Tam boşanacağım bir gülme geliyor.

Ben boğayım eşim kova oğlum yengeç kızım yay çocuklar anlaşamaz huysuzlanırlar ben çözmek için kendimi paralarım eşimde 20 yıl sonra ararsın bu günleri der o an nasıl olupta anı yasamayip bunu düşünüyor erkekler ya da biz annelikle mi bunu yapıyoruz bilmiyorum
Annem kova.. kovalar ferahtir.. rahattır .. boğalar anaçtır:) sizin gibi olamaz

ben eskisini bilemem..şu an okuduklarıma yorum yaptım...çocuğa ilgi beklediği için yeni evli gibi geldi bana...sana derman olmaz ama belki başka bir okuyana derman olur, hey yavrum hey...

Dur bir düşüneyim flört döneminde saatlerce konuşurduk. Her şeyden. Siyaset, edebiyat, insanlar, gelecek ve geçmiş. Uzun uzun konuşurduk. O kadar konuştuk ki evliliğe bir şey kalmadı demek. Bir de sözlüklerde yazardık. Bazen trollük yapar eğlenirdik :)

Çocuktan sonra paylaşımlar azalarak bitti. Bak geçenlerde kayınvalidem lahmacun almış bize. Kalas eşim hepsini yemiş. Ben yemeğe çok düşkün bir model değilim zaten ama yaptığı eylemden rahatsız olduğumu söylediğimde "sipariş veririz ne var buna mı takıldın" gibi bir yanıt verdi. Gerçekten ya geri zekalı ya da anlamak istemiyor derdimi. Mevzu lahmacun yemek değil. Tıpkı benim yaptığım gibi "sen de yer misin" diye sormayı düşünmesi. Bunu akıl edebilmesi. Lahmacun ufak bir ayrıntıyı. Bu durum tüm hayatımızda geçerli mesela. Ben ne kadar incelik peşinde isem, o aksine zerre incelik göstermeyen bir model. Bu durumun değişeceğini de sanmıyorum.
Biz kadınlar erkeklerden çok şey bekliyoruz ama erkekler bizim gibi düşünemiyor bizim kadar düşünceli değiller beklentilerini düşük tut sevmeye çalış ölen kuşu canlandırmakta sana bağlı yuvayı dişi kuş yapar boşanmayı düşünme yuvanı yıkma

İdrak tövbe Ya Rabbim:) aslında yazdıkların hele de ağladığını okuyunca üzülüp teselli etmeye çalışacağımız şeyler ama yazım dilin ister istemez güldürüyor, herşey yolunda olsa içinde müthiş potansiyeli olan bir kadınsın, ablacım iyi bir sevgili her zaman iyi bir eş iyi bir baba olamıyor, sevgiliyken sorumluluklar buluşma saatinin sona ermesine kadardır, asıl evlenip aynı eve girince ortaya çıkıyor ne kadar sorumluluk sahibi olduğumuz.

Seni sevmiyor diyemem ama kendini sana ve oğluna karşı sorumlu hissediyor da diyemem, sen kendince iyi kötü eşin için empati yapabiliyorsun, bu konuyu açmış olman bile aslında empati yaptığını, onun adına da çabalamaya çalıştığını gösteriyor bana göre, kendi aileni, eşinin annesini bile düşünüp onlar için de empati yapıyorsun, burada empati yoksunu olan veya yaşadığınız sorunları yüzeysel şeyler gibi görüp senin baktığın pencereden bakmayan, yaşadığın çöküşü görmeyen eşin bana kalırsa.

Bir iki şakalaşıp öpüşüp koklaşmayla düzeleceğini sanıyor ya da aslında herşeyin farkında fakat senin kadar önemsemiyor, bu da rahat ve gamsız biri olduğunu gösterir ki, evet bazen rahat ve gamsız olmak, olayları akışına bırakmak iyidir ama evliliklerde bir taraf derinliğin içine çekilip kaybolurken diğerinin geçince bir şeyin kalmaz demesi sinir bozucu olur.

Eşin düzelir mi? Evet belki bir ihtimal, sen çalışmaya başlarsan ve onun sana takındığı tavrı ona karşı kullanıp aynı şekilde davranırsan düzelir ama o zamana kadar sendeki tahammül bitmeyecek mi?
Şimdi ele avuca gelmediğini düşündüğün küçük küçük biriken sorunlar içinde dağ gibi büyümeyecek mi?

