yılbaşında eşimin ailesi bize geliyorlar ,ama istemiyorum bi akıl verin nolur

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
bu ne ya böyle,fikirlerimizi almak için bir konu açılmış,ortalık savaş alanı gibi,yani kiminiz çok iyi anlaşır eşinin ailesiyle,kiminiz yatılı misafir ağırlamaktan çok hoşlanır,kiminiz kalabalığı çok sever,kiminiz etrafında fazla kalabalık istemez,eşinin ailesiyle çok iyi olamaz,herkes farklı karakterlerde,ötekini bu kadar rencide edici yazışmalar nedendir?yani konu sahibinin bir sorunu var çözüme yönelik birşeyler yazsanız daha faydalı olmazmıydı,ya ben de yatılı misafir sevmem,eşimin ailesiyle can ciğer kuzu sarması değilim,evimde yatılı olarak kalmalarınıda istemiyorum,ama birşeyleri yaparken sonuçlarınada katlanıyoruz,bu istememelerimin bana elbetteki eksileri oluyor,ama bu bir tercihtir,sevmesemde seviyor,istiyor gibi davranamıyorum,buyrun gelin bizde kalın yılbaşını bizde geçirin falan gibi taleplerim olamıyor,yada ben talep etmeden onlar rahatça gelemiyor,yok yani bunlar bana uyan şeyler değil,hadi napacaz,asıcakmıyız beni,konu sahibi de böyle işte,diye düşünüyorum,sonuçlarıyla değerlendirecek,bir de en önemlisi bu eşinin problemi değil,kendisi çözmeli bence.

sizeharfi harfine katılıyorum zira bende sizin gibiyim..

geçen yıl kayınvalidem de bana oyun oynamıştı,ve eşimle ilk yılbaşımız olacaktı evliliğimizinde 3 ayı idi gel görki bana eşimin halasını ve babaannesini yılbaşında size çağır dedi bende belki bir planımız olur dedim bilmiyorum dedim hiç oralı olmadı,dediğinide yaptı herkesin kafasına girdi söyledi sonra bana bir güzel eşimin halasını arattırıp yılbaşı için davet ettirdi..halen gıcığım halen aklıma geldikçe sinirlerim bozuluyor.amann nede güzel geçmişti yılbaşı 4 e kadar içtiler ben o kadar geç uyumaya alışkın değilim tabi ayakta uyuyordum resmen..
hizmet etmekten başka bir şey olmadı için o yılbaşı...kkendimizi ezdirdiğimiz için iyi niyetli olduğumuz için hır gür olmasın yüzyüze baktığımız için hep kaybeden üzülen biz oluyoruz nefret ediyorum bu huyumdan.

ve sen bu adamla başbaşa yılbaşınımı kutlamak istiyosun? yazık... :KK5:
gerçekten, suçu bi tek kaynanayla kayınpederde arama
en suçlu eşin bence bu konuda, eğer anlattıkların gibiyse demek ki o da normal biri değil

