Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Anladım canım kimyasal gebelikten sonra kolay hamile kalınır yazmış burdaki kızlar hep inşallah bu ay güzel haber alırız beni etiketle merak ettim mutlaka 🥰
Tabi ki etiketlerim canım rabbim isteyen herkese hayırlısıyla sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin insallah 🙏🙏♥️

Kızlar ben pcoyum. Kasımda kimyasal gebelik geçirdim. Çok ama çok üzüldüm 2 gün sürdü üzüntüm ve daha çok çabalamaya başladım.
Eğer doktorunuz yoksa ilk işiniz güvenilir bir doktor bulmanız
Daha sonra gerekli kontrolleri yaptırın kızlar adetin 3 günü hormonlara baktırın eşiniz sipermiyografisine baksın emin ilerleyin.
Bende ve eşimde sorun çıkmadı tahlillerde ama bana pco teşhisi koyuldu. Gerçektende küçük küçük bir sürü yumurtam vardı ve ben zaman içesinde yumurtalarımın sağlıklı büyüyemediğini bu yüzden geç yumurtladığımı anlamış oldum.
Gynositol diye folik asit var onu aldım. İçinde yüksek doz inositol var yumurtaları zenginleştiren. Daha sonra 1 ay öncesi kullandığım tek doz klomen bende işe yaramamıştı bu ay o yüzden ekstra gynositol ve 2 doz klomen kullandım.
Gynositol alabilirsiniz ama klomen için mutlaka doktorunuza başvurun.
Daha sonra ovülasyonla yumurtlama takibi yapmaya başladım ama daha önce hiç yaşamadığım yumurtalıklarımda baskı ağrı hissettim bi kaç gün sonra yaklasık adetten 15 gün sonra yumurtladım. İlk kez bu kadar erken oldu ve pik yumurtladım buraya yumurtlama testimide koyuyorum.
Hemen o aksam birliktelik oldu daha öncesinden 3 gün önce birlikte olmuştuk o yüzden eşimin spermi bence cok daha iyiydi. Üst üste yapınca spermin sayısının düştüğünü düşünüyorum. Neyse daha sonra 1 gün ara verdik çatlama gördük tabi ben yumurtlama görür görmez bu arada 4 tane falan havuç yedim çünkü çatlatma iğnesi olmamıştım. Havuçlar işe yaramış cidden çatladı yumurtam.
1 gün sonra yine birliktelik oldu. Sonra yine bir gün ara verdik yine birliktelik oldu. Adeti sayarsak 21 gün var mfk yönteminde de diyorlar ya 21 gün mutlaka yapın diye pcolular için ben 22 gün yaptım. İlişkide de bazen diz dirsek pozisyonu bazende alttaydım. İki türlüde yaptık. Ama bilginiz olsun ters rahimlilerde diz dirsek yöntemini öneriyorlar.
Yumurtlamadan 2 3 gün sonra göğüs hassasiyetim başladı ama benim hep oluyordu bu zaten. Hatta kimysalda daha çok hassas olmuştu.
En çok yaşadığım kısa zamanda belirti olarak gaz sancısı şişkinlik diyebilirim ama bunlar kızlar adet belirtiside aynı zamanda geçen ayda böyleydim. Benim tavsiyem belirtilere çok kafayı takmamanız. Ben bu ay salmıştım yine olmayacak diye. Daha rahattım ama bir anda dayanamadım testm yokken ovülasyon testi yaptım ama o test ilk defa çok hızlı anında iki çizgi çıkarmıştı. En pembe haliyle de paylaşacağım testi 👇🏻Sonra yumurtlama gibi olduğunu gördüm süphelendim
Erken gebelik yaptım pozitif gördüm. Kızlar umarım güzel haberlerinizi en yakın zamanda alacağım lütfen canınızı hiç sıkmayın..
en doğru zamanda en güzel şekilde öğreneceksiniz
Canım emeğine yüreğine sağlık.. nekadar net ve açıklayıcı bir sekilde yazmışsın.. Rabbim İnshaAllah sevincini daim etsin sağ salim kucağına almayı nasib etsin inshaAllah.. 😍🌺🤲🏻🤲🏻...