Evliliklerde sorunun olduğu anda yaşanan büyük patlamalardan korkmam, patlamayı yaşarsın, sen söylersin o söyler, bağırış çağırış olur sonra bir sakinlik, olay yeniden masaya yatırılır iyi kötü bir çözüme ulaşır ama küçük küçük biriken ve bir tarafın sorun değilmiş gibi görüp konuşmaya yanaşmadığı o birikenler vücuda yayılan habis gibidir, görmemek için üstünü örtersin, yıllar sonra örtüyü açtığında kangren olduğunu görürsün, gaz sıkışması gibi birikir birikir sonunda öyle bir patlar ki ortada sağlam bir şey kalmaz.

Ben bize yazdıklarından da fazlasının içinde biriktiğini düşünüyorum, patlamana tek engel de oğlun, oğluna olan sevgin ağır bastığı için kendimi yiyip bitirsem de susacağım moduna girmişsin gibi.
Terapist olmuyor diyorsun, iletişiminizde yok, içindeki herşeyi gizleyip kamufle etmeden, hatta yumuşatmadan bize yazdığın gibi kaleme alıp eşinin eline mi tutuştursan acaba?
Belki içindeki fırtınayı tüm çıplaklığıyla görürse yüzeysel bakmayı bırakır, olayın ciddiyetini kavrar.

Abla yazmayı çok düşündüm aslında. Ancak yazarken kendimi frenlemediğim için çok kırıcı ve yaralayıcı oluyor kelamlarım. Bu da çözüm yerine hasar bırakıyor. Yazmak çözüm değil o o yüzden. Yani en azından eşime karşı.

Müthiş bir sevgiliydi eşim. İnce düşünen, ilgili, aktif, aşık. Aptal bir kadın değilim ama hiç anlayamadım böyle bir insana dönüşeceğini. Dediğin givi aynı evde yaşamadığımız için belki anlamam da mümkün değildi.

Öte yandan eşimin ailesi sorunlu bir aile. Eşimin böyle olmasına büyük katkıları var. Çocukluktan işlenen bir durum olduğu için empati ile düzelebilir durumlar değil. Belki törpülenir ama değişmez.

Eşim diyor ki sen anne olduktan sonra çok kontrolcü ve plancı oldun. Doğru olabilir. Çünkü anne olmadan önce çok da önemli değildi gelecek kaygısı. Şimdi önemli. Onun değişmemiş olması değil mi asıl anormal olan...

Arkadaşlarım diyor ki sal gitsin. Borç batağına batıyorsa batsın. Seni kaybedecekse kaybetsin. Çocuğuyla sorunu da kendi problemi. Boşanmayacaksan sal ve sonuçları izle. Elbet patlayacak bir yerde. Kontrolü bırak diyorlar. Belki gerçekten bunu yapmalıyım. En fazla eski alışkanlığına dönüp maaşını at yarışına heba eder ki yapacak olanı durduramam zaten. Ne bileyim belki aldatır. Ne olabilir en fazla. Ne olursa olsun patlayacak bir yerde ve o vakit ciddi sebeplerim olacak. Ben artık sorumluluk almak istemiyorum.

Esini kendine uygun gormuyorsun gibi.Kocana karsi uslubun asagilayici ve kirici.Pek adam yerine koymuyorsun.Bu sekildeki konusmalarla iyice acilir araniz.

Yok sanmıyorum. Çok iyi biliyor ne kadar cesaretli olduğumu ve vazgeçme eşiğinde isem asla dönmeyeceğimi. Buna değil belki ama vicdanıma güveniyor olabilir. Hani oğlum babasından ayrı kalmasın, aileler duyunca çok üzülmesin benim yüzümden vs.
adam onada aldırmıyor
onda da boşveeeer modunda

maddi olarak nasıl durumunuz bana mecbur gibi geziniyor olmasın

Idrakyollariiltihabi Idrakyollariiltihabi
Uzun zamandır takipteyim seni.

