Ben Artık Kötü İnsanlarla Baş Edemiyorum

Çok bencil davranmışsınız. Evet kötülüğe iyilikle yaklaşın demiyoruz ancak anneniz o sizin. Sizi savunmadı diye eve metres getiren adamla bir tutamazsınız. Siz ezilirken ses çıkartmadı diye o ezilirken de siz mi susuyorsunuz ? Kendi ezilmenizle annenizin ezilmesini de bir tutuyorsunuz zaten o da ayrı muamma. Anneniz sizden daha çok şey yaşamış evini terk etmek zorunda kalmış berbat pislik bir adamla ömrünü gençliğini yıllarını harcamış siz beni savunmadı diyorsunuz. Şahitlik edecektiniz ve kimsenin diline annenizi düşürmeyecektiniz. Bir de arabaya destek olacaklar diyorsunuz. Sırf çıkarınız için teyzenize gücünüz yetmemiş bağırmamışsınız tüm hıncınızı mazlum annenizden çıkartmışsınız. Yalnız kalmayı çok hak ediyorsunuz.
Anne pek de mazlum sayılmaz, kızın hayatını, psikolojisini mahvetmiş, ben olsam görüşmezdim asla ...

15 yaşında değilsin ki 25sin sanırım, pek çok insanın annesi bilerek veya bilmeyerek evlatlarına haksızlık yapabiliyor, susabiliyor, onlar da insan yüzde yüz mükemmel anne olamıyorlar ama anneni yalnız bırakman doğru mu sence
En azından boşansın kurtulsun öyle bak kendi yoluna

O beni yıllarca kimseye karşı korumadı ve savunmadı. Döndü dolaştı yine benim korumama ve savunmama muhtaç kaldı. Üstelik o adam ifademi okuyup yine bana kafayı takacak.
Sırf bu yüzden mi mahkemeye gitmiyorsun, yani baban ifadenden ötürü sana kafayı takacak diye mi? Taksın en fazla ne olabilir ki? Bence sebep bu değil. Mahkemeye git şahitliğini yap annen boşanıp yetim aylığını alsın, herkesin kafası rahat olsun. Sonra da hiç kimse ile hiçbişey için çıkar ilişkisi kurma, bu senin karakterine zarar verir.

O beni yıllarca kimseye karşı korumadı ve savunmadı. Döndü dolaştı yine benim korumama ve savunmama muhtaç kaldı. Üstelik o adam ifademi okuyup yine bana kafayı takacak.
bugün aklımdan geçtin mahh Allah seni inandırsın

ama bu yaptığın olmamış annen cahilliğiyle diyeyim korumamış seni
şahitliğini yapaydın da boşansaydı keşke maaş da bağlanırdı sende ay annene yardım et baskılarından kurtulurdun
kardeşin ne diye teyzenin laflarını yetiştirir ki
ne olursa olsun şahitliği yapmadığın için suçlu görüneceksin zaten öz çocuk olduğun için hakim dikkate almaz diye tahmin ediyorum

Şahit yazdırırken soruyorlar yazdirayim mı seni diye ,en başta iğrenç babadan tirsiyorsaniz hayır deseydiniz.Dava günü gelmemek annenize atılan en büyük kelek olmuş.Zamaninda size destek olmamış ortada bırakmış ya sizde bunu güzel öğrenmiş itinayla annenize karşılığını vermişsiniz.Gecmiste kötü şeyler yaşamış olmanız çok üzücü ama size hakaret eden anneniz olunca yol saçını , ağzınıza eden teyzenizden çıkarınız olunca ey başını .Sizin gibi dik duruşu olmayan şekle ve adamına göre tavır alan biriyle arkadaş olmak istemezdim....

Annen koruyamadı diye intikamını böyle mi alıyorsun fazla bencilsin bence.O kadının gözüyle bakmak lazım birde kimbilir neler çekti.Herşey para değil herşey çıkar değil bu hayatta.Teyzenede kızamadım ben kardeşime çocugu bunu yapsa ayni tepkiyi veririm şahsen.Hatayı birazda kendinde ara derim.

bu konuya kadar tüm konularında haklıydın
burda onlardan bir farkın kalmadı
Annesini silecek ama çıkarları izin vermiyor, iki tarafın da çıkarlarından başka düşündüğü bir şey yok. Annem benden maddi bir şey beklemesin ama ihtiyaç duyduğumda da orada olsun. Bakalım anne ne düşünüyor. Belki de annesi şahitlikten sonra tamamen siler atar.

