Tavsiye verir misiniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben zaten çalışıyordum, dönem başında tekrar çalışacağım. o da çalışıyor.
Ona neden takıldınız annem kendince fikir verdi zorluk çekmemek için,
Annem destek olmak istedi kendi çapında masraf etmeyin benim durumum var yardım ederim dedi.
İyi bir şey söyledi ona niye takıldınız. Kadın 55 yaşında kendince kızına bir yardımı dokunsun maddi olarak dedi.
Biz zaten çalışıp öderiz bir fikir verdi.
Annenizin önerisi yanlış, istediğiniz kadar annenizi savunun, yanlış, ayrıca kendinizi ve annenizi bu kadar haklı görüyorsanız niye bizden tavsiye istiyorsunuz?
Anne-kız oturup birbirinize hak verin durun.

Bu arada ben de 51 yaşındayım 24 yaşında oğlum var.
Annenizin yaşını vurguladığınız için ben de yazayım dedim, 50 yaş üzeri olmamız her konuda isabetli kararlar verdiğimiz anlamına gelmiyor.

Son düzenleme:
Ablalar merhaba, güzel giden bir ilişkim var. Aynı iş yerinde çalıştık, ben yeni mezun oldum ve işe girdim, daha sonra işten belli sebeplerim olduğu için ayrıldım, erkek arkadaşımla da aynı iş yerinde tanıştık.

Fakat ilişkimizde benim içime sinmeyen bir nokta var.
Benim sabit bir işim yok, erkek arkadaşım ise memur.
Sevgilimizde bunun bir sorun olmayacağını ama evlilik için benim çalışmıyor oluşumun sorun olacağını, evlilik sürecini ötelemeye sebep olduğunu söylemişti daha önce.
Annemle konuşurken annem de ailesi yok mu biz nasıl sana destek olacaksak onun da ailesi ona destek olmalı, bu çocukcağız ağaç kavuğundan çıkmadı. Adı konduktan sonra 2 sene beklemek pek doğru olmaz en fazla 1, 1-5 sene beklenmeli.
Aileleri tanıştırmak istiyor bir birikimi yoksa, neden bunu istiyor dedi.

ben şu an çalışmıyorum ama bu tamamen benim belli sebeplerim olduğu içindi, istesem girip çalışabilirim. İlerde evlenirsem gene çalışacağım zaten bunu ona da söyledim, ben karşımdaki insanda bugüne kadar maddi olarak hiçbir beklenti içine girmedim.
Erkek arkadaşımın evi yok, arabası yok, ailesinin de evi yok. Ben ne ev ne de araba gibi bir beklentiye girmedim bugüne kadar, ona da söyledim, ben onunla beraber bir hayatı paylaşmak istiyorum, bunun için bir memur maaşı kazanamasam da işe girip çalışırım ve ona destek olurum, olmaya da çalışırım.
Belki şu an size yazarken tam aktaramadım ama
benim sabit işimin şu an olmayışı evliliği ötelemek için sizce bir sebep mi?
Bir erkek karşısındaki kadının maaşına güvenerek mi evlenmeye çıkmalı? Yoksa onu sevip saydığı, beraber bir hayat geçirmek istediği için mi?

Ben memur maaşı getiremesem bile çalışacağım diyorum bu yetmez mi? Bu durum bana o kadar kırıcı geliyor ki acaba yanlış mı düşünüyorum? Sizden bir akıl almak istiyorum.
Ben anneme bu durumu söylediğimde ben senin borç ödemeni sıkıntı çekmeni istemem,
Kiraya çıkarsanız yarısınız biz verelim yarısını da onun ailesi versin birikim yapın der hep.
Bizim evimiz de var oturacak, arabamız da. Ben hiç sıkıntı çekmedim çok şükür.
Büyüdüğüm ailede de daha önceki ilişkilerimde de hiç böyle bir şey yaşamamıştım.
Önceki ilişkimi düşününce, çalışma kısmını tamamen bana bırakıyordu erkek arkadaşım.
Bir evin sorumluluğu erkekte değil midir? Ben kadın olarak elbette çalışıp çaba sarf edeceğim, eşime destek olacağım asla olmam demiyorum ama kırıldığım nokta bunun sanki şart olarak koşulması, bana bir mecburiyetmiş gibi dayatılması, süreci uzatmanın bunu bahane olarak gösterilip yapılması.

Siz nasıl bir tutum sergilersiniz, rica ederim kırıcı yazmayın lütfen, çok hassas bir dönemden geçiyorum, düşüncelerinizi almak istiyorum.
Teşekkür ederim
Parasız pulsuz evlenmeyin, bu kişiden vazgeçmeyecek iseniz işiniz olmadan evlenmeyin buna güven olmaz evde üç kuruşa muhtaç kalırsınız vermez size,
Annenizin fikri de saçma kira parasını ödeyemeyecek kadar paranız yoksa ana baba sizin kiranızı niye ödesin. O iş sarpa sarar ödemek de zorunda değiller.
Hemen arkasına evlenmeyecek iseniz aileler ile tanışmak anlamsız. Sorun yaşarsınız.

