Sürekli anneliğim eleştiriliyor

Eşiniz size destek olması gerekirken sizi yetersizlik psikolojisine sokmuş siz de girmişsiniz onun size neler ettiğini fark etmemişsiniz bile. Orası sizin eviniz ne hakla annene git diyor da hayır deyince şaşırıyor sebep soruyor. Sizi çok yalnız bırakmış. O çocuk ikinizin çocuğu. Yemek evin yemeği. Onun daha fazla sorumluluk alması lazım size yardımcı olması lazım. Lütfen hakkınızı Söke Söke alın sessiz kalmayın eşinize karşı bu kadar. Çocuğu tek başınıza yapmışsınız gibi davranmasına izin vermeyin.
Başta çok direndim ama bu sefer onun görevi çalışıp eve para getirmek benimde kalan tüm işlere koşmam oldu erkek işinden kadın işine kadar en büyük hata benim hiç bir zaman ben bunu yapamam edemem deyip kenara çekilmedim her şeyde yaparım ben benim kimseye ihtiyacım yok oldu modum o da buna alıştı alışmak kolayına geldi iyice tembelleşti 20 gün izin yaptı sadece 1 kere dışarı çıktık ama kendi şehir dışından arkadaşlar geldi deyip sürekli çıktı ben söyleyince de para yok oldu cevabı bir kişinin masrafı ayrı 3 kişinin masrafı ayrı dedi bana bazen düşünüyorum bilsem ki 1+1 ev alabilecek ve hemen işe başlayabilecek olsam boşanırım diyorum ailem ne kadar arkamda dursa da yaşadığım psikolojik şiddetten dolayı oraya dönmek istemem

Aşırı egoist bir insan ona göre o mükemmel ben kusurlu. Direksiyon derslerim vardı 1 hafta yemek yapamadım diye bir sürü sorun yaşadık ilk gün iyi hoştu ama bir hafta nasıl geçti bide bana sorun
Okurken sinir bastı. Yemek yapmak zorundamıymışsın aceba ya zıkkımın dibini yesin 😡

Başta çok direndim ama bu sefer onun görevi çalışıp eve para getirmek benimde kalan tüm işlere koşmam oldu erkek işinden kadın işine kadar en büyük hata benim hiç bir zaman ben bunu yapamam edemem deyip kenara çekilmedim her şeyde yaparım ben benim kimseye ihtiyacım yok oldu modum o da buna alıştı alışmak kolayına geldi iyice tembelleşti 20 gün izin yaptı sadece 1 kere dışarı çıktık ama kendi şehir dışından arkadaşlar geldi deyip sürekli çıktı ben söyleyince de para yok oldu cevabı bir kişinin masrafı ayrı 3 kişinin masrafı ayrı dedi bana bazen düşünüyorum bilsem ki 1+1 ev alabilecek ve hemen işe başlayabilecek olsam boşanırım diyorum ailem ne kadar arkamda dursa da yaşadığım psikolojik şiddetten dolayı oraya dönmek istemem
Çift terapisi almayı düşünmez misiniz? Eşinize haksız olduğu noktaları terapist göstersin madem boşanamıyorsunuz.

Bende diyorum kır yumurta ye diyorum bütün gün çalışıyorum bide evde yemek mi yapcam diyor bana bu arada 09:00-16:00 çalışıyor inanır mısınız tüm günde oturuyor
Sen alıştırmıssın bacım bu öküzü k. bakma ama. Anneliğine, kilo laf ettirme sakın cok biliyorsa kendi yapsın. Cocuga baksın sende spor yap madem?..
Bende diyorum kır yumurta ye diyorum bütün gün çalışıyorum bide evde yemek mi yapcam diyor bana bu arada 09:00-16:00 çalışıyor inanır mısınız tüm günde oturuyor

9-16 arası çalışıp çocukla hiç ilgilenmiyor öyle mi :sinirli:
Bence siz de iş bakının ya da eğitiminiz yarımsa tamamlayın muhakkak bir şeyler yapın. Hem özgüveniniz yerine gelir hem şartlarınız eşit olur eşinizin ağzı kapanır, hem de afedersiniz böyle hödükle ne olacağınız belli olmaz, kendinizi sağlama alın derim.

