Yine aynı dert😔

Bende mesela cociklarin kakasindan bulanıyorum. Ama bebeklik hariç ek gidadan sonra kurmalarını temizlerken resmen örgütüden kendime gelemiyorum
Herkesin evladı annesi bile olsa her yaptığını midesi kaldıracak diye bir şey yok, ben de mesela hem sağlıksız bulduğumdan hem de midem almadığından çocuğuna yemek yedirirken aynı kaşıkla aynı tabaktan bir onun ağzına bir kendi ağzıma yapamam yapmadım da, hani bebekken bir şekilde kusmuğunu dışkısını temizliyorsunuz da yemek yemeye başladıklarında mide kaldırmıyor :KK43:
Titiz de değilim lakin temizleseniz de kokusu bir süre kalıyor, hele de sıcak havalarda kötü oluyor:KK43:

Çocuğunun sağlığını düşünen insan çocuğa tuvalet eğitimi verir en başta. Konu sahibi kendi totosunun rahatından başka bir şey düşünmüyor.
Evet ya koca çocuğa bu sıcak da hala bez bağlıyor bu bile aslında ne kadar umursamaz olduğunun kanıtı, kızım 7 aylık asla bezi istemiyor arada poposunu açıp alezle yatırıyorum dursun diye o koca çocuk nasıl dayanıyor, havalar çok sıcak pişik kaçınılmaz her gün duş aldırıyorum mecburi yani akıl alır şey değil...

Sayfalarca yazıldı aynı şeyler, fikri milim oyanamadı yahu. Ne diyelim peki, annen gerçekten ruh hastası kurban olsun o kadın sizin kusmuklarınıza mı diyelim onu mu istiyor? Başka bir konuda da yere kek döküldü diye misafirlikteki annesini eve geri mi çağırıyordu öyle bir şey vardı. Tımarhanelik edecek zavallı anasını. Kınadığını yaşamadan ölmezsin tadında cevaplar geliyor sadece tövbe estağfurullah ya…
Ya konu sahibi laftan anlamaz , aşırı umursamaz , bencil ve egoist bir insan , ne desen boş aslında ama insan dayanamıyor, annesine üzüldüm vallahi ...

Sizin kocaniz da ne geniş maşallah bir ay nasıl kalabiliyor kaynana evinde.Maksimum iki gün kalır eşim bende üç veya dört gün ozmn bile darlaniyorum anneniz bir aydır iyi idare etmis
Kocasının kendi ailesi olsa karısına 2 günde ayar vermişti çoktan 😅 Adam bulmuş beleş tatili hiç of der mi Allah aşkına, kadın bunları kovsa bile seneye tekrar gelirler o derece yüzsüzler...

Herkesin evladı annesi bile olsa her yaptığını midesi kaldıracak diye bir şey yok, ben de mesela hem sağlıksız bulduğumdan hem de midem almadığından çocuğuna yemek yedirirken aynı kaşıkla aynı tabaktan bir onun ağzına bir kendi ağzıma yapamam yapmadım da, hani bebekken bir şekilde kusmuğunu dışkısını temizliyorsunuz da yemek yemeye başladıklarında mide kaldırmıyor :KK43:
Titiz de değilim lakin temizleseniz de kokusu bir süre kalıyor, hele de sıcak havalarda kötü oluyor:KK43:
Kakadan bulanmiyorum yazacaktım düzeltmede bulanms cikmis. Kusmuk kokusu silmeylede gitmez. Yani konu sahibi hafife aliyor ama sürekli bir kusma var evde. Anne yüzde yüz hakli. Kusarsin hiç halin olmaz zaten bunu herkes görür gec yat sen denir ama burda durum farkli kadına artık illallah gelmiş.

Kakadan bulanmiyorum yazacaktım düzeltmede bulanms cikmis. Kusmuk kokusu silmeylede gitmez. Yani konu sahibi hafife aliyor ama sürekli bir kusma var evde. Anne yüzde yüz hakli. Kusarsin hiç halin olmaz zaten bunu herkes görür gec yat sen denir ama burda durum farkli kadına artık illallah gelmiş.
Herkesin bakış açısı farklıdır tabii lakin ben ne kayınvalidem de ne annem de 3 gün hadi en uzun kaldığım 1 haftadan fazla duramadım, çabuk da sıkılan biriyim kimseye rahatsızlık vermek de istemiyorum, son dönemlerde pansiyon ayarlıyorduk biz, böylesi herkes için daha rahat oluyordu hem ben rahat ediyordum hem aileler rahat ediyordu.

