Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Niye yaptın diye sordu eşim kızlar var toplu test yapıyoruz birisiyle sözleştik o yüzden yaptım dedim siz çıldırmışsınız diyo 😂😂 Eve geçince yapıcam ben şimdi bidaha eğer kırmızıysa gidicem
Sıvı almadan duramıyorum ki ben.Bi durabilsem ben de tekrarlamak istiyorum da iyice gerildim gerildikçe susuyorum

Zaten Dr lar ya insanı motive ediyir, ya da iyice ümitsizliğe düşürüyor.

Bana Dr olumsuz konuştu 1 'ın altında tüp bile yapmıyoruz dedi, benim değerinde 0 larda sen gibi, fsh de 17 idi aylar önce, su an ne oldular bilmiyorum.
Gah düşsün diye ilaçla vermedi, seninkinden azından vermiş ve düşürmüş.
1 seneyi geçti korunmayalı.
Ilaç takviye hiç bir şey vermedi onlar kanıtlanmış değil dedi.
Zaten bu psikolojiye sokulunca umudunda oluyor ki hiç.
Benim 5 yıl önce bu amh ile direkt tüp bebek dediler, sonra baska bir doktor buldum, once hsg cekti sonraki ay klomen ve catlatma ignesiyle oldu. şimdi yine aynı doktora gidiyorum, kadın acayip pozitif sefkatli, sırf bunun icin bile gidilir.
moralini yüksek tut, Allah nasip ettiyse olur tabiki. evet takviyeler kanıtlanmıs degil ama olumlu etki ettigini gösteren arastırmalar da var, ben yararı olacagını düşünüyorum.
bu işte en önemli sey psikoloji, bir de iyi bir doktor bulmak. Allah hayırlısıyla saglıklı bir cocuk nasip etsin size

Evet canım haklısın gerçekten ilk defa bu ay ciddi olarak denedim, ovulasyon testi ile takip ettim insan umut ediyor işte olur gibi geliyordu. Nasip değilmiş demek ki. Ama önümüzdeki ay kararlıyım erkenden test yapmıcam beklerim günün geçmesini
Dua ederken hep ayrıntı ver ben önceleri hep evladım olsun hayırlı olsun diye ederdim Allah bana 2 tane evlat verdi ama yasamadılar. Bazen olmanasındada hayır var ben buna canı gönülden inanıyorum cünkü önemli olan hayırlı saglıklı ve uzun ömürlü evlatlarımızın olması emin ol. Hamile kalmak işin heyecanlı kısmı gerisi tamamıyla bir bekleyiş ve korku. Ben öyle saglıkloydım ki etrafımdaki insanlar dan cok hamile vardı biri neler yasadı sakır sakır kanardı acillerde gecti günleri ama öyle cok kuran okumus günlük binlerce zikir cekiyor Du ben ise hep sonra yarın yaparım derdim. O yasama diye düşünülen kadının bebegım dogdu ve sana söyle söyliyeyim öyle bir cocugu oldu ki cocuk sanki nur sacıyo cocuk sürekli gülüyo ben hayatımda bu kadar güleç yüzlü kalbi ısıtan bebek görmedim oysaki herkes ona bebegi ölücek gözüyle bakardı kocası korkudan 10 kilo vermiş bu sürece bu arada dogal yollarda hamile kalmamıs tı neler yasadı bir evlat sahibi olmak için senelerce. Ama bak onun bebegi simdi kocaman oldu onu kucagıma aldıgım da yüzüme bakıp uzun uzun gülümsedi inan bana kalbim sevgiden catlıycak sandım. Yani kısacası bu sürec yalnızca Allahın elinde inan bana ben o ikizlerimi dogurana kadar 2 gece boyunca anons dinledim bilmemne bey dogum hanenin önüne bekleniyorsunuz diye kimse yoktu yanımda kimsede inanmak istemedi ben bu kadar saglıklıyken böyle olduguna. Kalbini ferah tut ve unutma Allah sana kalbindekini verecek ve seni hoşnut kılacak canı gönülden inanıyorum buna
[/QUOTE]
Ay canım ne güzel ve doğru şeyler yazmışsın ❤️❤️ o kadar haklısın ki Allah her şeyin hayırlısını versin bir şey olmuyorsa daha zamanı gelmemiş demek ki. Allah hepimizin yüzüne baksın sağlıklı, hayırlı evlatlar nasip etsin

Canim bak ben sana pik fotosu ekliyorum benim aynı zamanda şeffaf bildiğin cig yumurta akı gibi akıntı geliyo. Benim bildiğim çatlama olunca dolleniyo yani bence pik görünce degerlendir 1 gun ara ver yine degerlendir zaten sperm 3 gun yasiyo. pik görünce de bol bol havuç ye çatlamasına yardım etmek için
İşte bizim sperm sayımız az 1 gün sonra hiç sperm kalmıyor gün aşırı değilde ard arda ilişkimi yapsak diye düşünüyorum bakalım inşallah sabırla her şekliyle deniycem havuç için teşekkürler onuda uygulıycam❤️

Allah razı olsun desteğine.
0,01 ile kalinıyorsa demek ki onda bile kaliteli yumurta çıkabiliyor.
0.3 , 0,01 den daha iyi değer mi?
Senin değerlerin ne?

Yumurta takibi yaptırdım bi defa gonalf ile yumurta büyüdü ama olmadı , Dr da zaten bu değerle ne olabilir ki dedi, tekrar takibe gerek var mı sanki yine olumsuz olur endişesi taşıyorum.
Bu ay kür yaptım bal tarçın çörek otu, adetimin 2.günü başladım, yumurtlama dönemin çok sancıdıydı, ama yumurta kaliteli olmadıktan sonra sancınında anlamı yok di mi?

Senede 1,2 defa kaliteli yumurtaya denk geliniyor mu? 1,5 yıla yaklaştım korunmayalı.
Cnm yumurtanin kaliteli olup olmadigini ancak tup bebek tedavisinde yumurta toplama yapildiginda anlayabilirler. Karin ya da vajinal ultrasonla filan anlasilamaz. Senin durumunu bilmiyorum ama dr.unun ifadesine karsilik yazmak isyedim. Bi kere ilac denemissin, ne demek bu degerle ne olabilir zaten. Amh ve diger degerlerin nasil, yasin kac, hic cocugun var mi yok mu bilmiyorum. Cok da bilgili biri degilim. 2 ay once ogrendim degerimin dusuk oldugunu. Yeni yeni arastiriyorum, okuyorum. Ama dr.un kesinlikle cok olumsuz birisi. Eger degerin dusukse ve ilk gebelik olacaksa bir tup bebek merkeziyle gorusun. Gorusmeler ucretsiz oluyormus. Onlar zaten ne yapman gerektigi konusunda yonlendirir. Ya da en azindan baska bir doktora git ve onun gorusunu al. Amh dusuk oldugunda cok da vaktimiz yok, daha dusebilir. O yuzden gec kalmadan aksiyon alirsiniz.

Napıyorsunuz kızlar durumlarınız ne,ben yarın hastaneye gidiyorum bakalım ne diyecek doktor

Kızlar bat 19 subat surekli ıslak bir akıntım var.adet yaklaştığı icin mi acaba.pek boyle olmazdi.

X