Hayırlı geceler arkadaşlar
Arkadaşlar benim sorunum sürekli anneliğimin eleştiriliyor olması, artık çok yıpranmış durumdayım. Babam özellikle her şeyime bir kusur bulur; örneğin çocuğumun bir uyku düzeni olmadığını, yemek seçtiğini vs söylüyor (2.5 yaşında) daha yeni yeni konuşmaya başlıyor r harfini es geçiyor (eşimde r harflerini söyleyemiyor) bir yandan babasına benzemiş olabilir diyorum bir yandan da belki yeni yeni konuşuyor diye oluyordur diyorum.

Hafta sonu anneme gitmiştim babam çocuğa doğru düzgün bir uyku düzeni kurmadın yemek konusunda üstüne düşmüyorsun çorba yemiyor bu çocuk diyor (tek yemediği çorba diyebilirim) hiç bişey yapmadın en azından bu r harfi konusunda üstüne düşte bir işe yara dedi bana nasıl gücüme gitti anlatamam.
Uyku düzeni kurmaya çalıştım doğdu doğalı uyku sevmeyen bir çocuk örneğin 2-3 aylık videolarında bile nolur en azından yarım saat bali uyu diye yalvarıyorduk videoda görünce farkettim. Tüm gece emiyor halen bu yüzden de sık sık uyanıyor sabahta geç kalkıyor uykusunu alamadığı için (gündüz uykusunu uyutmuyorum bazen zaten uyku seven bir çocuk değil aramıyor da ama ona rağmen akşamda geç uyuyor) yemek yiyor et tavuk bayılıyor çorba içmiyor sevmiyor, tadım zamanları içiyordu sonra sonra bıraktı, halen bezli çünkü kakasından bile rahatsız olmuyor altını değiştirmek için resmen savaş veriyorum oğlumla.

Babam çorba içmiyor, bu çocuk halen altı bezli , bunun artık gece uyanmaması lazım vs diye diye şişirdi beni kaldığım dönemde ben yaptıramıyorsam birde sen dene o zaman baba dedim bak bak cevaplara bak deyip resmen düşman ilan edildim.

Eşim bezden çıkarmak için bir şey yapmadığımı söylüyor denedim ama denemedim değil bu sefer bile isteye her yere işedi gözlerimin önünde sonrasında kahkahalar attı iyice oyuna çevirdi üstelik gülmememe rağmen. Sürekli bağıran çağıran bir anne değilim elimden geldiğince sakin kalmaya çalışıyorum ama artık o kadar üstüme geliniyor ki bezmiş durumdayım.

Babam bizi ortaokul zamanına kadar akşam 22:00 dedim mi yatırırdı korkudan odadan çıkmayı bırakın tuvalete kalkamazdık istiyor ki oğlumda öyle olsun ama ben öyle olmasını asla istemiyorum. Kötü bir adam asla değil ama aşırı disiplinli bir adamdı şimdi şimdi yaşlandıkça her şeye ağlamaya başladı en ufak lafımız olunca dahil hemen gözleri doluyor. Kıyamıyoruz ama bana böyle baskı uyguladığının farkında değil yada bilerek yapıyor beynim durmuş durumda inanın ben oğlumu 2 yaşına kadar ekranla tanıştırmadım ama gelinimiz yeğenimi daha ayına girmeden tv önünde tutup çizgi filmler seyrettirirdi bir kere dahil bişey demedi diyemedi.

Misal abimlerle dışarı çıktık oğlumu ve yeğenimi evde onlara bıraktık (yeğenim 3 aylıktı) annesini arayacağına beni arayıp beni fırçaladı hemde ne laflar dedim baba benim oğlum duruyor mu o duruyor dedi eee o zaman beni değil anasını ara dedim. Ama çok gücendim bir nevi stres topu misali her şeyin ucu bana dokunuyor, eşimde uyku düzeniniz yok bu çocuk halen bezde sen napıyorsun ki demeye başladı ama kendi de görüyor kaka yaptığında dahil rahatsız olmuyor zorlarsam almak için kıyametler kopuyor oğluma böyle olmaması gerektiğini anlatıyorum anlıyor ama sonra yine aynı senaryo tekrar başa sarıyor uyku konusunda da yatırsam da yatmıyor istemiyor uykusu hiç sevmiyor.

