Vajinusmusu yenenler/yenmeye çalışanlar (egzersiz yapanlar)/yenip anne olanlar

Bende 20 ay bu sorunu yaşadım. Kadın doğum Dr U psikolojik tedavi ve egzersizler sayesinde yendim. Şimdi 8 aylık bir meleğim var 2. Meleğim yolda. Bu sorunu yaşayan herkes inşallah kısa zamanda bu sıkıntıdan kurtulur.

Sonunda bu kabus bitti gerçekten çok mutluyum aslında çok egzersiz yapamadım aslında ama çok dua ettim sıkıntı anlarda okunacak dualar ve olduu. Şimdi Antalya ya tatile gidiyorum kendime söz vermiştim bu hastalık bittiğinde paraya kıyıp kendimi ödüllendireceğime dair. Hep olacağına inandım umudumu hiç yitirmedim. Herkesin söylediği gibi çok kolaymış aslında hepinize dua edeceğim.

Bende egzersiz yapamiyorum nasil yendiniz hangi pozisyon da bende dua ediyorum insallah Rabbim kolaylaştırsin da yapalim kurtulalim bu sıkıntıdan diye

Ya ben doktora gittim 3 protez ile denedim yapabildim eş ile denemede yapamadım hala da yapamıyorum Nasıl yapabilirim yardımcı olabilecek tiyi verebilecek yok mu bide regl 15 gün var ama bugün ilk defa kahverengi bi akıntım geldi sebebi nedir doktora gitmelimiyim

Arkadaşlar merhaba aramızayeni kkatıldı.iki aylık evliyim.ben de aynı sorunu yaşıyorum maalesef.konyada bu işin uzmanı bir terapist önerecek var mi nolur yardım edin çokzor ddurumdayım.

Bende egzersiz yapamiyorum nasil yendiniz hangi pozisyon da bende dua ediyorum insallah Rabbim kolaylaştırsin da yapalim kurtulalim bu sıkıntıdan diye
Yaa aslında benim ki çokta pozisyonla alakalı değil çünkü hep öyle deniyordum olmuyordu. Kendimi yapabildiğime inandırdım, hergün kendi kendime yendiğimi tekrar ettim

kızlar konuyu görünce sizi rahatlatmak istedim. ben 1 yıllık evliyim ve ilk evlendiğimde benimde vajinismus sorunum vardı balayında beraber olamadık. aşırı derecede kasılmam olduki bacaklarımı bile açamamıştım. tabi bunu kimseye söyleyemiyordum. sadece yakın bi arkadaşımı aradım oda benim gibi olmuştu. İlk yapacağınız bu konuyu farkeder farketmez onu çözüme kavuşturmaya çalışmalısınız. akşam olacağı zaman ne kadar dua ederdim allahım bir an önce olsun bitsin diye ama eşim bacaklarımı bile acamıyodu. ama ilk önce önden birbirinizle yakınlaşın ufak dokunuşlar felan o zaman rahatlıyosunuz. daha sonra kademeli ilerleyin biz üst üste denedik evet çok canım acıdı ama anlık bi acı inanın yapana kadar çektiğinizacı gibi değil ilk bir haftalık ilişkimde hafif acım ve çok az lekelenme şeklinde kanamam oldu ama herşey kafada bitiyo inanın. şimdi çocuk çalışmalarındayız :) parmak egzersizi ne bilemiyorum ama eşinizle deneyin çünkü biz yapamayınca eşimle birlikte hareket ettik ne yapabiliriz diye . eş çok önemli bir faktör

canım ilacı nasıl kullandın yardımcı olursan çok sevinirim

Güzel bir açıklama olmuş umarım hastalarımıza faydası dokunur. İzmir'de Vajinismus Tedavisi için sizleri bekliyorum İsmim Belgin TORUCU. Psikolog Dr.'um ve 33 yıldır sadece Vajinismus ve cinsel psikolojik hastalıklarla ilgileniyorum. Aşağıdaki linkten web siteme ulaşabilirsiniz. Tavsiye ediyorum.com daki hastalarımın yorumlarına da göz atmanız için aşağıda linkleri belirtiyorum. Görüşmek üzere. Sevgilerimle.
http://www.tavsiyeediyorum.com/psikolog_12395_belgin_torucu.htm
http://www.vajinismusartiyasam.com

merhaba arkadaşlar bende 6 aylık evliyim.bende vajinusmusla mücadele ediyorum.Parmak egzersizi yapıyorum ama çok korkutyorum.ucu igriyo gerisini bulamıyorum.Betona değiyo sanki nasıl yapıcam bilmiyorum.Yardımınıza ihtiyacım var.