Annen senin yüzünden sağlığından olacak , sağlık sadece sen ve çocukların için mi geçerli, annene yazık değil mi , kadın bu yaşta sana hizmet etmek zorunda mı, senin ve çocuklarının kusmuğunu temizlemek zorunda mı! Koca kadın olmuşsun annene ettiğin zulme bak , yazıklar olsun sana! ...
Ne zulmü ya ne sacmalıyorsun sen biz zaten yardımcı oluyoruz kimse olmuyoruz demiyor ki sen annene gitsen annen bu şekil davransa hoşuna gidermi bu benim birşey yapmadığım anlamına gelmez ki gereksiz tepki veriyor sadece kızdığım nokta o haklı tepki değil

Ne zulmü ya ne sacmalıyorsun sen biz zaten yardımcı oluyoruz kimse olmuyoruz demiyor ki sen annene gitsen annen bu şekil davransa hoşuna gidermi bu benim birşey yapmadığım anlamına gelmez ki gereksiz tepki veriyor sadece kızdığım nokta o haklı tepki değil
Siz sorulara cevap verir misiz?
Gittiğiniz sürede kaç kere kusma olayı oldu?
Kusma olur olmaz temizliyor musunuz? Yoksa ağırdan aldığınız için başkası mı temizliyor?
İsterseniz tüm bulaşıkları yıkayın kusma olayı her gün bir kere oluyorsa ve siz hemen silip havalandırıyorsanız evi bu zulümdür. Kimse sizi çekmez.
Kızacak bir nokta yok

Ben senin yardım ettiğine inanmıyorum sen sadece yardım etmiş gibi görünmeye çalışıp milleti canından bezdiriyorsun, senin gibi bir insana asla tahammülüm yoktur sosyal hayatımda, annenin yakasını bırak, bir ay boyunca annene yük olamazsın...

Üzüldüm sizin için ama konuyla bağlantısını kuramadım.

oncekı yazdıklarımda da annemı anlatmaya calıstım, bu bır ornektı. sız buna mı takıldınız hanımefendı

annem neden boyle, neden herkesın annesı boyle degıl kafasında konu sahibi. ona bu konuda yanlız olmadıgını ama kendısının bunu kabullenmesı gerektıgını, bu sebeple uzak kalıp daha zorlastırmaması gerektıgını anlatmaya calıstım

cunku o annesının tepkılerının yorulmasına degıl de benım annem neden boyle durumuna takılmıs..

konu sahibi, halen annesinde.

biz burda boşuna yazıyoruz

o kadın da yemek , temızlık derdınde kosuyor valla sınır olarak. annesıne uzuluyorum

ha bır de torun var ya ona uzuluyorum, anneannesı onu sevmıyor olarak dusunecek cocuk her zaman. annesı de boyle annesını sureklı kotulurse , bundan sonra.

Üç gün geçti ya evine dönmüştür.
o dönmezzz

kocası razı orda kalmaya. masraf olmasın diye sanırım

cocuk orda serbest olabılır apartman daıresıne gore.. bu da cepte

evde yemek yapan temızlık yapan da var ustelık anne yemegı sonucta

galıba temız hava guzel yer...

gıtmez onlar yani...

ama burda konu acar, ne bıcım anne diye...

sız ne bıcım bır kafadasınız da bır aydır ordasınız dıyınce de bız kotu oluruz

oncekı yazdıklarımda da annemı anlatmaya calıstım, bu bır ornektı. sız buna mı takıldınız hanımefendı

annem neden boyle, neden herkesın annesı boyle degıl kafasında konu sahibi. ona bu konuda yanlız olmadıgını ama kendısının bunu kabullenmesı gerektıgını, bu sebeple uzak kalıp daha zorlastırmaması gerektıgını anlatmaya calıstım

cunku o annesının tepkılerının yorulmasına degıl de benım annem neden boyle durumuna takılmıs..
Sonrasındaki yorumlarınız gayet makul,ilk yorumunuzda yaşadığınız sorunlar ile konu sahibinin anlattıkları arasında hiçbir alaka kuramadım.
Dubai mailleri, Spotify yayınları falan. Ben de BENZER şunu yaşadım da yok verdiğiniz bir fikir de yok siz olsanız ne yapardınız o da yok. Kendi hikayenizi yazmışsınız.
Herkesin dilediğini yazma hakkı var,olmayana da yönetim karar veriyor. Yanlış anlamayın ama sadece alakasız buldum ilk yorumunuzu.

Aynı şekilde size gelinse aynı şeyleri siz yaşasanız daha çok tepki verirsiniz.

Sonrasındaki yorumlarınız gayet makul,ilk yorumunuzda yaşadığınız sorunlar ile konu sahibinin anlattıkları arasında hiçbir alaka kuramadım.
Dubai mailleri, Spotify yayınları falan. Ben de BENZER şunu yaşadım da yok verdiğiniz bir fikir de yok siz olsanız ne yapardınız o da yok. Kendi hikayenizi yazmışsınız.
Herkesin dilediğini yazma hakkı var,olmayana da yönetim karar veriyor. Yanlış anlamayın ama sadece alakasız buldum ilk yorumunuzu.
anlıyorum

öncekiler ile bağlantılı . kendi hilkayemi anlatmaya çalıştım

uzun uzun açıklama yapmaya gerek yok yanlıs ya da hatalı bır yorumum yok . uyarı vs de almadım zaten

iyi günler

X