Beni en çok yoran bir insanda ne yazık ki annem, benim hayır dediğimi gizli gizli yada gözüme sokarak yapıyor telefon verme diyorum bir bakıyorum elinde, Aralık ayında dondurma verme diyorum bir bakıyorum almış gelmiş yediriyor oğluma asla hayır demiyor benim hayır dediklerimi olmaması gerektiğini defalarca anlatıp vazgeçirdiğim çocuğumu bile tekrar alıştırıyor bir şekilde.

Bunlar anneliğimle ilgili olanlar bide kendimle ilgili olan var. Eşim asla kilomdan memnun değil sürekli ama sürekli laf ediyor o ettikçe resmen daha çok yemeğe başladım bende kendimi kilolu istemiyorum ama hayatım o kadar yoğun ki bir yandan okul bir yandan seminerler bir yandan ev bir yandan yemek derdi bir yandan annelik anlıcağınız o kadar dolu ve yorgunum ki herkese bunu niye yapmadın alıştırmadın diyen herkese alın çocuk önünüzde ben yapamadıysam siz deneyin belki ben hata yapıyorumdur diyorum ama tabi ki kimseden ses Seda çıkmıyor o zaman. Ne olacak böyle söyleyin bana gerçekten bu kadar işe yaramaz ve kötü bir anne kötü bir kadın mıyım ?
Anneliginizi bu tarz seylerden dolayi kimsenin sorgulamasina izin vermeyin. Mesela bir tanidigimiz döve döve cocuguna tuvalet egitimi veriyor agzinin ortasina gelde kürekle vurma gör de tartışma... Sonucta siz elinizden geleni yapiyor musunuz vardir onunda vakti saati... R icin yapabileceğiniz cocugunuz icin dil ve konuşma bozuklukları uzmanından yardim aliniz. Annenize de tatli bir sekilde uyari da bulunun. Ailenizi fazla onemsemeyin. Anne ve babalar bir yerden sonra cocuk egitimindeki zorluklari unutmus bir sekilde davranabiliyorlar. Lakin cocuklar konusunda tecrubelidirler. Ne yapabileceginiz hakkindaki görüşlerini görmezden gelmemek saglikli olur. Kilolariniz icin diyetisyene gidin. Ve sagliginiz icin kilo verin. Esinizin anlayissizliklarini, vurdumduymazligi ve saygisizligini gormezden gelmeyin. Siz o cocugu tek basina yapmadınız. Tüm sorumlulugu almayin. Esinize de zahmet olacak ama yaptigi cocuga bakacak

Benim ailemde cok mudahil oluyor cocuklarima ve bana. Herseye cok dikkat etmemi elestiriyorlar :))) birde cok simartiliyor cocuklarim ozellikle annem cok kotu ornek oluyor ogluma. Salak gerizekali dedirtiyor ben cocuguma birsey soyleyince dinlememesini soyluyor. Cocuk bana karsi gelince hosuna gidiyor guluyor. Seker verme cips verme diyorum orda oldugu gunler aksama kadar cocugun bogazindan lokma yemek gecmesede umrunda olmuyor seker cips dayiyor onune yeterki cocugun keyfi gelsin eglendirsin onu. Oglum 3 yasinda ve ben cok bunaldim bu durumdan. Resmen dusman yetistiriyor bana. Bi anne olarak otorite kurmama izin vermiyor. Tepki gosteriyorum ciddiye bile almiyor. Ailelere yakin olmak akil kari degil ben onu anladim. Ben hem bu sebepten hem baska sebeplerden oturu cozumu baska ile tayin istemekte buldum kendim ve cocuklarimin mutlulugu icin en dogrusu bu. Size diyecegim ailenize yakin oldugunuz surece bu mudaheleler devam edecek dur duraktan anlamayacaklar hep huzursuz olacaksiniz.

