Tam boşanacağım bir gülme geliyor.

Ben hiç gülmedim gerçekten çok yazık. Canım bu adamı BOŞA. Bir halta yaramadığı gibi seni tüketiyor. İnan bana boşuna uğraşıyorsun ilerleyen yıllarda dahada kötü olucak. Ama bu adam senden boşanmamak için çok ağlar zırlar. Çünkü senin sırtına kambur...

Senin anlattığının bazi kısımlarını bende yaşıyorum be kuzum ne desem bilemedim bunlar ancak kanser eder bizi...
Ayıralım diyoruz onuda istemiyorlar düzeltme de yok rabbim yardımcımız olsun demeye geldim...

Ben boğayım eşim kova oğlum yengeç kızım yay çocuklar anlaşamaz huysuzlanırlar ben çözmek için kendimi paralarım eşimde 20 yıl sonra ararsın bu günleri der o an nasıl olupta anı yasamayip bunu düşünüyor erkekler ya da biz annelikle mi bunu yapıyoruz bilmiyorum

Ayyynı 23 yıllık arkadaşımın bana kurduğu cümleler bunlar... zaten benim eşim “beni istemeyeni ben hiç istemem” evresine geçti :))
Aslında kimi sürekli ne yapmakla tehdit edersen , bir yerden sonra yapmakla tehdit ettigin şeyi yapman için seni kiskirtacak davranışlar içine girdiğini görürsün (okuldan atmakla tehdit ettigin öğrencinin her seferinde daha büyük sorunlara yol açması ve adeta "hadi atabiliyorsan atsana" diye sana meydan okuması) ben senin iliskini,hazır oluşunu,şartlarını bilmiyorum belki senin bosanman geleceğini daha mutlu inşaa edebilmenin tek yoludur onu da bilmiyorum...ama konu sahibi arkadas çocuğu ile daha zor bir hayata yelken açar bence

Mesajlarda yay burcu mu diye sorulmuş. Eşiniz yay burcuymuş.

Ben pek inanmazdım. Ama aynı özelliklerde, aynı burçtan mis gibi bir babam var. Annemi hastalık sahibi eden; kendi ana babasını bile tabiri caizse anacığıma kakalayan, müthiş bir enerji vampiri olan, bir o kadar da sevimli ( çok ilginç), bir babam var...Acaba tek erkek çocuk olduğu için mı babam böyle düşünüyorken sizin ellerinizdeki de aynı olduğunu görünce burçları takip etmeye karar verdim

Sonuç mu? ASLA değişmezler. Boşanmayın. Neden mı? Yapısal olarak yük alan şahıssınız .

Başka biriyle evlenseniz aynı kumaşın laciverti olur. Şimdi en azından oğlunuz babasıyla büyüsün.

Boşansanız bu sefer kendi ailenizin bütün yükünü alacaksınız. Neden mı? Çünkü yapınız böyle. Yapacak bir şey yok. Şimdi tek kişi. Öteki türlü çok kişi.(sayıyı bilmiyorum)

Doğru , kendi hallerine bırakmak zorundasınız. Kendi aralarında cozecekler ya da kusecekler. Birbirlerine ciddi zarar vermedikleri sürece bende sorun görmüyorum disismeleri.

Bazen sofrada inanılmaz gürültü tantana olur, eşim huysuzlanir. Bu sofraları özleyeceksin diyorum bende. Hiç umursamam kavgalarını .

Uzaktan öylece takip ederim.

Başlığı gördüğüm an aha Idrakyollariiltihabi konusu diyerek, hevesle okudum...
Yazdıklarını ne kadar tiye alarak anlatsan da aslında içinde bulunduğun kaos hiç iç açıcı değil.
Kıyamadım ben yine sizin o narin kalbinize.
Ama boşansanız da arkanız da hiç bir destek yok . Onu da iyi biliyorum.
Çocuğu psikoloğa götürecektiniz. O durum ne oldu?

