Vicdansızlık bu

arkadasim eger esin seni cok seviyorsa ve allah korkusu varsa kesinlikle babana git demez bakar sonucda snein baban sizin büyügünüz, eger eisn bir se ydrese zannetmiyorum ama, sende iyi bir tatli dille anlatirsin ona durumu ve babani birkamka istemedigini anlatirsin,
eslerimizi o kadar kötü bilmeyelim tatli dille anlatirsak eminimki anlayisla karsilayacakdir

Oyyy kurban olsunlar ona :1hug:
Rabbim uzunnn saglikli omurler versin babiskona :Saruboceq:
Senide kutlarim...Allah senden razi olsun a.s.

ne aci bir konu yarabbim bir evladi besle buyut emek ver sevgi ver evlat bunu yapsin nasil bir insafsizlik kansizlik bu mukafata bak sizin gibide bir pirlantaya sahip ayni babadan olan iki ayri evlat cok sasirtici canim benim Allah sanada senin gibi iyi evlatlar nasip etsin insallah........esine gelince bir evde biri namaz kiliyorsa o eve nur yagar kapisinda melekler bekler o ev bereket bolluk gorur bunlardan birhaber demek kendisi yada bu baba kendi ana babasi olsa yine ayni rahatsizligi hissedicekmiydi acaba bence bu konuda onu uyarin tavrinizi koyun o ev sadece esinizin yasam alani haklara sahip oldugu yer degil sizinde eviniz sizinde soz sahibi oldugunuz ev Allah yardimcin olsun arkadasim senin gibi insan evlatlarinin kaldigini bilmek insana gelecek icin yinede umut veriyor tesekkurler

bence babanın senin yanında olması çok iyi olmuş ağbinin babana bakmayacağı belli bu arada eşin seni seviyor ve sayıyorsa kesinlikle babanı kabul eder eşinin ailesine gelince bu dünyada kimin başına ne geleceği belli olmaz yarın öbürgün onlarda sizin bakımınıza muhtaç hale gelebilirler inşallah babana bu gibi sorunları yaşamadan bakabilirsin hem yanında olunca aklında onda kalmamış olur

tarih tekerrürden lafını abiniz hiç duymamışmı.üzüldüm Çok üzgünüm çoook doğrusu.çok ayıp etmiş.
eşinizinde bahanesi oldukca garip.başka birşey bulamamış olsa gerek.
her ikisinede yazık diyorum.allah ıslah etsin.adamın maaşı olmaya bilirdide,o zaman,hakkı yokmu yani yaşamaya.aklım almıyor.
ahh ahh babam olsaydıda keşke yanımda olaydı,acaba başım üstünde yeri olmazmıydı.
allah yar ve yardımcınız olsun tatlım,inşallah eşinize olsun alah istek verir.:Saruboceq:

ahh söylenecek o kadar sey var ki o abin olacak adama...
televizyonda görüyoruz buna benzer olaylari sirlar dünyasinda falan ama ben hiç inanmam, çok abartiyorlar derim yalan derim, bir evlat annesini yada babasini disariya atiyor, çok saçma böyle bir sey olamaz, kimse bunu yapamaz derim ama oluyormus demek ki ne yazik ki oluyormus...

senide kutlarim arkadasim, sakin babani birakma, onun duasi sana yeter merak etme.bende senin gibi düsünürdüm bosanma pahasinada olsa babami birakmazdim, ne demek gece kalkiyor namaz kiliyor rahatsiz oluyorum esinde çok günaha giriyor
Allah yardimciniz olsun canim

Son düzenleyen: Moderatör:

Tabi canim benim!! Herseyde bir hikmet bir hayir vardir elbet!!

Inanki ben bu tür seylerin hep sirlar dünyasi programminda yasandigna inanmak istiyorum allahim yarrabbim ya, bir evlad nasil böyle vicdansiz olabilir!!

88 yasinda hasta birde üstelik inanmak istemiyorum ya...