Başınız sağolsun çok üzüldüm okurken 🤲🏻 Yemek yiyor oğlum aslında gerçekten bakınca çok güzel yiyor ama emdiği için doğdu doğalı günde 6 kere kakasını yapıyor yani örnek vereyim elma bile yese 2 dk da çıkarıyor alttan. Çok yalnız kaldım hemde çok oğlumu daha yeni yeni kayınvalideme bırakıp ders çalışmaya başladım o boşlukta bile yine bişeyle meşgul oluyorum ama eşim bundan bile beni suçluyor çocuğu zamanında kimseye bırakmadın ben bakcam etcem dedin sen yaptın böyle müstahak sana diyor bana sürekli annene git diyor ya hafta sonu felan gittik geldiğimizde eee sen oğlumuzu ne zaman alıp bir yerlere gidiyon dedim benim çocukla tek gideceğim yer annemdir o da yarım saat dedi (annesiyle aynı binadayız) ben gidiyorum senin kafanı dinlemeni sağlıyorum ya sen neden yapamıyon dedim onda bile bana laf söyledi

Sağol kardeşim. Ahhh şu tipik kocalar yok mu. Herşeyi bilirler akıl vermeye gelince âlim gibiler. Hepsi aynı. Var çok iyi eşler de ama o da bizi bulmaz. :) Üzme kendini yani bizimki de aynı model. Sen kendine güven. Belki güçlü bir kadınsın. Veeee unutma kimse mükemmel anne olmak zorunda değil. Böyle bir mükemmel modeli de yok. Bunu diyen atıyor yani. Önce sen bir insansın senin de ihtiyaçların var. Arada dinlenmek senin de hakkın. Tavsiyem Dr danışarak emzirme dönemini bitirmek. Bedenen rahat etmen gerekiyor. Ruhun yorulmuş. Lütfen olumsuz sözlere kulak asma. He de geç. Böyle yaparak inan ki çok rahat edeceksin. Bu saygısız değil. Asıl onların sana yaptığı saygısızlık. Ama bunu onlarla tartışma bile. He he de geçç :) Kendi bildiğini oku. Sensin o bebeğin annesi madem yük senin o zaman istediğin gibi bakarsın bebeğine. İpler sende. Emzirme döneminde sonra çok ama çok rahat edeceksin. Ben de iki çocuğumu 3 yaşlarına doğru kesmiştim. Zor oluyor bedenen ne kadar yorulduğumu bittikten sonra anladım. Kendine güven. Ve akışına bırak mükemmel olmak zorunda değilsin değiliz. Biz de insanız hep güçlü olmak zorunda değiliz. Allah'a emanet olun. 💮

Hayırlı geceler arkadaşlar
Arkadaşlar benim sorunum sürekli anneliğimin eleştiriliyor olması, artık çok yıpranmış durumdayım. Babam özellikle her şeyime bir kusur bulur; örneğin çocuğumun bir uyku düzeni olmadığını, yemek seçtiğini vs söylüyor (2.5 yaşında) daha yeni yeni konuşmaya başlıyor r harfini es geçiyor (eşimde r harflerini söyleyemiyor) bir yandan babasına benzemiş olabilir diyorum bir yandan da belki yeni yeni konuşuyor diye oluyordur diyorum.

Hafta sonu anneme gitmiştim babam çocuğa doğru düzgün bir uyku düzeni kurmadın yemek konusunda üstüne düşmüyorsun çorba yemiyor bu çocuk diyor (tek yemediği çorba diyebilirim) hiç bişey yapmadın en azından bu r harfi konusunda üstüne düşte bir işe yara dedi bana nasıl gücüme gitti anlatamam.
Uyku düzeni kurmaya çalıştım doğdu doğalı uyku sevmeyen bir çocuk örneğin 2-3 aylık videolarında bile nolur en azından yarım saat bali uyu diye yalvarıyorduk videoda görünce farkettim. Tüm gece emiyor halen bu yüzden de sık sık uyanıyor sabahta geç kalkıyor uykusunu alamadığı için (gündüz uykusunu uyutmuyorum bazen zaten uyku seven bir çocuk değil aramıyor da ama ona rağmen akşamda geç uyuyor) yemek yiyor et tavuk bayılıyor çorba içmiyor sevmiyor, tadım zamanları içiyordu sonra sonra bıraktı, halen bezli çünkü kakasından bile rahatsız olmuyor altını değiştirmek için resmen savaş veriyorum oğlumla.

Babam çorba içmiyor, bu çocuk halen altı bezli , bunun artık gece uyanmaması lazım vs diye diye şişirdi beni kaldığım dönemde ben yaptıramıyorsam birde sen dene o zaman baba dedim bak bak cevaplara bak deyip resmen düşman ilan edildim.

