SİGARAYI BIRAKANLAR BURAYA

Eski kötü sevgili gibi şimdi aklıma geliyırda ayyyy iyiki ayrılmışım diyorum eski hayırsızlardan şimdi karşıma gelse yüzüne bakmam oysa ne çok alışmış sevmiştik eskileri aynı buda öyle olcak iyiki ayrılmışız dicez sabırrr sabır yenilmeyelim yeni bırakanlar

Bende hayır patron benim artık. Benim dediğim olacak diyorum ve suya dadaniyorum ayrıca cidden alışkanlık değil benimkisi bildiğin krizdi ama yok bitti bu son inşallah pes etmek yok son gayret son sürat devammmm

Bende hayır patron benim artık. Benim dediğim olacak diyorum ve suya dadaniyorum ayrıca cidden alışkanlık değil benimkisi bildiğin krizdi ama yok bitti bu son inşallah pes etmek yok son gayret son sürat devammmm
Aynen devam ama hala krizim bitmedi aldım pipeti elime sigara gibi çektim neesimi kapadım gözlerimi işe yaradı ama en zor günüm 7.günüm oldu bakalım yarın 8.gün nasıl olcak

Aynen devam ama hala krizim bitmedi aldım pipeti elime sigara gibi çektim neesimi kapadım gözlerimi işe yaradı ama en zor günüm 7.günüm oldu bakalım yarın 8.gün nasıl olcak
Patronda çok mantıklo geldi böyle bi düşününce vet patron benim derken bile o sigaraya ezik ezik baktımı hayal ettirdi buda iyi fikir

Ben 4.gundeyim dün zor derken 4.gelen ara istekler çok şiddetli oldu bakalım bu savaşı kim kazanacak

Patronda çok mantıklo geldi böyle bi düşününce vet patron benim derken bile o sigaraya ezik ezik baktımı hayal ettirdi buda iyi fikir
Ben hiç teselli veya avutmakla uğraşmıyorum direk su içiyorum o an zihnimi başka şeylere yönlendiriyorum ki zor mu evetttttt çok zor ama imkansız değil

Sigarayi birakali 12 yıl bitti. Sigarayi ben bırakırsam herkes bırakabilir derdim. Yani aşırı derece bağımlıydim.
Pes etmeyin, ben sürekli kendimi telkin ettim, kendimle konuştum. Allen Carr kitabını okudum tam da, ihtiyaç olan psikolojik destek bence.
Şimdilik tebrikler

merhaba bende birden içmicem artık dedim ve bıraktım 4 sene kısa bi süredir bazı stres sıkıntı durumlarda başladım bir haftadırda hiç içmiyorum aramıyorumda beyinde bitirince bitiyo aslında bi formülü yok tebrik ederim sizi

Ben 4.gundeyim dün zor derken 4.gelen ara istekler çok şiddetli oldu bakalım bu savaşı kim kazanacak
7.günüm berbattı ama geçti gitti bakalım diğer günlere dediğin gibi kim kazanacak
12 yılmımaşallah diyorum darısı başımıza… peki bu krizler elbet birgün bitecekmi neolur söyleyin.. sizi çok tebrik ediyorum.. bize sabır yolu oldu msjınız
Biz hamile olmadımız halde bıraktım savaşıyoruz.. bence sende hemen akşam son sigaranı iç ve bürdaha içmeme kararı al.. burdan birbirize yazıp destek olalım ve kurtulalım… 3 gün dayan içme tut kendini,buraya yaz burda herkes elimizden geldiğince destek çıkarız sana. Bak gör 3 gün sonra nekadar mutlu olcaksın artık içmiyorsun diye bebeğin için bırak Birden kes akşam yatmadan son sigaranı iç ve sigarasız bir güne başla.. iyi haberlerini bekliyoruz…

Diş etlerim çekiliyor gibi ağrı var sabah uyandığımda başladı inşallah uzun sürmez

Kızlar 5 saat sonra tam bir ayım dolmuş olucak beni rahatsız eden tek şey ağız içi yaralarım uçuklarım evet öğle yemeğinden sonra ve akşam yemeğinden sonra kriz geliyor ama kendimi yönetiyorum emin olun geçiyor.
krizleri küçümseyin 5 dakika sonra geçiçek diyin ben beynime öyle komut veriyorum ve beş dakika sonra krizler bitiyor. gün geçtikçe istek azalıyor hele sabahki o ilk sigara beni çok rahatsız edip uyuşturuyormuş onu anladım kendinizi zorlayın kızlar burada birbirimize destek olalım .

