yılbaşında eşimin ailesi bize geliyorlar ,ama istemiyorum bi akıl verin nolur

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
eşiniz ne dedi bu duruma bilemem ama ne var yani hep birlikte olsanız sizin çocuğunuz yokmu ilerde evlenince yine birlikte olmak isticeksiniz ozamanda ya damadınız yada gelininiz buna müsade etmicekk:KK34:

yarın kayın validemler ve kaynımlar geliyorlarr yıl başını hep birlikte geçiricezz ve bunun için gurur duyuyorumm beni sayıp sevip evime gelicekler hemde böyle bi özel gündee...eee hazırlık yapmamda eşimin çok hoşuna gidiyorr...:KK16::KK16:

bu kadar kasmayın yılbaşı için kendinizi yaa normal bir günmüş gibi yaşayınn...

canım bitanem bak yalvarırım benim k.pederimle kendi k.pederlerinizi bir tutmayın ben sayfalarda neler yazdım bütün sebepleri döktüm okursan anlarsın..empati kurarsın belkii,keşke bende sevebilseydim ısınabilseydim okadar şey yaşamasaydımda gelicez dediklerinde bende mutlu olsaydım of ulen oof..ama bahtsız başladı zaten öylede gitti.nolur aynı kefeye koymayın okuyun ve öyle yazın..karşıdan bana öyle demesi gerçekten kolay geliyo..gel fdeğişelim pederleri desem 1 hafta katlamazsın öyle söyliyim kendi pederlerini geri istersin..oyüzden büyük ve rahat konuşmaaa:KK5::KK5:

Peki konu sahibi içten içe kırılmıyor mu ?

Dunyaca genel geçer bir adet edinmişiz maalesef kendimize ''SAYGI '' kelimesini dar kalıplara sıgdırmaya çalışıyoruz, karşımızdakinin bizim hayatımız ve yaşam tarzımıza saygısızca tacizlerine sırf büyük diye katlanmak zorunda bırakılıyoruz..Ve maalesef bu bireyler ya kadının ya da erkeğin aileleri yani bir hayatı birlikte yaşamaya ahd etmiş kişilerin kendi aileleri..

Sonuç olarak kadın ve erkek olarak ailemizle eşimizin arasındaki o ince mesafeyi ayarlıyamıyoruz bunun sonucunda her iki taraf mutsuz ve daima bir çekişme içinde, çemkirmekten öte gitmeyen hakaret dolu söz öbekleriyle sürüp gidiyor hayat, içten içe nefret sahibi oluyoruz ve bu durumun bir cinsiyeti yok kadını da erkeği de her birimizin aynı sorunla cebelleştiğini unutmamak lazım.Mantıkta dogru bulmadıgımız şeyi ''yaşam tarzı '' diye sindirmeye ve kendimize kabul ettirmeye uğraştıkça kendi özümüzden sıyrıldığımızın farkına varmadan sürüp gidiyor hayat..Her aile olmuş insanın kendi evinin kuralları vardır hatayı örnek edinip bu işin aslı budur böyle gelmiş böyle gider gibi anonim sözler hayatımızda yer edindikçe aradaki kavga sebebleri ailesel mevzulardan açılır ve kendi isteklerinin ugruna kavga etmeyi unutursun.. ve en ufak aile içinde kendi fikrimizle alakalı bir kavgamız beynimizde '' eşim benden soğudu mu ?, eşim eskisi gibi benimle ilgilenmiyor, eşimin artık beni sevmediğini düşünüyorum '' diye şimşekler çakmaya vesile oluyor al işte bir ton soru yumağı..Çöz çözebilirsen..

Aile sorunlarından dolayı kavga etmekten kendine yetip yetmedigini bile unutuyor insan ve bu bir güç savaşına dönüşüyor , altta kalanın canı çıksın misali..