Eşim bezden çıkarmak için bir şey yapmadığımı söylüyor denedim ama denemedim değil bu sefer bile isteye her yere işedi gözlerimin önünde sonrasında kahkahalar attı iyice oyuna çevirdi üstelik gülmememe rağmen. Sürekli bağıran çağıran bir anne değilim elimden geldiğince sakin kalmaya çalışıyorum ama artık o kadar üstüme geliniyor ki bezmiş durumdayım.

Babam bizi ortaokul zamanına kadar akşam 22:00 dedim mi yatırırdı korkudan odadan çıkmayı bırakın tuvalete kalkamazdık istiyor ki oğlumda öyle olsun ama ben öyle olmasını asla istemiyorum. Kötü bir adam asla değil ama aşırı disiplinli bir adamdı şimdi şimdi yaşlandıkça her şeye ağlamaya başladı en ufak lafımız olunca dahil hemen gözleri doluyor. Kıyamıyoruz ama bana böyle baskı uyguladığının farkında değil yada bilerek yapıyor beynim durmuş durumda inanın ben oğlumu 2 yaşına kadar ekranla tanıştırmadım ama gelinimiz yeğenimi daha ayına girmeden tv önünde tutup çizgi filmler seyrettirirdi bir kere dahil bişey demedi diyemedi.

Misal abimlerle dışarı çıktık oğlumu ve yeğenimi evde onlara bıraktık (yeğenim 3 aylıktı) annesini arayacağına beni arayıp beni fırçaladı hemde ne laflar dedim baba benim oğlum duruyor mu o duruyor dedi eee o zaman beni değil anasını ara dedim. Ama çok gücendim bir nevi stres topu misali her şeyin ucu bana dokunuyor, eşimde uyku düzeniniz yok bu çocuk halen bezde sen napıyorsun ki demeye başladı ama kendi de görüyor kaka yaptığında dahil rahatsız olmuyor zorlarsam almak için kıyametler kopuyor oğluma böyle olmaması gerektiğini anlatıyorum anlıyor ama sonra yine aynı senaryo tekrar başa sarıyor uyku konusunda da yatırsam da yatmıyor istemiyor uykusu hiç sevmiyor.

Beni en çok yoran bir insanda ne yazık ki annem, benim hayır dediğimi gizli gizli yada gözüme sokarak yapıyor telefon verme diyorum bir bakıyorum elinde, Aralık ayında dondurma verme diyorum bir bakıyorum almış gelmiş yediriyor oğluma asla hayır demiyor benim hayır dediklerimi olmaması gerektiğini defalarca anlatıp vazgeçirdiğim çocuğumu bile tekrar alıştırıyor bir şekilde.

Bunlar anneliğimle ilgili olanlar bide kendimle ilgili olan var. Eşim asla kilomdan memnun değil sürekli ama sürekli laf ediyor o ettikçe resmen daha çok yemeğe başladım bende kendimi kilolu istemiyorum ama hayatım o kadar yoğun ki bir yandan okul bir yandan seminerler bir yandan ev bir yandan yemek derdi bir yandan annelik anlıcağınız o kadar dolu ve yorgunum ki herkese bunu niye yapmadın alıştırmadın diyen herkese alın çocuk önünüzde ben yapamadıysam siz deneyin belki ben hata yapıyorumdur diyorum ama tabi ki kimseden ses Seda çıkmıyor o zaman. Ne olacak böyle söyleyin bana gerçekten bu kadar işe yaramaz ve kötü bir anne kötü bir kadın mıyım ?
Öfke dansı kitabını okumanızı tavsiye ederim.
Bence herkadn okumalı.
Okuduktan sonra,baba haklısın ama bu benim cocugum.
Ben böyle yetistiriyorum.
Yetemediğim,aklıma takılan bisey oldugunda senden yardımm isterim diyeceksiniz kitabı okuyunca.
Eger okumadıysanız tabi.
Bezi sanırım 31.aydan sonra daha rahat bırakırsınız diyor uzmanlar.
Emzirme konusu 2 yastan sonrası bence gereksiz.
Anneye yük .Herseyi yiyen cocuk sırf eglence olsn diye emiyordur.
Bıraktırmayı denersiniz .
Kilo konusu benim bileceğim is derim ben olsam.
Kilodur alınır verilir,insan esi istiyor diye kilo vermez vermemeli.
Saglık icin verilir.
İnsanları cok ciddiye alırsanjz,konusma elestirme hakları oldugunu düsünürler.
Yapmayın.