Bu adamdan bi cacık olmaz.
Evet şuan ekonomi kötü iki kişinin çalışması şart. Ama zaten kendisi memur, düzenli bir geliri var. Evlenmek için illa memur olmaya gerek yok. Yalniz çalışmadığın dönemde demek ki bunu problem yapacak. Baştan böyle birisiyle evlenmezdim.

Annenizde yanlış düşünüyor. Evlenen insan kendi kirasını ödesin bi zahmet.
Öder tabii ki annem birikim yapmamız için yardımcı olmak adına söyledi. yoksa o da evlenecek insanın bu sorumluluğu alması gerektiğini biliyor, dile de getiriyor. Teşekkür ederim

Ben zaten çalışıyordum, dönem başında tekrar çalışacağım. o da çalışıyor.
Ona neden takıldınız annem kendince fikir verdi zorluk çekmemek için,
Annem destek olmak istedi kendi çapında masraf etmeyin benim durumum var yardım ederim dedi.
İyi bir şey söyledi ona niye takıldınız. Kadın 55 yaşında kendince kızına bir yardımı dokunsun maddi olarak dedi.
Biz zaten çalışıp öderiz bir fikir verdi.
"Öderiz, yaparız, ederiz" lerin kendi başına hiç bir hükmü yoktur. Sizin şu anda kendinize ait, çalışıp biriktirdiğiniz en az 200-250 bin TL birikiminiz var mı mesela ?

Son düzenleyen: Moderatör:
İstesen girip çalışabileceksen girip çalış ablam.
Bi erkeğin sana çalış çalışma demesi gerekmiyor ki ayaklarının üzerinde her daim durman gerekiyor.

Bi ara işe ara verdim şehir değişikliğinden dolayı oğlum bile herkesin annesi çalışıyor sen niye evdesin dedi bacaksız şey.
Gir çalış işte mis gibi.
Kendi paran kendi kararların olur.
Evlenmek içinde acele etme bence.

Zaten öyle?
Aksini ne biliyorsunuz?
Okutup bu yaşa siz getirmediniz. Annem her zaman öyle söyler.
Hanımefendi bana neden sinirleniyorsunuz anlayamadım? Sizin yazdıklarınıza göre yorum yapıyorum. Anneniz olabilir ama bu yanlış düşündüğü gerçeğini değiştirmiyor. Bir zahmet çalışıp hayatınızı kendiniz kurun. Bu ülkede milyonlarca insanın yaptığı gibi.

Hanımefendi bana neden sinirleniyorsunuz anlayamadım? Sizin yazdıklarınıza göre yorum yapıyorum. Anneniz olabilir ama bu yanlış düşündüğü gerçeğini değiştirmiyor. Bir zahmet çalışıp hayatınızı kendiniz kurun. Bu ülkede milyonlarca insanın yaptığı gibi.
Aksini kimse söylemiyor. Saçma yorum yaptığınız için sinirleniyorum

İstesen girip çalışabileceksen girip çalış ablam.
Bi erkeğin sana çalış çalışma demesi gerekmiyor ki ayaklarının üzerinde her daim durman gerekiyor.

Bi ara işe ara verdim şehir değişikliğinden dolayı oğlum bile herkesin annesi çalışıyor sen niye evdesin dedi bacaksız şey.
Gir çalış işte mis gibi.
Kendi paran kendi kararların olur.
Evlenmek içinde acele etme bence.
ay sonu başlayacağım zaten😅 aksini söylemiyorum.
Teşekkür ederim ben de acele etmemek konusunda sizinle aynı fikirdeyim sağ olun

Aşkım o dedi bu dedi boşver sinirlenme
Sen de sevgilindeki sorunu görmüşsün
Yarın işin olmazsa bir kuaföre gideceğim desen para vermez sana
Canın atıyorum marketten bir şey çekti rahatlıkla alamazsın. Bunu herkes hayat tecrübesine göre diyor. Daha evlenmeden cicim ayında para hesabı yapan cimri adamdan bir yol olmaz aşktan başta anlaşılmıyor.
Evde üzülürsün boştan yerr
Hayat pahalı evlilik pahalı düğün dernek pahalı. Ailesi destek verenler gönüllü olarak amenna sağolsunlar evlat için yapıyorlar amaa destek vermek zorunda mı dersen hayır. Erkek tarafı mal mülk yok diyip oğlanı tek bırakabilir mi bırakır. Bu sefer sizinkiler eldeki avuçtakini siz mutlu olun diye harcayacak ama siz sinirleneceksiniz.
Her şeyin karşılıklı anlaşılıp orta yolda yapılması uygun
Bence acele etmeyin ilişkiniz henüz evlilik için doğru aşamada değil bence. Evlenmek için belli bir birikim ile 6 ay 1 sene içinde her şeyi halledebilecek bir konumda iseniz maddi yönden o zaman girişin bu işe. Para yok pul yok tanışsan ne olacak ki.. vaad verilse yapılmasa sorun. Her şey pahalanıyor. Süre uzadıkça gelin aramadı damat gelmedi yok kurbanda koç gelmedi yok bayramda börek gelmedi iadeyi ziyaret yapılmadı. Gelseler yok şu yapılmadı bu yapılmadı derken kriz geçirirsin