canım 2. gebeliğimi 2. yılımda yaşadım ve ilk 2 yıl onlar yüzünden eşimle çok ayrılma noktasına geldik ve kavga ettik..ve her kavgada benden özür diler sen haklıymışsın affet derdi eşim..bende affederdim çünkü onların nasıl fesat olduklarını biliyordum eşimi deli gibi seviyordumki haa öle...son kavgamızda abisi ve yengeside vardı köyde etmiştik bunu ve abisi eşime dediki ben yengene babam yüzünden tek bi fiske dahi vurmadım 9yıldır ..nede babamın lafları yüzünden karımı incittim nede bağırdım,,bilmiyomusun babamın nasıl bi insan olduğunu nasıl iananırsın onun lafına sakın bidaha yapma böyle bişey eşine yazık çocuklarınıza yazık sakın yapma iyi düşün eşini kaybediceksin bu gidişle.seni sevdiğinden katlanıyo görmüyomusun senin yaptığına şuna bak demişti ve son 2 yılımızda onlar yüzünden tek bişey yemedim,,he tartışma çıkıyo ama ne haksızsın der nede vurur..asla zaten son affetmemde bidaha böyle bişey yaşanırsa gider boşanırım dedim dayanamıycamı söyledim ve gerçekten abisininde benimde haklı olduğumu gördü,,çok kavga çıkardılar eşimin yanında en ufak şeyden olsun çekip gittiler..ve en son gitmelerinin sebebide kızgındım gelince kaynanamı öptüm sarıldım ona sarılmadım diye niye böyle yapıyo diye sokakta bağıra çağıra gitti,,o yüzden iç yüzlerini çok iyi öğrendi eşim hiç laf etmiyo artık banaaa..:KK16::KK16:o yılar için yaptıklarını unutmam için herşeyi yaptı,,gerçekten gönülden affettimmi bilemem ama onu çok seviyorum benn...
bide benle cmrtesi vakit geçirmek istemiyo demişti biri,,çünkü eşimi çok sıktığımın farkındayım ama hiç dışarı çıkmasına izin vermiyordum hep benle olsun arkadaşlarıyla olmasın istiyordum..çocukçaymış,,zaten diyodu bütün hafta evdeyim bi cmrtesi tatildede hava aldır arkadaşlarla kafa dağıtalım diyodu..oyüzden gitti bu ay 3 haftadaysa her cmrtesi kardeşi geldi ablasıgil geldi birindede abisi geldii..kalamadık başbaşa ona kızdımda dedim,,oda bu cmrtesi için..söz dedi beraber geçircez başbaşa..diyince bide pederler arayıpta ogün burda olcaklarını söyleyince çok kötü oldum:KK25:

Son düzenleme:
Kesinlikle haklısınız hele son mesajını okuyunca daha da bir hak verdim size

Sizi defaatle yeren eşinizin ailesine yeteri hoşgörüyü gerektiği kadar göstermişsiniz, inadına sizi ezmeye kalkışıp en olmadık yerde sözleriyle gerekse davranışlarıyla taciz edenler eşinizim ailesi olsada duracakları yeri bilmek zorundalar.
Siz ağaç kovuğundan çıkmadınız.

Ve burada arkadaşı eleştiren kişilerede anlam veremiyorum her ailenin sınırları ve yapılan muameleye göre haraket etme özgürlüğü vardır. sürekli veren el olmakdan artık alan el olmanın kıymetini bilememişlere karşı yeterince dayandığı kanısındayım.Ne diye sessiz kalıp kendisine layık olmadığı muameleyi göstermelerine izin versin ?

Ve bence yapılan şeyler yüzsüzlükten öte değil gelinlerine gereken saygıyı göstermeyip sırf oğulları ile evli olmasından ötürü ona saygı göstermesi gerekliliğine anlamıyorum ! anlamakta istemiyorum daha doğrusu..Saygı karşılıklıdır oğullarının eşi olması demek gelinin tapusuna sahip oldukları manasını taşımıyor :KK51:

Altı üstü yılbaşında ailesiyle birlikte olmak istemiş üstelik hakkıdır da çünkü kendiside bir aile dayatma misafirlikte eve gelip gitmek olmaz. Karşılıklı anlayış lazım..Eminim konu sahibesinin yılbaşında kendi ailesinin de onları ziyarete gelmesine içlenirdi çünkü özel bir gece olmasını dilemiş ve bunu yılbasından önce planlamış.

Lütfen bayanlar birazda bu açıdan bakınız.. Tükürüp gittiği bir ortama tekrar ayak basmak için direten bir insana ben apaçık GELMENİ İSTEMİYORUM ! derdim, huzurumu,sakinliğimi beni yıpratmaya ahd etmiş insanlar için harcamaya gelmedim dünyevi hayata..Sen bu durumu kaldırırsın ama konu sahibesi kaldıramaz hepsi bu

Son düzenleme:
Kesinlikle haklısınız hele son mesajını okuyunca daha da bir hak verdim size

Sizi defaatle yeren eşinizin ailesine yeteri hoşgörüyü gerektiği kadar göstermişsiniz, inadına sizi ezmeye kalkışıp en olmadık yerde sözleriyle gerekse davranışlarıyla taciz edenler eşinizim ailesi olsada duracakları yeri bilmek zorundalar.
Siz ağaç kovuğundan çıkmadınız.