Yetistiginiz kültürden ne kadar uzak bir insansiniz ya. Burada bende herkese kızıyorum çocuklarınız ilerde size kızacak diye. İçinde bulundugu durumda boşanmak çok büyük bir olay olarak gelmiştir . Savunacak bir şeyi yok tamam ama her şey zamanında değerlendirilir. Bu kadar kin ve öfke ne ? Her konu açtığınızda o konuda muhakkak korkunç depresif bir durumdasınız. Gidin bir tedavi olun . İntikam almaksa almışsınız madem şahit olmayip yarı yolda birakacaksiniz söyleyin başka bir plan yapsınlar.

Bu kız neden sürekli sizlanip iğneyi kendine bastırmadan millete çuvaldız sokuyor,, neden şahitlik etmeyip annesinin de bazı imkanlara kavuşmasına sebep olmuyor acaba bunda ne menfaati var 🙄

Merhabalar,

Nisan ayında annem ile babamın boşanma davası vardı. Daha önceden burada çok fazla konu açtığım için beni hatırlayan mutlaka olacaktır. Babam ile görüşmüyorum ve çok fazla kötü olay yaşatmıştı bize maalesef ki. Annem ile görüşüyorum ama kendisini de çok sevdiğim söylenemez. Açık açık da söylüyorum ona da zaten onu sevmediğimi ve yerimde başka birisi olsa onunla da asla görüşmeyeceğini. Babam bile isteye kötü bir adamdı. Bizi tehditleri ile kovup eve metresini getirmişti ve o arada iç çamaşırdan çantaya hatta pede kadar evden birçok şeyim çalınmıştı. Bu kadar görülmemiş duyulmamış derece kötü bir pislikti yani. Annem ise senelerce kocasına yaranmak için kırk takla atmış, beni hep ikinci planda bırakmış, o adamın bana yaptığı tonla haksızlığa ve kötülüğe seyirci kalmış, bana asla sahip çıkmamış bir kadındı. Sanırım onu da silsem zerre pişman olmam ama sadece tamamen kimsesiz kalmamak için silmiyorum. Her neyse bu boşanma davasına annemin avukatı beni de şahit yazmıştı. Annem boşanma davası açtıktan sonra memleketine gelmişti. Deprem olunca komşu illerden birinde ev tuttu. O dönem depremden sonra yani ben de onun memleketine atandım. Dolayısıyla annem şu an çalıştığım ilde değil ama yığınla akrabası burada. Dava da buradaki mahkemede görüldü. Ve ben mahkeme günü akşam nöbetçiydim ama mahkemeye gitmek istemediğim için yirmi dört nöbetim var gelemem diye yalan söyledim. Mantıksız bir davranıştı çünkü şahit yazılınca mecburen katılmak zorundasın ilerleyen zamanlarda zorla götürülme bile çıkabilir. Babam birinci derece yakınım olduğu için aleyhine şahitlik yapmak zorunda değilim çekilme hakkım var ama bunu da yine duruşmaya katılıp söylemek gerekiyor. O gün gitmedim çünkü gerçekten çok büyük bir bıkkınlık hissediyorum. İkisinden de bıktım. Bana bir şey vermediler hep götürdüler ve bu yaşa geldim hâlâ kene gibi yapışmış götürmek istiyorlar. Babama karşı tehdit davası açmıştım o bile seneler sonra yeni bitti. Yani gerçekten sıkıldım artık.