Çok yorgunsun
Yalnızsın
Yükün çok ağır
Tıkandın artık dimi?
Ne yaparsan yap olmuyor
Adam nato mermer gibi bir türlü erişim alanına giremiyor
Anlamıyor,anlatamıyorsun

Bunları çok yaşadım
Çok geçtim anlattığın yollardan
Ben sabrettim ve kazandım.
Sana sadece sabır derim.
Ki tek başına hayata göğüs gerecek gücün yoksa!
Gücün varsa yaparım diyorsan bırak ömrünü dakikalarını bile boşa harcama.

sevgili yeni gelin idrak hanım, boşanma kocanı kaparlar sonra olan sana olur :KK53:

idrak kopmuyorsa incelmemiş demektir. az çok tanıyoruz burada bir birimizi kimi kopsa bile yapıştırıp tutturmaya çalışır ama kimi daha kopmasını beklemeden inceldiği yerden keser atar. sen ikinci grupsun. kocanı sevmesen pırasa gibi de yatmazdın. içindeki umut sana gel al diyen.
ha nasıl kotarırsınız buradan bu evliliği bilmem ama ast ın dediği gibi birlikte zaman geçirmelisiniz.

Siz sebep olmuş olabilir misiniz buna ? Belki fazla irdeliyor olabilirsiniz, kasıyor , güven duymuyor, taktir etmiyor olabilirsiniz.
Bu sebepler onu yavaslatmis olabilir.

Sürekli bir tersleme ve irdeleme hali insanın yaşam enerjisini sömürür.

Çocuk konusunda da siz e bir tavsiye , ne yapıp edin babasıyla arabasını guzellestirin.

Erkek çocuğunun babayı otorite bilmesi ilerisi için çok önemli bir gereklilik.

Halinizden , yüzünüzden , laf sokmalarinizdan , aranızda ki tartışmalardan etkilendiği için babasını itiyor yoksa hiçbir çocuğun tribi bu kadar uzun sürmez , oynama isteği üzerine yelkenleri indirirler.

Bizi görmüyor, belli etmiyoruz deseniz de iletisiminizi , sevgi eksikliginizi , öpüşüp muhabbet etmediginizi görüyorlar bu detayı kaçırmayın.

Elbette benim hatalarım da var. Ancak eşim kontrol etmesem tüm maaşını bir haftada harcayacak potansiyele sahip. O derece rahat. Sonra sıkıntısını ben yaşıyorum. Ondan bu kontrol hali.

En çok da oğluma üzülüyorum zaten. Illa ki hissediyor aramızdaki kopukluğu. Ancak babası ben bu konuda çabaladım. Epey çabaladım hem de. Ortak oyunlar kurmaya çalıştım. Baba oğul vakit geçirmeleri için uğraştım. Birlikte aktivite yapalım dedim. Ancak sonuç sıfır. Çocukla dışarıda geriliyor imiş. Evde oyun oynayamıyor çünkü telefonda oyunu kaçar Allah korusun. Kusura bakmasın babalığını iyileştirmek onun düşüneceği için. Onu da ben yüklenmek istemiyorum artık.

idrak esasen adam haklı

bir sevişseniz geçecek

tamam şaka yaptım da

paylaşım bitmiş bu da geriyor

sen onu ittirmekten yorulmuşsun bunu da anlıyorum

eşim benimle dalga geçiyor compact diye yani her fonksiyonum varmış

evde de işte de çoğu şeyi ben yapıyorum

mesela bugün bir yere gideceğim diyor ee sen şu kişiye şu saate randevu vermedin mi diyorum öyle mi yaptım diyor

arkasını topladıkça dağıtmak daha kolay oluyor

çocukla oynamak zorunda

sinirlense de çocuk istemese de oynamak zorunda

erkek çocuğu bu, alsın topu oynasın

alsın ağaca çıkarsın, at olsun sırtına bindirsin oda oda gezdirsin

bakalım oynuyor mu çocuk oynamıyor mu

oğlum dur şu sınır içerisinde topu bana yuvarla demeyecek tabii

madem bir nebze huzursuzluğunu anladı kurallar katı olsun

telefon evde kapatılacak ,

en azından bir süreliğine

nerede oturduğunuzu hatırlayamadım hava iyi ise oralarda işten gelince oğlan ile mutlaka dışarı çıkacak gerekirse 10 dakika ile başlasın

yani sokağın başına kadar gidip ekmek alsınlar kenardaki kediye bakmaya gitsinler yavaş yavaş arar süre