Allah bu günlerinde sana yardimci olsun, sana isik tutsun esinin kalbine merhamet eksin insallah

Ne tür insanlar olup çıkmaya başladık şaşıyorum.Baba bu başka birşey değil ki can,kan nasıl istemez.Allah böylelerimizi ıslah etsin ne kadar zor bir durum Rabbim böyle bir evlat olup çıkartmasın beni ve benden olacakları.

canım benım yaaaa.Ya varya sır kapısı gıbı gercekten yasanablıyor demekkı bunlarabınızın yaptıgı evlatlık degıl vıcdansızlık.Babana gelınce sen anlatırken bıle ınsanın ıcı gıdıyo gormeden sevesı gelıyo oyle mubarek bır ıhtıyarı.Nasıl bır akıl,nasıl bır vıcdandır bu anlamıyorum.Sanada helal olsun arakadasım gercekten cok dogru bı yoldasın senı bunun ıcın tebrık edıyorum.Rabbım bu guzel yuregın ıcın dıledıgın her kapıyı acsın sana,kı acıcaktır sonsuz ınanıyorum.Bıde gece kalkıp namaz kılarmıs,kıyılırmı boyle ınsana yaaaa,bız gencecık yasımızda onun kadar olamıyoruz.Rabbım yar ve yardımcınız olsun,esınede dogru yolu gostersın abınıde ıslah etsınn..:Saruboceq:Allaha emanet ol tatlım rabbım bıze senın gıbı dusunen evlatlar nasıp etsın opuyorum senı...

Allah hepinizden razı olsun dualarınızı kabul etsin inşallah yalnız olmadığımı hissetmeye o kadar ihtiyacım vardıki hiç olmayan ablalarım hiç olmayan kardeşlerim oldunuz hepiniz çok saolun iyiki varsınız a.s.

Eşinizşöyle düşümüyormu acaba? Belki duyduğu namaz tıkırtıları kendisine de namaz kılmaya kalkması için işarettir.Acaba Allah'dan da mı korkmuyor. Bence babanı kimseye bırakma. O senin sebeb-i hayatın. Onu kaybettiğinde - Allah gecinden versin- büyük vicdan azabı çekersin.

Allahım okurken gözlerim doldu yaaa
Rabbim yardımlarını esirgemesim babacığınızdan ve sizden
Size sabır diliyorum eşinize insaffff
Abinize söyleyecek söz bile bulamıyoruuuuummmmmm

peygamber efendimiz ne güzel söylemiş;
insan neyi kınarsa ölmeden muhakkak onunla
yüzleşir...

