Ten rengi çingenelik aşağılanmak ırkçılığa hayır

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O yüzden mi kızınızı çingene benzetimleri için kızgınsınız o yüzden mi ten renginiz buğday diye ırkçı soru aldığınızı düşünüyorsunuz ve en önemlisi o yüzden mi köklerinizi saklıyorsunuz kabul edin ırkçılık demeyelim kendi ırkınız için ırkçı değilsiniz siz mancı,Çingen,kürt ırkını sadece bu yazınızda elediniz zaten

Siz niye çingene lafını hakaret olarak algıladınız anlamadım. Onlarda Türk, Kürt. Çerkez, Laz ve memlekette huzur içinde yaşadığımız daha nice ırk gibi bu ülkenin evlatları. Ben ırkçı değilim falan demişsiniz ama baya baya su katılmamış ırkçısınız. Hatta ırkçıların en önde flama taşıyanısınız.
Ayrıca insanlar size hiç birşey dememişler siz pireyi deve yapıp kendi kendinize saçma sapan tiplere girmişsiniz. Yaşlı insanlar sorar yani nereye gidiyorsunuz çok abartılacak bişey yok. Bizim binada adını bile bilmediğim ama girip çıkarken selamlaştığım bi teyze var. Her gördüğü zaman sorar nereye gidiyorsun yada nerden geliyorsun diye. Bende çok kısa cevap veririm, yoluma bakarım. Hiç rahatsız olmadım bugüne kadar(4 yıldır).
Çok acayip kaprisli bi insansınız herhalde. Ayrıca sizin şu ordan burdan aklınıza ne geldiyse yazdığınız konunun ana fikri soluk benizli olmanız mı

Arnavutlar kimseleri beğenmez.. hele eşiniz sizi kendi bulduysa.. hiçbir kusurun olmasına gerek yok mümkün değil sevmezler. istisnaları hariç tutuyorum.. demek iyi davrandığınız için kusur da bulamıyolar ama belli ki çingene olduğunuzu düşünüyorlar. Yaşıtınız değiller o kadar vakit harcamayın onlarla mesafe koyun.

Alnından öpeyim beni anlayan biri çıktı

Bu size ten renginizden dolayı kürt müsünüz diye soranlarla aynı mantık oluyor. Başkaları size sorunca ırkçı oluyor ama siz beyaz tenli bir çocuğun çingene olamayacağını söylerken ırkçı olmuyorsunuz. Oh ne güzel kafalar bunlar ya

Arnavutlar kimseleri beğenmezler . Konunun ana fikri bu. Ten rengimden dolayı bana hasta mısın muamelesi de yapıldı. YOK ama ne gerek var böyle şeylere. İstisnalar hariç benım tanıdıgım arnavutlar çok ırkçı

Aynen kaynanamda beni beğenmez kusur bulamaz yüzün sarı der. Kaynana senden nefret ediyorum!!!

Sizde ırkçısınız zaten gül gibi geçinip gidersiniz işte. Yani 5 cümle kurmuşsunuz 2 si ırkçılıkla dolu.

Alnından öpeyim beni anlayan biri çıktı
Çok yakın bir örnek var bildiğim. Kadın öldü gitti mümkün değil macır gelini sevmedi. Oğlunun psikolojisi bozuldu, torun torba evlendi düğünlere gelmedi. Neymiş mesele.. arnavut olmayan kız aldı. Hem de kendi buldu. İki dünya bir araya geldi kv gelinle bir araya gelmedi. Çabalamayın o yüzden.. eşinizle huzurlu olun yeter.

Sizde ırkçısınız zaten gül gibi geçinip gidersiniz işte. Yani 5 cümle kurmuşsunuz 2 si ırkçılıkla dolu.
Ben konu sahibini iyi anladım. Tecrübe etmeyen anlayamaz gerçekten. Konu sahibi ırkçı değil. Öyle bir ortamda yaşamak zorunda. Ona bunları düşündürtüyorlar. Ben de ırkçı bir ortamdayım. Kibirleriyle mücadele ediyorum ben de. Özel soy sanıyorlar kendilerini. Konu sahibini anlamaya çalışın bence.

Çok teşekkür ederim❤ ama onlar beni anlamaya çalışsa bu yorumları yazmazlar

Aynen kaynanamda beni beğenmez kusur bulamaz yüzün sarı der. Kaynana senden nefret ediyorum!!!
Nefret öyle bir duygu ki öyle güçlü bir duygu ki besleyene zarar veriyor karşıdakine değil. Boşveriinn.. nefreti bile haketmiyor insanlar.. onları öyle kabul edin. Eşinizle yuvanızda huzurlu olmaya bakın. Mesafe koyun. Annesi söyle yetiştirmiş desinler lafı da politika bence. Benimki de benim görüşmediğim akrabaların benim olumsuz yanlarımı duymasıyla tehdit eder üstü kapalı. Çekinip istedikleri gibi kalıba gircez. Kendiniz olun ben çizgimi çekiyorum. Net duruyorum. Sallamıyorum.

Çok haklısınız . Politika yapiyor kv zaten. Ben de diyeceğim zaten politikacı diye

Bence konuyu ve konu sahibinin mesajlarını tekrar okuyun. Konu sahibi alenen ırkçı. Evet belki etrafındaki kişilerde ırkçı olabilir ama bu konu sahibinin ırkçılığından birşey eksiltmez yada haklı çıkarmaz.

“Beyaz tenli bir çocuğa çingene demek çok saçma”
Bu cümle bir ırkçılık içerir!!!

Tamam şimdi konumdan gider misiniz ! Irkçı değilim kabul etmiyorum. Mesaj yazmanıza gerek yok Sn. sorunluyayın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…