Ben de hamile kalmama rağmen ilk hafta günde 2-3 tane içtim. Ama her içtikten sonra kendimden nefret ettim. Bir haftadan sonra sabah kalkınca bırakacağım dedim. Doğmamış bebeğime bu kötülüğü yapmak istemiyorum dedim. Ve gerçekten bıraktım. 5-6 gün sonda da allen carr sigarayı bırakmanın kolay yolu kitabını alıp bir oturuşta bitirdim. Kitabı da bana burdan bir arkadaş tavsiye etmişti. İnanın bu süreçte canım toplamda 2 kez sigara çekti ama istek 3-5 sn sürdü. Şu an canım hiç sigara istemiyor. Sanki hiç içmemiş gibiyim. Hatta bazen düşünüyorum nasıl içmişim bunca zaman diyorum. Çok ilginç bir his. Toplamda 6,5 yıl içtim. Yani be manası vardı bilmiyorum. Umarım siz de bırakırsınız.

O minikler bize emanet. Biz onların anneleriyiz. Doğduklarında yanlarında sigara içirtir misiniz? Ya da içtiğiniz sigaranın dumanını bebeğinizin yüzüne üfler misiniz? Karnımızdalar ve biz bu zehri direkt kanlarına gönderiyoruz. Onları, biz anneleri korumayacaksa kim koruyacak?

Bir kez daha oturup bir yarın saat bu konuyu boylu boyunca düşünün derim.

Hadi maşallah daim olsun benimde 9.günüm olucak.. sabah akşa. Dediğin gibi krizler vuruyor ama sabrediyorum Maiallah 1 ay olmuş bak ama krizler bitmemiş heyecanla bekliyorum yorumlarını mesela 3 ay sonra ne hissediceksin… sakın pes etme pes etmeyelim

aynen bende 6. ayımı merakla bekliyorum şuan bir kriz geldi 5 dakika sonra geçer :)

nasıl gidiyor kızlarr kaç gün oldu sigarayı bırakalı benim 1 ay 2 gün olucak
Benim 10.günüm bugün ara ara krizler gelio ama daha ağzıma sürmedim.. yeni yıla tertemiz girceğim için çok mutluyumsenin nasıl gidiyor 1 ay çok iyi aklına dahamı az geliyor sigara dahamı çok?

nasıl gidiyor kızlarr kaç gün oldu sigarayı bırakalı benim 1 ay 2 gün olucak
Değişimler varmı?cildinde? Dişlerinde? Nasıl peki sigara kokusu geldiğinde veya arkadaşların eşin tanıdıklarınla zamanında içtiğinde ve şimdi onları içiyorken sen içmediğinde zorlanmıyormusun? Nasıl hissediyorsun kendini.. ben şuan arkadaş ortamıma girmeye korkuyorum görüşmüyorum sigara için kimseyle 10 gündür.. görüşmeye korkuyorum

Açıkçası diş rengim beyaz olduğu için çok farketmedi. ama cildim karmadır renk bozukluğu vardı sigaradan sonra iltifat almaya başladım kayınvalidem sigarayı bıraktığımı bilmiyordu dün cildin çok parlak değişmiş dedi çok hoşuma gitti çevrem fark etmeye başladı mesela sigara içtiğim dönemler ağzımın ve bedenimim sigara koktuğunu bildiğim için insanlara çok yaklaşarak konuşamazdım ama şuan dalinimi sürekli sıkar ellerime kremimi sürerim ohh mis gibi bana ayrı bir özgüven veriyor sigara isteğine gelince öğle yemeğinden sonra bir kriz geliyor şantiye ortamında çalışıyorum ve burada herkez sigara içer ofiste de içiyolar ama kendimi o an başka bir şeyle oyalıyorum ve unutuyorum . çünkü sigarasızlığa alışmak istiyorum...

kızlar son durumlar nasıl bugün benim öğle yemeğinden sonra bile canım çekmedi kokusu bugün midemi bulandırdı

Çok tebrik ediyorum seni ben henüz sigara içen kimseyle görüşmeye cesaret edemiyorum.. bugün 11.günüm…

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…