Vicdansızlık bu

Serce

mutlu bayramlar;D
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2008
764
2
44
günaydın arkadaşlar babamın başına buda geldisonunda abim olucak hayırsız evlat babamı gecenin onunda evden kovdu sebepse emekli maaşı abim babamın emekli maaşını her ay onun eline vermesini ve evin giderlerini o parayla karşılamasına izin vermesini istemiş babamda haklı olarak olamaz öyle bişey demiş bencede olamaz zaten evin kirasını babam ödüyordu geriye üç kuruş bişey kalıyor onada dikmiş gözünü.Çok üzgünüm çoookçok kızgınım abi bile demek içimden gelmiyor o şahısa eşimin cebini aradı gelin alın babamı ben istemiyorum demiş eşimde tabi şaşırdı ve kızdı zaten eşimin babamla arası pek yok özel bi sebebide yok tek sorun babam bana kalmaya geldiğinde gece namaz kılmaya kalkıyor eşim rahatsız oluyor uyanıyor bana söyleniyor uyuyamadım diye bunun gibi küçük şeyleri sorun yapıp beni tüketiyordu şimdi ise babam temelli yanımda artık ben çok memnunum yanıda olmasından daha öncede yazmıştım haftada iki gün yemek ve temizlik yapmaya giderdim babama gerek kalmadı artık cnm babacım yanımdan hiç ayırmıycam artık ama asıl sorun şimdi başlıyor ya eşimde ben istemiyorum derse ne yaparım bilmiyorum ve çok korkuyorum senağlama eğer istemezse ben babamı bırakmam bende onunla giderim ama nereye Allahım bana yardım et kızlar bana dua edin nolur dualarınıza çok ihtiyacım var :a015:

Son düzenleme:
Ehhh Kurt kocayinca köpeklerin maskarasi olurmus!!:çok üzgünüm:

Zavalli adamcagiz!! Bir baba 5 evladi bakar yedirir icirir, 5 evladtan biri bir babayi bakamaz!!:çok üzgünüm:

Allahim sen coluk cocugmuzu dogru yoldan sasirtma....:Saruboceq:

ay okurken tuylerim diken diken oldu yarabbim bu ne isya baba yillar boyu evlada bakiyor yuk olmuyor evlat babaya bakarken yuksunuyor olamaz boyle birsey hani derlerya insan yuku agir olur onunda evlatlari yokmu canim onun evlatlarida onu kovar bu ne insanlikya olabilirmi boyle birsey allah yardimciniz olsun gercekten cok uzuldum sen gorevini yap canim birakma babani

ne kadar vicdansız abiniz zavallı adamcagız bari sen sahip duasını al sırtın yere gelmez valla

eşimin babamla arası pek yok özel bi sebebide yok tek sorun babam bana kalmaya geldiğinde gece namaz kılmaya kalkıyor eşim rahatsız oluyor uyanıyor bana söyleniyor uyuyamadım diye
şu satırlar öyle acıttı ki içimi...
keşke evimizde namaz kılan bi dedem olsaydı da tıkırtılarından uyuyamasaydım senağlama
neden böyleyiz biz?
dünyaya çivi çaktıgımızı mı sanıyoruz nedir bu?
hep genç dinç mi kalacagiz?
bükülmeyecek mi bizim de belimiz, dokulmeyecek mi dişlerimiz?
Allahım o noktaya getirmesin ama benden annemi babamı babannemi dedemi bertaraf etmemi isteyecek bi kocam olacaksa hiç olmayıversin daha iyi...
eşinize insaf, size de sabır diliyorum...
abiniz icin söyleyebilecegim tek şey;
Rabbim aynı acıları yaşatmadan almaz onun canını emin olun...

Eşinin babanı istememe nedeni o kadar saçma, komik ki.

Arkadaşım abin olacak şerefsizin canı cehenneme. Ne olursa olsun insan ana babasına böyle davranırmı ki tamamen haksız bu konuda:mymeka:

Eğerki babanı böyle sudan bir sebepten evde istemezse eşin olacak adamında canı cehenneme. Baban gece kalkıp abdest alıyor namaz kılıyor, beyfendinin uykusu kaçıyor, uyuyamıyor. Bak sen.Tüh napsak acaba. Sanırsın ipsiz kopsuz, ayyaş, kumarbaz, hırsız, namussuz bir baban var.

Allahım daha neler duyacağım ben yaa. Sen hayırlı insanlarla karşılaştır hepimizi yarabbim.

Sakın olaki babanı bırakma. Ne suçu ne günahı varki o yaşlı babanın.Acaba eşin kendi anne babasına da böyle söylermiydi, merak ediyorum. İnsan biraz empati yapar ya. Kendi anne babası sizde kalsa sende oflayıp puflasan, istemesen sanırım cinayet çıkardı.

Eşini çok haksız buldum, heleki abine söyleyecek çok şey var ama neyse:1closedeyes:

vıcdansızlık baban onca yıl calısmıs emeklı parası almış...
abın ıcınmı calışmış yıllardır...yazık...onun sonu ne olacakmış....
allah kımseyı muhtac etmesın...
allah yardımcınız olsun.......