O günden sonra annemle kavga ettik. Öyle bir doldurmuşlar ki bana "Bana bakmak istemiyorsan şahitlik yapacaksın. Senin yüzünden mahkeme uzadı. Boşansaydım babamdan kalan maaşı alabilecektim." falan dedi. Avukat işte büyük kızın gelse bu kadar uzamazdı falan demiş. Halbuki yalan. Sürekli mesleki mazeret sunup o uzattı aslında UYAP'tan hep görüyordum. Ben asla ona bakmak zorunda olmadığımı onu sevmediğimi falan ağzıma ne geliyorsa saydırdım. Sonra yine eski iletişimimize döndük. Arada yanına gidiyordum telefonla konuşuyorduk falan. Sonra geçen hafta oraya gitmiştim ve kız kardeşim dedi ki "X Teyze sen şahitlik yapmadığın için 'Verin numarasını (Atandıktan sonra benimle kolay kolay iletişim kurmasınlar diye numaramı değiştirmiştim.) onun ağzına s****ım. İşte falan değil yalan söylüyor bu. Evlatlıktan reddet bunu. Şahitlik yapsın diğer mahkemede sonra engelle her yerden.' dedi. " dedi. Başımdan aşağıya kaynar sular döküldü. Tamam, doldurduklarını biliyordum ama bu kadar hakaret ve küfür içerikli konuştuklarını bilmiyordum. Bu da daha çocuğun duyabildikleri kim bilir daha neler neler dediler. Annem de gık diyememiş her zaman ki gibi öyle dinlemiş. Yani her zaman sen nasıl annesin beni şuna karşı savunmadın buna karşı korumadın diye kızıl kıyamet kopartırım hiç mi insanın aklı başına gelmez, huyu törpülenmez? Ve bu teyzem deprem dönemi bize el uzatan tek tük kişilerden biridir. O yüzden az da olsa sever saygı duyardım. Bu açıdan da üzüldüm. Ama şunu da söyleyeyim buna rağmen hep herkese karşı sırf bana karışmasınlar diye uzak ve mesefeli durdum. Burası deprem ili olduğu için ben geri geldiğimde her yer virandı bu yüzden kalacak yer zar zor buldum. Yine de sırf ilerleyen zamanlarda bana karışma hakkını kendilerinde bulamasınlar diye kimsenin yanında kalmadım. İlk zamanlar çalıştığım hastanenin acilinden yattım hastalık kaptım yine de gitmedim. Dedem geçen yıl vefat etti Almanya 'dan akrabalar bile geldi ben izin alamadığımı söyledim aynı şehirde olmama rağmen taziye evine gitmedim. Yani bir şehirde yalnız mücadele eden bir kadınsanız hele de arkanızda bir aile desteği yoksa ve benim doğru düzgün arkadaşım da yok belli zamanlarda yardıma illa ki ihtiyaç duyuyorsunuz. En zor zamanlarda bile onlara bulaşmadım. Ama bu yaşa geldim kendi kendime okudum atandım artık ekonomik anlamda da özgürüm ama yine de isteyen istediği lafı bana söyleyebiliyor. Dayımın da kızları var mesela ve o kadar imkanın arasında liseyi zar zor bitirdiler çok saçma sapan kişiler ama kimse onlarla böyle konuşmaya cesaret edemez. Gerçekten adam gibi bir babamın olmayışını böyle durumlarda çok fazla hissediyorum. Ve çok üzülüyorum. İş yerinde zaten yığınla problemim var bir de bunlarla canım sıkılıyor.

Anneme yine ağzıma geleni saydım. Bana "O bir cahillik etti bana neden böyle davranıyorsun?" deyip ağlamaya başladı. Teyzem olacak kadına da ağzıma geleni saymak istiyorum ama yine çıkar ilişkim araya giriyor. Ben araba almak istiyorum ve bana yardım edebilecek sadece kuzenim (Başka teyzemin kızı oluyor.) ve polis eşi var. Böyle büyük bir kavga çıkarsa bana onlar da tavır alır ve arabadan anlayan başka birini bulamam. O yüzden ona ağzıma geleni sayma seansını arabamı alma sonrasına bırakıyorum.

Bu aşamada ne yapmam gerektiğini kestiremiyorum. Diğer mahkeme de yaklaşıyor onuncu ayın başında.
Diğer kız kardeşinin şahitlik yapma şansı yok mu illa senin mi yapman gerekiyor hepiniz aynı evdeydiniz sonuçta? Bence sonraki mahkemede şahitlik yap kurtul

Babanız zaten kendi hayatını kurmuş. Boşanma da er geç gerçekleşecek zaten. babanızın aleyhine şahitlik yapacaksınız da olmayan bir şeyi mi söyleyeceksiniz? Adam karısını ve kızını evden atıp metresini sokmuş. Olanları anlatacaktınız sadece. Sonrasına da hakim karar verecek. O hayırsız akrabalarla görüşmek zorunda değilsiniz. Siz de kendi düzeninizi kurun.

Mahkemeye çıkın anneniz boşansın, iyice sakız gibi uzamış olay. Kaç senelik memursunuz bilmiyorum ama 3+1 atamasıyla süre dolunca en uzak şehre tayin isteyin. Ortamdan uzaklaşın ne kadar gitmesenizde görüşmesenizde aynı şehirde yakınlarda olmanın verdiği bi gevşeklikte var. Birde genelde kavga dili olan insanlar için söyler söyler susar diyip ciddiye almazlar sizin durumda buna dönmüş artık.
Tayin olmama en az üç sene var maalesef. :KK43:

Konularına hakimim çok zor bir hayatın var içim sızladı bazı konularında ama hayatının önündeki en büyük engellerden birini kaldırdın maddi özgürlüğünü kazandın bundan sonra yavaş yavaş önün aydınlanacak inşallah 🙏 tabi böyle bir aileye sahip olduğun için her şey yüzde yüz düzelmeyecek bazı şeyleri kabullenip sürekli bunları düşünmeyip kendine daha fazla yük etme.bence boşanma davasında şahitliğini yap boşansınlar o zaman annen sırtından iner belki en azından bahanesi kalmaz. Akrabalarını da umursama kimsenin ağzını büzemezsin dediğin gibi ailesi arkasında olmayana herkes sallar senin de dezavantajın bu. He emin ol o işe yaramaz kuzenlerini de konuşuyorlardır ama uluorta konuşamazlar. Kötü insanlar hep var her yerde var. Bu sadece sana senin çevrene özgü değil. Kötüler seni yıldırmasın
Ya onlar nasıl desem benden küçük olmalarına rağmen böyle ful dedikodu yapan babalarının paralarını yemekten başka hiçbir şey yapmayan tek ayak üstünde kırk yalan söyleyebilen çok değişik tipler. Ama kimse dediğin gibi arkalarından sallamaktan başka bir şey yapmıyor yanlarından asla cesaret edemezler. Yengem ile dayım ortadan ikiye böler direkt.

