Tam boşanacağım bir gülme geliyor.

Çoğu yönden benzer bir durum içindeyiz. Ben de günlerdir sorgulama halindeyim. Dostlarımla masaya yatırdık durumu, ortada evlilik kalmamış ama iki çocuk var. Maddi olarak yetemeyeceğim de ortada. Ye iç gez kendi hayatına bak dediler oturuyorum. Aslında gencim daha, içim kıpır kıpır ama öte yandan kim gelse hayatıma bir süre sonra biraz bundakinden biraz da başka huylardan nurtopu gibi yeni bir sorun yaşatacak belki yeni gelen. Bizde de cinsellik öldü, adam aynı seninki gibi, ben de o erken yatarsa geç, geç yatarsa başka odada uyuyorum çünkü mantığım istemiyor artık. Kör topal gidiyoruz, benim isteklerim ve mutluluğum başka bir hayata kaldı artık. Demek ki bunu deneyimlemek istedim dünyaya gelmeden diyorum kendi kendime.

Eşin yay burcuymuş.
Genelde bu burcun erkekleri cinselliği reddetmez ama.
Eşinin seni sanalda aldatmadığına emin misin?

Allah yardimcin olsun insallah herşey düzelir hayat senin adına cok güzel olur...

Ben baska birsey farkettim sende aslinda elinde mükemmel bir meslek var senin...
Anlatımın, yorumun kullandığın cümleler hatta kelimelere hükmedişin mükemmel... Çoğu ben yazarim diye geçinen insandan daha iyi yazıyorsun... okuyanlari bir duygudan alip bambaşka bir duyguya götürüyorsun... Sıkılmadan okuyup hedefe odakliyor insan...
Kesinlikle çocuğundan arta kalan zamanlarinda yazmaya başlamani tavsiye ediyorum... Eminim hayal gücünde cok etkileyicidir... illaki uzun romanlar gibi 500 sayfalik bir kitap olmasi sart degil ama anlatimlarinla sen onuda basarirsin... Bu senin için kaçınılmaz bir fırsat kendi ayakların üzerinde durabilecegin bir altın bilezik canım... Umarim hayat sana hep güzellikler sunar...

Düzelmeyecek sekılde bazı seylerı kaybettıgınızı dusunuyorum .
Buna ne sebeb oldu , bu kımın sucu dersen bence hepınızın bır parca hataları ve payı olmus .
Istedıgın bekledıgın seylerde cok haklısın, ınsan esıyle hayatı paylasmayacaksa ne paylasacak ?

Evlilikte bir taraf takıntılı kuralcı düzen olmayınca boşlukta hisseden tip olunca diğeri geçer modunda olup biz delirirken keh keh gülüp yıllar sonra bu zamanları ozleyecegimizi söyleyip espri yapmak zorunda mi anlamadım anlayamıyorum yalnız da değilim galiba Idrakyollariiltihabi

Bosansan ailenin evine cocugunla sığabilecek ,eşinle kurduğun yuvadan daha mutlu olabilecek misin güzel kardeşim? Sürekli eşine "bak bosanirim haaa!" dersen er ya da geç "sen bilirsin" diyeceğini söylemiştik daha önce....yavaş yavaş o yola giriyorsunuz ...bu gün "şaka yaptim" a bağlamış ,yarın hicbirseye bağlamaz ..lütfen dilinden boşanma lafını düşür artık. Evde ciddi sorumluluğun var,esin yanındayken bile kendini yalnız hissediyorsun ama bosandiginda senin yükün azalmayacak..senin hayatınin gerçeklerini en iyi sen biliyorsun güzelim .Lütfen biraz gerçekçi ol

Son düzenleme:
Ayyynı 23 yıllık arkadaşımın bana kurduğu cümleler bunlar... zaten benim eşim “beni istemeyeni ben hiç istemem” evresine geçti :))

Idrakyollariiltihabi eşin yay erkeğiymiş madem biraz ön bilgi vereyim.
Bacım bu erkekler konuşmakla, dırdırla değişmez. Aksine daha huysuz, geçimsiz olurlar.

Bakımsız, çok konuşan, ona muhtaç kadın onlara hiç çekici gelmez. Çoğu bu yüzden başka kadınlarla vakit geçirir sanal/reelde ve arkadaşça veya flört olarak. Aldattığını düşünmediği için rahattır.

Ona ihtiyacı olmadığını hissettiren, sözle değil de davranışlarıyla ona hayatının merkezinde olmadığını gösteren, bakımlı ve şen şakrak kadın dolaylı olarak hükmedebilir.

Bunları yapıp yapmamak sana kalmış. Ben nacizane fikir sunuyorum.

Bende hırs yoktur. Konu sahibinin eşi gibi aşırı relax biriyim :)

Çocuğunla ilgili denk geldiğim konularinda eşinin böyle olduğunu hissetmiştim. Böyle herşeyi halledebilirim,herşeye yetişebilirim imajı veren kadınların eşleri genelde sizinki gibi oluyorlar.30yasindayim,daha aksini görmedim.
'Nasıl olsa o halleder'i en başından itibaren hissettirmemek lazim,ona ihtiyacınız olduğunu,onunda çabalaması gerektiğini gormesi lazım yani kadinlar erkeklesmemeli.
Kızmayin ama aranızdaki ilişkiden gerginlikten etkilendiği, anne baba rollerinin karıştığı,daha doğrusu ortada baba gibi baba yerine hem anne hem baba olan bir anne olduğu için; çocuğunuz fazlasıyla etkileniyor ve hersey içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Düzelir mi bilmiyorum,üstunuzdeki esinize ait sorumlulukları bırakin artık,birazda o çabalasın batsın çıksın.

bir o kadar gamsız bir eşte ben de var... ve ben de senin anlattığın gibi planlı kontrolü seven... Bir iş yaparken önümü görmem lazım, sonuçlarını bilmem lazım. Bakıyorum da eşime inanamıyorum nasıl düşünmeden yaşayabiliyor. Basit komutlar yetiyor ona :) hatta o kadar komik ki dün ciddi bir konu hakkında konuşacaktık. Kısa, geçiştiren cevaplarına kızdığım için bana uzun açıklamalar yapmaya çalışıyor ama olmuyor saçmalıyor :))) off çok kötü halimiz. Sanmam ki değişsin adam bu yani... varsa bir yolu denemeye hazırım bende :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…