Yine aynı dert😔

ne mısafırı ya, kadın hızmetcı gıbı bır aydır onları agırlıyor

herkes evınde olsun, tatlı tatlı mısafırlık olur

kaldı kı herkesın aılesı aynı degıl. kadın kalabalıgı sevmıyor benım anneannem de annem de boyledır tıtızdır kalabalık da sevmez

ama eve cocuk kaka yapsa kaynanam guler mesela, hep kalabalık sever. yanı herkes aynı degıl

bu durumda da herkesın yapısına gore ılıskılerı duzenlemek gerekıyor

Anne sıkıntılı , hasta diyelim.Her sene aynı şeyleri yaşayacağınızı bile bile gider misiniz?
Konu sahibi arkasını toplamiyor,kendi kustugu yeri bile düzgün temizlemiyor,çocuk kusuyor önlem hak getire,eşi bile annene yardım et diyor kadın o kadar rahat yani

Ben annemle yakın oturuyorum. Canı kadar sever torunlarını. Ama eline kek verip evde dolaşmaya kalksalar kızar. Haklıdır. En büyük azarı ben isitirim tabi ki. Yemek, meyve mutfakta yenir. Basit bir kuraldır.
benım esım bıle annesıne kızar, anne yere kırıntı dokuluyor gunah der... koltukta bırsey yerken kaynanam dıkkat etme esım oglu olarak annesıne bıle uyarı verır

yanı ınsanların hassasıyetlerı farklı işte...

Eşinin bile gözüne batmış misafir gibi çekilip oturman. Çocuğun döküp saçıyor anneni getirtiyorsun temizlesin diye. Seni ben çocuğun olmasa bile almam eve yemek yeneceği zaman çekilip yemek bekliyorsun biraz insaflı olur insan en azından KOCA BİR AYDIR bize hem bakıyor yediriyor içiriyor temizliyor dersin. Annenin yerinde olsam herhalde DEFOL diye bas bas bağırıyordum ben sana. Şu an bile hayali sinirden çıldırtmaya yetti. Ev bark kurmaya çocuk yapmaya yetecek yaştasın ama olgun değilsin anneliğin desen beş para etmez bu kadın napsın ki senle ?

Mesajlara robot gibi cevaplar vermişsiniz. Sürekli ama yaptığı normal mi deyip durmuşsunuz. Size insanlar bazı eleştiriler yapmış. Neden bunlara cevap vermiyorsunuz? Başkasının evinde çocuğun eline dökülecek şey verilmez yazmışlar mesela. Siz hepsine cevap olarak “ama normal mi ama normal mi”den başka bir şey demiyosunuz.

Anne baba evi orası bir ayda kalırnır iki ayda kalınır
Kalabalık sevmiyorsa da gidecekler neticede insan biraz sabır gösterebilir evlat söz konusu
Anne olansaymış evladına tahammülü yoksa

annenızın gectıgı yollardan gectınız mı de annenız gıbı anne olup olmamayı dusunuyorsunuz

belkı maddı belkı saglık belkı evlat belkı kendı aılesınden neler yasadı belkı babanızdan yana neler yasadı, tıtız gergın ya da duzen takıntısı oldu

karakterler farklı, yasananlar farklı, hassasıyetler farklı dedıgım gıbı. bence annenızı oldugu gıbı kabullenın. sızın sorununuz sıze ya da cocuga tepkı gostermesı degıl, annenızı elestırıyor ve kıyaslıyorsunuz...

ınsallah daha ıyı anne olursunuz tabı kı ama lutfen kardeslerınız, annenız, kendı annelıgınız derken odak noktanızı baska seyler verın. bu bır mesai arkadaslıgı degıl, kıyas yapıp durmayın sıze verılen bır maas ya da yan hak gıbı bır kıyasa gırmıssınız

bunlar sızın kök aileniz, dogru ya da yanlıs.

Zaten gelirken bile zor geliyorum hep bir endişeyle ama babam böyle bir şeyi kabul edemez ben gelmesem tepki gösterir belkide bu kadar kalınmamalıydı

Giderim annem çünkü. Ha sürekli temizlik filan yaparım her işe koşarım ama o da evladını torunlarını seviyorsa biraz tahammül gösterebilir

Kalabalık sevmiyorsa da gidecekler neticede insan biraz sabır gösterebilir evlat söz konusu
Değilmi. ... insan baba evinde böyle huzursuz olurmuş inanın öyle huzursuzumki

Bile bile neden gidiyorsunuz böyle birinin evine?
Kim olursa olsun böyle muamele görüyorsanız mesafe koyun.

