Su orucu ile arınıp, hafifleyelim

Ess8

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2020
63
99
25
Merhaba arkadaşlar. Pazartesi günü 10 günlük su orucuna bir diğer adıyla şifa orucuna niyetleneceğim. Daha önce 3 ve 5 günlük oruçları yapıp faydasını çokça gördüm 3 ila 5 arası da bir kilo kaybım olmuştu. Polikistik over hastasıyım ve bu oruçlarla geciken reglilerim düzene girdi çok şükür. Sağlıksız olduğundan bahsedecek arkadaşlar olacaktır biliyorum ama bunun araştırmasını yapıp bu işi yaptığımı, gerekli tahlillerimi aksatmadığımı da belirtmek isterim. Pazartesiden itibaren kilo güncellemelerimi yapacağım oruç sonrası beslenme tarzını da burada sürdüreceğim. Benimle beraber yapmak isteyen arkadaşlar olursa mutluluk duyarım
1. gün- 72 kg/boy 168

Son düzenleme:
Su orucunun asıl amacı vücudu temizlemektir. 3.açlık gününden sonra vücut ketozise girer bunun kelime anlamı kısaca kendi kendi kendini yemektir. Bu günden sonra vücutta glikoz kalmaz ve enerji için yağ depolarını kullanır. 5.günden sonra vücutta aseton kokusu gibi bir koku oluşur bu çok doğaldır 7.günle beraber vücut hasta hücreleri yemek olarak kullanır. Bu 10 günlük periyot bittikten sonra 10 günde vücudu alıştırmak için bir dönemimiz var ona ileride değinirim. Bana gelecek olursak 11 gibi niyetleneceğim 10 günlük . Daha önce 3 5 7 günlük periyotları yapmış olmanızı tavsiye ederim 10 günlük bir yolculuk için. Sabah uyanıp 1 kaşık İngiliz tuzunu suyla karıştırıp içeceğim bağırsak temizliği için 3 günde bir bu işlemi uygulayacağım. Aslında en ideali lavman ama içim kaldırmıyor benim. Kabızlık probleminiz var ve bu yola girmek istiyorsanız lavman öneririm lakin mide boşaltımını düzenli şekilde yapmadığınız takdirde aksi sonuçlara yol açabilirsiniz. Çünkü vücut hasta hücreleri yediği vakit sizin de vücudunuza besin girişi olmayacak, haliyle dışarı çıkmaya yetecek bir dışkılama meydana gelmeyecek bağırsaklarda bekleyen dışkı vücut tarafından defalarca emilim için döngüye girecek ve büyük kabızlık problemleri bağırsak burkulmalarına yol açmış olacağız. Bunun için bağırsak boşaltım ŞART.
Hergün kilo güncellemelerini yapacağım ayrıca :)

Su orucu nasıl oluyor? Nasıl bir oruç bu?

Su orucu nasıl oluyor? Nasıl bir oruç bu?
Vücudu arındırmak ve şifa bulmak amacıyla sadece su içerek yapılan bir oruç. Yurtdışında kilo vermek için de meşhur bir yöntem. Aidin Salih hocanın öğretilerini incelemenizi tavsiye ederim. Bilimsel olarak da bir bilim adamı bu konuda Nobel ödülü aldı inceleyebilirsiniz. İyi akşamlar

Merhabalar , sizi merakla takip ediyorum. Benim de haşimato hipotiroidi rahatsızlığım var. Ve bu sebeple de yılda bir kaç kez olan adet düzensizliğim. Mesela şuan vücudum çok şiş ve geçen ay adet görmedim . Ne yapacağımı bilmiyorum. Açlık hep yapmayı istediğim ama bir türlü cesaret edemediğim bir şey . Bu sebeple sizi ayrıca takdir ettim . Belki bende 24 saatliğini deneyebilirim . Sizin desteğinizle
Bu oruçta su sınırsız mı ? Bu da merak ettiğim bir konu . Cevaplarsanız sevinirim .
Rabbim yardımcınız olsun .

Mutlaka tavsiye ediyorum. Regl düzensizliğim 5 günlük bir açlıkla düzene girmişti benim de. 6 ay görmediğim dahi oluyordu. Suyu susadıkça içiyoruz bir kısıtlama yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…