yok acikcasi.. zevk parayla satin alinabilecek birsey degil. Zaraya da uzun zamandir gitmedim. O arkadas ciktigi kabugu begenmedigi icin onca tepki aldi

Bugün birisi bana bu tabiri kullandı. İnanılmaz kalbim kırildı bu tabiri kullanan kişi ile aşağı yukarı maaşlarımız aynı benden 500 TL falan fazla alıyor. Ama her zaman kredi kartı borcu vardır ve her zaman avans hesaptan para çeker su sonu. Şu an 7 8 bin arası kredi kartı borcu varmış. Ben ise daha mütevazi yaşayan gösteriş sevmeyen biriyim. Üstümde şu kıyafetler vardı. Siyah kaban siyah kumaş pantolon çağla yeşili çiçekli bir tunik lila şal gri spor ayakkabı ve krem rengi küçük askılı çantalardan. Renklerin uyumsuz olduğunu söyledi ve yoksul gibi giyiniyorsun. Paran var harcasana niye sünepe gibi giyiniyorsun dedi. Kabanı bir akrabam hediye etmişti. Bunu söylemiştim. Ona küçük gelmiş hamile kalınca giyememiş verdi tertemiz kaban neden giymeyeyim ki? İlla öğretmen olunca marka mı giymek gerekiyor? Bu bahsettiğim arkadaş da memur yani ama telefonu saati marka alıp birileri övdükçe mutlu oluyor. Ben paramı çocuğuma harciyorum daha çok. 200 liraya tiyatroya gittik mesela taksi parasıyla o kadar tuttu. Her ay kitap alırım ona. Botu çizmesi spor ayakkabıları hepsi tam kızımın ama kendime gelince daha sınırlı alışveriş yapıyorum. Ama söylenen söz çok canımı sıktı. Karşı tarafa zaten mesafe koydum ama yanlış yaptığım bir şey varsa kıyafet konusunda yardım almak istiyorum çok kırıldım çünkü. 😔 😞bu arada ben çocukken hatta çalışmaya başlayana kadar maddi sıkıntı yaşayan biriydim. Evimize bal bile girmezdi yurtta bal çıkınca kahvaltıda saklar annemlere götürürdüm. Her zaman pazardan giyinirdik. Annemin bir ceketi 20 yıl giydiğini bilirim ama bizi okuttu bu günlere getirdi. Yani fakirlikten utanmam ama burda bu söz hakaret amaçlı kullanıldığı için canımı sıktı.
Okumak insanın cehaletini alsada eşeklik baki kalır derdi babaannem tam bu arkadaşınıza uygun bir söz. İnsanları kılık kıyafeti ile yaftalayan küçük zihniyetli insan için üzülmenize bile değmez kafanıza takmayın.

X