Yani insan birşey yapsada yapmasa da böyle bir muameleyi haketmemeli diye düşünüyorum benim kızım benim evime torunumla gelse bu şekilde davranmam yeterki torunum rahat etsin evladım rahat etsin ev mi dağıldı ev mi kirlendi hic önemli degil temizlersin olur biter bu hayatta herşeyin çözümü var ama kırılan kalp bir daha yerine oturmuyor maalesef ki

damadını, kızını evınde ısteyebılır uzun sure bazı aıleler

ozel hayatınız var, evınızde olun ısteyebılır bazı kulturlerde hassastır bunlar

aıle evınde kalınır ama evde kızı herseyı yapıyorsa cocuk sorun cıkarmıyorsa bu kadar, ya da en onemlısı anne bu kadar tıtız degılse..

dedıgım gıbı bunlar kural degıl, hastalık saglık olur, ayrılık, bosanma olur tamam ama gezmeye dıye de bu kadar gıdılmez

bız 15 yasındayken bıle yaz tatılınde gıdıp bu kadar uzun kalmazdık, annemler anneannemın evını kırkladıkları halde ustelık. burda anne sureklı temızlık yapıyor yahu. kızı yardım etmıyor ki.

kaldı kı tatlı mısafırlık dıye bırsey var, bıraz o akrabada bıraz orda derken yaz tatılını gecırır donerdık.

Konu kv ye ya da kendi annen babanın gelmesine gelince gitsin tez elden diyoruz anne baba niye çocuklarını üstelik kocasıyla küçük çocuğuyla aylarca çekmek zorunda kalsın ? Anne diye oldu olacak evine de şey yapsınlar normal mi. Konu sahibi düzgün birisi olsa, çocuğuna sahip çıksa yemek yaparken anneye yardım etse temizliğe kız kardeşler birlikte girişse kadın zaten ne diyecek elinize sağlıktan başka ? Konu sahibinin kocası bile demiş sen hiçbir şeye elini atmıyorsun diye bu kadını haklı çıkartamazsınız üzgünüm.

Giderim annem çünkü. Ha sürekli temizlik filan yaparım her işe koşarım ama o da evladını torunlarını seviyorsa biraz tahammül gösterebilir
Sorun burda kadinin tahammülü kalmamış , kadının böyle bağırıp çağırdığına bakmayın kimse umursamıyor ,yemek temizlik koşturup duruyor,babası bile boşver onu, ilaç alırız içer diyor konu sahibini destekliyor.yardım etmek,kadını anlamak yok.Ben konu sahibinin annesine çok üzüldüm .

Asıl siz çekilip misafir gibi davranarak, temizlik seven annenizin huyunu bile bile çocuğunuza sahip çıkmayarak tüm yükü annenize bırakarak onun kalbini kırmış olabilir misiniz ? Önemli olan kalp diyorsak eğer kalp bir çok şekilde kırılabilir herkesin bam teli başka. Siz de artık bırakın yüzsüzlüğü gidin bir otele ya da başka bir yere.

Son düzenleme:
Sürekli babam istiyor gelmemi deyip durmuşsunuz ama şunu unutuyorsunuz babanız evde temizlik yemek yapmıyor yani hiçbir şeyin ceremesini çekmiyor. Ben de aile evinde yaşıyorum annem babamla birlikte, evli olan abim ablam geldiğinde çok kalmalarını istemiyorum onları çok sevsem de. Annem hasta olduğu için çok iş yapamıyor ben yapmak zorundayım yani misafir gelip gelmeyeceği ne kadar süre kalınacağı bana sorulmalı. Sevmediğim akrabalarım birkaç gün kalmak istediğinde anneme diyorum ben bakmam bunlara sen bakabiliyorsan çağır.
Ama sizin asıl probleminizin empati yoksunluğu ve tembellik olduğunu düşünüyorum. Biraz annenizin halinden anlayın lütfen.

Yapmadığımı nereden biliyorsunuz yargılamak en kolayı ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…