Eşim hiç destek değil destek olcam diye aklı çıkıyor ama kendisi her akşam spora gidiyor şimdi ayağını sakatladı diye gitmedi, her akşam sporundan videolarından eksik kalmaz bende kendime vakit ayırmak için çocuğun uyuduğu anı bekliyorum bir dizi izlemek bir kafa dağıtmak için. Bu akşam mesela seminere katıldım Online oluyor zaten bu dönemde hadi 2 semineri çıkarayım aradan dedim biri 45 dkydi biri 1 saat, oğlum bu süreçte milyonlarca kez yanıma geldi al hayatım çocuğu bak anlamıyorum dinlediğimi vs dememe rağmen alsa da doğal olarak çocuğa ses vs ettirmeyince geri geldi yanıma hep. Ailemle 10 dklık mesafede oturuyorum ama eşim kafa dinlemek için sürekli kalmaya yollamak istiyor istemediğimde neden diye bu sefer soru yağmuruna tutuyor bende ailem kötü görünmesin diye anlatmıyorum bir şey.

Yalnız sizin öncelikli sorununuz anne babanız değil, karaktersiz eşiniz.
Babanızı siź seçmediniz ama eşinizi siz seçtiniz, o yüzden artık daha az görebileceğiniz anne babanıza sinirlenmek yerine, bu çocuğun yapımını ortak yaptığınız gibi, bakımında da ortak olmanız gereken asıl kişiye eşinize sinirlenin.
Kendisi tam boşayıp kapının önüne konulması gereken bir adam, siz neden bu kadar kendinizi ezdiriyorsunuz.
Çocuğa 5 dk bakmak istemiyor, siz çalışıyorsunuz, çocuk bakıyorsunuz, ev işi yapıyorsunuz, bir de yemek eksik oldu diye size yapmadiğını bırakmamış, yok ya!
Bedava hatta üzerine para veren hizmetçi bulmuş sömürüyor ahlaksız.
Böyle adamları nasıl koca diye yanınızda barındırıyorsunuz , benim okurken sinirim bozuldu, ben de evliyim bekara boşamak kolay olduğu için söylemiyorum ama benim eşim böyle karakterde olsa bir gün tahammül etmem koyarım kapının önüne.

Ahhh şu tipik kocalar yok mu. Herşeyi bilirler akıl vermeye gelince âlim gibiler. Hepsi aynı. Var çok iyi eşler de ama o da bizi bulmaz. :)
Allah aşkına bu durumu tipik diyerek normalleştirmeyin. Sizin iğrenç bir kocanız var belliki ama dünyadaki her erkek iğrenç değil ve her kadın ığrenç kişilere baş eğerek karakterinden, değerinden, hayatından ödün vermiyor.
Siz veriyorsunuz diye normal olmuyor bu, böyle koca , böyle baba olmaz. Birazcık özsaygı geliştirin, ileride çocuklarinızda ya anne enerjisinden üzerine alıp özsaygısız ve sevgisiz, özgüvensiz bir kisilik gelistirecek, ya da baba enerjisinden alıp aşırı bencil, sorumsuz, agresif, beceriksiz, başarıksız olacak. Ve her iki seçenekte de çocuklarinıza da sebep olacaksınız.

Kimseyi dinlemeyin, dinliyormuş gibi yapın sallayın gitsin. Her çocuğun gelişimi kendine özeldir, ben dördüz olarak dünyaya geldim eğer tüm çocuklar robot misali her şeyi aynı zamanda aynı şekilde yapıyorsa biz neden farklı farklı zamanlarda yürüdük farklı zamanlarda konuştuk, farklı yiyecekleri sevdik ya da bazı yiyecekleri bazımız deli gibi severken bazımız hiç ağzına sürmedi. Benim çocuğum 25 aylık konuşmaya başlamadı mesela her telefon görüşmemde kv görümce ee konuşmuyor mu daha diye soruyor, valla uzun süre konuşmaya niyeti yok deyip kestirip atıyorum. Bunlar da bir nevi psikolojik baskıdır insanı etkileyebilir. Anne olarak çocuğunuzu en iyi siz anlarsınız. Sadece gelişimine göre ciddi gerilik olan bir durum varsa bir uzmandan yardım alırsınız o kadar. Misal bezden çıkma süresi iki buçuk yaşında bir çocuk için geç kalınmış bir durum değil,ama tam yaşını bilmiyorum misal bu üç yaşını geçerse yardım alın, ya da benim çocuğumun konuşması biraz daha gecikirse destek alırım. Ama şimdilik öyle panik yaptıracak bir durum yok yani.
Herkes ununu eklemiş duvarına asmış şimdi millete akıl verme peşinde. Çok biliyorsan doğur kendin bak dört dörtlük diyesim geliyor bu tiplere.
Her anne çocuğu için en iyisini ve en güzelini ister. Sıkmayın canınızı ♥️

