Sorun bende mi ? Çok mu takıntılıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yok zaten fikrim değişti biraz daha ılımlı olmam lazım, bu arada ben de gebelik zehirlenmesi geçirdim, ölümlerden döndük ve o günden beri kaygı bozukluğu yaşıyorum, lohusalığım da zor geçti hep ağlama krizleri ile ...

Eşimin babası ataerkil , despot ve geri kafalı, anlaşamıyoruz bu yüzden...

Bende Alllaha şükür küvöz durumları olmadığı halde travmatikti, kaldıki sen bide o süreci yaşamışsın, kesinlikle travma kalmıştır. Çok iyi anlıyorum seni. Bebek büyüdükçe hareketi ulaşabildiği şeyler arttıkça anksiyeten artar bu yüzden şimdiden kontrollü olmaya çalış. Eşin zaten sana hak veriyormuş, bakıcıyla kreşle uğraşmak yerine güveneceğin insanlar var. Mesela şöyle düşün bugün iyi ama yarın kötü bi gün olsa işten izin alamazsanız yine onlar koşacak, o yüzden kavga gürültü ile derdini anlatma. İnsanın insana ihtiyacı var. İş yerimde memleketlerinden uzak çok anne baba var dönüşümlü bakıyorlar bi hastalık olsa ki kışın hep salgın perişan oluyo insanlar, bi kaç saat emanet edecek o sürede uyuyup dinlenecek insanları yok. Bunlar küçük ama çok önemli şeyler. Kızın dedesini bilsin hatta evlerini tanısın orada da kendini güvende ve iyi hissetsin buna siz öncü olmazsanız hep hayatında zorunlu olarak var olan güvenmediği insanlar olacaklar

Bence agir sorunlusunuz onlar gelecegi zaman kaldirirsiniz camasirlarinizi bukadar basit kizinizin erkeklerden korkmasida bir sorun bence bunu cozmeye calisin neden dedesinden korksun bir mahremiyet bahanesi bulmussunuz sacmaliyorsunuz ne alaka kizin mahremiyeti falan filan uf gicik oldum

Dedikleriniz çok mantıklı ve akıllıca , ben duygularımla hareket ettim bu konuda , eşimle konuştuk, akışına bırakacağım şimdilik...

Sizi yeterince gıcık ettiğime göre gidebilirsiniz konumdan Eğer tüm mesajları okusaydınız tek sorunun bu olmadığını da anlardınız, her detayı konuya eklemedim çünkü konu uzayınca insanlar okumak istemiyor ve sıkılıyorlar doğal olarak ...

Evet takintilisniz net.

Ben evinizin konforunu merak ettim ya, anlatsanıza biz de yapalım:)
Teee seneler once bir akraba ilk defa evine alafranga tuvalet yaptirmisti da, telefonla arayip anlatiyordu esine dostuna, cok konforlu diye, o geldi aklima.
Çok güldüm Allah da seni güldürsün, ya işte onlara göre epeyce konforlu sayılır, kayinbabam aşırı cimri bir adam, bizim ev ona lunapark gibi geliyor çünkü hem muhit olarak hem de ev ve içindeki herşeyi ile ona göre hem gereksiz masraf hem de fazla lüks, bana göre değil kayinpedere göre öyle, bizim eve gelince sürekli çok güzel, oh be havası bile başka derdi balkona çıktı mı orda bile bin tane iltifat dizerdi ev için, bana göre normal ev işte ama ona göre gereksiz masraflı bir o kadar da huzurlu bir ev , bizim evi çok seviyor ben de anlam veremiyorum Yeni evliyken sürekli bizdeydiler kriz geçmiştim artık...

Anliyorum. Derdinize gelecek olursam, benim icin mesele olacak bir durum olmazdı, haftada bir gun birkac saatten ne olabilir ki? Bu kadar kafaniza taktiginiza değmez.

