Sorun bende mi ? Çok mu takıntılıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet kesinlikle dediğiniz şekilde istiyorum ama bu mümkün olmuyor...
Kadın gece gidip sizin evde kalacak. Çocuğa bakacak. Ama işi biter bitmez uşak çekilebilirsin mi diyeceksiniz?
Bencillik bu.
Size yapılan iyiliğin bir farkına varın bence. Hiç unutmadığım bir olayı anlatayım size de nankörlük yapmayın kıymet bilin.
Bakın benim oğlum altı aylıktı, eşim iki gece nöbetçiydi. Annemler yurtdışındaydı. Sadece iki gece için kayınvalidemin gelip benimle kalmasını istedim. Gece altı aylık bebekle tek kalmaktan korktum. Pek sevgili kayınvalidem yavrum ramazan olmasa gelirdim, abinler baban şimdi sahura kalmadan oruç tutarlar dedi gelmedi.
Tüm hayatı boyunca sadece iki bile destek olmayan babaanneler var. Ve ben buna rağmen babaanne dede bağıdır, bilsin görsün sevgisini alsın diye her sene hala gidiyorum gösteriyorum. Bayılmıyorum yoksa ama gidiyorum.
Burada sizin için düzenden feragat ediyor insanlar. Hizmetliniz gibi işi bitince çekilmesini bekleyemezsiniz çok ayıp

Kadın gece gidip sizin evde kalacak. Çocuğa bakacak. Ama işi biter bitmez uşak çekilebilirsin mi diyeceksiniz?
Bencillik bu.
Size yapılan iyiliğin bir farkına varın bence. Hiç unutmadığım bir olayı anlatayım size de nankörlük yapmayın kıymet bilin.
Bakın benim oğlum altı aylıktı, eşim iki gece nöbetçiydi. Annemler yurtdışındaydı. Sadece iki gece için kayınvalidemin gelip benimle kalmasını istedim. Gece altı aylık bebekle tek kalmaktan korktum. Pek sevgili kayınvalidem yavrum ramazan olmasa gelirdim, abinler baban şimdi sahura kalmadan oruç tutarlar dedi gelmedi.
Tüm hayatı boyunca sadece iki bile destek olmayan babaanneler var. Ve ben buna rağmen babaanne dede bağıdır, bilsin görsün sevgisini alsın diye her sene hala gidiyorum gösteriyorum. Bayılmıyorum yoksa ama gidiyorum.
Burada sizin için düzenden feragat ediyor insanlar. Hizmetliniz gibi işi bitince çekilmesini bekleyemezsiniz çok ayıp
Çok üzüldüm bu yaşadığınıza, fikrim baya değişti konu açtıktan sonra , teşekkür ederim herkese ...

Çok üzüldüm bu yaşadığınıza, fikrim baya değişti konu açtıktan sonra , teşekkür ederim herkese ...
Bir çocuğu bir köy büyütür derler. Çocuk kalabalıkta büyümeli.
Annesi babası sizsiniz, elbette en önemli bağ sizinle. Büyüdükçe sizle olan bağını gördükçe boşa endişe ettiğinizi anlayacaksınız.
Dedesine bayılmıyorsunuz ama tek dedesi de oymuş. Çocuk dede bilmeden mi büyüsün?
onların sizden ayrı bir bağı olacak. İsteseniz de istemeseniz de arada bir bağları var. İleride iyi anıları da olacak. Sevecek de. Bunlar sizin hislerinizden bağımsız. Çocuklar bizim uzvumuz değil. Bizimle aynı şeyleri düşünmek hissetmek zorunda da değil.
Çocuğunuzun ilişkilerini yönetemezsiniz. Yönetmenelisiniz.
Bırakın çocuk kendi ilişkisini kursun, kendisi severse sevsin.
Siz ilişkilerine karışırsanız çocuğa da haksızlık. Neticede çocuğun babaanne ve dedesi

Bide siz kayınpederinizi sevmiyor olabilirsiniz sorun yaşamış olabilirsiniz ama onlar çocuğun dedesi ninesi onların sevgisine de ihtiyacı var çocuğun ayrıca eşinizin anne babası onlar hayatınızdan kolay kolay çıkmazlar
Uzun süre mesafe koymuştum , kabullenemedim haliyle ...

Bir çocuğu bir köy büyütür derler. Çocuk kalabalıkta büyümeli.
Annesi babası sizsiniz, elbette en önemli bağ sizinle. Büyüdükçe sizle olan bağını gördükçe boşa endişe ettiğinizi anlayacaksınız.
Dedesine bayılmıyorsunuz ama tek dedesi de oymuş. Çocuk dede bilmeden mi büyüsün?
onların sizden ayrı bir bağı olacak. İsteseniz de istemeseniz de arada bir bağları var. İleride iyi anıları da olacak. Sevecek de. Bunlar sizin hislerinizden bağımsız. Çocuklar bizim uzvumuz değil. Bizimle aynı şeyleri düşünmek hissetmek zorunda da değil.
Çocuğunuzun ilişkilerini yönetemezsiniz. Yönetmenelisiniz.
Bırakın çocuk kendi ilişkisini kursun, kendisi severse sevsin.
Siz ilişkilerine karışırsanız çocuğa da haksızlık. Neticede çocuğun babaanne ve dedesi
Her kelimesi doğru, dışarıdayım bu konuyu konuscaz birazdan 🙁

Her gün yarım gün tutabilirsiniz diğer günler de size yardımcı olur bebek büyüdükçe ihtiyacınız artacak birine.
Mahremiyete önem veren biri kv ile yapamaz..
Zaten bu uzun süreli olursa kesin bakıcı olacak , haftada bir gün ve 11 e kadar diye bisey demedim eşime ...

