Yengem abime karşı ilgisiz ve sürekli kavga edip küsüyor

Yengemin bana abimle ilgili sorunlar anlatmasına laf etmiyorum çünkü o benim abim, ne olursa olsun ilişkileri bitse de abim olarak kalacak ve başkaları yerine bana anlatması daha hoşuma gider.
Ama abim açısından aynı şey söz konusu değil.

Boşansalar ex yengeniz olarak hayatınızda bir anlamı olmayacak, ya da kötü şekilde anılacak. Abinizin size bu denli anlatması çok çok yanlış. Çünkü dolabilirsiniz yengeye karşı. Hem de bir de yengeden dinlemek lazım acaba o ne söyler abiyle ilgili?
Belki size anlattığının da farkındadır bu yüzden abinize tavırlıdır ısınamıyordur. Bu da olabilir.

En başta yapmanız gereken şey abinizin böyle şikayetlenmesini engellemeniz. Sonra da yenge tarafından dinlemeniz biraz da ona kulak vermeniz daha iyi olur bence. Anlatmazsa da ısrar etmeyin kendi hayatları

İnsan biraz empati yapar, kırk laf sokup ama biz gelinimizi çok seviyoruz diye kendisine görümce bunu kucağında bebeği varken yapsa nasıl olur. Kocası ile konuşsa boşayacağım da işte diye
Kadının hayatına da yazık böyle iki yüzlü bir ortam var
Abiniz de çok kıymetli ise eteğinizdeki taşı dökün ortaya belki boşanır konu sahibi

Kardeşim gelse bana eşiyle ilgili sorunlarını anlatsa inan yine aynı rahatsızlığı duyardım.
Ben mi abartıyorum bilmiyorum

Kardeşim gelse bana eşiyle ilgili sorunlarını anlatsa inan yine aynı rahatsızlığı duyardım.
Ben mi abartıyorum bilmiyorum
Ben gevşek ağızlı insan sevmem. Kardeşim de yapsa paylarım. Öyle mi kardeşim bana anlatma kurtaracak yanı kalmadı mı yürümüyor mu ya çekişmeli ya anlaşmalı boşanın derim.
Yok her ev içinde olur, diyorsan tüküreceğin lafları gelip bana döküp devirme derim yani bu nedir böyle.
28 yaşında insan azıcık mı olgun olmaz hayret

Insan eşini aile bireyleriyle cekistirmemeli. Bi sorunu varsa eşiyle çözsün, çözemiyorsa ayrılsın. Sizin yapabileceginiz bir sey yok. Sadece ailecek onlara mesafeli olabilirsiniz bi sure kendi hallerine birakin belki de içli disli olmaktan bunalmistir.

Cogu hircinligin sebebi de sevgisizliktir ayrica. Seks harici sevgisini ilgisini gosteren hareketler yapsin; sacini oksasin ne bileyim iltifat etsin, ucunda s2ş olmayacaksa da öpsün. Her deliyi bi delirten vardır unutulmasin :)

Hele erkeğe gevşek ağız hiç yakışmıyor,dertleşmek değil bu.Eşinin dedikodusunu yapmak.

Burada öyle saçma sapan konular oluyor ki doğruları yazınca suçlu oluyoruz.
Aldatan, kocasına eziyet eden geliyor. Doğruları söyleyince "kadının kurdu yine kadınmış" diye zılgıt yiyoruz.
Sonra kocasından her türlü işkenceyi gören geliyor, "boşan" deyince "bekara koca boşamak kolay" diye ayarı çekip gidiyor.
Bu konuda da "erkek düşmanı feministler" olduk. Yani feminist sıfatını hakaret olarak almıyorum.
Almıyorum da bir hemcimsimin feminizmi erkek düşmanlığı olarak algılaması sahiden can sıkıcı.
Ancak konunun satır aralarına bakınca da çok bir şey beklememek lazım sanırım.
Konu sahibi, size kadın hareketleri ile okuma yapmanızı öneririm.
Bir de erkek düşmanlığını bilmem ama kadın düşmanlığı (mizojini) ile ilgili de okuma yapabilirsiniz.
Oldukça aydınlatıcı olacağına eminim.

