Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Haklısın kuzum, stres yaptıkça da gelmeyecek sanırım. Umarım sabaha güzel haberlerle günaydın derim size ☺️

Öyle korkunç bir tecrübe ki benim için, Allah kimseye yaşatmasın 🙏 işin içinde çatlatma iğnesi olunca bu kadar gecikmeyle sağlıklı bir gebelik olmaz kuzum ya, o yüzden regl olmak için dua ediyorum şu anda. Allah hepimize geç de olsa sağlıkla versin 🙏 ama bunu düşünerek uyumayacağım 🥰
Hayırlısı her şeyin önce senin sağlığın gerisi elbet gelecek 💕

Kasıklarım da ağrı var ve şiş, baş ağrısı var biraz bulantı birde kahve akıntı var benim adet başlamadan 2-3 gün önce başlar bu akıntı yani yüksek ihtimalle adet olacağım :) senin var mı bir belirtin :)
Bi kaç gündür şiddetli baş ağrısı var bulantimda var ama normalde de sürekli midem bulanir🤪 sağ kasigim gece çok agridi ama şuan sadece şişlik var gibi bide 3 gündür tuvalete çıkma konusunda hafif zorlaniyorum bakalm nasip 😊😊

bulunduğum yer köy gibi şereflikoçhisar özel hastane bile yok .
ya ankaraya yada aksaraya gitmem gerekiyor :KK43: sağlık ocağına gidiyorum orda aile hekimi bakar diye umut ediyorum
İnşallah zorluk çıkarmazlar😔 hayırlı, güzel haberler alırsınız inşallah

evet kesinlikle öyle hormonlar daha da endişeli yapıyor insanı. ama çok üzdü beni doktor tatlı dilli değil en azından tatlı dille de dile getirebilirdi.

eşimde aynısını dedi sende lafını söyleseydin diye ama yapamadım ne yazıkki :KK43:
üzme sen kendini bak bebisi düsün. Ne desem ki tr de doktorlarin cogu burnu havada, agresif Özel yada devlet farketmiyor. Yazin tr de hastanede asansördeyim, kapi acilinca biri direk üstüme atladi bende kim olduguna bakmadan biraz yavas dedim, böyle havadan havadan ameliyata yetisiyor olabilirmiyim acaba dedi, bende ciktim dönüp terbiyesiz dedim🤣 eger geri dönüp bir laf edecek olsaydi fena olurdu. Ameliyata yetismesi ustume atlarken pardon demesine engel degil sonucta daha ben cikicam asansorden. 6 yil okumus olmasi esekligini baki kiliyor bazilarinin canim benim o yuzden aldirma sen biraz dinlen, skintin gitsin baska bir yerde kan ver imkanin varsa. Su an bebegin seninle ve saglikli aksini dusunup o güzel canini skma.

Benim de 18 Şubat 😊 ama adet olacak gibiyim :KK43: dün kaset test yaptım negatif :KK43:
Benim de 18 19 şubat gibi bat ama regl belirtilerim var😔 kasıklarım, belim ağrıyor ara ara aniden gelen bulantı oluyor ama sanmam ki hamilelikten olsun. Akıntım var bi de durup durup kesin şimdi adet oldum diyip tuvalete koşuyorum. Batı 18 19 şubat olanlarla ortak test etkinliği mi yapsak acaba 😂

Benim de 18 19 şubat gibi bat ama regl belirtilerim var😔 kasıklarım, belim ağrıyor ara ara aniden gelen bulantı oluyor ama sanmam ki hamilelikten olsun. Akıntım var bi de durup durup kesin şimdi adet oldum diyip tuvalete koşuyorum. Batı 18 19 şubat olanlarla ortak test etkinliği mi yapsak acaba 😂
Benimde akintim cok ama adet ağrısı gibi ağrım yok fena halde bi haftadır midem yaniyo kasıklara gelincede çok hafif bi sizi var ama sabit deil gelip geciyo nasip yaa çok heyecanliyizzzz 😊😊😊🧡

Bi kaç gündür şiddetli baş ağrısı var bulantimda var ama normalde de sürekli midem bulanir🤪 sağ kasigim gece çok agridi ama şuan sadece şişlik var gibi bide 3 gündür tuvalete çıkma konusunda hafif zorlaniyorum bakalm nasip 😊😊
Bulantı ve baş ağrısı bende de var bakalım gelmediği sürece umut var diyoruz 😁gerçi benim bildiğin adet öncesi dönem 😁

Ben pazartesiden başladım bile 😂 bugün yapmadım ama dün negatifi görünce bat günü yaparım dedim. Ben adet olacak gibiyim kesin gözüyle bakıyorum artık :KK43:

Selam kızlar, sağlık ocağında hormon tahlillerimi yaptırmıştım ve PROLAKTİN hormonu yüksek çıkmıştı diye yazmıştım sağlık ocağındaki doktorum kadın doğumcuya gitmem gerektiğini söyledi ve bu gün gittim gitmişken BETAHCG Tahlili istedim veeeee BETAHGC 72.31 çıktı 🥰🥰🥰🥰
Hayırlıı olsuun 😍😍

Benimde akintim cok ama adet ağrısı gibi ağrım yok fena halde bi haftadır midem yaniyo kasıklara gelincede çok hafif bi sizi var ama sabit deil gelip geciyo nasip yaa çok heyecanliyizzzz 😊😊😊🧡
Şuan bende aynı şeyleri yaşıyorum sol Kasımda hafif ağrı var dolgunluk var ve belime vuruyor ağrısı hafif ama çok hafif önceden regl olacağım zamanlarda bayağı bir şiddetli olurdu ağrısı bir kaç defada midem yandı geçti o biraz şüphelendirdi beni arada bır de başım ağrıyor

Şuan bende aynı şeyleri yaşıyorum sol Kasımda hafif ağrı var dolgunluk var ve belime vuruyor ağrısı hafif ama çok hafif önceden regl olacağım zamanlarda bayağı bir şiddetli olurdu ağrısı bir kaç defada midem yandı geçti o biraz şüphelendirdi beni arada bır de başım ağrıyor
Hayırlı haberler alalım inşallah 🧡🧡🧡

Kizlar ilk adet olusumdan beri en az bat’tan 10-12 gün önce gögüs agrim baslardi böyle sallaninca, dokununca acirdi bayagi adet belirtisi olarak. Hatta dogumdan sonra da adet belirtilerim tamamen ayniydi ama bu ay su an 9 gün kaldi adete gögüslerimde agri yok sislik desem belki biraz. normalde baya siserdi niye boyle oldu ki ya off iyice moralim bozuldu tamam zaten hamilelik belirtisi icin erken ama adet belirtilerim nereye gitti 😓 hic böyle birsey basina gelen oldumu? Cok kafamiza takiyoruz ya ne bileyim o bir farklilik yaratirmi acaba diye dusundum
Valla bunu bende merak ediyorum inşallah tecrübeli birisi yazar bakalım

@dceke @sedacamasal @sumuhallebisi
Sonuç yeni çıktı kızlar 2.7 şu anda ağrıdan geberiyorum. Kasıklarım belim kopuyor ağrıdan, bacaklarıma kadar vuruyor. Dış gebeliği de bugünlerde 6 değerle öğrenmiştim sonra çok güzel yükselmişti hatta, yine yükselir diye korkuyorum şu anda. Umarım bu kadar ağrı regl olacağım içindir

Sakiin kal stres yapma. Stres hem gebeliğe hemde adet olmana engel. Dış gebelik filan da at kafandan kötü bir deneyim yaşamıssın Rabbim bir daha yaşatmasın 🙏🏻🙏🏻

X