Haberleri okuyun biraz ...
Bu mükemmel zihniyetle sıra yakında eşinize de gelir. Eşiniz bu zihniyetinizi bilerek, sessiz kalıyorsa; onun düşünce yapısı da çok sağlıksız.

Kayınvalideniz eşinin evinizde istenmediğini, bebeğinizin öz dedesine sapık gözüyle ( hayır, öyle bakmıyorum demeyin; mahrem, haberleri izlemiyor musunuz vb ile adama resmen o gözle bakıyorsunuz ) bakıldığını bilerek hâlâ size geliyorsa o da yanlış yapıyor.

Evlerden ıraksınız.

Aile içinizi bilmesemde anlattığınız kadariyla bence sorun sizde. Benim ailem çok kültürlü bir aile eş ailesi ise daha Anadolu insanı. Ve kültür farkimiz kah eğitim kah maddi olarak çok fazla. Lakin kayinpederin yarım gün bize gelmesi beni üzmez sizi neden üzdü anlamadım gerekirse yatak odası kapısını kitlersiniz yada camasirinizi o gelmeden kurutursunuz. Ben de çalışıyorum ara sra kayinvalide ve kayinpeder bize kalmaya geliyor hiç aklımdan sizin dert ettginiz şeyler geçmedi. Benim ailem annem babam geliyorsa onun da gelecek kaldı ki ayrı gayrı yapmayi hiç doğru bulmuyorum. Bende çok sorunlar yaşadım kv ve kp ile. Belki başkası olsa boşanmıştı ama eşimin anne babasının suçunu eşime yukleyip ailemi huzursuz etmemin bir anlamı yok. Herkesin evi ayrı barki ayrı. Sizde çok ince düşünüyorsunuz

Bu mükemmel zihniyetle sıra yakında eşinize de gelir. Eşiniz bu zihniyetinizi bilerek, sessiz kalıyorsa; onun düşünce yapısı da çok sağlıksız.

Kayınvalideniz eşinin evinizde istenmediğini, bebeğinizin öz dedesine sapık gözüyle ( hayır, öyle bakmıyorum demeyin; mahrem, haberleri izlemiyor musunuz vb ile adama resmen o gözle bakıyorsunuz ) bakıldığını bilerek hâlâ size geliyorsa o da yanlış yapıyor.

Evlerden ıraksınız.
Bu sizin fikriniz Şermin hanım benim öyle değil 🙃

Mihri mesele don sütyen değil adama kıl olduğuna batıyor, isterse 10dk dursun evinde mesele bu yani. Yorumları okudum ben torununa zararı yokmuş zaten bi kaç saat oda 8de evden çıksan 11e kadar ne olacak anca kahvaltı biraz oyun öyle geçecek bi saat dilimi.
Biraz salmaya çalış zor biliyorum ama anne olduktan sonra edinilen anksiyete ile mücade etmek zor. Anne olmadan önce çocuğu çingen gibi rahat büyütecem der, korumacı anneleri anlamazdım ama gel gör ki bende de kaygı bozukluğu ampülü yandı. Travmatik doğumlar etkiliyor(ben zehirlenme yaşadım acil sezeryana alındım). Terapi ve meditasyonlar çok iyi geliyor.
Dede nine çocuk için çok önemli ben kayınpederim yakınımda olsun çok isterdim bu yüzden onları yaşadığımız yere taşımak gibi radikal değişimler yapmak isteyen nadir gelinlerden biriyim sanırım🙈😄

Fakat normal bir baba hakkında bunu kimse kabul etmez, eşiniz de etmez, bir de onun tarafından bakın
Eşim bana bişey demiyor çünkü babası bize yeni evliyken kötü şeyler yaşattı , eşimi çok zor durumlara soktu ve tabi eşimle daha öncesi de var , genel olarak sorunlu bir baba , eşim babası diye saygıda kusur etmiyor yine de , büyüklük eşimde babasında değil, başka gelin olsa kapıdan içeri sokmazdı emin olun , tam 2 yıl altınlarımızı rehin tuttu vermedi daha neler neler , şimdi ister istemez korkuyorum aynı şeyleri yaşarım diye , eşim bu konuda net asla izin vermem dese de anksiyetem tutuyor, çok geri kafalı bir adam anlatılmaz yaşanır 😵

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X