Vicdansızlık bu

yazıklar olsun böyle evlatlara..:kızgın::kızgın:
çok üzüldüm çok abinizin çocugu varsa
o da gelecekte aynı şeyi kesinlikle yaşayacaktır.
allahım bana ana baba hakkından anlayan
hayırlı bir eş ver..aminnn

allahım babanızın o tertemiz dualarla eğildiği secde hürmetine yüzüne baksın.keşke o adamı kovmak yerine abiniz o adamcağızın duasını almaya çalışsaymış.çok üzüldüm gerçekten canımm.umarım eşinde sorun çıkartmaz. namaz kılan ibadetlerini yapan insanlara kızmak yerine keşke bizde ibadetlerimizi yapmaya çalışsak.keşke ibadetlerimizi yapamadığımız için utansakk.canım allah yardımcınız olsun.babana da sana da allahım yardım etsin. hele de o yaşlı adamcağıza çok üzüldümm.

ayrıca canım senı kutluyorum...
babana sahıp cıktıgın ıcın...
eşınede alalh merhamet versın şu cuma gununde ısallah...
ne guzel namaz kılıyor...bır babanın duasını almak gıbısı varmıdır...
evde buyugun olması...o eve bereket ve hayır getırır derler buyuklerımız...
eşinde ısallah sorun cıkarmazda baban rahat eder...
sımdı sektıgın sıkıntılar canım senın ıcın mukavatı cok olucaktır...
allah esının kalbıne sukunet ve vıcdan versın...

Babam cocuklarinin maddi hicbirseyini eksik etmeyen lakin manevi hicbirsey vermeyen bir babaydi.:nazar:

Güzel bir baba kiz iliskimiz olmadi hicbir zaman!!:çok üzgünüm:

Simdi ihtiyaci olsa bir dakika bile düsünmeden evimin bas kösesine oturturum onu, ne olursa olsun onun hakkini ödeyemem, esimi ikna etmeye calisirim ki benim esimde cok vicdanlidir bu konularda, ama ikna olmuyorsa helede böyle bir sebebten bu evden gidecek biri varsa oda sensin derim...:kahve:

Sonuna kadar arkasında dur babacığının. Yolunuz her nereye çıkarsa.
Şu an senin yerine kendimi koydum ve bende aynı şeyleri düşünüyorum.
Sonunda yuvamın dağılacağını bilsem babamı bırakmam. Anne baba bu yıllarca bizim için çalışmışlar. Onlara nasıl sırt çeviririz buna hakkımız var mı?

bi sen baba duası alacaksın :teselli:
Allah yardımcın olsun abi olan kişinin canı cehenneme!!
eşine Allah hidayet versin diyorum namaza kalktığı için uyuyamıyormuş ya yazık valla ..
evinizde ibadet yapılıyor daha ne olsun :kızgın:

Allah eşinize ve abinize vicdan merhamet Allah korkusu versin sizede sabır....:Saruboceq:
üzülmeyin kısas kıyamete kalmaz gün gelecek aynı şeyi onlarda yaşayacaklar :1closedeyes:
ilkokuldayken okuduğum bir hikaye vardı yaşanmış onu paylaşmak istiyorum;
yanında kalan babasına oğlu yemek yerken düşürüp kırıyor diye ağaçtan oyma tabak kaşık yapıyor
bunu gören torun ise daha küçük yaşta eline bir odun parçası alıp yontmaya çalışıyor...
birgün babası görüyor hayırdır oğlum ne yapıyorsun dediğinde aldığı cevap onu çok üzüyor.
Çocuk'' babacığım sende yaşlandığın zaman yemeği bu tabaklarla vericem onun için hazırlık yapıyorum''
yani demem o ki onlarda yetiştiriyor ya da yetiştirecek gün gelecek aynı şeyi onlarda görecekler
Siz sadece sabır dileyin ve elinizden geldiğince babanızın arkasında oluna.s.

babacığın namaz kılmak için gecenin bir yarısı kalkıyor ve senin sevgili kocacığın uykusunu alamıyor diye söyleniyor öylemii?? ee tabiii bir insanın içinde ALLAH korkusu olmalıı.... abi atsın kardeş alsın bu seferde bu vicdanlı koca uykusunu alamıyor diye istemesinn RABBİM SEN ASKIL FİKİR İHSAN EYLEE

Rahmetli annemi trafik kazasında kaybettim. Kaza geçirmeden 1 hafta önce salonda otururken kardeşlerimle bana şöyle bir açıklama yapmıştı ''evleneceğiniz kişiye ailenizi kabullendirin, eğer birimizin başına bir iş gelirse bakmak zorunda olduğunuzu bilsin...
Sanki içine doğmuştu melek annemin...
ABlam evlendi izmire yerleşti geçtiğimiz Ağustos ayında kız kardeşiminde nişanı olacak o'da İzmir'e yerleşecek...Bir ben kalacağım canım babamla..Sevgilim var ve ona babama ömrüm boyunca bakacağımı bilmesi gerektiğini söyledim...
Onlarki bizleri büyüten, emek veren, okutan, sevgileri ile bağrına basan, koruyan kollayan vs...Biz evlatları böyle mi yapmalıyız?
Baban için yaptıklarını kutluyorum..Bir evladı olarak ona sahip çıkıyorsun...

eşinde abinde babanın yaşına geldiğinde inşallah ondan daha beter bir duruma düşer.babanıza bu kötü durumu elinizden geldiğince hissettirmeyin.allah size kolaylık,yakınınızdaki erkek milletinede vicdan versin.

Arkadaslarin fikirlerine, hem de hepsine katiliyorum... Hayat bir sinavdir, bu sinavi en büyük basari ile gececek olanin sen olduguna inamiyorum. Abin ve esin degil, tabi ki bu tutumda devam ederlerse...