KISLAR BEN YAŞLILARIMIZA HİÇ KIYAMAM BU YÜZDEN YENGELİRİMLE ÇOK KAVGA ETTİM
GİTTİM YIKADIM BAKMAYA ÇALIŞTIM NETİCEDE BENDE EL KAPISINDAYIDIM DEDEMİ EBEMİ ATAMIYORDUM AMA EL KISLARI BAKMIYORLARDI ÇOK KAVGALAR ETTİM BU YÜZDEN ALLAH SANA YARDIM EDER LÜTVEN ATMA BABANI BAK NE YAPARSA OĞULLAR YAPAR
almayadaki acı gercek okuyalım lütven
---------------Cok duygulandigim bir olay.Kladigim Hasthanede altmis yaslarinda bir yasli abiyle tanistim.Cok sohbeti seven biriydi cokda dertliydi onu bos zamanlarimda dinlemeye alismistim dolu,dolu oluyordu gözleri anlatinca bana bir seylerini paylasiyordu daha ismimi bilmedigi halde ilk lafi"Ah! kizim Ah! KIZIM Almanya bizden cok seyleri aldi ilk basta cocuklarimiz"dedi bende hüzünlendim evet Almanya bizden cok seyi aldi yuvalari yikti cocuklarimiz uyusturucu bagimlisi oldu kimi cezaevinde kimi mafia pesind e kimileri tanimaz oldu anabayi zengin rolünde her gün ayri yalanlari.Cocuklarimiz iki kültür arasinda bocaladi onun anlatmak istediklerini binlerce türk Ailesi yasiyordu bu aile sorununu oglundan dertliydi kalp krizi gecirmis onun icin burada bakimdaydi.
Türkiyeye gittigi zaman izine ogluna güvenmis buradaki islerini Banka hesaplarini ogluna teslim etmisti isleri takip etmesi icin Bankaya gidip personele oglunun onun hesap isleriyle ilgilenecegini söyleyip imza atmisti yetki vermis.Sevine, sevine islemlerini bitiren Baba gün gelince Hanimini alarak izine gidiyor gününü gün eden Baba iki günde bir oglunu telefonda ariyor durumlar nasil deyince "Baba keyfine bak ben burada herseyi takip ediyorum dinlenince dönersin"diyor buna inanan baba oh be oglum büyüdü bizi isden kurtardi nefes rahat aliyorum diyor ve gelenlere övünerek anlatiyor tabiiki sayili günler cabuk gecer Babanin dönme zamani geliyor. Haavalina geliyor oglu onu karsiliyor oglunda bir durgunluk Baba diyor hayrola oglum birseymi var oglu hayir yorgunum diye cevapliyor.Her neyse yorgun argin eve gelen yolcular o geceyi sohbetle atlatiyor.Sabah bir telas ile kalkinca Baba Hanimini yanliz buluyor oglunu sorunca o gitti yarin gelecek diyor Banka kartini soruyor ve Hanimi uzatiyor .Baba yola dogru yürüyor arkadaslarla yolda sohbet etmeyide ihmal etmiyor ve Bankaya geliyor banka kartini bankamatige sokunca ne hesap listesi nede para alabiliyor bir den panige kapilan Baba hemen personele gidiyor oradan hesap numarasindan bakiyorlarki Babanin hesabindan 8 bin eur gitmis ve 7 bin eur borclandirilmis Baba tekrar tekrar yanlislik var diyor persolenel oglunuz cekti yanlis yok diyor Baba orada aglamamak icin zor tutuyor kendini ve yorgun halliyle taxi cagiriyor.Eve giden Baba tek kelime hanimina bana su getir diyor.Hanimi o kadar yalvarsada oglu gelene kadar susgunlugunu bozmuyor.Zil caliyor oglu eve giriyor ceketi cikarip oturunca Baba si yanina cagiriyor yanliz görüsmek istedigini söylüyor ve oglu yanina gidiyor Baba öfkeyle bir tokat atiyor ikinci tokatta oglu elini tutuyor"Moruk bir daha sakin deneme parani kumara verdim"diyor Baba parasinami yansin elini tutup tehdit eden evladinnami yansin onlarin kavgasina Anne yetisiyor birde ne görsün Baba bitkin halde durumu soruyor oglu evden gidiyor Baba kisa anlatmaya calisacagi anda kalp rahatsizligi basliyor Hanimina ben ölürsem sakin oglumu mezarima alma diyor vasiyetimdir onu asla affetmem benim emegimdi yaslilik devrimde rahat edecegim bir hazirligimdi o para diyor ve acil hastahaneye kaldiriliyor oglum deyince nekadar gözleri doluyordu meger cok ´sevdigi tek evladiymis Allah hepimize hayirli evlat versin bizleri kimsenin eline düsürmesin amin
BAKIN BU OĞLANIN YAPTIĞINA UTANMAZZZZ

benim babam bize çok sıkıntı çektiriyor bu sıralar. canımı çok yakıyor. amaa allah başımızdan eksik etmesin. bi baba bi anne bulunmaz. başımın tacıdır her zaman.

abinin cezasını elbet rabbim verecektir bu yaptıgı yanına kalmaz büyüt adam et sen yaşlanınca begenmesin kendide yaşlanacak öyle kalmayacak çok günah bence sen babana eşin karşıda ççıksa sonuna kadar bak arkadaşım

allah herkese sizin gibi hayırlı evlatlar versin, abinize söyleyecek söz bulamıyorum.

allah yarve yardımcın olsun arkadasım içim parçalandııı... yarabbim yaaa nasıl bir evlat bunu yapar atar evinden ((( canım senin yakınlarında bir ev tutun sen devamlı kontrol edersin.... benim babannem de ortada kalmıstı kimse istemidi annem gel dedi ama babannem gelmek istemedi... diger gelinlerde ve annemde elinden çok cekmisleridi neyse ev aldılar ailecek babannemi oraya yerlestirdik yani çözümü anca bu olur... sende yuvanı bırakma baban ama evladın var ise onlarıda babalarından mahrum bırakma bence

canım bence babanı bırakma ileride çok vicdan azzabı çekersın.yazdıklarını okuyunca içim parçalandı.eşinle şöyle konuşabilirsin ilerde onunda aile bireylerinden biri bu durumda olsun (Allah korusun)o bakmayack mı sen bakmayacak mısın.onlar bizi ne emeklerle büyütüyorlar.ama biz bir anne ve babaya bakamıyoruz yazık.canım sev babanı ilgilen.Allah korkusu olan bir arkadaşımıza benziyorsun.sıkıca tut elinden babanın.Yüce Allahım yardım eder size.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…