Ve burada arkadaşı eleştiren kişilerede anlam veremiyorum her ailenin sınırları ve yapılan muameleye göre haraket etme özgürlüğü vardır. sürekli veren el olmakdan artık alan el olmanın kıymetini bilememişlere karşı yeterince dayandığı kanısındayım.Ne diye sessiz kalıp kendisine layık olmadığı muameleyi göstermelerine izin versin ?

Ve bence yapılan şeyler yüzsüzlükten öte değil gelinlerine gereken saygıyı göstermeyip sırf oğulları ile evli olmasından ötürü ona saygı göstermesi gerekliliğine anlamıyorum ! anlamakta istemiyorum daha doğrusu..Saygı karşılıklıdır oğullarının eşi olması demek gelinin tapusuna sahip oldukları manasını taşımıyor :KK51:

Altı üstü yılbaşında ailesiyle birlikte olmak istemiş üstelik hakkıdır da çünkü kendiside bir aile dayatma misafirlikte eve gelip gitmek olmaz. Karşılıklı anlayış lazım..Eminim konu sahibesinin yılbaşında kendi ailesinin de onları ziyarete gelmesine içlenirdi çünkü özel bir gece olmasını dilemiş ve bunu yılbasından önce planlamış.

Lütfen bayanlar birazda bu açıdan bakınız.. Tükürüp gittiği bir ortama tekrar ayak basmak için direten bir insana ben apaçık GELMENİ İSTEMİYORUM ! derdim, huzurumu,sakinliğimi beni yıpratmaya ahd etmiş insanlar için harcamaya gelmedim dünyevi hayata..Sen bu durumu kaldırırsın ama konu sahibesi kaldıramaz hepsi bu

canım allah razı olsun inanki eski konuları tekrar yazarken hatırladığım için gözyaşlarımı tutamadım,:KK14:,ve sende öyle güzel açıklamışsın ve beni öyle iyi anlamışsınkii,ben herkez zannetmesinki benim eşimin aileside onlarınki gibi iyi insanlar ..oyüzden yazdıklarıma ve yaşadıklarıma dayanarak empati kurarak yorum yapsınlar istiyorum..:KK5:
ben kendi ailemde gelmek isteseydide içlenirdim doğru..çünkü son gün söylenmez bu bi plan yapılacaksa annem derdi yılbaşında gelsenize bize bi planınız yoksa yada gelelimmi biz falan,,zaten babamla yıldızımız küstü biliyomusun içim nasıl acıyor:KK14:babam sırf düğünü yapmadılar anne babalık yapmadılar çocukların arkasında durmadılar..hemde ben onları affettim diye babam bana kırgın keşke böyle olmasaydı babamın ne hayalleri vardı,,hepsi yıkıldıı,,keşke diyorum köyde kalmak yoksa,, düğünde yok dediğinde onları evden kovsaydımda ailemle kalsaydım ..evlenmeseydim bile diyorum bazen...babam benim için çok kıymetli oyüzden dayanamadılar sevdiğime verdiler ama eşimin babasını hiç sevmiyo yaptıklarından ötürü,,her kavgamızda gözyaşı döktüğümü görüp nekadarda içi acımıştı ama hep barıştık eşimle..ve bunca yaptıklarından sonra onları affettim diye bana kırgın kızgın..konuşuyoruz ama eski sevecenliği yok bana karşıı:KK14::KK14:

Son düzenleme:
canım allah razı olsun inanki eski konuları tekrar yazarken hatırladığım için gözyaşlarımı tutamadım,:KK14:,ve sende öyle güzel açıklamışsın ve beni öyle iyi anlamışsınkii,ben herkez zannetmesinki benim eşimin aileside onlarınki gibi iyi insanlar ..oyüzden yazdıklarıma ve yaşadıklarıma dayanarak empati kurarak yorum yapsınlar istiyorum..:KK5:
ben kendi ailemde gelmek isteseydide içlenirdim doğru..çünkü son gün söylenmez bu bi plan yapılacaksa annem derdi yılbaşında gelsenize bize bi planınız yoksa yada gelelimmi biz falan,,zaten babamla yıldızımız küstü biliyomusun içim nasıl acıyor:KK14:babam sırf düğünü yapmadılar anne babalık yapmadılar çocukların arkasında durmadılar..hemde ben onları affettim diye babam bana kırgın keşke böyle olmasaydı babamın ne hayalleri vardı,,hepsi yıkıldıı,,keşke diyorum köyde kalmak yoksa,, düğünde yok dediğinde onları evden kovsaydımda ailemle kalsaydım ..evlenmeseydim bile diyorum bazen...babam benim için çok kıymetli oyüzden dayanamadılar sevdiğime verdiler ama eşimin babasını hiç sevmiyo yaptıklarından ötürü,,her kavgamızda gözyaşı döktüğümü görüp nekadarda içi acımıştı ama hep barıştık eşimle..ve bunca yaptıklarından sonra onları affettim diye bana kırgın kızgın..konuşuyoruz ama eski sevecenliği yok bana karşıı:KK14::KK14:

Geçmişse takılı yaşama bu hususta olan olmuş biten bitmiş aileni ayakta tutmayı tercih etmişsin ve baban sana kırılmış her ailede olabilecek şeylerdir bunlar zamanla seni anlayacaktır eminim, ve endişe etmesi çok yerinde bir karar babanın çünkü nasıl ki sen evladın için bu evliliğin bir şansa daha olduğuna inandın sen de onun evladısın endişeleniyor sadece :KK34:
Zamanın akışına bırak herşeyi, sen mutlu oldukça zamanla yumuşadığını göreceksin..

Geçmişse takılı yaşama bu hususta olan olmuş biten bitmiş aileni ayakta tutmayı tercih etmişsin ve baban sana kırılmış her ailede olabilecek şeylerdir bunlar zamanla seni anlayacaktır eminim, ve endişe etmesi çok yerinde bir karar babanın çünkü nasıl ki sen evladın için bu evliliğin bir şansa daha olduğuna inandın sen de onun evladısın endişeleniyor sadece :KK34:
Zamanın akışına bırak herşeyi, sen mutlu oldukça zamanla yumuşadığını göreceksin..

inşallah canım sabırsızlıkla eski babamı görüceğim günü bekliycem:KK16::KK48:

arkadaşım, ben senin yazdıklarında çelişkili yerler görüyorum,
bir diyorsun bana bağırıp çağırıp, eskileri açıp gidiyorlar..
surat astığımı söylüyorlar vs.
sonra da
aşağıda geçenleri yazıyorsun..ben anlamadım seni..

içim eşimden fazla sızlıyo benim,,eşim onları hiç sevmez düşmandan farkları yok,,bütün kardeşleri babasıyla düşman gibiler hiçbiri sevmez saymaz,,ben ve yengem onların yapmadıklarını yaparız sayarız severiz oyüzden bizi oğullarından daha çok severler ve sadece bizi ve torunlarını görmek için gelirler..oyüzden eşimi arada bırakmışlığım yok nasılsa o kötü onların gözünde,,sen söyle ben kötü olmak istemiyorum onlarla diye söyle dedim..beni kaybetmeye cesaretleri yok ama iş benim altınlarıma gelince benden kötüsü yok,,madem bukadar seviyosunuz ne diye yıllardır günaha giriyosunuz

arkadaşım, ben senin yazdıklarında çelişkili yerler görüyorum,
bir diyorsun bana bağırıp çağırıp, eskileri açıp gidiyorlar..
surat astığımı söylüyorlar vs.
sonra da
aşağıda geçenleri yazıyorsun..ben anlamadım seni..

içim eşimden fazla sızlıyo benim,,eşim onları hiç sevmez düşmandan farkları yok,,bütün kardeşleri babasıyla düşman gibiler hiçbiri sevmez saymaz,,ben ve yengem onların yapmadıklarını yaparız sayarız severiz oyüzden bizi oğullarından daha çok severler ve sadece bizi ve torunlarını görmek için gelirler..oyüzden eşimi arada bırakmışlığım yok nasılsa o kötü onların gözünde,,sen söyle ben kötü olmak istemiyorum onlarla diye söyle dedim..beni kaybetmeye cesaretleri yok ama iş benim altınlarıma gelince benden kötüsü yok,,madem bukadar seviyosunuz ne diye yıllardır günaha giriyosunuz

ben anlamadım ne var bundaa:KK31::KK31:evet aynen arkasındayım lafımın:KK42::KK42:

E bende onu soruyorum, anlamadım diye..

iyide arkadaşım ben ne yazdıysam odur yanii anlatılıcak herşeyi anlattım,,senin kafanı karıştıran ne veya burda çelişki olan ne onu söylersen iyi anlaşırız açıklarım hiç olmazsaa:44:

Son düzenleme:
iyide arkadaşım ben ne yazdıysam odur yanii anlatılıcak herşeyi anlattım,,senin kafanı karıştıran ne veya burda çelişki olan ne onu söylersen iyi anlaşırız açıklarım hiç olmazsaa:44:

canım ,bir diyorsun bizi çok seviyorlar..bir diyorsun bağırıyrlar, bana eskileri açıyorlar..hangisi yanii..
sence çelişki yok mu?

canım ,bir diyorsun bizi çok seviyorlar..bir diyorsun bağırıyrlar, bana eskileri açıyorlar..hangisi yanii..
sence çelişki yok mu?

heh işte çelişkinin alası var ve sırf bu yüzden onlara ısınamıyor ve sevmiyorum..bu yönlerinden nefret ediyorum,,her kavgadan sonra tel. edip seni çok seviyorum ben kızım sinirime ver yapmamalıydım barışalım unutalım diye şeyler söylüyo,,çelişki bende değil onlarda var..sence her seferinde affetmekle hatamı yapıyorum ,,bide madem beni bukadar seviyo neden bukadar şey yaşatıyo,,önümüze baksak olmuyomu..ne diye eskileri hatırlatıp duruyo..yaptığıda şu her geldiğinde..ah kızım keşke eskiden böyle böyle yaşanmasaydı diye bi başlıyo taaa evlenmeden öncekii kız istemelere gittiklerine kadar uzatıyo,,ne kadar çok kız istemeye gitmişlerde hiç birini oğlu beğenmemişte sana gelince seni bende çok sevdim oğlumda ilk defa beğendi birinide bilmem ne,,eski arkadaşlarına kadar herbişeyi anlatıyoo banane ya eşimin eskilerinden bananneeee:KK19::KK47::KK47:

arkadaşım biraz abartmışsın. eski konuna baktım benim de kayınpederim bizimle yaşayın dedi ben istemedim diye de hep surat yaptı düğünle ilgilenmedi v.s....ve kayınpederim sigara içer, eşimle ben içmediğim için mutfağa gider genelde. bize geldiğinde de elinden kumanda düşmez bize sormaz o ne isterse onu izleriz. ki bundan önce ayda bir ona gider temizliğini falan yaparım (kayınvalidem yok).şu anda başka şehirdeyiz diye gitmiyorum. ve kayınpederimiz ağzı bozuktur arasıra haberleri izlerken küfür eder....
yani demek istediğim aynı şeyleri birçoğumuz yaşadık. ve ben eşime hiçbir zaman bize gelmesin demedim diyememde....o da biliyor huyunu ama napalım babası yani. ve geldiğinde de herşeye rağmen güleryüz gösteririm saygı da kusur etmem. seviyor muyum? hayır...yılbaşında size gelicem dese de gelsin derim napalım yani....bayramlarda da biz de köyde geçiririz bunu bütün gelinler yapar...eşinin ailesinin yanına gider genelde.
bence abartma olaylara dışardan bak...onları sevmiyor olabilirsin...ya sizinle yaşasalardı? allah göstermesin hasta olsalar sizde kalcaz deseler bakamam diyebilir misin...ne kadar kötü olsalar da anne baba hiçbir zaman es geçilemez. benim eşimde benim annemden hoşlanmaz. ama o da niye geliyor demez hiçbir zaman. hatta oturur ailemizin kusurlarını birlikte konuşuruz...sonra da ortak cevabımız napalım onlar anne babaamız katlanmak zorundayız olur....
eşini de kırma bence...hiçbirşey kaybetmezsin. belki sana söylemiyordur ama içten içe kırılıyordur.