Size kendinizi bu kadar kötü hissettiren insanlarla bir araya gelmeyin. Nasıl bu kadar müdahale etmelerine izin veriyorsunuz? Kim oldukları inanın hiç önemli değil, tavrınızı koymadığınız için daha da arttırıyorlar dozu.
Anne babasının kıymet vermediği insana eşi de kıymet vermeZ. Onun yanında da eziyorlar sizi belli ki, eşiniz de aynı davranmaya başlamış.

Anne babama sürekli çocuğumu bırakmıyorum ki oğlum 2.5 yaşında bu zamana kadar zaten 2 yaşından sonra bensiz maksimum 2-3 saat bırakmışızdır o da bir elin parmağını geçmez aklım kalır benim yemek yedi mi altı temiz mi telefon vermiyorlardır dimi vs diye bırakmaya bırakamıyorum ki kimseye bir kayınvalidem Allah razı olsun aynı apartmandayız diye daha yeni yeni o almaya başladı 2 saat bende o sırada ders yapıyor oluyorum zaten. Eşime isyan ediyorum dinliyor anladığını söylüyor sonra hoppp gene aynı bu sefer söylenince edince bunu sen istedin baştan alıştırsaydın millete diyor kimsede çok durmuyor diyor. Çocuğumuz ilk olduğu zamanlar hasta olsam bile anneme yollardı daha bir çorba yapmışlığı etmişliği yok bana ama kendisine bebek gibi baktırıyor
Baktırıyor değil bakıyorsunuz. Yapmayın. Afedersiniz orda geberse bile el uzatmayın o adama. O kadar itici ki eşiniz. Bana fenalık geldi. Sizi de ezerek aslında kendisine sorumluluk vermemenizi ve kendinizi daha çok suçlamanızı sağlamış. O dizi mi izliyor verin çocuğu eline. Gidin kapınızı kitleyin oturun

Çözüm basit 10 dakika mesafede aileme kalmaya gitmem

Çocuğu eşime bırakıp dışarı gider çalışırım (korona yokken)

Bir de bazı konularda acaba diye düşünürüm yani söylediklerinde haklılık payı var mı şeklinde

Eğer sabah geç kalkarsa akşam da geç yatar sabah kaldırın akşam uyusun kaçta yattığını yazmamışsınız ama ben en geç 9.30 dediğimde bir çok arkadaş
19.30 yani 7.30 diyor

O zaman size de zaman kalır kafa dinlemeye emmeye de az kalkar sabah da etken uyanır yeme içme saatleri de oturur

Uyumuyor uyumuyorrrr dediğinizi duyar gibiyim bırakın uyumasın sabah kaldırın akşam da yatırın alışır vücut

Metabolizması biraz hızlı gibi benim oğlum da bebekken üstten yer alttan kaka yapardı ama 2,5 yaşında bu süreç bitmişti

Biriktirmeden mi yapıyor kakayı, her seferinde çok mu yapıyor

o anne sütü alan çok yapar sözü sadece anne sütü alan ilk 6 aylık bebeklere dair

Bezi bıraktırmak vs değil husus bir sıkıntı varsa onu belirlemek bir de etrafa işedi demişsiniz ya gayet biliyor demek ki işenmeyeceğini güldüğüne göre

Ailenin ve eşinizin sizi oğlunuzla baş başa bırakması müdahil olmaması halinde gerginlik duymayacağınızı düşünüyorum

Eşinize daha fazla sorumluluk verin o uyutsun o gezdirsin o bir şey yapsın masal okusun mesela

X