Vicdansızlık bu

allah yarve yardımcın olsun arkadasım içim parçalandııı... yarabbim yaaa nasıl bir evlat bunu yapar atar evinden :KK43:((( canım senin yakınlarında bir ev tutun sen devamlı kontrol edersin.... benim babannem de ortada kalmıstı kimse istemidi annem gel dedi ama babannem gelmek istemedi... diger gelinlerde ve annemde elinden çok cekmisleridi neyse ev aldılar ailecek babannemi oraya yerlestirdik yani çözümü anca bu olur... sende yuvanı bırakma baban ama evladın var ise onlarıda babalarından mahrum bırakma bence

yorumun için teşekkür ederim ama babam birazdaha genç olsaydı zaten evlenirdi ayrı bir ev tutmaya gerek olmazdı kendi evide vardı babamın iki sene önce oğluyla benm üzerime verdi oğlunun ısrarı üstüne! fakat babam önüne sehpaya koyduğum çayını bile göremiyor bastonsuz yürüyemiyor yine yaşıtlarına göremaşallahı var rabbime şükür fakat dediğim gibi tek başına yaşayamaz bir çok aradığı şeyi eliyle yoklayarak buluyor gözleri o kadar az görüyor yani. ben babam yaşadıkça evlat bile düşünmüyorum babam herşeyden önce geliyor benm için nasıl bir anne evladını kimselere emanet edemezse bende babam için o duyguları hissediyorum babam benm evladım gibi evlat ve baba sevgisi birbirineharmanlandı kalbimde anneler beni çok iyi anlarlar daha fazla yazamıyorum arkadaşlar bu konu benm için çok hassas göz yaşlarıma hakim olamıyorum herşeye rağmen babam yanımda eşimin dırdırlarına kulağımı tıkadım sabrediyorum rabbim yardımcım olsun :Saruboceq: kayın validemde haberdar olmuş oda aradı beni çok iyi konuştu buda çok hoşuma gitti çok mutluyum.

işte bu ya sen babana bak kimseye takma kafanı
abin olacak o şahıs utanacak eminimkii ve birgün yaptıkları karşısına çıkacak etme bulma dunyası ya
abin boyle kalacak değil
eşinede allah merhamet versin babayın namazına hürmet gostersin allahım senin yardımcın olsun amin

Son düzenleme:
Konuyu daha yeni görüyorum
yazini okurken okadar duygulandimki arkadasim
diyecek söz bulamiyorum
abini gercekten allaha havale et,
o bildigi gibi yapsin
kocanada inanamiyorum
namaz kiliyor diye , uyuyamiyorum diyerek rahatsiz olmak ha ?
daha neler duyacagiz allahim.
ver nur yüzlü dedemi, ben bakayim, ayaklarini yikiyayim senağlama senağlama

canım benim yasadığın çok zor bişey...etrafımdada böyle şeyleri gördüğümde inan bendeki etki soğuk duş etkisi...donup kalıyorum...bende ilk yazından ötürü sana eşin dırdır yapıyorsa yakınında bir ev tut diyecektim ama verdiğin cevaptan ötürü bu alternatifi kaldırıyorum ama kayınvalidenin tutumuna inan çok sevindim güzelim.bak biri destek olmuş bile sana bu çok güzel...eşinide benden sana tavsiye inan güzellikle konuştuğunda onunda bazı şeyleri görmesine vesile olabilirsin...konuşurken elinden tut eşinin onu ve babanı ne kadar sevdiğini anlat baban ortada kalırsa yasayacağın üzüntüyü...
yarın bi gün kendi anne ve babasının da aynı durumda olabileceğini ve senin huzursuzluk çıkardığında onun ne kadar huzurlu olabileceğini...umuyorum bi şekilde etki eder bu eşine...sevgini ve hoşgörünü kaybetme bende kayınpederime bakıyorum hiç birşey umrumda değil o bunu demiş yada bu olmuş diye yatağa yattığımda vicdanımla başbaşayım çünkü...ve inan canım en güzel şey gönüldeki huzur...

