Yengem abime karşı ilgisiz ve sürekli kavga edip küsüyor

Öylesi tam da ortasına düşüyor olayların, kurban olduğum Rabbim nasıl da yaşatıyor misli misli

Evliliğinin, özelinin eşinin ailesinin dilinde olduğunu gördükten sonra ay canım kocam, oy minnoş görümcem, oh aile apartmanı, oh mükemmel bir hayat diyebilecek mi bakalım.

Abilerinin/kardeşlerinin parasını yiyor olarak gördükleri için gelinleri zorlarına gidiyor. Bak görümce nefret damarlarım depreşti Benim görümce böyle değil yani maddi olarak kıskandığı yok beni ama bambaşka konular var. Genel olarak böyle ama nedense. Bir konudan illa sıkıntı yaratacaklar.

Yuh. Ne pis insansınız yahu. Yengeniz sizden kurtulsa evliliği kurtulur.

Kesinlikle öyle, benim de abim var suanda evliyim ve gerçekten uzak durmamın daha sağlıklı olduğu kanısındayım, karısı iyi veya kötü bu beni ilgilendirmiyor, birbiri ile mutlularsa veya mutsuzlarsa da kendi seçimleri beni ilgilendiren bir durum yok , bayramda seyranda arar sorarım o kadar , yengemle kafa yapımız , hayattan beklentilerimiz çok farklı, neden durduk yere abimin evliliğini kendime dert edeyim ki , gelinimiz genel olarak kültürel anlamda çok farklı bir insan onunla debelenip durmak yerine kendi hayat kalitemi arttırmam daha akıllıca, insan evlenince daha da iyi anlıyor bazı şeyleri, hele şu 30 yaş kafası bir başka, herkes iyi olsun evinde olsun

Cevap verdi mı goremedım de

Cevap verdi mı goremedım de
Verdi. Güya temizlik yapıyormuş, halbuki kendisi yazarken yapmadığını söylemişti. Kadının da arkadaşlarıyla çıktığını söyledi ama eminim ki kadın telefonu sessize alıp bi saat acmamazlik yapamoyordur tabi erkek olmadığı için. Zaten tamamen hadsiz birisi. Öve öve bitiremediği abisi ve kendisi gibi bir aileye düşer umarım, çok iyilermis çünkü. Eşi gorumcesine lanet kadın ayrılcam diye anlatıp gece koynuna girsin o zaman göreyim ben pabuç kadar dilini.

Beğenimi geri çekip bir daha beğendim, öyle güzel bir yorum!

ben sizin yerinize olsam gider o kadına ev işlerine, bebek bakımına falan yardım ederdim, abimi de fişteklemezdim haklısın diye. Çünki her abisini seven kız kardeşin yapması gereken onun eşine saygı duymak!

Herkesin düşündüğünün aksini yazayım, duyar kasayımcı gelmiş mi diye baktım, gelmiş. Yengem şöyle böyle, abime çok üzülüyorum yerine konuyu "ben aralarında kalmak istemiyorum, abimi kırmadan nasıl söylesem, karı koca sorunu beni ilgilendirnemeli, abimin yengem hakkında konuşmasını şikayet etmesini istemiyorum" şeklinde açsaydı o zaman biz de duyar gösterirdik. Önce kadına döşemiş, burnu düşse yerden almaz dediğim dedik inatçı vs demiş sonra da linç başlayınca yengemi en çok ben seviyorum moduna geçiş yapmış.

