Yengem abime karşı ilgisiz ve sürekli kavga edip küsüyor

Aynen öyle çünkü kimse kendini kötülemez. Abiyi dinlediği gibi yengeyide dinlemesi lazım. Benimde yakın arkadaşım nişan attı 2 hafta kala hep karşı tarafı kötüledi ben bi yorumda bulunmadım bilemem çünkü karşı tarafıda bi dinlemek gerek her zaman

Bence yengen abini artık sevmiyor olabilir ya da zaman içinde aradığı erkek olmadığını fark etmiştir. Herkes lohusalık, işe dönme vs falan demiş ama muhtemelen çocuktan önce de değişen bişey yoktur.

Ben sevmiyorum abiniz karakterdeki erkekleri alacak karısını oturacak konuşacak olmadimi güzellikle boşanacak ikiside.Bir şekilde birbirlerini anlarlar iki taraflı duzelirlerse devam edecekler.Severken evlenirken sizemi sormuş ilerde kocanızin ablasida burda konu açar mesela sizle ilgili onada bunları yazarım siz bilirkişi değilsiniz niyetiniz ne olursa olsun karışmayın madem çocuğu büyütüp bosansinlar.Ben olsam anlatamadigim insanla evliliği sürdürmem sonra insan o duyguları o anlaşma halini o uyumu başka insanla yakalıyor işin içine aldatma gitebiliyor bunun sonu bu.Oturup konuşup ayrılıp anne baba kalsınlar birşeyi kopana kadar mecburi yürütmenin sevgisiz saygısız bitmiş evliliği çocuğa yükleyip yaşamanın manası yok insan aptal değilse iki taraflı da .Zorla aile olunmaz zorla mutlu olunmaz sevmediğin insanla su içilmez

Yuvasını kurtarmaya çalışıyor. yıkılmasın diye sabrediyor. Ama anlatamıyorsun insanlara
Size kalmamış. Ben de görümceyim. Benim yengem de aslan burcu. Diktir. İnadı vardır. Kafasını koyduğunu yapar. Ama iyidir. Hoştur. Anama,babam saygılıdır. Benle arası iyidir. Evinde , işinde gücünde. Evine bakar. Temizdir. Ailesi çok iyidir.
Eeee ne yapalım?? Yengem dik diye. Çok sosyal diye yada inat diye yengeme mi kızalim. Terazide iyilik ağır basiyorsa onu göreceksiniz.
Sizi hiç ama hiç ilgilendirmez. Tasası sizi almamış. İki yetişkin insan ne yapacağına karar verir.

Farkında mısınız bütün konu hep “-mış… -miş…” Davulun sesi uzaktan hoş gelmiş, satır satır yazmışsınız Get a life baby

Size ne? Kendi hayatınıza bakın.

Öncelikle empati yapalım; siz evli olsaydınız ve eşiniz sizin evde yaşadığınız her sorunu kız kardeşine anlatsaydı ve kız kardeşi de buraya gelip konu açsaydı (yatak odasında ayrı yatma muhabbetine bile değinerek) Ne hissederdiniz? Eğer gerçekten araları düzelsin istiyorsanız yengenizle başbaşa çay kahve içerken "nasılsın? her şey yolunda mı?" diye bir sorun. Belki abinizin size yansıtmadığı ve hatalı olduğu noktalar vardır. (Sizin yazdıklarınızdan da abinizin hataları olduğu belli oluyor zaten) Sonuçta kimse yoğurdum ekşi demez. Yengeyi de iyice dinlemek lazım.

Alınmadım, şaşırdım...

Bir de kadını dinlemek lazım....Bu işin kadını erkeği yok yengeniz karakterinde kim olursa olsun çekilmez, ayrılmak en doğrusu,bu dediklerinizi bir kadın gelse anlatsa eşim küsüyor ,her şeyde desteğim ama bunaltiyor yoruyor dese önce aile terapisti deriz olmuyorsa ayrıl deriz......

Abinin agzı da maşallah fırıncının küreği

Namaz, sohbet, bunları yazmaktaki amacınız neydi? Hani eğer ağbinizin masumiyetini kanıtlamaya çalıştıysanız o durum hiç öyle değil. Yani biz onun öyle olmadığını biliyoruz. Masum bile olsa maneviyatı bizi bağlamaz. İyi insandır deyip geçebilirdiniz.

Yengeniz durup dururken delirmemiştir. Keşke burada olsa da konu açsa. Bence kadın ağbinizden soğumuş. Çocuk için değil, düzelir umuduyla boşanmıyor. Geri çeksin kendini biraz nedir öyle her şeyin içinde ağbiniz?

Abin boşamıyor iyi de olsa kötü de olsa eeee? Dış kapının dış mandalısın adam boşasa da sana ne

Bir de nedense erkek kardeşler/abiler evlendikten sonra kıymete biniyor nedense

Kendimden örnek vereyim yine,bakın bunu marifetmiş gibi ya da biz çok iyiymişiz izlenimi vermek için anlatmıyorum.Normali bu diye anlatıyorum.
Erkek kardeşim evleneceği dönem dayımın annemlerin apartmanında olan evi boşaldı ve o evi tutabileceğini söyledi dayım kardeşime.Aile apartmanı yani.
Ben kardeşimle konuşup,yeni evli olacaksınız bence çok yakın oturmak doğru değil dedim ve hatta eşinin annesine yakın olmalarının ileride eşi için daha iyi olacağını söyledim (bebek vs olunca) annem ve babam dünyanın en iyi insanları ama ailemiz çok kalabalık.Bu kalabalığın kardeşimi ve eşini yormasını istemedim.

Evlendiler,bir gün hepimiz otururken ablam haddini aştı bir laf kullandı kardeşime ve eşine.Orada yüzüm düştü,bir şey diyemedim ama ertesi günü arayıp,tabiri caizse haddini bildirdim.Herkes duracağı yeri bilmeli ve dedim ki
‘Allah korusun yarın bir gün kardeşimizin eşiyle sorun yaşarsan eğer,yanında olmam’
Bu çok küçük bir örnek ama o günden sonra ablam davranışlarına ve sözlerine dikkat etti.

Lütfen herkes duracağı yeri bilsin,görümce olmanız demek abinizin,yengenizin yatak odasına kadar bilme hakkını vermiyor size.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…