Cnm mumkunse kaset test yap, silik de ciksa vardir. Ama erken gebelik testlerindeki silik cizgi ben de dahil milyon kisiye hayal kirikligi yasatti. Yoksa hicbir sey cikmamasi lazim ama erken testlerde cikiyor ne yazikki. Yarin guzel haberi bekliyoruz, insallah 🙏
Ay kesinlikle bi daha tövbe yani erken gebelik yapmam. Hem para tuzağı hem de hayal kırıklığı yaratıyor. Beklicem regl geciksin en erken belk regl günü kaset test yaparım bundan sonra.

Canım adet oldum bugün malesef
Yaa 😏 olsun kuzum varya her ay yeni bir başlngıc demek vardır hersey de bir hayır. Ve insan ne zaman düşünmeyi bırakırsa o ay oluyo gercekten cübkü stres yumurtalarımızı falan etkiliyor sanırım.
[/QUOTE]
Evet canım haklısın gerçekten ilk defa bu ay ciddi olarak denedim, ovulasyon testi ile takip ettim insan umut ediyor işte olur gibi geliyordu. Nasip değilmiş demek ki. Ama önümüzdeki ay kararlıyım erkenden test yapmıcam beklerim günün geçmesini

Kızlar ben pcoyum. Kasımda kimyasal gebelik geçirdim. Çok ama çok üzüldüm 2 gün sürdü üzüntüm ve daha çok çabalamaya başladım.
Eğer doktorunuz yoksa ilk işiniz güvenilir bir doktor bulmanız
Daha sonra gerekli kontrolleri yaptırın kızlar adetin 3 günü hormonlara baktırın eşiniz sipermiyografisine baksın emin ilerleyin.
Bende ve eşimde sorun çıkmadı tahlillerde ama bana pco teşhisi koyuldu. Gerçektende küçük küçük bir sürü yumurtam vardı ve ben zaman içesinde yumurtalarımın sağlıklı büyüyemediğini bu yüzden geç yumurtladığımı anlamış oldum.
Gynositol diye folik asit var onu aldım. İçinde yüksek doz inositol var yumurtaları zenginleştiren. Daha sonra 1 ay öncesi kullandığım tek doz klomen bende işe yaramamıştı bu ay o yüzden ekstra gynositol ve 2 doz klomen kullandım.
Gynositol alabilirsiniz ama klomen için mutlaka doktorunuza başvurun.
Daha sonra ovülasyonla yumurtlama takibi yapmaya başladım ama daha önce hiç yaşamadığım yumurtalıklarımda baskı ağrı hissettim bi kaç gün sonra yaklasık adetten 15 gün sonra yumurtladım. İlk kez bu kadar erken oldu ve pik yumurtladım buraya yumurtlama testimide koyuyorum.
Hemen o aksam birliktelik oldu daha öncesinden 3 gün önce birlikte olmuştuk o yüzden eşimin spermi bence cok daha iyiydi. Üst üste yapınca spermin sayısının düştüğünü düşünüyorum. Neyse daha sonra 1 gün ara verdik çatlama gördük tabi ben yumurtlama görür görmez bu arada 4 tane falan havuç yedim çünkü çatlatma iğnesi olmamıştım. Havuçlar işe yaramış cidden çatladı yumurtam.
1 gün sonra yine birliktelik oldu. Sonra yine bir gün ara verdik yine birliktelik oldu. Adeti sayarsak 21 gün var mfk yönteminde de diyorlar ya 21 gün mutlaka yapın diye pcolular için ben 22 gün yaptım. İlişkide de bazen diz dirsek pozisyonu bazende alttaydım. İki türlüde yaptık. Ama bilginiz olsun ters rahimlilerde diz dirsek yöntemini öneriyorlar.
Yumurtlamadan 2 3 gün sonra göğüs hassasiyetim başladı ama benim hep oluyordu bu zaten. Hatta kimysalda daha çok hassas olmuştu.
En çok yaşadığım kısa zamanda belirti olarak gaz sancısı şişkinlik diyebilirim ama bunlar kızlar adet belirtiside aynı zamanda geçen ayda böyleydim. Benim tavsiyem belirtilere çok kafayı takmamanız. Ben bu ay salmıştım yine olmayacak diye. Daha rahattım ama bir anda dayanamadım testm yokken ovülasyon testi yaptım ama o test ilk defa çok hızlı anında iki çizgi çıkarmıştı. En pembe haliyle de paylaşacağım testi 👇🏻Sonra yumurtlama gibi olduğunu gördüm süphelendim
Erken gebelik yaptım pozitif gördüm. Kızlar umarım güzel haberlerinizi en yakın zamanda alacağım lütfen canınızı hiç sıkmayın..
en doğru zamanda en güzel şekilde öğreneceksiniz
Güzel yürekli arkadaşım🌼