Cok üzüldüm.
Kendi babam geldi gözümün önüne.
Ben onun bastigi yerleri öper, ayaklarina kurban olurum.

Allah'im önce hayirli evlat, sonrada evlatlara hayirli esler nasip etsin.
Baska ne diyeyim.

bu dünya etme bulma dünyası abinin babana yaptıı aynısı evlatlarıda ona yapar .ALLAH naıl biliyorsa öyle yapsın:kızgın:ssen babanı bırakma canım konuş eşinle.:1rolleyes:

bence abin babanın daha fazla kalmasını istememiş ve bir şeyleri bahane etmiş.hadi bunuda geç,senin abin çalışmıyormu ayol..genç kişi,çalışsın para kazansın,evi onla döndürsün.
eşine gelince,ufak tefek şeylerden ben babanı istemiyorum derse yakışıksız bir davranış olur bu.namaza kalkıyor,rahatsız oluyorum gitsin.kulağa saçma geliyor....
abin evin kirasını karşılayamaz ve babanı çağırırsa şaşırmam.gitmesin sakın.

Sakın babanızı ezdirmeyin ve yalnız bırakmayın

Eş bulunur belki ama ana baba bulunmaz bir daha

abinizin yaptığı çok yanlış, babanız kirasını ödüyormuş üstelik, babanızın kalan parasına nasıl göz koymuş,çok şaşırdım.
sizin de eşiniz durumdan hoşnut değilmiş ama babanız sizinle yaşarken onun sağlık durumunu görüp vicdanı kötü sözler söylemesine el vermez inş. eşiniz bence bir büyüğü istemiyor evde, gece tıkırtıları bahane. bu konuda eşinizi boşamak yerine onu ikna etmeye çalışın. klasik
gelin-kaynana çatışmalarına benzer şekilde; babanız eşinizi rahatsız etmez diye tahmin ediyorum. siz de mümkün oldukça eşinizi etkilemeyecek şekilde babanıza yardımcı olun. babanız için bahaneler üretemesin.

her evlat aynı şekilde anne babaya düşkün olmuyor. bana göre olması gereken tüm evlatların gocunmadan bu sorumluluğu alabilmesidir. kızı erkeği olmaz. abiniz bekarsa babanızın onunla kalması daha uygundu tabii, ama o da evli ise ikinizde de kalması gerekir,olması gereken budur bence. yüreğinize sağlık, çok takdir ettim sizi; siz eşim istemiyor deyip işin içinden çıkmamışsınız. gerekirse eşinizden vazgeçebileceğinizi bile söylüyorsunuz. inşallah buna gerek kalmaz.eşiniz size destek olur bundan sonra.

kendimden örnek vermek istiyorum. rahmetli anneannem bizimle yaşıyordu(arada değişiklik olsun diye 1er hafta akrabalarında kalırdı.) anneannemin son zamanlarında annem de çok rahatsızlanmıştı,bakımını yapamıyordu. teyzem binbir kapris ile bakmaktan kaçmıştı(başka kardeşleri de yok). sonradan bunun pişmanlığını çok çekti ama iş işten geçmişti.

Son düzenleme:
Allah yardımcısı olsun babanızın...Böyle hayırsız evlatdan Allah korusun...Sanırım abinizin ya gözü dönmüş anormal durumda yada ciddi anlamda kötü karakterli...İnşallah eşiniz de sorun cıkarmaz. Ama eşiniz sorun çıkarsada asla babanızı bırakmayın emin ol böyle bir durum da ALlah zaten hep senin yanında olur...