arkadaşım biraz abartmışsın. eski konuna baktım benim de kayınpederim bizimle yaşayın dedi ben istemedim diye de hep surat yaptı düğünle ilgilenmedi v.s....ve kayınpederim sigara içer, eşimle ben içmediğim için mutfağa gider genelde. bize geldiğinde de elinden kumanda düşmez bize sormaz o ne isterse onu izleriz. ki bundan önce ayda bir ona gider temizliğini falan yaparım (kayınvalidem yok).şu anda başka şehirdeyiz diye gitmiyorum. ve kayınpederimiz ağzı bozuktur arasıra haberleri izlerken küfür eder....
yani demek istediğim aynı şeyleri birçoğumuz yaşadık. ve ben eşime hiçbir zaman bize gelmesin demedim diyememde....o da biliyor huyunu ama napalım babası yani. ve geldiğinde de herşeye rağmen güleryüz gösteririm saygı da kusur etmem. seviyor muyum? hayır...yılbaşında size gelicem dese de gelsin derim napalım yani....bayramlarda da biz de köyde geçiririz bunu bütün gelinler yapar...eşinin ailesinin yanına gider genelde.
bence abartma olaylara dışardan bak...onları sevmiyor olabilirsin...ya sizinle yaşasalardı? allah göstermesin hasta olsalar sizde kalcaz deseler bakamam diyebilir misin...ne kadar kötü olsalar da anne baba hiçbir zaman es geçilemez. benim eşimde benim annemden hoşlanmaz. ama o da niye geliyor demez hiçbir zaman. hatta oturur ailemizin kusurlarını birlikte konuşuruz...sonra da ortak cevabımız napalım onlar anne babaamız katlanmak zorundayız olur....
eşini de kırma bence...hiçbirşey kaybetmezsin. belki sana söylemiyordur ama içten içe kırılıyordur.

canım bu öyle bişey değilki ,,benim k.pederim babamla konuşmaya geldiklerinde kızın önce bizle 2 yıl köyde yaşıycak gelinlik yapıcak sonra onun düğününü eşyalarını alıcaz dediler mantığa sığıyormu bu,,ne demek defolu malmı alıyorsun çarşıdan:KK20::KK19:neyse sigaraya gelince bak seninki anlayışlıymışki dışarda içiyo odada değil..eğer baştaki yazım haricinde sayfalarda birsürü şey yazdım sigarayla ilgili okumadıysan lütfen bunada bişey deme çünkü peder bana sende benle içceksin sohbet etceksin diyo içmek zorundamıyım yada o dumanı koklamak zorundamıyım..bazen tamam içmezsen içme ama burda dur diyo..ya ben hastene raporu aldım buyüzden hala inanmıyo rahatsız ediyo sigara beni dr bulunma dumanlı odada sakın dedi önceki sayfalarda hepsini yazdım ben..bide ben onlar geldiğinde allah var saygımda kusur etmedim güler yüzlü hoş sohbet oldum..ama insan hali kadın hali birsürü sorun yaşıyoruz bazen ozaman bile moral bozukluğumu kendilerine çekiyorlar,,hasta olduğumda bile neden gülmüyo konuşmuyo karın bizle diyip çekip giden insanlar bunlar..mecburmuyum devamlı sırıtmaya işte bak şimdide reglimin tam ortasındayım ve felaket ağrım var..yarın gelince onlara hizmet edicem bide bu halde ama beni anlayan kim canım yanıyo desem biz geldik diyemi yapıyo derler eşime..allahım sabır versin bana :2:eşimle bizde oturup konuşuruz ailemizin meselerini sonra eşim hep der onlar ailem benim napalım falan..bende bu adama annen için katlanıyorum zaten diyorum..kaynanamla bi sorunum yok zaten,,kadın şeker hastası kocası boyuna şekerle besliyo hep biz destek veriyoruz ilaçlarını almasını sağlıyoruz..her geldiklerinde kadın hastanede yatıyo..hep kocası yüzünden..oyüzden annesine kıyamam.geldiklerindede onları kırıcak bişeyde yapmadım hiç..hep kendi kendilerine yapıyolar..sonrada pişman oldum affet kızım..laçkalaştı iyice ben istemiyorum böyle k.peder..adam gibi gelse sigarasını içse odada sonra yanına öyle gelsem.otursak sohbet etsek ama nerde illaki bişey bulup kalkıp gitcekler eşime laf ettirceklerya bana..allahım bide seviyoruz seni diyolar inanmıyorum hemde hiiiiç.:KK19::KK19:

canım bu öyle bişey değilki ,,benim k.pederim babamla konuşmaya geldiklerinde kızın önce bizle 2 yıl köyde yaşıycak gelinlik yapıcak sonra onun düğününü eşyalarını alıcaz dediler mantığa sığıyormu bu,,ne demek defolu malmı alıyorsun çarşıdan:KK20::KK19:neyse sigaraya gelince bak seninki anlayışlıymışki dışarda içiyo odada değil..eğer baştaki yazım haricinde sayfalarda birsürü şey yazdım sigarayla ilgili okumadıysan lütfen bunada bişey deme çünkü peder bana sende benle içceksin sohbet etceksin diyo içmek zorundamıyım yada o dumanı koklamak zorundamıyım..bazen tamam içmezsen içme ama burda dur diyo..ya ben hastene raporu aldım buyüzden hala inanmıyo rahatsız ediyo sigara beni dr bulunma dumanlı odada sakın dedi önceki sayfalarda hepsini yazdım ben..bide ben onlar geldiğinde allah var saygımda kusur etmedim güler yüzlü hoş sohbet oldum..ama insan hali kadın hali birsürü sorun yaşıyoruz bazen ozaman bile moral bozukluğumu kendilerine çekiyorlar,,hasta olduğumda bile neden gülmüyo konuşmuyo karın bizle diyip çekip giden insanlar bunlar..mecburmuyum devamlı sırıtmaya işte bak şimdide reglimin tam ortasındayım ve felaket ağrım var..yarın gelince onlara hizmet edicem bide bu halde ama beni anlayan kim canım yanıyo desem biz geldik diyemi yapıyo derler eşime..allahım sabır versin bana :2:eşimle bizde oturup konuşuruz ailemizin meselerini sonra eşim hep der onlar ailem benim napalım falan..bende bu adama annen için katlanıyorum zaten diyorum..kaynanamla bi sorunum yok zaten,,kadın şeker hastası kocası boyuna şekerle besliyo hep biz destek veriyoruz ilaçlarını almasını sağlıyoruz..her geldiklerinde kadın hastanede yatıyo..hep kocası yüzünden..oyüzden annesine kıyamam.geldiklerindede onları kırıcak bişeyde yapmadım hiç..hep kendi kendilerine yapıyolar..sonrada pişman oldum affet kızım..laçkalaştı iyice ben istemiyorum böyle k.peder..adam gibi gelse sigarasını içse odada sonra yanına öyle gelsem.otursak sohbet etsek ama nerde illaki bişey bulup kalkıp gitcekler eşime laf ettirceklerya bana..allahım bide seviyoruz seni diyolar inanmıyorum hemde hiiiiç.:KK19::KK19:

anlaıyorum seni ama onu bu saatten sonra değiştiremeyeceğine göre....bende her gelişinde oflanır puflanırım içimden sevmiyorum adamı ama napabiliriz.. sana demek istediğim bu şimdiden kendi kendini doldurma gelecekelr bu belli birşey en iyisi sende mutlu olmaya çalış. yabancı olsa hayatından çıkart at derim ama yapamıyoruz malesef.

Peki konu sahibi içten içe kırılmıyor mu ?

Dunyaca genel geçer bir adet edinmişiz maalesef kendimize ''SAYGI '' kelimesini dar kalıplara sıgdırmaya çalışıyoruz, karşımızdakinin bizim hayatımız ve yaşam tarzımıza saygısızca tacizlerine sırf büyük diye katlanmak zorunda bırakılıyoruz..Ve maalesef bu bireyler ya kadının ya da erkeğin aileleri yani bir hayatı birlikte yaşamaya ahd etmiş kişilerin kendi aileleri..

Sonuç olarak kadın ve erkek olarak ailemizle eşimizin arasındaki o ince mesafeyi ayarlıyamıyoruz bunun sonucunda her iki taraf mutsuz ve daima bir çekişme içinde, çemkirmekten öte gitmeyen hakaret dolu söz öbekleriyle sürüp gidiyor hayat, içten içe nefret sahibi oluyoruz ve bu durumun bir cinsiyeti yok kadını da erkeği de her birimizin aynı sorunla cebelleştiğini unutmamak lazım.Mantıkta dogru bulmadıgımız şeyi ''yaşam tarzı '' diye sindirmeye ve kendimize kabul ettirmeye uğraştıkça kendi özümüzden sıyrıldığımızın farkına varmadan sürüp gidiyor hayat..Her aile olmuş insanın kendi evinin kuralları vardır hatayı örnek edinip bu işin aslı budur böyle gelmiş böyle gider gibi anonim sözler hayatımızda yer edindikçe aradaki kavga sebebleri ailesel mevzulardan açılır ve kendi isteklerinin ugruna kavga etmeyi unutursun.. ve en ufak aile içinde kendi fikrimizle alakalı bir kavgamız beynimizde '' eşim benden soğudu mu ?, eşim eskisi gibi benimle ilgilenmiyor, eşimin artık beni sevmediğini düşünüyorum '' diye şimşekler çakmaya vesile oluyor al işte bir ton soru yumağı..Çöz çözebilirsen..