ama düzenli olmalı hava daha ısınmadı ise iki hafta sonra başlasın

yani her gün yapacak bunu

evde birlikte oynanacak kutu oyunu alın

kural her akşam oynansın

tavla olur mangala olur sos olur izim bitki şehir bile olur

biz scrabble seviyoruz tabii bizim çocuk büyük oda dahil oluyor arada,

ortak izleyecek dizi vs buluyorsanız bir de haftada bir gün ona başlayın oğlanı uyutabilirseniz

tüm bunlar bittikten sonra da cinsel sorunu çözün

yani senin anlatımınla yazayım haşlanmış pırasa tabağın kenarında dursun siz diğer yemeklere yönelin

cinsellik sadece orası ile sınırlı değil, görev değil paylaşım olduğunda muhtemelen pırasa da mod değiştirir

bir de ne olur kendine nitelikli zaman ayır oğlan okulda iken kurs vs ayarladın mı bilemedim ama kendine de zorunlu bir şey bul yani bugün gitmeyim olmasın mutlaka git ki kafan dağılsın erteleme

Acaba esin de senin şakavari konusmalarindan dolayi ciddiye almiyor olabilir mi seni?

Sanki komik bir tiyatro izledim az once.Bilemiyorum aslinca ciddi bir konu.O da sana espiri yapip durmus ve sana soylemis yatakta uzanma sadece diye.

Bu benim elimde olan bir şey değil ki. Çocukken de böyleydim. En acı anılarda bile durumla dalga geçtiğimi hatırlıyorum. Ancak eşime karşı gayet ciddi konuşuyorum derdimi anlatıyorum. İşe yaramadığı noktada delirmemek adına beynim bu moda giriyor.

Bir sey soracagim doktordan tahlil sonuclarini aldiniz mi? Gercekten hormonal bir sorun mu var? Eminim o da icten ice sıkılıyordur.Bende buna benzer bir durum yasamistim esimin resmen cocuk gibi yuzu dusuyordu.Bir sey yok diyordu ama gozleri ifadesi sessizligi belli ediyordu.Ve uzaklasiyorduk git gide.Sonra duzelmeye basladi.Yorgunluk stres ve asiri basarisizlik korkusu bu durumu tetikleyebilir diye dusunuyorum.

Allah araniza sevgi muhabbet versin.InsAllah butun sorunlariniz duzelir.

Çok sabırlısın maşallah. Umarım düzelir diyecegim fakat lafta kalıyor genelde. Kendi kendini tedavi etmeyi öğrenmişsin. Keşke evlenmeseydim diyor musun? Yoksa keşke sevgililik dönemi geri gelse mi diyorsun? Keşkelerin var mı merak ettim idrak.

Evliliğiniz toparlanabilir. Ama benim size tavsiyem çift terapisi alın. Bence sizinde geçmiş travmalarınız var. Sizinde ihtiyacınız var. Durumunuz nasıl bilmiyorum ama yarım gün kadın bırakılıp çocuğunuz biraz kendinize vakit ayırmalısınız. Biraz sağlıklı düşünmeye, ruhunuzu, kendinizi dinlendirmeye ihtiyacınız var.
Bir de yeniden en baştan bir uzman eşliğinde eşinizde problemlerinizi konuşmaya...

Öncelikle çok tatlısın..Icinde ki durumu anlayabiliyorum. Insanı yıkarsa şu eşlerimiz veya arkadaşlarımız neyse artık arada ki görünmeyen duvar yıkar bi türlü ulaşamıyorsun anlatıyorsun anlamıyor bu da beraberinde belirsizlik getiriyor.. Ne yapacağını bilememek çok zor.. Hep söylerim insan elindekinin kıymetini malesef kaybedince anlıyor eşinizin bunu anlaması gerekiyor bi korku vermeniz gerekir. Hakkınız da inşallah hayırlısı olur. Sen bence çok güçlüsün değişmezse kamburunu olduğun yere bırak...

Elbette benim hatalarım da var. Ancak eşim kontrol etmesem tüm maaşını bir haftada harcayacak potansiyele sahip. O derece rahat. Sonra sıkıntısını ben yaşıyorum. Ondan bu kontrol hali.