Canim bu ilk zamanlari atlatirsan birbirlerinin evdeki varligina alisirlar diye dusunuyorum.
Hersey duzelir merak etme.
Kocani da kirmamaya calis, orta yolu bulmak sana kaliyor.
Allah yardimcin olsun.

Allah kimseyi kimseye muhtaş etmesin, kimsenin eline düşürmesin,evlat bile olsa ..

Allah yardımcınız olsun öncelikle...Abinizi Allah ıslah etsin ve akıl versin diyecek başka birşey yok. Siz eşinizle knouşup izah edin, okadar da vicdansız değildir herhalde. Babanız için yaptığınız herşey ilerde size dönecektir.En azından size sahip olduğu için ne mutlu babanıza...Ektiğini biçer herkes. Bu abiniz ve eşiniz için de geçerli !!!

kocanızda çok vicdansızmış bence namaza kalkıyo diye rahatsızlık duyduğuna göre.. ilk defa da böyle bi insan duydum. bu çok günahtır heralde

ağabeyinize de eşinize de çok kızdım. nolmuş, adamcağız namaz kılsa... ne güzel, evde namaz kılan birinin olması...anlamıyorum bu insanları. birgün onlarda elden ayaktan kesilecek. göreceğim onları o zaman.. alın babanızı evinize.. eşinizi, ikna etmeye çalışın..umarım ikna olur da, babacığınız sizde yaşar...... .

[COLOR="COLOR="Navy"]tüh ya yazıklar olsun o aynı karında yaşadığın abin dediğin vicdansıza...
allah hayırlıdan ayırmasın...
eşinde çok anlayuışsızmış...
aynı durumda kendi kalsa ne yapardı acaba....
ama abin olan şahsiyet emin ol günün birinde aynı durumda kalacaktır....[/COLOR][/COLOR]

düşmez kalkmaz bir Allah der büyüklerimiz, unutma! . Yoksa eminim babanda size taşınmayı hiç istemezdi. Onun da düzeni bozulacak elbette, sizin de... . . Ayrıca bir düşünsün bakalım, ya aynı şey kendi ailesinin başına gelseydi...o zamanda sen istemeseydin nasıl olurdu
durumun kolay değil sen eksikleniyorsun ama yaşlılarımız var bir gün hepimizin başına gelecek Allah elden ayaktan düşürmesin .

Rabbim yardımcın olsun inşallah seni anlarlar sen zaten üzgün ve kırgınken seni daha çok üzmez ve babacığınıda daha fazla huzursuz etmezler

canım Allah o abini bildiği gibi yapar inşallah
eşinde zamanla babanın varlığına alışır inşallah sorun yaratmaz sana
sen sen ol sakın babanı bırakma onun duası sana yeter göreceksinki babanın sana yaptığı dualar sonuncunda yuvanda huzur sağlık mutluluk daim olacaktır
Allah sabır versin sana canım
sevgiler

sen atana sahip çıkmışsın ya emin ol Rabbim sana bir çıkar yol gösterir sana yardımcı olur üzülme.
diğer yazdıklarına yorum yapmak dahi istemiyorum babayı evden kovmak,gece kalkıp namaz kılmasına söylenmek...gerçekten içler acısı bir durum
Rabbim eşinizi ve kardeşinizi iyi yönde ıslah eylesin ne diyim üzüldüm

abin gibi evlat olmaz olsun
adam bunca yıl çalışmış emekli olmuş aldığı 3 kuruş para onada el koymaya çalışıyor
adam gibi adam olsa kendisi çalışır o bakar eve babanın parasınada dokunmaz
eşin ise zaten haksız,ne demek uyuyamıyorum,sanki napıyor bu adam
kendi anası babası olsa hiç rahatsız olmaz ama
sakın babanı bırakma,eşin kendini senin yerine koysun bakalım ne yaparmış
ona göre davransın
baba bu yaa atılırmıı,senin canın kanın
her zaman söylerim babam bi yana dünya bi yana:asigim:

babası oğluna bağ bağışlamış; oğlu ona bi salkım üzüm vermemiş!!!

abiniz hakkında söylemek istediklerimi terbiye açısından söyleyemiyorum;affedin.
ama eşinize gelecek olursak... babanız namaz kılarken emin olunki siizn için de dua eder; evladım damadım beni aç-açık bırfakmadı onlardan razı olsun diye. ama baba böyle dua ederken; damat içerde karısına hırlıycak gene namaza kalktı uyutmuyo diye..

allahtan size sabır;
abinize akıl, fikir, bolca da insanlık;
kocanıza da vicdan diliyorum..

dualarınız için teşekkür ederim yer gök dua üstüne kurulmuştur denir inanıyorum rabbim sizden rahmetini esirgemesin sağolun ben eşimi boşama pahasınada olsa babamı bırakmıycam inş bir baba daha yeryüzüne gelmiycek ama eş her zaman karşıma çıkar helede ben evlatlık görevimi yaptıktan sonra en iyisi bile çıkar Allah yapılan hiç bir hareketi karşılıksız bırakmaz bu arad babam 88 yaşında hiper tansiyon hastası gözleride çok az görüyor bembeyaz sakallı pembe suratlı görenler pamuk dede der böyle tatlı bir ihtiyar ve dünya iyisi. ben son evladıyım babam bana 60 yaşında sahip olmuş bunun bir hikmeti varmış demekki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…