Siz eşinizin annesini kaç günde bir arıyorsunuz

Merhaba siz kaynananızı hergün arıyor musunuz yoksa mesafeli misiniz ?
Hastalık dışında hiç aramam, o da darılmaz. Oğlu ile telefonda konuşurken birbirimize selam söyleriz, hatır sorarız uzaktan o kadar. Aramızda da hiç bir sorun tok, çünkü sorun olacak kadar birbirimizin hayatının içinde değiliz. Gayet güzel bir ilişki bence

hayatta aramam. Arasam 1 saatten önce kapatmaz e benimde o kadar boş vaktim yok kendisi gibi :) en iyisi böyle oğluyla dilediği kadar konuşabilir

Biz yakın oturuyoruz ama ayda bir görürüm önemli bir şey olduysa o beni ben onu ararım .Eşim her gün arar haftada iki kere gider .Rutinimiz bu , şimdiye kadar rahatsız olduğunu söyleyen biri çıkmadı çokta iyi anlaşırız ......

Normalde aynı apartmanda oturuyoruz. Kendisi kızının yanına ya da köyüne gittiğinde genelde kendisi arar çünkü kendisi de eşim de bilir ki ben çok telefonla konuşmayı seven bir insan değilim. Eşim ararsa yanımda selam veririm bazen. Eşimin öyle annemle konuşacaksın baskısı yok büyük ihtimalle aynı apartmanda oturduğumuz için. Ama buradayken dışarı çıktığımda bir 10 dakika falan uğrarım. Arada bir laf sokar duymamazlığa gelirim telefon konusu sıkıntı olmadı şu zamana kadar aramızda.

Offf bıktık ya şu mecburiyet haline getirilen ama hiçbir amaca hizmet etmeyen angaryalardan. Kimse de sizinle konuşma meraklısı değil sırf gelinsin arayacaksın egosu.

Ben de çok çektim aynı konunun muhabbetini. Başlarda 2 gün aramasam bunu bir sorun gibi görür, suratını dökerdi. Ama sırf bunu yapmasın diye sürekli arasam bu sefer de görevim olacaktı. Kestiğim anda daha büyük mesele yapacaktı. Ben kv ile bir sorunum olduğundan değil tamamen canım istemediğinden sık aramıyorum, telefonda konuşmaktan nefret ederim. Hele ki samimiyet yoksa daha da nefret ederim, çünkü ne paylaşabilirsin kv ile? Zaten konuşulan konular şuram ağrıdı, akşama bu yemeği yaptık, dolapları indirdik temizledik, torun agu dedi, torun bugu dedi vs. vs. Arada 30 yaş var sarmıyo yani bu muhabbet. Ee çoğu kv aradın mı 1 saat konuşur. Günün koşturmasından hal de kalmıyo zaman da. Yani ben elimden geldiğince minimuma çekmeye çalıştım. Sanırım ufaktan alıştılar bu duruma, eskiden ben aramasam o arardı sürekli. Şimdi biraz daha kendi halime bıraktı. Ama konuştuğumzda da inceden bir lafını sokar sesine hasret kaldık gibisinden. Ben de hiç anlamamış gibi yaa teşekkürler ben de size hasret kaldım diye salağa yatarım Sokulan lafları anlamıyormuş gibi yapın öyle olunca laf sokmaktan zevk almıyorlar.

Bence onunla bir sorununuz olmadığını genel halinizin bu olduğunu hissettirmeniz lazım. Yalan da olsa kendi annenizle de sık konuşmadığınızı söyleyin. Laf arasında eşinizin sizin annenizi aramadığını söyleyin. Anneyle yarışmaya bayılırlar. Onu da aramadığınızı bilirse rahatlar. Eşinize de kadın işlerine bu kadar karışma derseniz erkeklik egosuna ufak bir sızı bırakabilirsiniz, belki mahcup olur ve keser bu muhabbeti. Türkiyede gelin olma simülasyonunda başarılar dilerim

Yani ararım bazen ama annemle hergun konuşurum da kaynanamla her gün ne konuşayım :) sorun etmiyoruz ikimizde ne zaman arayabilirsek ozaman

Bayram dahil hiç aramam.
Yeni evliyken arıyordum ama yaşananlardan sonra bıraktım aramayı.
Sekiz yıldır bayramlar da dahil asla aramam.
Önceden oğluna hatırlatırdım anneni ara diye, şimdi onu da yapmıyorum banane koca adam kendi düşünsün annesiyle ilişkisini.

Son iki seneye kadar, kandil, hastalık, akraba cenazeleri gibi durumlarda arıyordum.
Yaptığı oncaaaaa deccalliklere rağmen eşimin hatrına aradım.

Sonra başka bir gelin aldı bana şeytan olan kadın meleğe dönüştü. Herkes ederi kadar dedim kestim aramayı, ne arıyorum, ne gidiyorum.
Ne hali varsa görsünler.

Durup dururken bi arıyım nasılmış demiyorum, bi şey olduğu zaman ararım. Eşimle konuşuyorsa bazen telefonu alır hal hatır sorarım o kadar.

Kv çok severim ama hergün arasam konuşcak şey bulamayız haftada 1 bazen 2-3 kere ararım. Mecburen arıyım ayıp oldu gibi düşüncem olmaz muhabbetini çok seviyorum yani elim boşsa arkadaş niyetine ararım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…