Abini Allah bildiği gibi yapsın nasıl bir evlat ki babanın parasına göz koyuyor:eek:klava:
Eşine de merhamet ve akıl versin:Saruboceq: ama şundan eminimki eşinle babanın arası zamanla düzelecek
Canım sende yaptığın şeylerin karşılığını fazlasıyla alacaksın belki hemen belki zamanla :1hug
:

Umarım eşiniz sorun yapmaz bu hayat sınavından başarılı olursunuz
abinize söylenecek söz yok
Allah onu bildiği gibi yapar

offf off...

kıyamam o nur yüzlü babacığına,okurken nasıl üzüldüm anlatamam..

abine söyleyecek çok söz var ama onun gibi bir insan için yazarak parmaklarımı bile yormak istemiyorum tek diyeceğim Allah birgün aynı acıyı onada yaşatsın..

eşini gerçekten çok ayıpladım hiç ööle bir sebepten insan rahatsızlık duyar mı? yazık çok yazık..

sen çok iyi merhametli bir evlatsın hayatım babana ne pahasına olursa olsun sahip çıkmaya çalışıyorsun... yolunda devam et babacığına elinden geldiğince destek ol,sıkıntı yaşasanda hissettirme ona..

beyaz melek filminde beni çok etkileyen bir cümle vardı ne kadar doğruymuş yarabbim..

"anneler babalar küçücük evlerine çocuklarını torunlarını sığdırılar ama evlatlar koca koca apartman dairelerine,villalarına bir anne babasını sığdıramazlar"
yazıklar olsun..

Çok sevdiğim bir söz vardır.
Baba evladına bir bağ bağışlamış evlad bir salkım bile vermemiş.
Çok doğru bir söz ve aynen abinize uymuş .
Allah ıslah etsin abinizi sakın babanızıda yanlız bırakmayın.

Boşuna dememişler kız olsun erkek olsun allahım hayırlı evlat versin diye.illakı erkek çocuk diyenlerinde bunlar kullağına küpe olsun.yazık çok üzüldüm doğrusu abinize acıdım. .bakalım o neler görecek evlatlarından.zamanın birinde adamcağızın biri yaşlı babacığını alıp evine getirmiş.Ama eşi o kadar dırdır etmiş ki adam dayanamamış.Sırtladığı gibi babasını alıp ormanın derinliklerine götürmeye başlamış üzüle üzüle.Artık yeterınce yürüyünce indirmiş babsını sırtından.Yaşlı adam gülmeye başlamış.Adam sormuş baba neden gülüyorsun,gülünecek bişey mi var halimizde.Ah oğlum ah demiş.Yıllar önce aynı bu şekilde aynı yere bende getırıp bırakmıştım babamı.Adam bunu duyar duymaz tekrar sırtlamış babasını ve evının yolunu tutmuş yaşayacağı tüm sıkıntıları göze alarak...İnsanların yaptıkları yanına kar kalmaz.ne ekerseniz onu biçersiniz...

------------canım çok üzüldüm ya nereye gidiyoruz biz bu abin adam değil adam olsaydı gece babasını dişarıya koymazdı:eek:klava:
güz gelecek babayın ahı kalmaz aynısıda abinin başına gelecek sen ayakta dur babana bak güzel allahım sana merhamet vermiş yanında ağırma babanı çok çok nallah yardımcın olsun amin:Saruboceq:

ay mahfoldum yaa senağlama
Baba...ne guzel bir kelime degilmi...baba....
Abine birsey demicem...terbiyemi bozmak istemiyorum, onu kendi vicdanina birakiyorum Hey guzel Rabbim, parmagi yok ki gozune soksun ammaaaaa bir gun elbet devran doner :mymeka: kötükedihüso

Esine gelince...lutfen konus ve ona anlat ki...namaz kilmak kadar daha onemli ne olabilir ? uyku nedir ki ? sakin oda yanlis bir hareket etmesin babiskona

Zaten çok fazla nostaljik oldum, bu konuyu okuyunca mahfoldum senağlama

Ne olur babani birakma, sakin ! sahip çik ona, kendi evinde gibi rahat etsin senağlama
Guzel yuregine inaniyorum ki babanin rahatligi için herseyi yapacaksin

Umarim, bu kotu olayi içine atip da hastalanmaz babiskon senağlama

yav vicdanı kalmamışmı abinin adamcagız onu büyütmüş bu yaşa getirtmiş çok üzüldüm ya inanki gözlerim doldu bian kendimi onun yerine koydum yazık ya acıdım haline babacıgının istenmemek heleki evlat tarafından çok kötü inş eşin sorun çıkarmaz cnm ya aileside doldurmayı bıraksın yarın birgün kendilerininde okonuma gelebilceklerinidüşünsün saygı göstersinler adamcagız ne güsel namazında niyazındaymış eşinin gurur duyması lazım evinin bereketi artar namaz kılınan evde soun ederse bence eger tek sebebi bahanedir ses değil cnm üzüldüm babacıgının durumuna senide çok takdir ettim bir kız evlada her evlada yakışcak hareketi yapmışsın babacıgına sahip çıkmışsın

abin ettiğinin bin mislisini elbetteki çekecektir
sen babanı sakın yalnız bırakma
eğer eşin baban için laf söylerse sakın sus pus kalma karşısında
kendi anası babası olsa böyle yapmaz
ne var sanki adam kötü bir şey mi yapıyor
namazını kılıyor allah kabul etsin
sen eşinle konuş orta yol bulmaya çalış
allahım yar ve yardımcın olsun
abinde allahından bulsun:mymeka:

X