Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba kızlar şuan o kadar çok moralim bozuldu ki doktor bildiğin benim moralimi yerle bir etti beni bir dövmediği kaldı resmen. 2 gün önce kan vermiştim 26.7 çıkmıştı . Bugunde gidip kan da artış varmı diye kontrol ettirmek istedim. Durumumu anlattım geçen ay kimyasal yaşadım dedim. kadın gebelik var diyemem sana betayı da öyle kafana göre istemeyezsin doktor uygun görürse gelirsin dedi. Devlet doktora fatura çıkartıyor neden istedin diye dedi. Çok istiyorsan aile hekimine gidiip orda baktırcaksın diye çıkıştı. Burası özel hastane değil dedi. Ağlayacaktım az daha devam etseydi. ne biçim bu insanlar doktor olmuş ama insan olamamış.
Ne yazıkki devlet hastanelerinde çok sık karşılaşılan bir durum canım bana da bazen öyle denk geliyor fakat senin başından böyle bir olay geçmiş daha ilgili davranabilirlerdi Allahım bir daha yaşatmasın inşallah sağlıkla gelişsin kuzucuk üzülme kötü düşünme canım her şeyin hayırlısı

@dceke kızlar sabah gözümü açar açmaz regl oldum şükür ama öyle böyle değil 😁 neyse rahatladım valla. Şimdi arayıp Cumaya randevu alacağım. Bu gecikmeyi ağrıları konuşucam duphastondan dolayıysa vermesin bi daha onu. Geliyorum peşinizden 😍
-Arwen- -Arwen- kırmızı işaretimi koyabilirsin canım
Canım ne desem bilemedim en azından regl oldun rahatladın hep birlikte bu ayı bekleyelim bakalım 😃

Daha öncede gidip sürekli baktırdım hiç bir doktor bu sekilde konusmadı benimle bu doktor acaip benim moralimi bozdu. kontrol etmeyecekmisiniz dedim neden kotmrol edeyim diyor. hanım efendi kimyasal yaşadım en azından konteol etseniz biliyorum kesenin gözükmeyeceğini şuan zaten dedim. sen baktırmadın mı düşük yapınca kanına dedi baktırdım sıfırlandı dedim o zaman bişi yoktur daha öncede buraya birsey girilmemiştir dedi.
hiiiç bozma moralini canım başka alternatifler dene içinde rahat olsun

Hic canini skma lütfen onlarin sacma söylemlerine, bebisini düsün. Gecmis olsun gecen ay icin, lütfen bu ayda ayni seyi yasayacagini gecirme aklindan. Saglikla büyüsün insallah bebisin. Bende ilk hamileligimden bir ay önce kimyasal gecirmistim ikincide saglikli bir hamilelik yasadim. Kötüyü getirmeyelim aklimiza hic. Bir yandan baktirabilmeniz iyi diger yandan buyuk bir stress, yurt disindayim 7-8 haftalik olmadan doktora bile gidilmiyor burda, kan testi de yok. Annelik zaten böyle birsey, hamilelik hormonlari insani daha da endiseli yapiyor, ne kadar moralini bozma desemde bebisten dolayi hormonlar tavan haliyle. Icin rahat degilse o söylenen mali bir kenara birak hic dusunme, baska bir yerde kan aldir. Saglikla buyusun, sag salim kucagina al insallah yavrunu🤲
evet kesinlikle öyle hormonlar daha da endişeli yapıyor insanı. ama çok üzdü beni doktor tatlı dilli değil en azından tatlı dille de dile getirebilirdi.
Inan çok üzüldüm ama ben onu rezil etmeden çıkmazdım ordan hadsiz ya sinirlerim bozuldu...
eşimde aynısını dedi sende lafını söyleseydin diye ama yapamadım ne yazıkki :KK43:

Merhaba kızlar şuan o kadar çok moralim bozuldu ki doktor bildiğin benim moralimi yerle bir etti beni bir dövmediği kaldı resmen. 2 gün önce kan vermiştim 26.7 çıkmıştı . Bugunde gidip kan da artış varmı diye kontrol ettirmek istedim. Durumumu anlattım geçen ay kimyasal yaşadım dedim. kadın gebelik var diyemem sana betayı da öyle kafana göre istemeyezsin doktor uygun görürse gelirsin dedi. Devlet doktora fatura çıkartıyor neden istedin diye dedi. Çok istiyorsan aile hekimine gidiip orda baktırcaksın diye çıkıştı. Burası özel hastane değil dedi. Ağlayacaktım az daha devam etseydi. ne biçim bu insanlar doktor olmuş ama insan olamamış.
Bu doktorların tavırlarını anlamak yani mümkün değil. Hem derler 2 günde bir kan verip kontrol edin diye. Sanki keyfinizden istiyorsunuz baktırmak. İnsanların en hassas döneminde böyle davranıyorlar. Hiç kafanıza takmayın önemli olan sizin ve bebeğin sağlığı. İmkanınız varsa özelde batırın derim ben.

evet kesinlikle öyle hormonlar daha da endişeli yapıyor insanı. ama çok üzdü beni doktor tatlı dilli değil en azından tatlı dille de dile getirebilirdi.

eşimde aynısını dedi sende lafını söyleseydin diye ama yapamadım ne yazıkki :KK43:
Olsun moralini bozma sen bebeğini düşün rabbim yardım eder hiç üzülmene biz seninleyiz

Onlar her türlü psikolojik şiddet, kışkırtma vs yapıyorlar hastalara, sonra hasta yakınları olay çıkarınca şiddet haberleri oluyor. Kötü kötü konuşturacaklar beni. Bu doktorlarla kanser hastası babam için öyle şeyler yaşadım ki, Allah kimseyi devlet hastanelerine muhtaç etmesin. Sen en iyisi sağlık ocağında takibini yap canım 🙏
Canım ne desem bilemedim en azından regl oldun rahatladın hep birlikte bu ayı bekleyelim bakalım 😃
Biliyorsun regli bekliyordum zaten canım en iyisi gözün aydın de 😍 hadi bakalım son bekleyişimiz olsun inşallah, doğumu bekleyelim birlikte 🙏❤️

Bu doktorların tavırlarını anlamak yani mümkün değil. Hem derler 2 günde bir kan verip kontrol edin diye. Sanki keyfinizden istiyorsunuz baktırmak. İnsanların en hassas döneminde böyle davranıyorlar. Hiç kafanıza takmayın önemli olan sizin ve bebeğin sağlığı. İmkanınız varsa özelde batırın derim ben.
bulunduğum yer köy gibi şereflikoçhisar özel hastane bile yok .
ya ankaraya yada aksaraya gitmem gerekiyor :KK43: sağlık ocağına gidiyorum orda aile hekimi bakar diye umut ediyorum

Onlar her türlü psikolojik şiddet, kışkırtma vs yapıyorlar hastalara, sonra hasta yakınları olay çıkarınca şiddet haberleri oluyor. Kötü kötü konuşturacaklar beni. Bu doktorlarla kanser hastası babam için öyle şeyler yaşadım ki, Allah kimseyi devlet hastanelerine muhtaç etmesin. Sen en iyisi sağlık ocağında takibini yap canım 🙏
gidiyorum sağlık ocağına simdi acaip sinirlerimi bozdu. bazen doktorlar hakediyor herşeyi kadının gelişinde hayır yoktu yüzü gülmiyor bile hiç :KK43:

Ben bu ay hiç test yapmadım moral bozmamak adına sende yapma geçene kadar beklee belirtilerin neler canim
Kasıklarım da ağrı var ve şiş, baş ağrısı var biraz bulantı birde kahve akıntı var benim adet başlamadan 2-3 gün önce başlar bu akıntı yani yüksek ihtimalle adet olacağım :) senin var mı bir belirtin :)

X