Arkadaslar Vajinismusu 2 aydir yenmis biri olarak bi kac tavsiyede buluncam.
1-ben zeytinyaginin cok sacma oldugunu dusunenlerdedim ama butun kayganlastiricilardan daha mucizevi biseymis. Kullanmanizi tavsiye ederim
2-bir pozisyonda takilip kalmayin. Her pozisyonu bikmadan usanmadan deneyin.
3-on sevismeyi mumkun oldugu kadar uzun tutun.
4-o esnada kafanizi oraya vermemk icin muzik acik olabilir.
5-esinizin bu isi artik cozmus olmasi lazim. Yonunu iyi bilmesi gerekiyo. Siz altta deniyosaniz poponuzu kesinlikle kaldrmayin.
6-en onemlisi de o esnada yapamicanizi dusunmeyin.
3 yil cektim bu hastaligi Allah herkese kurtulmayi nasip etsin. Amin.

Merhaba arkadaşlar ben geçen hafta yendim vajinismusu çok şükür diyorum allah düşmanımıza bile vermesin bu derdi. Psikolojik olaylar zor gerçekten. Ben 1 yıllık evliyim. Eşim anlayışlı biriydi. İlk fark ettiğimden itibaren doktor aradım fakat hep özel muayenehane gördüm. Ücretleri de çok yüksekti. Oyüzden 4ay gidemedim doktora. Sonra özel sağlık sigortamız vardı ve anlaşmalı özel bi hastaneyi arayıp sordum bu hastalıkla ilgilenen bir doktor var mı diye. Beni bi kadın doğum uzmanına yönlendirdiler. Kendisine sigortanın karşılamadığı miktarı da elden ödedik ama özel muayenehanelere göre gayet cüzi bir miktardı. Bana danışmanlık yaptı tek tek şunu yap şu aşamaya grç filan dedi. Fakat ben çok korkaktım söylediği egzersizleri çok geç yapabildim. 2aylık tedavi 4ayda bitti fakat sonuç hüsran olmadı. Yıkıldım çok üzüldüm. Bıraktım doktora gitmeyi. Evliliğimin birinci yılı geldi ve tesadüf eseri aynı özel hastanede fizik tedavi bölümünde bu tedaviyi yaptıklarını öğrendim. Hemen gittim sigortam 15 seansı karşıladı sonrasını ben ödedim. Toplam 23 seans. Başka ücret almadılar benden. Ve gerçekten işlerinde uzman. Sorunumu çözdüm. Arkadaşlar eve ödev filan yok. Orda size bayan fizyoterapist veriyorlar ve onun yardımı desteğiyle egzersizleri yapıyorsunuz özel odanızda. Çok yardımcı oluyorlar, gerçekten profesyoneller, siz bıraksanız pes etseniz de onlar etmiyorlar, arayıp soruyorlar, hastanın ertelemesine izin vermiyorlar. 15-25 seans arası sorunu çözüyorlar. Ben zor bir hastaydım 23 seansta bitti benim. Çok şükür yendim.
Şimdi sizlere şunu söylüyorum; önce kendiniz çalışmaya çalışın maddi imkansızlık varsa ama bu süre 2 ayı geçmesin, baktınız olmuyor ilerlemiyorsunuz daha fazla zaman kaybetmeyin doktor araştırmaya başlayın vakit kaybetmeyin. Bazen kendi kendimize çözemiyoruz çünkü erteleme hastalığı bu, psikolojik bir süreç destek gerekli, ayrıca korkuyoruz zaten egzersizleri dışardan bir baskı görmeden kendimiz yapmayabiliriz. Eğer doktor hastane bilgisi almak isteyen olursa özelden yazabilir bana. Allah hepinizin yardımcısı olsun.

ARKADAŞLAR BENDE 1,5 YILLIK EVLİYİM. VAJİNİSMUS BENİDE MAHVETTİ. BEN ÇALIŞMALARA YENİ BAŞLICAM EGZERSİZ DİYORSUNUZ EGZERSİZ DEDİĞİNİZ NE BEN NERDEN BAŞLICAM NE YAPICAM NE OLUR BU SORUNU AŞAN ARKADAŞLAR YARDIM EDİN

ilk başta mum al marketten ona prezervatifi geçir vazelin sür,onu içine almaya çalış yavaş yavaşilerlet ben böyle böyle yendim sen bnm gibi ertleme çok ben 3 senede yendim bu illeti herşey beyinde bitiyo kasma kendini canım rahat ol üzülme stres yapma

ne boyutta mumla başlıyım off ya içinden çıkılmaz bi durum yapamam gibi geliyo

Merhabalar. Oncelikle hayirli olsun :) zeytinyaginin mantar yaptigini duymustum. Onun icin kullanmaya korkuyorum. Bir de parmaginiza surup vajinanin icine mi suruyorsunuz? Girise surmek yeterli degil sanirim di mi?

Merhabalar. Oncelikle hayirli olsun :) zeytinyaginin mantar yaptigini duymustum. Onun icin kullanmaya korkuyorum. Bir de parmaginiza surup vajinanin icine mi suruyorsunuz? Girise surmek yeterli degil sanirim di mi?
mantar falan yapmıyo yaralarda berelerde zeytinyağı sürerler hep eskiler,ben mumla başlamıştım parmağı yapamadım malum tırnaklarda vardı batma yapıyodu onu ben istemedim tırnaktaki mikrop bi yerde yokmuş onun için parmak yapmadım ben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…