abnzn belli ki psikoljk sorunları var
ve böle insanlar kabul etmez doktora götürün diyeceem ama dedeğim gbi kabul etmz
allah yardımcnz olsuun babanıza da sizede

ah canım ya inşallah eşin de bi sorun çıkarmaz istemiyorum demezde senin yanında kalır baban.
,ne zor ya bi anne baba kaç çocuğuna bakıyo..
bi çocuk bi babasına bakamıyo ama..
ve yşlanınca insan hiç bi yere sığamıyo ne kötü

ne koyarsan aşına o gelir kaşığına , ne ekersen onu biçersin...
bu sözler yeterince açıkalyıcı bence.. abiniz sanmasın ki bugününde kalır yada eşiniz..
düşmez kalkmaz bir Allahtır... Rabbim kimsenin eline düşürmesin ...
bir oğul yanında kalan yaşalı babasına bakmaktan sıkılmıştır ve onu huzur evine yerleştirmeye karara vermiştir.
Küçük oğluyla birlikte babasını alıp huzur evine giderler ve onu orada bırakırp geri dönerlerken küçük çocuk babasına dönüp
"Baba , sen yaşlanınca bende seni burayan mı getireceğim" diye sorar ve kafasına bir balyoz gibi düşen bu kelimler üzreine adam huzur evine dönüp babasını oradan alır...

Son düzenleme:
baba oğula bağ bırakmış oğul babaya bir salkım vermemiş. ne demek ben bakamıyorum alın... ilerdede senin oğlun sana bakmayacak gelin alın diyecek... insan unutmamalı bugun bana yarın sana... canım baban kaç yaşında gençse keşke yeniden evlenseydi kendi yaşında biriyle en azından kendine ait bir hayatı olurdu emekli maaşı için çocuk denen zebanilerin hışmından kurtulurdu

baba oğula bağ bırakmış oğul babaya bir salkım vermemiş. ne demek ben bakamıyorum alın... ilerdede senin oğlun sana bakmayacak gelin alın diyecek... insan unutmamalı bugun bana yarın sana... canım baban kaç yaşında gençse keşke yeniden evlenseydi kendi yaşında biriyle en azından kendine ait bir hayatı olurdu emekli maaşı için çocuk denen zebanilerin hışmından kurtulurdu

yorumunuz için teşekkür ederim size katılıyorum 89 a giricek :asigim: pamuk babam şimdi evlendirelim seni desem olmaz demez babam bazen öyle şakalaşıyorum bulalım bi cici anne (bul ama malım mülküm kalmadı kimse almaz beni diyor) canım o benim yaa kıyamam ben kimselere vermeye hor görürüler kötü davranırlar diye aklım kalır:1no2:

şu dünyada hiç dayanamadığım çocuklar ve yaşlılar,bu ne merhametsizlikki namaza kalkan birinden rahatsız oluyosun,belki o insanın namazda senin içinde edeceği bi hayır duası seni birçok kötülükten koruyacak,bunu düşünemeyecek insanlar var demekki,abinize gelince babasına ettiğinin aynısını kendi evladından görecektir siz duyrlı bir evlat olarak babanızı sonuna kadar sahip çıkın derim adamın hiç bir konuda suçu yokki

yorumunuz için teşekkür ederim size katılıyorum 89 a giricek :asigim: pamuk babam şimdi evlendirelim seni desem olmaz demez babam bazen öyle şakalaşıyorum bulalım bi cici anne (bul ama malım mülküm kalmadı kimse almaz beni diyor) canım o benim yaa kıyamam ben kimselere vermeye hor görürüler kötü davranırlar diye aklım kalır:1no2:

89 mu? abin ile eşini bir kez daha kınadım kusura bakma arkadaşım sen en doğrusunu yapmışsın.yolundan dönme..yazık ne acı onlar için üzüldüm senın adına sevındım.kımse bu dunyadan yaptıklarıyla yuzleşmeden göçmüyor çünkü.ayrıca namaz kılınan evede bereket girer.pamuk amcamın ellerınden öperım.:teselli:

ooo tatli bir adamcagiz belli ki. Yazdiklarindan oyle anladim cok nurlu bi amca.esin zamanla yumusar eminim

abinize şaştim kaldim valla ne biçim bi adammiş yazik
senide taktir ettim evlat dediğin böyle olmali
umarim eşinde birşey demez babaciğinin ellerinden öperim:nazar:

X