Siz karışmayın. Ailesini evinin içine size anlatması çok yanlış, eşi duysa çok büyük kavga çıkar. Sizde gelmiş buraya anlatıyorsunuz çok ayıp.
Ayrıca boşanmak istese çocuk olmadan 100 kere boşanırdi çocuk işin bahanesi.

Abin tabiki kendini kötülemez ama bide olayları yengeden dinlemek lazım. Kim bilir neler neler anlatır, o seven kadın neden bu hale gelmiş öğrenmiş olurduk.
Yaptıkça daha üstünü istedi diyorsunuz tabiki isteyecek eşi, çocuğunun babası o.

Eşim ablasına evimizi beni anlatsa, kıyameti koparırım. Bazı şeyler özeldir özel kalmalı.

Bebeği abinizle annenize bırakın bir aksam yengenizi müsait olduğunda çıkın dışatı bir cafeye.Hadi yenge biraz kafamız dağılsın diyin. Laf lafı açsın sorun üstü kapalı. madem bu kadar iyi aranız dertleşin. Dökülür o da bir ihtimal.
Ben ex yengemle çok iyiydim. Yeri geldi sevgilim oldu gizliden şehir dışlarına kaçtım beni idare ederdi ,yeri gelir ben onun arkasını toplardım. Boşanma esnasında çirkinleşmese boşanma sonrası sorumluluklarını yerine getirse yine görüşürdüm.Bu duruma düşmeden önerime kulak verin derim.

Abi yengeç burcu ve aileye bağımlı, kadın haklı soğumakta...

Tam yolmalik görümce. Görümce gormeyeyim ömrümce. Bunlar her yaşta aynı ya

Konu sahibi biraz dedikodu için açmış gibisiniz konuyu. Ama buradaki kadınların hem yenge hem görümce olduğunu ve farklı perspektiflerden bakabildiğini görmezden gelmişsiniz.

Benim de 2 abim var, evli namazlı(!) niyazlı insanlar yengelerim de ev hanımı(bu bilgiyi ne yaparsınız artık bilmem )
Abilerimle de aram çok ama çok iyidir yengelerimle de çok iyiyim birkaç hafta görmesem özlerim yani o derece.
Bunlara rağmen bir gün bile abilerimden ve yengelerimden sorunlarına dair tek kelime duymadım. İllaki sorun yaşıyorlardır ama banane. Ben onların sadece kardeşiyim, psikoloğu ya da akıl hocaları değilim. Onlar benden bağımsız çekirdek bir aile. Yani biraz bakış açınızı değiştirin kendi yerinizi bilin.

Allahtan çok seviyorsun ha , yukarıda yazdığın iltifatlardan belli zaten çok sevdiğin

Aslan kadını olarak konuda gelin hanımla ilgili olan detayların doğru olabileceğini düşünüyorum.
Ben de aslanım, evet hiddetli olması, barışmak için adım atmaması, sert tarafları doğrudur lakin bu yinede abiyi ve görümceyi haklı çıkarmaz, ben de tıpkı bu yenge gibi davranıyorum anlasılmadığımda resmen duvar olurum, eşim yanıma gelip gönlümü almadıkça, hataları düzeltmedikçe asla adım atmam , genelde haklıyımdır boş yere böyle davranmam , mesela eşimin ailesine gıcık olurum çünkü aşırı yapışık, sınır nedir bilmeyen insanlar ve ben buna aşırı sinir olurum ve hepsinden uzak duruyorum inatla , eminim yenge de bunlardan rahatsız...

Bu soruyu kaç kişi sordu ama cevap alamadık
O kadar detaylı anlatmış ki birde irite oldum.
Benim ufak görümce böyleydi,ama eşimden yüz bulamadı.
Herşeye müdahil,herşeye hakim olma çabası.
Bende görümceyim,daha hiç bi kardeşim bama özelini anlatmamıştır bende sormam
Had bilmeli insan.
Okurken daraldım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…