Kimseye sigara içiyor diye katlanmak zorunda değilsiniz söz konusu sizin ve evladınızın sağlığı ise ve sağlık medeniyetsizlik gibi ağır bir kavrama katlanmaya itiliyorsa işte orada düşünmek lazım..Saygı nedir ? Ben olmadan biz olabilir miyiz ? saygı karşılıklıdır oysa, verdiğin kadarını alıyorsun Eğer ki karşımdaki kişi eşimin 1.derecede yakını olup benim ve bebeğimin sağlığını hiçe sayarak olumsuz bir tavır ve girişimde bulunmuşsa kusura bakılmasın !! ve uyarıldığı halde içmeye devam ediyorsa sigarası onun bana olan saygısını, içine çektiği duman da benim ona karşı yitip giden saygımdır..bir püfff gibi üfürdü ve uçup gitti..

olaylara sizinle farklı açılardan bakıyoruz. evet kayınpederinin sigara içmesi yanlış bunu herkes kabul ediyor. kimseye sigara içiyor diye katlanmak zorunda değilsiniz demişsiniz ama bu anne babaysa katlanılmalı malesef ya da tatlı dille uyarılmalı. bana saygısızlık edene ben de saygı göstermem ama söz konusu aile olunca çok farklı. anneniz size, fikirlerinize, saygı göstermiyor diye siz de ona saygısızlık mı yapacaksınız. işte farklı olduğumuz konu bu. bana emek veren insanlara ben bunu yapamam.evet başkaları olsa hayatıma müdahele ettirmem, sınırlarımı koyarım, eşime emek vermiş kahrını çekmiş biri olarak görüyorum babasını. nitekim hepimizin ailesi böyle bence. kaldı ki bu konu eşimle aramızda tartışmaya dönüşmedi hiç bir zaman çünkü o da benim gibi düşünüyor. sevmiyor olabilirsiniz ama SAYGI göstermek zorundasınız. ben böyle düşünüyorum.

olaylara sizinle farklı açılardan bakıyoruz. evet kayınpederinin sigara içmesi yanlış bunu herkes kabul ediyor. kimseye sigara içiyor diye katlanmak zorunda değilsiniz demişsiniz ama bu anne babaysa katlanılmalı malesef ya da tatlı dille uyarılmalı. bana saygısızlık edene ben de saygı göstermem ama söz konusu aile olunca çok farklı. anneniz size, fikirlerinize, saygı göstermiyor diye siz de ona saygısızlık mı yapacaksınız. işte farklı olduğumuz konu bu. bana emek veren insanlara ben bunu yapamam.evet başkaları olsa hayatıma müdahele ettirmem, sınırlarımı koyarım, eşime emek vermiş kahrını çekmiş biri olarak görüyorum babasını. nitekim hepimizin ailesi böyle bence. kaldı ki bu konu eşimle aramızda tartışmaya dönüşmedi hiç bir zaman çünkü o da benim gibi düşünüyor. sevmiyor olabilirsiniz ama SAYGI göstermek zorundasınız. ben böyle düşünüyorum.

canım yazılarımda yazmadımmı yoksa benmi anlatamıyorum bilemedimkii,kim dedi saygısız olduğumu bütün yazılarımda onlara duyduğum gösterdiğim saygıyı yazdım yapma allah aşkına..elbetteki eşimin babası annesi ama emek vermiş kahrını çekmiş diye bişey yok bunu eşim söyledi bana başlarda yazdım anlattımda zaten ..eşim kendisine babalık yapılmadığını söylüyo abiside kardeşide aynı şekilde hep başkaları ne der diye düşünen..çocuklarına bakmak yerine evine lüzumsuz birsürü paçavra alan bi babaymış bunu ben değil eşim der..ben okuycam dedikçe bana para vermek yerine eve alıp hiç kullanmadığı birsürü eşya tavan arasında eskidi dedi geçen gün..ben ona baban okuman için sana para vermek istemiş ama borçları falan varmış öyle dedi niye babana haksızlık ediyosun demiştimde ..hiçte bile be sırf okumayım diye neler neler yaptı fuzuli birsürü şey aldı sonrada param yok ne vercem sana dedi bana..diye anlattı eşim ben ne biliyim onun yalancısıyım..oyüzden emek vermiş lafı eşimde geçerli olmuyo ..ama ben yinede onu büyütmüş sonuçta diye düşüneek saygımı yıllardır allaha şüküğr eksiksiz hatasız gösterdim....

