Ten rengi çingenelik aşağılanmak ırkçılığa hayır

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bnm annem de kizimi hep cingene die sever zilli der ama kotu niyetli degil yani o anki bi hareketi yaptigi bsy sepmatik gelir icinden geldi gbi konusur sanki siz biraz mesafe koymak icin bahane ariyorsunuz ama bukadr bast seylere takilmayin sadece kendinizi yipratirsiniz kimsenin soyu sopu kimseyi ilgilendirmez isteyn istedigini konussun karisik lafinida saka olarak soylemislerdir bnm annem dogulu babam ic anadolu bnde bzen soranlara karisigim diyorum yani takilmayn fzla mesafe koymak istyrsanz bahane urtmeye calsmayin direk koyun mesafenizi rahat edin

Ohooo bir laftan nerelere gelmissiniz. Uzun uzun irklarla ilgili ten renkleriyle ilgili aciklamalar yapmissiniz. Anladik beyaz tenlisiniz,cocugunuz da beyaz tenli. Ama bu konuyu sadece soyle acsaydiniz kimse tepki gostermezdi “esimin akrabalari cocugumu cingene diye seviyor uzuluyorum ne yapayim?” Bu kadar kolaydi aslinda.

Günaydın steve jobs
Günaydın çiçeğim🌸
Peki seni çingeneye benzetseler yükselmez misin? Çingene olmadıgın halde Evet çingeneyim mi dersin?
Eskiden esmerdim şimdi nur yüzlü gibi tenim beyazladı. 😌
O yüzden eskiden çingene de dendi, kürt de. Yalnız benim yükselip yükselmemem sizi ilgilendirmez zira ben ırkçılık severim veya sevmem demedim.
Siz kendinizle takıntılısınız. Bu ırktan girip güzellik algısından çıkacak ölçüde hemde.

Ohooo bir laftan nerelere gelmissiniz. Uzun uzun irklarla ilgili ten renkleriyle ilgili aciklamalar yapmissiniz. Anladik beyaz tenlisiniz,cocugunuz da beyaz tenli. Ama bu konuyu sadece soyle acsaydiniz kimse tepki gostermezdi “esimin akrabalari cocugumu cingene diye seviyor uzuluyorum ne yapayim?” Bu kadar kolaydi aslinda.
Ben beyaz değilm buğday tenliyim

Günaydın çiçeğim🌸

Eskiden esmerdim şimdi nur yüzlü gibi tenim beyazladı. 😌
O yüzden eskiden çingene de dendi, kürt de. Yalnız benim yükselip yükselmemem sizi ilgilendirmez zira ben ırkçılık severim veya sevmem demedim.
Siz kendinizle takıntılısınız. Bu ırktan girip güzellik algısından çıkacak ölçüde hemde.
Konusu değil ama yüzün nasıl beyazladı diye sorsam

Ben beyaz değilm buğday tenliyim
Her ne nane ise. Benim o cumlelerimden cevap vereceginiz bir tek bu mu vardi :KK66: cok ilgincsiniz.
Neden etrafiniza gore bu kadar sekil aldiniz ki? Es aileniz kim olursa olsun kendi kokeninizi neden sakliyorsunuz?
Ben olsam inadina soylerim. Sevmiyorlarsa sevmesinler. Her millette her cesit insan vardir. Mesela ben hic bahsettiginiz gibi Arnavut tanimadim. Son derece aydin,kulturlu ve bilgili insanlardir. Bulgaristan ve Yunanistan gocmenleri de ayni sekilde. Kimse etnik kokenini bunca dert etmemeli. Türkiyede dogdunuz buyuduyseniz Türküm der gecersiniz.

Her ne nane ise. Benim o cumlelerimden cevap vereceginiz bir tek bu mu vardi :KK66: cok ilgincsiniz.
Neden etrafiniza gore bu kadar sekil aldiniz ki? Es aileniz kim olursa olsun kendi kokeninizi neden sakliyorsunuz?
Ben olsam inadina soylerim. Sevmiyorlarsa sevmesinler. Her millette her cesit insan vardir. Mesela ben hic bahsettiginiz gibi Arnavut tanimadim. Son derece aydin,kulturlu ve bilgili insanlardir. Bulgaristan ve Yunanistan gocmenleri de ayni sekilde. Kimse etnik kokenini bunca dert etmemeli. Türkiyede dogdunuz buyuduyseniz Türküm der gecersiniz.
👏

Türküm Zaten. Bu arada haklısın tüm cümlelerinde

Evet fazla uzaatttım ☹

Yeterrrrrr susss

Hadi sustur bakalım

Neden mi ırkçısın?
1. Avrupai beyaz ten istemiştin. Ten renginden resmen utanıyorsun.
2. Bana kürt müsün diye soruyorlar demişsin. Çünkü sana göre kürt olma hakaret demek.
3. Macır olmaktan utanmış saklamışsın
4. Kızının beyaz tenli olmasına sevinip göbek atıyorsun, ten rengine takıntılısın
5. Çingeneyi bile apır hakaret algılamışsın
6. Ara ara sürekli ben ırkçı değilim yszman savunma mekanizmasıdır.

Ve evet, ırkçısın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X