Evlilikler de kadın da mutlaka çalışmalı ama illa memur olmalı diye tutturan biri ile asla evlenmem. Kadın memur olsun ki işten çıkarılma riski olmasın, düzenli geliri olsun, iş çıkış saatleri düzenli olsun ve haftasonu tatili olsun diye memur kadınları tercih ediyorlar son zamanlarda. Bu basbayağı riyakarlık, başka bir şey değil.

Bence çalışacağım demekle çalışmak farklı şeyler. Belli sebeplerim olduğu için çalışmıyorum diyorsunuz ama bu belli sebepler neler mesela? Ya da bi işte çalışmazsınız farklı bi işte çalışırsınız bu sizin tercihiniz. Ama ben karşımdaki insanın kız erkek farketmez çalışmak konusundaki fikirlerine her zaman dikkat ederim. Çalışacağım demek bişey ifade etmiyor.

Ben erkek arkadaşınıza hak verdim. Size ve annenize hak veremedim. Aile kendi zor geçiniyorsa size nasıl destek olsun ki.

sidik yarıştıran biriyle olmaz bence özellikle para konusunda.evet tek gelirle zor ama en az onun kadar para getirmenizi istemesi garip.bence oturup düşünün başka redflag var mı?bende ex eşimden az kazanıyordum ama evin tüm maddi yükü bendeydi o parasını yatırım yapıyordu sözde ileride daha iyi şartlarda çocuklarımızı büyütelim diye.boşanırken aldattığı halde beş kuruş vermediği gibi(herşeyi başkasının üstüne geçirmiş peyderpey )benim kazancım dedi kaç kuruş para kazandın dedi kıytırık maaşınla dedi.aşk gözünüzü kör etmesin iyice bakın adama.

Kendi ailenizdeki iyi niyeti karşıda görebileceğinizi sanmıyorum. Hadi oldu evlendiniz diyelim insanlar geçiminize katkı sağlamadı diye sinirleneceksiniz benim ailem şunu yaptı onunkiler bir çöp bile almadıya dönecek olay.

Bence çalışacağım demekle çalışmak farklı şeyler. Belli sebeplerim olduğu için çalışmıyorum diyorsunuz ama bu belli sebepler neler mesela? Ya da bi işte çalışmazsınız farklı bi işte çalışırsınız bu sizin tercihiniz. Ama ben karşımdaki insanın kız erkek farketmez çalışmak konusundaki fikirlerine her zaman dikkat ederim. Çalışacağım demek bişey ifade etmiyor.

Ben erkek arkadaşınıza hak verdim. Size ve annenize hak veremedim. Aile kendi zor geçiniyorsa size nasıl destek olsun ki.
Yüksek lisans tez dönemindeydim, tezimi tamamladım ve savundum.
Benim tercihim tabii çalışıyordum gene de çalışacaşım diyorum. Çok şey ifade diyor eylülde zaten gene başlıyorum çalışmaya

sidik yarıştıran biriyle olmaz bence özellikle para konusunda.evet tek gelirle zor ama en az onun kadar para getirmenizi istemesi garip.bence oturup düşünün başka redflag var mı?bende ex eşimden az kazanıyordum ama evin tüm maddi yükü bendeydi o parasını yatırım yapıyordu sözde ileride daha iyi şartlarda çocuklarımızı büyütelim diye.boşanırken aldattığı halde beş kuruş vermediği gibi(herşeyi başkasının üstüne geçirmiş peyderpey )benim kazancım dedi kaç kuruş para kazandın dedi kıytırık maaşınla dedi.aşk gözünüzü kör etmesin iyice bakın adama.
Teşekkür ederim

Madem çalışacağınızı söylüyorsunuz girin çalışın, siz de birikim yapın. Erkek arkadaşınız ailesinden destek almak zorunda değil. Aileniz de karşılıklı destek yapıyorlarsa destek yapmasınlar sizi çalıştırmaya yönlendirsinler. Çalışın, birikim yapın, evlenin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X