Bu kafadan cikmalisin. Dede torun arasinda mahrem olmaz, sen de camasirlarini toplayiver 1 gun once. Boyle bahane mi olur ya

Dedikleriniz çok mantıklı ve akıllıca , ben duygularımla hareket ettim bu konuda , eşimle konuştuk, akışına bırakacağım şimdilik...
Kesinlikle eşinide üzme boşuna. Gıcık bi kayınpeder değilde kızının dedesi olarak kanalize et duygularını. Zaten hafta 1 gün bi kaç saat ve oda ne kadar sürecek sanki okul zamanı başladı mı oda biticek.

GÜNCELLEME: Eşim eve geldikten sonra ona bu konuyu açtım ve dedim ki detaylıca konuşalım belki de ben fazla abartıyorumdur, eşim de çok aç ve yorgun oldugunu söyleyip dışarda yemek yiyelim hem de konuşalım dedi ben de kabul ettim haliyle , yolda gidene kadar sizlerin mesajlarını okudum durdum , genel olarak herkes beni haksız bulmuş lakin kimse kimsenin ne yaşadığını bilemez her detayı yazmadım fazla sıkmamak için, kayınpederim ile hiçbir zaman aynı noktada buluşamayacağız bu kesin çünkü yetiştirilme tarzı asla benim kabul edeceğim tarzda değil, öyle erkekleri sevmem de zaten lakin eşim de bu konuda sizler gibi düşünüyor ve haftada bir gün öğleye kadar idare edebileceğimi bunun bebeğimizin yararına olacağını ve bu şekilde üzerindeki baskıdan da kurtulmuş olacağını belirtti , babasının geçmişteki her hatasının altını çizerek asla müsaade etmeyeceğini tekrar belirtti , benim bu kadar kontrolcü olmam onu da rahatsız ediyor farkındayım, eşime dedim ki en ufak sınır ihlalinde bebeği alıp bakıcıya vereceğimi söyledim, bu konuda gereken sözleri verdi , ben de öz eleştiri yaparak durumu biraz yumuşatıp akışa bırakmaya karar verdim , hepinize çok teşekkür ederim, zamana ve akışa bırakmak iyi olacak galiba ...

Evet eşimle aynen böyle konuştuk, inşallah sınırlarımı aşmazlar da ben haklı çıkmam...

Konuda anlattığınız kadarıyla kayınpeder eve gelmekten başka bir şey yapmamış ki. Bu kadar uyarı neden anlamadım. Konuyu okuyan adamı sapık zanneder, öyle bir şey de yok diyorsunuz. Geçmişte yaşananlar sizi değil, eşinizi ilgilendirir. Kendisi babasını affettiyse, konforlu evinize gelmesinde ne gibi bir sakınca olabilir?

Mihrimah sen esinin ailesi ile ne yasadin bilmiyorum ama bu konularda dusunce yapin cok uclarda. Boyle devam edersen esin bir yerden sonra ehh yeter der benden soylemesi. Sen esinin ailesini bildigin asagiliyorsun. Esini yetistiren de o aile bunun farkinda degilsin. Bu kadar rahatsiz oldugun insanlara isin dusunce cocuk baktirmak zaten bana gore cok anormal bir durum. Bence acilen silkelenmen lazim.

Konuyu baştan beri okuyorum ben de bunu düşünüyordum. Sonuçta çocuğu biz doğuruyoruz ama herşeyi değiliz, olmamalıyız da. Ki zaten çocuk yapmaya karar verirken hangi aileye çocuk getireceğimizin de kararını vermiş oluruz, siz beğenmiyorsunuz diye kimse dedelikten nenelikten feragat edemez, etmemeli. Onun da de dedeliği o, o kadarmış ve bunu bilerek çocuğu doğurdunuz. O zaman bırakacaksınız dede torun ilişkisini kuracak, çocuğunuzun ona karşı da türlü çeşit hisleri olacak, onunla özel oyunları eğlenceleri olacak tıpkı hayatına giren birsürü başka insanla olduğu gibi. Hislerinizi rahatsızlığınız çok iyi anlıyorum ama haklısınız diyemem, biraz uzaklaşıp bakınca siz de görüyorsunuz. Dilerim kızınızın ve sizin çok huzurlu, hayal ettiğinizden daha güzel insan ilişkileri ve hayat hikayesi olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…