Hem yengeyim hem görümce. Ne kardeşimin eşine salça oldum ne de görümcem yatak mevzumu bildi. Kardeşimin evi hele yeğenim doğduktan sonra semt pazarı gibiydi. Montumu koyacak yer bulamadığımdan kucağımda tuttum. Kız zaten dağınıktı ve öyle yaşamaktan rahatsız olmuyordu, evlenince de aynı gitti. Bana ne bize ne. Annemi de çok defa durdurdum karışma çekil kenara diye. Fesat değil kötü niyetli değil, kim gitse en kaliteli gıdayı koyar önüne. Para pul hesabı yapmaz, herkesle en içten ilgilenir. Ben seviyorum kendisini, hatta lohusayken eve doluşmuş kalabalığı dağıttığım için sarılıp bana ağladığı oldu. Kendi annem gidip kamp kurmaya kalktı, bebek görecekler diye tüm tayfasını ağırlamaya kalktı. Gittim, ablacım ver yetkiyi gör etkiyi dedim misafirin ayağını kestim. Laf söyleyeni şikayet edeni bana yönlendir, benim yaptığımı söyle dedim. Kardeşime de bir rahatlık geldi. Görmemişin çocuğu olmuş demesinler diye kimseye mık edemiyordu. Kendi annem evladının halini görmedi sevindirik oldu torun diye. O torun da benimkiler torun değil mi diye şakaya vurup aldım bir yerlere götürdüm. Doktor var hastane var internet var. Bir şey olursa arasınlar halletsinler, annenin de bebeğin de doktoru var dedim.

Lohusa veya yeni evli kadının evine gidilmesin artık. Yapılacak edilecekleri eşiyle halletsinler. Bir kez kahvaltıya gittim yazdınız ama konu başlığınız sürekli kavga edip küsüyor. Bence size bir anlatıldı ve balıklama atlayıp deştikçe deştiniz. Burada destek bulsaydınız kadının nelerini nelerini yazardınız. Keşke görümcelerin fikir beyan etmemesi karışmaması için kanun çıkarılsa. Karısının dedikodusunu yapan erkekler için ağır tazminat ödeterek otomatik boşama imkanı gelsin. Terbiyesizler, ne mahrem biliyorlar ne özel hayat ne de eşin kişilik haklarına saygı gösteriyorlar. Tv programlarında gelip ağlıyorlar, hiç sorunumuz yoktu ne istese yapıyordum alıyordum ediyordum diyorlar, kadın bağlanıyor sırtımda sopa kırılana kadar dövüyordu beni diyor. Üyelik iptali yapıp kaçmışsınız ama umarım bu kadar insanın lafından bir şeyler öğrenmişsinizdir.

o kadar dogru ki yazdiklariniz

Ben de görümceyim. Kardeşim de gelin de gelip dertlerini sorunlarını bana boşaltıyırlqrdı. Yıllarca mutlu olsunlar diye telkinlerde bulundum, daha mutlu olacaksanız boşanın, kendinize bireysel değer verin, kararınızı ona göre verin dedim. Çöp kutusuna döndüm senelerce. Onlar evli, çocuklu. Bir şekilde kaosla yürüttükleri bir evlilikleri var. Ben anlamadığım gibi anlamam da gerekmiyor. Onlar evliliklerini böyle yürütüyorlar. Farklı bir aksiyon almayacaklar. Şikayet etmeye ihtiyaçları olduğunda bana kusuyorlar, sonra karı koca yemeğe gidiyorlar. Ben dinleyiciyim artık. Çözüm bulmaya, anlamaya çalışmıyorum. Onlar da bir çözüm aramıyorlar özlerinde zaten. Böyle böyle günlerini, hayatlarını geçiriyorlar. İnsanların kendi tercihleri. Onların iyiliklerini de düşünüyor olsak bizim düşünmemize gerek yok :)

Bi zahmet donunu kaldırsın, yediği tabağı yıkasın bunlar lütuf değil müthiş şeylermiş gibi anlatmış ya abiniz sizde vaaooov oluyorsunuz ya her cümlenizde. Çıkın artık bu kafalardan ataerkil düşünce yapısından yıldım ayrıca size ne ya siz bu konunun muhatabbı değilsiniz

Siz olayı hep abinizden dinlemişsiniz ve ister istemez taraflısınız.
Kimse durduk yere küsüp durmaz.
Demek ki kadının mutsuz olduğu bir durum var!
Ayrıca kimse kendinde kusur aramaz yani abiniz anlatımlarında kendi kusurlarını anlatmaz zaten anlatacak olsa karısını haksız çıkarak şekilde konuşmaz.
Abiniz ne yapmalı diye sormuşsunuz,
1-Evliliğine 3.kişileri (üstelik de görümceyi) hakem tutmamalı!

2-Alie terapistine devam etmeli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…