En çok da oğluma üzülüyorum zaten. Illa ki hissediyor aramızdaki kopukluğu. Ancak babası ben bu konuda çabaladım. Epey çabaladım hem de. Ortak oyunlar kurmaya çalıştım. Baba oğul vakit geçirmeleri için uğraştım. Birlikte aktivite yapalım dedim. Ancak sonuç sıfır. Çocukla dışarıda geriliyor imiş. Evde oyun oynayamıyor çünkü telefonda oyunu kaçar Allah korusun. Kusura bakmasın babalığını iyileştirmek onun düşüneceği için. Onu da ben yüklenmek istemiyorum artık.

Evde çocukların izin konuları benim elimde olmasına rağmen " baban izin verirse olur " diyorum otoritesini sağlamak için.

Bu konu babanın kızacağı bir konu , onu üzmeyelim " diyorum mesela.

Baba bizim en buyugumuz diyorum. Ben babanı çok seviyorum diyorum. Yani bunun gibi cümleler kuruyorum. Demek istediğimi anlamışsınızdır.

Para konusunda ise bir yere borclanabilirsiniz ; ev , araba, arsa veya eşya . Böylece ödemeler yaptıkça harcaması azalacaktır diye düşünüyorum.

Yazdiklarinizdan anlaşılıyor zaten elinizden geleni yaptığınız çok belli ancak fazla irdelediginizi , laf soktugunuzu , gülen yüzünüzü gostermediginizi düşünüyorum

Boşanmak gibi bir çare varken erteliyorsunuz , demek ki zamanı değil diye düşünüyorsunuz ; öyleyse keskinliginizi törpülemek zorundasınız başka yolunuz yok.

Oyun alanı bir restoranta gidincede mi oğlunuz huysuzluk yapıyor ?

Idrakyollariiltihabi Idrakyollariiltihabi Aynı benim eşim desem ne eksik ne fazla.bazen benim 3 çocuğum var diyorum onun da herşeyini düşün,hatırlat,dürt,itele de öyle yapsın.çok yorucu oluyor tükendiğimi hissediyorum çoğu zaman. Ancak benim eş kişisi yay değil oğlak burcu bu sebeple burçtan değil de karakterden diyeceğim ama yaş aldıkça belirginleşti bu hareketler.önceden yoktu :KK43:

Dominant bir insanım evet. Bu halimi törpülemeye çalışıyorum hatta. Bazen sinir bozucu olabiliyor eşim için. Annesi zaten "o da öyle işte bekarken de öyleydi. Sen ipleri bırakma" diyor bugün bana. İpini tutmak istediğim bir canlı istesem köpek sahiplenirim. Dedim bozuldu o da.

Gerçekten üç yıllık sevgililik döneminde şu halinin zerresi yoktu. Ya çok akıllı olduğu için yansıtmadı ya da evlenince saldı.

Benim de exim böyleydi. Oturgan burcu.
Ben de siz gibi dominantım ama ben sizin suçunuz olduğunu düşünmüyorum.
Yani bir taraf dominant diğeri daha uysal olabilir bunda bir sıkıntı yok ama insan ortaya bir kişilik koymalı, ne bileyim ufak bi şeyin de olsa kararına, planına katılmalı.
Öyle otur otur hayat nereye kadar ya
Bazen şaşıyorum insanlara
Hiç bir bir şeyin hedefi, isteği olmaz
İnsanın hayatta en az bir şeye tutkusu olmalı bence

Konuyu dagitmak gibi olmasin ama benim zodyaktaki tek sevdiğim burç yaydir :) neseleri,kesfetmekten zevk almalari,her konuda atesli bir sekilde fikilerini savunmalarini ve gezgin ruhlarini seviyorum :) konu sahibinin koltukla butunlesmis yayi nasil bir yay anlamadim :)

Oturgan burcu diyorum ben böyle erkeklere :)

Ayrıca biz de seni seviyoruz ben yeminle seni yay düşünmüştüm yorumlarından sonra :KK70: :KK200:

adam seks için yaklaşınca al buyur demeniz olmamış. o konuda verdiği cevap mantıklı. belki o an sevişmek iyi gelecekti yani, bilemezsiniz. yakınlaşmanın bi başka yolu.

onun dışında ne desem bilemedim. yani sevgi yoksa, saygı yoksa, olmuyorsa evet bitirebilirsiniz. ama nihai karar sizin ve ben sizi pek kararlı görmedim nedense.

X