Biliyor musunuz zamanında çok büyük saygısızlıklar yaşadım elimde olarak ya da olmayarak ..Ve geçip giden zamanda kendimi oturup sorguladığımda hayatın aslında benden götürdüğünü gördüm, sessizdim büyüğüm der yapılan her haraketi ve hakareti sineye çeker gözümden damla damla yaş olarak akıtırdım..ne zaman ki oturup kendimi sorgulamaya başladım işte o zaman kendimi buldum

Ve iyi ki buldum diyorum..Artık her ağlamayı bahane bellediğim olaydan önce ders çıkarıp sonra o olayın üzerinde durulması gerektiği kadar duruyorum artık..

Hiç unutmam kayınvalidemle yaşadıgımız tatsız bir olayda bana bagırarak HAVLAMA demesinden sonra aslında onlar için ne anlam ifade ettiğimi gördüm..ve ogünden sonra artık herkese hakettiği kadar değer vermeye başladım buna kendi yakınlarım da dahil..

Ve şuna emin ol ki ailesi beni değil eşimi yetiştirdi evet bu neden benim onlara saygılı olmam konusunda bir baskı ise kaldı ki (bence bu içten gelen bir olaydır kimseyi zorla sevemezsiniz ) onlarında oğluna hayat arkadaşlığı eden ve sonraki hayatını idame ettirmesindeki bastonu benim ! benim değerim ona vereceğim hayat ve çocuk/coçuklar bir nevi hayat arkadaşlığı olacak artık...Onun belli bir yaşa kadar getirdiği bireyi ömür boyu sırtında taşıyacak olan ve mutlu olması için bedenimden ve zamanından bir anne gibi fire vereceğim..peki ben saygıyı sizce haketmiyor muyum en az onun kadar ?

Son düzenleme:
çok pis planlarım var kızlar çok pis gaza geldddiiiiiiimmmmmmmmmmmm:KK23::KK23::119::122::122::122::124::124::124::119::119::119:

Biliyor musunuz zamanında çok büyük saygısızlıklar yaşadım elimde olarak ya da olmayarak ..Ve geçip giden zamanda kendimi oturup sorguladığımda hayatın aslında benden götürdüğünü gördüm, sessizdim büyüğüm der yapılan her haraketi ve hakareti sineye çeker gözümden damla damla yaş olarak akıtırdım..ne zaman ki oturup kendimi sorgulamaya başladım işte o zaman kendimi buldum

Ve iyi ki buldum diyorum..Artık her ağlamayı bahane bellediğim olaydan önce ders çıkarıp sonra o olayın üzerinde durulması gerektiği kadar duruyorum artık..

Hiç unutmam kayınvalidemle yaşadıgımız tatsız bir olayda bana bagırarak HAVLAMA demesinden sonra aslında onlar için ne anlam ifade ettiğimi gördüm..ve ogünden sonra artık herkese hakettiği kadar değer vermeye başladım buna kendi yakınlarım da dahil..

Ve şuna emin ol ki ailesi beni değil eşimi yetiştirdi evet bu neden benim onlara saygılı olmam konusunda bir baskı ise kaldı ki (bence bu içten gelen bir olaydır kimseyi zorla sevemezsiniz ) onlarında oğluna hayat arkadaşlığı eden ve sonraki hayatını idame ettirmesindeki bastonu benim ! benim değerim ona vereceğim hayat ve çocuk/coçuklar bir nevi hayat arkadaşlığı olacak artık...Onun belli bir yaşa kadar getirdiği bireyi ömür boyu sırtında taşıyacak olan ve mutlu olması için bedenimden ve zamanından bir anne gibi fire vereceğim..peki ben saygıyı sizce haketmiyor muyum en az onun kadar ?
okadar aklı başında şeyler yazıyorsunki canım ayakta alkışlıyorum senii:KK9:
ama haklısın bende diyorum bazen banane onlar seni büyüttü yetiştirdi ,ben niye onlara bakmak zorundayım veya saygı göstermek zorundayım haa diye ama bunu ne eşime nede başkasına söyleyebiliyorum içimde kalıyo eriyo gidiyo..ve bazıları diyoya seninde çocukların var evet var ama ben onların yaptığını yapmam..benim tek derdim oğlum kızım olur gelinim veya damadım değil..onlar beni istemezlerse istemesinler banane,,yeterki oğlum geline uymasın..ki ben eşime asla karışmadım ve görüşme aileni sil falanda demedim..oyüzden o tezide çürüttüm ben aklımda çocuklarıma öyle anne olurumki onların(eşimin ailesinin eşime ve) bana yaşatamadıkları şeyleri fazlasıyla gösterir ve yaşatırım..en başta hakettikleri saygıyı görücekler evlatlarım benden..ve bi okadarda önemli olan sevgiyii:KK48:

Son düzenleme:

Ve şuna emin ol ki ailesi beni değil eşimi yetiştirdi evet bu neden benim onlara saygılı olmam konusunda bir baskı ise kaldı ki (bence bu içten gelen bir olaydır kimseyi zorla sevemezsiniz ) onlarında oğluna hayat arkadaşlığı eden ve sonraki hayatını idame ettirmesindeki bastonu benim ! benim değerim ona vereceğim hayat ve çocuk/coçuklar bir nevi hayat arkadaşlığı olacak artık...Onun belli bir yaşa kadar getirdiği bireyi ömür boyu sırtında taşıyacak olan ve mutlu olması için bedenimden ve zamanından bir anne gibi fire vereceğim..peki ben saygıyı sizce haketmiyor muyum en az onun kadar

HAVLAMA kelimesi çok ağır. bana bu tarz bir saygısızlık yapılmadı. yapılsaydı güzel bir dille cevabını verirdim. yaşadıklarınıza göre siz de haklısınız mutlaka kendinizce. ama malesef evlenince eşlerimizin aileleriyle de evleniyoruz. illa ki bir yerde yüz göz oluyoruz. şahsıma yapılan hakaretleri kabul etmem hiç bir zaman. mesafe koyarım soğuk davranırım. belki de benim hayat tarzım bu ne çok samimi oluyorum ne de çok soğuk. ne çok fedakar ne de ilgisiz. onlarda bunun farkında zaten. bana ona göre davranıyorlar. ha birgün bana hakaret edilmez mi edilebilir tabi ki hepimizin başına gelir. oğullarının evidir buyrun gelin derim ama hakettiği gibi davranırım. ne derlerse desinler arkamdan umrumda olmaz. bu arada 4 yıllık evliyim umarım bundan sonra da böyle gider. ne demişler çok muhabbet tez ayrılık getirir.

Benim demek istediğimde buydu ..Evime adım atamazlar diyemem zira hakettikleri mualemeyi görürler diyebilirim..

İŞTE BENDE AYNEN BÖYLE DİYORUM,,evime gelsinler ama ben onlara nasıl saygılı davranıyorsam onlara karışmıyor hizmetlerini görüyorsam bende hakettiğim muameleyi ve saygıyı görmek istiyorum En Büyük KK

Canım nedir senin çektinlerin böyle, çok üzüldüm:KK43:

Şöyle söyleyeyim geçen sene yılbaşında evdeydik.
Ben sabahtan bir sürü hazırlık yaptım.
Annemi de aradım ''anne babamı da l gel, çok güzel masa kurdum, beraber eğleniriz''dedim.
Eşim doğal olarak ailemin yanında sigara falan içemez.
Biz de zaten içeceklerimizi geç saate sakladık.
Neyse akşam geldiler yedik, içtik eğlendik.
Saat daha 10 olmamıştı ki annem ''hadi biz gidiyoruz''dedi mutfaktayken yanıma gelerek.
''aaa neden? daha erken'' dedim.
''kızım sigara bile içemiyorsunuz rahat rahat, biz gidelim yeter bu kadar, siz de için, eğlenin,keyfiniza bakın'' dedi ve gittiler.

Mesela dün akşam kızkardeşim eşiyle geldi akşam çaya.
Ben de kek falan yapmıştım.
Bu arada artık annemlerle aynı apartmanda oturuyoruz.
Annemi aradım ''anne hadi, davet mi bekliyorsunuz yoksa, çay içiyoruz, gelin'' dedim.
Cevap hazır ''kızım şimdi baban gelince çocuklar (damatlar yani) sigara içemiyor, rahat konuşamıyor''
''yok artık anne, sırf bu yüzden beraber oturamayacak mıyız'' dedim.
Hadi hadi keyfinize bakın siz dedi kapattı telefonu canım annem:)

Fakat mesela eşimin ailesi için aynı şey geçerli değil:KK43:
Eşim de sürekli benim ailemi örnek verir onlara.
Onlar da farkına vardılar sanırım.