Benim eşim de yay , bahsedilenlerle ilgisi yok.Bence bu burç meselesi değil kişilik meselesi.Bir de eşiniz sizin gidemeyeceğinizi veya boşanamayacağınızı düşündüğünden kendini iyice salmış gibi görünüyor.Bazen bazı şeyler göründüğü kadar basittir derler ya dışarıdan görünen bu.Çalışan ve kendi ayakları üzerinde duran bir kadın olsanız ve ekonomik olarak ona muhtaç olmasanız böyle düşünmeyebilirdi.Oğlunuzu büyütünce çalışmaya başlasanız sizin için her yönden çok iyi olacağını düşünüyorum.

yeni nesil gelin merhaba:)...böyle ufacık sorunları dert edip, boşanma lafını ağzına sakız yapanlara diyorum , yeni nesil gelin diye...
1- evlenirken söz vermiyormuyuz, iyi günde kötü günde diye...eşinin cinsel sorunu olabilir, hatta büyük ihtimal evdeki huzursuzluktan kaynaklanıyordur bu durum, değilse bile tedavisi vardır...
2-cep le seni aldatması, tüm türkiyenin sorunu, herkes bu dertten muzdarip...eşinin, çocuklarının telden ve pc den başını kaldırmadıklarını söyler herkes...bunu boşanmakla çözemessin, yeni gelecek eşinde öyle olacak çünkü....
3-boşanma konusunu burada yazdığın gibi, şakaya getirip söylüyosan, tabiki eşin seni ciddiye almaz....
sen bile daha ne yapacağını bilmezken...
4-eskiden babalarımız bizlerle çokmu ilgilenmiş acaba, noldu öldükmü, ruh hastasımı olduk...analarımızın ilgisi yettide arttı bile, ayrıca ilgilenmese bile, babanın varlığını bilmesi bile yeter çocuğa
5- çocuğunu iyi yetiştirmek adına boşanırsan, en büyük kötülüğü yapmış olursun ona,
6-kocandan boşanıp, onu cezlandırmak istiyorsun belkide, ama boşanmalarda mağdur olan erkek değil, genelde kadın olur, tüm yükü, çocuğun ağırlığını, kadın çeker...adam 2 güne bulur yeni bir eş, bakar keyfine...
7-kadınlar daha evlendiği ilk günden, boşanma yı aklının bir köşesinde hep tutuyor, yanlış olan bu işte...
8-eşinin mutlaka çok iyi yönleride vardır, bunlara odaklanmalı, artılar eksiler tartılıp buna göre karar verilmeli....

Dur bir düşüneyim flört döneminde saatlerce konuşurduk. Her şeyden. Siyaset, edebiyat, insanlar, gelecek ve geçmiş. Uzun uzun konuşurduk. O kadar konuştuk ki evliliğe bir şey kalmadı demek. Bir de sözlüklerde yazardık. Bazen trollük yapar eğlenirdik :)

Çocuktan sonra paylaşımlar azalarak bitti. Bak geçenlerde kayınvalidem lahmacun almış bize. Kalas eşim hepsini yemiş. Ben yemeğe çok düşkün bir model değilim zaten ama yaptığı eylemden rahatsız olduğumu söylediğimde "sipariş veririz ne var buna mı takıldın" gibi bir yanıt verdi. Gerçekten ya geri zekalı ya da anlamak istemiyor derdimi. Mevzu lahmacun yemek değil. Tıpkı benim yaptığım gibi "sen de yer misin" diye sormayı düşünmesi. Bunu akıl edebilmesi. Lahmacun ufak bir ayrıntıyı. Bu durum tüm hayatımızda geçerli mesela. Ben ne kadar incelik peşinde isem, o aksine zerre incelik göstermeyen bir model. Bu durumun değişeceğini de sanmıyorum.

Gideceğim bir yer yok. Ailemin evi buradan beter. Orada daha çok yoruluyorum. Bir de oğlum çok zor alışmışken okuldan mahrum bırakmak istemiyorum.

Piyasadaki yeni kitaplar o kadar kötü ki ben de yazıp hadsiz yazar tayfasına kendimi eklemek istemem efem. Teşekkür ederim :)

Bilmiyorum artık çok emin değilim çalışırsam düzeleceğine. Çünkü bu adam hiç değişmeyecek. Ailenin hınzır çocuğu profilinden hiç vazgeçmeyecek. Bir de utanmadan bir kızımız olsun diyor.

İdrak mı yeni nesil gelin???
Hey yavrum heyyy
Valla ben uzaktan takip ettiğim halde biliyorum konu sahibini de haleti-ruhiyesini de.
Ayrıca ne kadar da derde dermansız bir yorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…