Aile sorunlarından dolayı kavga etmekten kendine yetip yetmedigini bile unutuyor insan ve bu bir güç savaşına dönüşüyor , altta kalanın canı çıksın misali..

Kimseye sigara içiyor diye katlanmak zorunda değilsiniz söz konusu sizin ve evladınızın sağlığı ise ve sağlık ''Alttan alacaksın ''gibi ağır bir kavrama katlanmaya itiliyorsa işte orada düşünmek lazım..Saygı nedir ? Ben olmadan biz olabilir miyiz ? saygı karşılıklıdır oysa, verdiğin kadarını alıyorsun Eğer ki karşımdaki kişi eşimin 1.derecede yakını olup benim ve bebeğimin sağlığını hiçe sayarak olumsuz bir tavır ve girişimde bulunmuşsa kusura bakılmasın !! ve uyarıldığı halde içmeye devam ediyorsa sigarası onun bana olan saygısını, içine çekip üfürdüğü duman da benim ona karşı yitip giden saygımdır..

Son düzenleme:
ben hayatımda hiç ama hiç burda size onlar hakkında düşündüklerimi yüzlerine karşı söylemedim...hep içime attım..ama eşim hepsini biliyo düşüncelerimin ama hak veriyo çünkü bliyo babasının huyunu ve o böyle işte idare et he de geç diyo..bende hep öyle yapıyorum..geçmişi unutp önümüze bakalım diyorum .bak olgunlaştık oturaklaştık 2 yavrum oldu artık geçmişi deşmenüin manası yok..kavgadan başka getirisi yok diyorum.ama gel görki en ufak bi prüzden biz suçlu oluyoruz kalkıp gidiyolar..bende eşime böyle yapıcaklarsa bidaha gelmesinler diyorum..ama k.peder arayıp özür diyince yaşlıdır neyse diyip affediyorum ve tekrar eve geliyolar sonrasında..bişey dediğim yok benim..,

mesela az önce okadar şey yazdım geçmiş gözümün önüne geldi hala kızgınım onlara ama az önce tel ettiler açtım kaynanam yarın gelirken patateste getiremmi dedi bende yok evde valla ağır olmıcekse getiriverin dedim..zaten sadece köyde yetiştirildiği için istiyorum getirmelerini,,bari bi destekleri olmuş olsun diye..ama getirdiklerini bi biz bide allah bilmeli.napıyolar bütün köye tanıdıklarına biz onu bunu şunu götürdük yaa diyolar işte ona çok kızıyorum..yapmasalar hiç bişey yok.sırf bu yüzden istemek bile içimden gelmiyo..:KK19:neyse güzelce konuştuk sonra babana veriyorum dedi,,onlada güzelce konuştukkeşke herzaman böyle güleryüzlü ve iyi konuşabilse benle,,hiç sorun çıkmıcak..bakalım yarın neler olcak:KK31::KK31::KK59::KK58:

Son düzenleme:
eşiniz ne dedi bu duruma bilemem ama ne var yani hep birlikte olsanız sizin çocuğunuz yokmu ilerde evlenince yine birlikte olmak isticeksiniz ozamanda ya damadınız yada gelininiz buna müsade etmicekk:KK34:

yarın kayın validemler ve kaynımlar geliyorlarr yıl başını hep birlikte geçiricezz ve bunun için gurur duyuyorumm beni sayıp sevip evime gelicekler hemde böyle bi özel gündee...eee hazırlık yapmamda eşimin çok hoşuna gidiyorr...:KK16::KK16:

bu kadar kasmayın yılbaşı için kendinizi yaa normal bir günmüş gibi yaşayınn...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X