Bir yıldır bekliyorum zaten bu süreçte iki defa gebelik testi yapıp ikisinde de negatifi görünce kendime söz verdim reglim geçmeden yapmayacağım tekrar o negatifi görmeyeceğim diye. Test yapıp üzülmektense bekleyip umut etmek daha iyi geliyor. Üç dört gün önce regl başlayacak gibi kasık ağrım vardı geçti. Gögüslerimin koyu kısmına bastırınca ağrı oluyor bir de çok az hafif beyaz şeffaf gibi akıntı var. Onun dışında bir şey yok. Kendimi regl geleceğine inandırıyorum böyle beklemek daha kolay oluyor
Aklın getirisi👍
Bende 1 yılı geçti negatifleri görmekten gına geldim arkadaşım.

Bence daha olmamış ama az kalmış gibi canim
Bende öyle düşündüm ama emin olamadım peki 2 kırmızı çizgiyi görünce yumurta hazır oluyor dimi spermle buluşursa döllenme oluyor mu yoksa hemen döllenme olmuyor mu ayyy çok karışışığım ya bizim sperm sayısı az olduğu için tam zamanında olsun istiyorum ki tutsun nasıl olmalı

Bende öyle düşündüm ama emin olamadım peki 2 kırmızı çizgiyi görünce yumurta hazır oluyor dimi spermle buluşursa döllenme oluyor mu yoksa hemen döllenme olmuyor mu ayyy çok karışışığım ya bizim sperm sayısı az olduğu için tam zamanında olsun istiyorum ki tutsun nasıl olmalı
Canim bak ben sana pik fotosu ekliyorum benim aynı zamanda şeffaf bildiğin cig yumurta akı gibi akıntı geliyo. Benim bildiğim çatlama olunca dolleniyo yani bence pik görünce degerlendir 1 gun ara ver yine degerlendir zaten sperm 3 gun yasiyo. pik görünce de bol bol havuç ye çatlamasına yardım etmek için

Eklentiler

• 20220206_075532.jpg
    20220206_075532.jpg
    106,7 KB · Görüntüleme: 39
Kızlar ben de bir şey sormak istiyorum ovulasyon testinde ben pik gördüğümde pik olan aşırı koyu değildi ama 2 gün sonra silikleşti diye ben onu yumurtlama olarak düşündüm. Resmini koysam bakar mısınız yumurtlama olmuş mu diye

Eklentiler

• 377109.jpg
    377109.jpg
    20 KB · Görüntüleme: 41
Cnm doktorunu degistir hemen. Amh 0.01le bile tup bebek yapiliyor. Benimki de 0.63, evet olmasi guc ama imkansiz degil. 0.3un altina duserse olasilik daha da azaliyor. Sana lazim olan bir tane saglikli yumurta. Bu her ay gerceklesmeyebilir. Ama illaki bi tane saglikli yumurtlama olur 1-2 yil icinde. Iş, o saglikli yumurtayi kacirmamakta. O nasil olacak iste, orasini bilmiyorum. Ya bikip usanmadan duzenli iliski, ya ovulasyon, ya dr. ile yumurta takibi. Hepimiz hakkinda hayirlisi olsun.
Allah razı olsun desteğine.
0,01 ile kalinıyorsa demek ki onda bile kaliteli yumurta çıkabiliyor.
0.3 , 0,01 den daha iyi değer mi?
Senin değerlerin ne?

Yumurta takibi yaptırdım bi defa gonalf ile yumurta büyüdü ama olmadı , Dr da zaten bu değerle ne olabilir ki dedi, tekrar takibe gerek var mı sanki yine olumsuz olur endişesi taşıyorum.
Bu ay kür yaptım bal tarçın çörek otu, adetimin 2.günü başladım, yumurtlama dönemin çok sancıdıydı, ama yumurta kaliteli olmadıktan sonra sancınında anlamı yok di mi?

Senede 1,2 defa kaliteli yumurtaya denk geliniyor mu? 1,5 yıla yaklaştım korunmayalı.

X