Yani kısaca biraz düşünmeleri gerek.
Her zaman olmasa bile sonuçta yılbaşında insan rahat olmak istiyor en azından...

Canım nedir senin çektinlerin böyle, çok üzüldüm:KK43:

Şöyle söyleyeyim geçen sene yılbaşında evdeydik.
Ben sabahtan bir sürü hazırlık yaptım.
Annemi de aradım ''anne babamı da l gel, çok güzel masa kurdum, beraber eğleniriz''dedim.
Eşim doğal olarak ailemin yanında sigara falan içemez.
Biz de zaten içeceklerimizi geç saate sakladık.
Neyse akşam geldiler yedik, içtik eğlendik.
Saat daha 10 olmamıştı ki annem ''hadi biz gidiyoruz''dedi mutfaktayken yanıma gelerek.
''aaa neden? daha erken'' dedim.
''kızım sigara bile içemiyorsunuz rahat rahat, biz gidelim yeter bu kadar, siz de için, eğlenin,keyfiniza bakın'' dedi ve gittiler.

Mesela dün akşam kızkardeşim eşiyle geldi akşam çaya.
Ben de kek falan yapmıştım.
Bu arada artık annemlerle aynı apartmanda oturuyoruz.
Annemi aradım ''anne hadi, davet mi bekliyorsunuz yoksa, çay içiyoruz, gelin'' dedim.
Cevap hazır ''kızım şimdi baban gelince çocuklar (damatlar yani) sigara içemiyor, rahat konuşamıyor''
''yok artık anne, sırf bu yüzden beraber oturamayacak mıyız'' dedim.
Hadi hadi keyfinize bakın siz dedi kapattı telefonu canım annem:)

Fakat mesela eşimin ailesi için aynı şey geçerli değil:KK43:
Eşim de sürekli benim ailemi örnek verir onlara.
Onlar da farkına vardılar sanırım.

Yani kısaca biraz düşünmeleri gerek.
Her zaman olmasa bile sonuçta yılbaşında insan rahat olmak istiyor en azından...

inanırmısın benim annemde öyledir..hiç eşim evdeyken gelmez,,gel hadi bişey olmaz derim yok kızım eşin gitsinde öyle uğrarım ben der...eşimde annemi çok sever..annemde eşimi.hatta eşimi benden daha çokmu seviyosun neden onu savunuyosun senyaa diye küstüm derim şakacıktan..ama diyorum ya bizim annelerimiz kadar bari düşünseler..eşim annemle ilgili bişey demeye kalktımı bile..hemen kaynananı mı tutuyosun falan gibi birsürü laf çarpıyoo..örnek almak şöyle dursuun:KK19::KK19:neler çekiyorumda halimi bilen yok..ve son bişeyde biliyomusun eve kim gelirse gelsin evdeki esyaları ne olursa olsun küçücük bi obje dahi olsun sordukalrında herşeye annem aldı annemin evinden getirdim onuda annem almıştı..ya sormayın yeter bu son olsun ama onuda nnemden getirdim demekten gına geldi..ben utanıyorum ya kızım hiçbi k.pederin kaynanan bişey getirmedile almadılar şu eve dediklerinde yazık yazık..daha geçen eşimin ablasıgil geldiler yemeğe..ne sorduysa annem dedim gülüştük..ya eşin ne aldı dedi enişte onun aldığı bi tv halılar bide çamasır mak.var dedim..eşimde ben evin en çok ihtiyacı olan şeylerini aldım dedi:KK9:en son yeni eve taşındık diye eve fırınlı ocak alıverdi ev hediyesi annem..eşimin ailesi sordu nasıl aldınız bunu diyede söyledim annem aldı diye ,,yerin dibine girmek şöyle dursun düşünmüyolar bile yazık ne diyim:KK19:olduki okadarda sıkıntılı dönemler yaşadık hiç destek çıkmadılar annem sağolsun hep yüzüstüne onun sayesinde çıktık:KK14::KK14:

Son düzenleme:
eşimin ailesi köyde duruyolar ve aydan aya maaş çekmeye geliyolar ve bazen bizde bazende kendi kızında kalıyolar 1 gece ve dönüyolar evlerine..bugün kayınvalidem aradı ve cuma günü düğüne geliceklerini söylediler:KK43: ve 2 gün sizde kalıcaz ha haberiniz olsun dedi:KK43:,,ben onlara hiç ısınamadım,çok olaylar geçti uzun hikaye,,kısaca sevmiyorum eve geldiklerindeyse olmadık şeylerden kavga çıkıyo falan,,rahatça herşeyide konuşamıyorum onlarla hemen lafı ters anlayıp çekip gidiyolar bağıra bağıra,,bana telde öyle diyince bende tamam demeye kalmadan açıklma yaptı,,neymiş oğlu aramış dün,, ablamın evinde kalcam ben,, siz gelince abimlerde yatın,ben yatcam burda demiş ,ki heray sırf pedere ,evde sigara içittirmiyorum diye kalkıp kızının evine gidiyolar ve yatıcak yerde var yani kayınbirader neden öyle dedi bilmiyorum..neyse tamam diyip kapattım eşime dedimki,,bak annen 2 gün sizde yatcaz diyo eğerki yılbaşını bizimle geçirmeye kalkarlarsa çok kızarım ona göre:KK43:(( gibi bişey söyledim ,,bi çare bul ve ogün burda olmasınlar gitsin ablanın evine nasılsa eşi kardeşi içmeye dışarı çıkcaklarmış,,niye bizde kalcaklarya diye üzülmekle sinir arası söyledim oda ne söyliycem bilmemki dedi,,napıcam bi akıl verin nolur yaa,,
böyle özel bi gecede onlarla değil eşimle çocuklarımla başbaşa geçirmek istiyorum:KK14:...tam bi aydır her cumartesi(eşimin tatilidir) bugün birlikte vakit geçircez der ama mutlaka birileri gelir ya kardeşi gelir ya ablasıgil yemeğe geliyoruz derler çekilip gelirler,,ya arkadaşlarıyla dışarı çıkar 1 aydır tatilinde evde geçiremedik çok kızdım buyüzden zaten ve geçen cumartesi pazara çıkarken bugün kimseyi getirme bakalım tamammı 1 aydır evde tek başımıza geçiremedik dedim ama noldu aradı ablamlar yemeğe gelceklermiş dedi,,:KK47:bozulunca hadi hadi bozulma haftaya söz beraber geçircez kimse olmıcak dedi,,bugünde bu çıktı eğer yılbaşındada onlarla geçircek olursam çıldırırım ben kavga çıkar çok büyük ,onları üzmeden ne yapabilirm..sizlerde akıl vardır yardım edin,,beynim durdu benim:KK43::KK43:

edit: burda kızlar beni yargılıyolar kötü gelin diye ama eskiden bi topic açmıştım pederle ilgili okursanız eğer belki biraz olsun hak verirsiniz bana:KK25:

http://www.kadinlarkulubu.com/esi-e...riniz-size-boyle-teklif-yapsa-naparsiniz.html

abartmayın gelsin nolcak 2 günlük sizde çocukları onlara bırakıp yemeye çıkın

ya abartmak değil aslında ilk yazıdan sonra neler yazdım ama yeni gelenler sayfaların hepsini okumadıkları için ,,ilk sayfadaki yazıya yorum yapıyolar çok üzülüyorum,,ama inanki fikirlerim yavaş yavaş değişiyo çok pis planlar geldi aklımaaa:KK53::KK53::KK1:

onlar kendilerine bakamıyolar çocuklara hayatta bakamazlar..anlıycan çocuklar daha ufak e bide anneciler,,ayrılamıyorum onlardan ancak altkatta ablamda duruyolar yeğenlerim var diye..onada bırakamamki yılbaşında çocuklarlamı boğuşsun:KK1:

bende annemlerimi çağırsam acep nasılsa planları yok sanırsam..:KK23:onlar bizler kalabalık bi yılbaşı geçiririz eşime bi sorayım dicem ama teline ulaşılamıyokiii:KK31:

YA AMA İMKANSIZ BABAM k.pederin olduğunu öğrenirse gelmez nefret ediyo çünkü ondan..en iyisi k. pederlere biz yılbaşında sizin gelceğinizi düşünmediğimiz için..ben annemleri çağırdım..eğer sizin burda olduğunuzu duyarsa gelmez babam..oyüzden ufaktan uzayın diycem napiyim..benim ailem onlardan önce geliyo nihayetindee,,kimse kusura bakmasın...:63::KK64:valla psikopata bağladım iyice kafam davul gibi oldu düşünmekten salaklaştım desem yeridir..kusura bakmayın şuanki ruh halime verin:2::KK37:

Son düzenleme:
YA AMA İMKANSIZ BABAM k.pederin olduğunu öğrenirse gelmez nefret ediyo çünkü ondan..en iyisi k. pederlere biz yılbaşında sizin gelceğinizi düşünmediğimiz için..ben annemleri çağırdım..eğer sizin burda olduğunuzu duyarsa gelmez babam..oyüzden ufaktan uzayın diycem napiyim..benim ailem onlardan önce geliyo nihayetindee,,kimse kusura bakmasın...:63::KK64:valla psikopata bağladım iyice kafam davul gibi oldu düşünmekten salaklaştım desem yeridir..kusura bakmayın şuanki ruh halime verin:2::KK37:

Yok artık! Çok ayıp ya,siz varsınız babam gelmez denir mi? El insaf!

ELEŞTİRİLMEKTEN ÇOK HOŞLANMIYORSUNUZ GALİBA AMA HEM BU KONUNUZU HEMDE GEÇMİŞ KONULARINIZI OKUYUNCA SİZE HİÇ HAKVERMEDİM DOĞRUSU.En Büyük KKKAYINVALİDE VE KAYINPEDERİNİZE ISINAMADIĞINIZI VE SEVMEDİĞİNİZİ SÖYLÜYORSUNUZ,ZATEN SEVMEK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ ONLAR SİZİN EŞİNİZİN ANNE VE BABASI ONLARA SAYGI DUYMAK ZORUNDASINIZ.HERKES ÇOK SEVDİĞİ İÇİN AĞIRLAMIYOR KAYINVALİDESİNİ.SİZİN AİLENİZ NE KADAR DEĞERLİYSE EŞİNİZİNKİDE OKADAR DEĞERLİ.BU HAYATTA BİRAZ EMPATİ YAPMAYI DA BİLMEK LAZIM.İLERDE GELİNLERİNİZ SİZE ISINAMAZ VE GELMENİZİ İSTEMEZLERSE NE YAPARSINIZ ONU DÜŞÜNÜN.En Büyük KK BEN SİZİN KOCANIZA ÇOK ÜZÜLDÜM,ABLANIZLA AYNI SOKAKTA AİLENİZLE AYNI ŞEHİRDE SİZ HER İSTEDİĞİNİZDE GÖRÜŞÜLÜYOR AMA ONUN AİLESİ 30 DK MESAFEDE AYDA BİR GELİP KALAMIYORLAR BİDE ÜSTÜNE BAYRAMDA 30 DK. MESAFEYE GİTMEK BİLE ÇOK ZOR GELMİŞ SİZE.ADAMCAĞIZ KENDİNİ İÇ GÜVEYSİ GİBİ HİSSEDİYORDUR.HER ŞEY SİZİN VE AİLENİZİN HAKKI,ONLARIN HİÇ HAKLARI YOK GALİBA.ALTIN MESELENİZ ZATEN ÇOK KOMİK GELDİ BANA .DÜĞÜNDE TAKI TAKILMADI BANA HAKKIM OLAN ALTINLARI VERİN DİYE TUTTURAN TEK SİZİ DUYDUM BEN.HANGİ YASA YADA KANUN BELİRLİYOR SİZİN BU HAKLARINIZI ÇOK MERAK ETTİM.BENİM BİR OĞLUM VAR ALLAH BENİ BÖYLE GELİNLERDEN KORUSUN....................

olurmu öyle birşey ya, ben düşmanıma bile diyemem bunu
rahmetli anaannem herzaman söylerdi bize, misafire en kötü gününüzde bile güleryüz göstereceksiniz, annemi iyice tenbihlerdi, misafirlerinin yanında çocuklarını bile azarlama, misafir ağırlık almasın üstüne diye
ne günlere kaldık ya..

herkes yanlış gördüğü bir şey varsa kendi anneside olsa eleştirebilir

kendini yorma, onun kafası basmaz :KK1:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X