Gerçekten evine metres getiren babana karşı annenin yanında olabilseydin . Kadın zaten mağdur olmuş . En korktuğu şey kocasından boşanmakti ve geçte olsa bunu başarıyor . Haksız değil annen bu konuda .
Ben psikolojik, fiziksel ve ekonomik şiddete uğrarken öküzün trene baktığı gibi bakmasaydı bugün ben de çok bambaşka davranabilirdim. Daha on iki yaşında bir çocukken o adamın telefonunu karıştırıp sevgilisi ile olan fotoğraflarını göstermiştim o da bana "Yuvamı mı yıkmaya çalışıyorsun?" demişti. Şimdi acılarının kadınını oynayıp hatırlamıyorum ayağına yatıyor. Bunun yanında hâlâ delil olarak benim açtığım davada verdiğim ifadeleri sunuyorlar. Onunla hiçbir sevgi bağım yok.

Babanız zaten kendi hayatını kurmuş. Boşanma da er geç gerçekleşecek zaten. babanızın aleyhine şahitlik yapacaksınız da olmayan bir şeyi mi söyleyeceksiniz? Adam karısını ve kızını evden atıp metresini sokmuş. Olanları anlatacaktınız sadece. Sonrasına da hakim karar verecek. O hayırsız akrabalarla görüşmek zorunda değilsiniz. Siz de kendi düzeninizi kurun.
Tamam ama neden uğraşayım? Anneme bu iyiliği neden yapayım? Ben psikolojik, fiziksel ve ekonomik şiddete uğrarken öküzün trene baktığı gibi bakmasaydı bugün ben de çok bambaşka davranabilirdim. Daha on iki yaşında bir çocukken o adamın telefonunu karıştırıp sevgilisi ile olan fotoğraflarını göstermiştim o da bana "Yuvamı mı yıkmaya çalışıyorsun?" demişti. Şimdi acılarının kadınını oynayıp hatırlamıyorum ayağına yatıyor. Bunun yanında hâlâ delil olarak benim açtığım davada verdiğim ifadeleri sunuyorlar. Onunla hiçbir sevgi bağım yok. Onun düşünmesi lazım daha benim bu kızım yeterince hırpalandı bu işlerin içine sokmayayım diye. Ama yok. Bunun yanında konuda bahsetmiştim zaten ben akraba pisliğine bulaşmamak için bin takla atıyorum. Onlar benden vazgeçmiyor pis laflar atıyorlar.

Ben psikolojik, fiziksel ve ekonomik şiddete uğrarken öküzün trene baktığı gibi bakmasaydı bugün ben de çok bambaşka davranabilirdim. Daha on iki yaşında bir çocukken o adamın telefonunu karıştırıp sevgilisi ile olan fotoğraflarını göstermiştim o da bana "Yuvamı mı yıkmaya çalışıyorsun?" demişti. Şimdi acılarının kadınını oynayıp hatırlamıyorum ayağına yatıyor. Bunun yanında hâlâ delil olarak benim açtığım davada verdiğim ifadeleri sunuyorlar. Onunla hiçbir sevgi bağım yok.
O zaman iletişim de kurmayın açık olun . Düşman olduğunuz anneniz olmuş . Siz uğrarken o da ugruyormus . Doğru mu yapmış hayır . Şimdi kurtulabiliyor. Çelme takacaginiza açık oynayin kartlarınızı

O zaman iletişim de kurmayın açık olun . Düşman olduğunuz anneniz olmuş . Siz uğrarken o da ugruyormus . Doğru mu yapmış hayır . Şimdi kurtulabiliyor. Çelme takacaginiza açık oynayin kartlarınızı
Ama o benim kız kardeşim değil "anne" m. Anneler çocuklarını korurlar, sahip çıkarlar ve bunu bilerek çocuk doğururlar ya hani. Hayvanlar bile yavrularını erkek olan hayvana ezdirmiyor. Hatta avlanmaya çıkmış hayvana bile kendini yem olarak atıp yavrularını koruyorlar. Siz uğrarken o da uğruyormuş ne kadar doğru şimdi?

X