Şeytan Kaynana ve Yamağı Eltim :)

bir şey olmaz bence.öyle kaynanaya böyle aile lazım.sözde eşit görünüp düğün zamanı diğer gelinine ev veren insanlara az bile yapılmış.

Valla ben böyle beni küçümseyen üstten bakan aileye bırak evi çöp vermem. Madem o kadar elitler üst tabaka bi zengin bi aile düğüne ünlü sanatçı getirip o kadr gösterili bi düğün yapacağına kızına ev alsın
Birde en çok gözüme batan el öpmem için kıyafet istemek çok abes geldi o nedir yaaa üstüne giyecek hiç bişeyi yok gibi buda istenmez kiii hem kültürlü okumuş insanlar işleride güzelmiş diğerlerinin işi gücü yokmuş bir şeyi yapan kadar yaptıranında suçu var

ben bu ev konusunun arkasında başka bir şey olduğuna inanıyorum.mesela bir tanıdığım var.oğlunun biri kendi çabalarıyla,kendi üniversiteyi kazanarak okudu.diğer oğullarını ise özel üniversite dünya para vererek okuttular.sonuçta kendi okuyan oğullarına ev verdiler.diğerine ev parasından fazlasını harcadık diye:KK34:

burda konu sahibi eşinin yıllardır onlara destek çıktıgından bahsetmiş.ne olursa olsun her şeyin yeri ve zamanı var.kaldı ki ne demek gelip o ev benim olacak demek.ev vermezseniz kızı vermezler felan.bunlar ortamı fazlasıyla germiş.ayrıca ben diğer gelinime pazardan aldım sanada aynı ayarda şeyler alıcam olayları bunlar hep yıkıcı şeyler ve insanların damarına basmak oluyor.burda her kes buna şeyler anlatıyor ve verilen tepkiler hep aynı.yaşadığım için biliyorum.

Valla ben böyle beni küçümseyen üstten bakan aileye bırak evi çöp vermem. Madem o kadar elitler üst tabaka bi zengin bi aile düğüne ünlü sanatçı getirip o kadr gösterili bi düğün yapacağına kızına ev alsın
Birde en çok gözüme batan el öpmem için kıyafet istemek çok abes geldi o nedir yaaa üstüne giyecek hiç bişeyi yok gibi buda istenmez kiii hem kültürlü okumuş insanlar işleride güzelmiş diğerlerinin işi gücü yokmuş bir şeyi yapan kadar yaptıranında suçu var

ben olsa kimseye bir şey vermem ve ev mi istiyorsun al otur kira verme durumun iyi değil derim.ne demek onun üstüne ev vermek.gelin kötü diye oğluna haksızlık etmek bence akılsızlıktır.

burda konu sahibi eşinin yıllardır onlara destek çıktıgından bahsetmiş.ne olursa olsun her şeyin yeri ve zamanı var.kaldı ki ne demek gelip o ev benim olacak demek.ev vermezseniz kızı vermezler felan.bunlar ortamı fazlasıyla germiş.ayrıca ben diğer gelinime pazardan aldım sanada aynı ayarda şeyler alıcam olayları bunlar hep yıkıcı şeyler ve insanların damarına basmak oluyor.burda her kes buna şeyler anlatıyor ve verilen tepkiler hep aynı.yaşadığım için biliyorum.

ben arkasında hala başka birşey olduğunu düşünüyorum:KK34:

başlık çok hoşuma gitti:))çok güldüm genelde ortak çalışırlar zaten:)):KK47::KK47::KK47::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK4::KK4::KK4::KK4:

konu sahibi haklı olabilir,kaynana şeytan elti de onun yamağı olabilir ama ah şu üslup dediğimiz şey yok mu adamı vezir de eder rezil de eder..

eğer kendi muhteşem hayatını bu kadar böbürlenerek gözümüze sokmasaydı ve sadece neler yaşadığını anlatsaydı eminim tepki görmeyeceti.

sorun yaşadığı şeylerde değil bunu anlatım şeklinde.

konu sahibi arkadaşım sana söylemek istediğim çok şey var ama sadece 2 soru ile durumu özetlemek istiyorum
1. sorum;
makasla kestiğin gelinliğin markasını ve fiyatını neden yazmadın???

2. sorum;
bahsettiğin kadar görgülü ve düşünceli iseniz neden masalara 3 lt değil de 1 litrelik kola koydurdunuz???

ya hadi eltin 2 yıllık mezunu kendini bilmez bi kadın(!) ama sen varlıklı tahsilli vs vs birisin bunları nasıl atlarsın ya??????????[

ne yalan söyliyim içimden bende mi böyle olucam dedim..benimde annem babam eğitimli..erkek arkadasımın ailesi ilkokul mezunu..bizimkilerin durumu iyi..ama onların ki değil..6 senedir cıkıyoruz ama ailesiyele tanısmadım henüz..ama sorunlu ve aileden ne koparırsam kardır mantığında abileri var tam 4 tane..bu arada ben 23 o 28 yaşında

valla suan kendimi cok kötü hissettim :2:
bence şimdiden böyle olumsuz düşünme.. önemli olan aradki maddi farklar ya da eğitim farkları değildir.. sen tüm imkanlarına rağmen alçak gönüllü olmayı bilirsen bi sorun çıkmaz.. ama abileri hakkında bişey diyemicem maalesef öyle sömürücü insanlar olabiliyor..

Son düzenleme:
Vallahi kusura bakmayin
siz boyle kendinizi dev aynasinda gorup ,
baskalarini asagilarsaniz,
kayinvalide ve eltinize boyle cirkin yakistirmalari, sanalda bile yaparsaniz
gercekte nasil oldugunuzu tahmin etmek zor degil ...

sonuclarina da boylece katlanirsiniz

kimse durduk yere bunlari yapmaz

igneyi once kendinize batirin,
bakin nasil bakis aciniz degisecek

esinize de diyecek laf bulamiyorum
ailesini hor goren bir insanla evlenmis
ama merak etmeyin bunun da sebebini dusunun bulursunuz bence ...

konu sahibi arkadaşım sana söylemek istediğim çok şey var ama sadece 2 soru ile durumu özetlemek istiyorum
1. sorum;
makasla kestiğin gelinliğin markasını ve fiyatını neden yazmadın???

2. sorum;
bahsettiğin kadar görgülü ve düşünceli iseniz neden masalara 3 lt değil de 1 litrelik kola koydurdunuz???

ya hadi eltin 2 yıllık mezunu kendini bilmez bi kadın(!) ama sen varlıklı tahsilli vs vs birisin bunları nasıl atlarsın ya??????????[
QUOTE=vegateryan;27632719]ne yalan söyliyim içimden bende mi böyle olucam dedim..benimde annem babam eğitimli..erkek arkadasımın ailesi ilkokul mezunu..bizimkilerin durumu iyi..ama onların ki değil..6 senedir cıkıyoruz ama ailesiyele tanısmadım henüz..ama sorunlu ve aileden ne koparırsam kardır mantığında abileri var tam 4 tane..bu arada ben 23 o 28 yaşında

valla suan kendimi cok kötü hissettim :2:
bence şimdiden böyle olumsuz düşünme.. önemli olan aradki maddi farklar ya da eğitim farkları değildir.. sen tüm imkanlarına rağmen alçak gönüllü olmayı bilirsen bi sorun çıkmaz.. ama abileri hakkında bişey diyemicem maalesef öyle sömürücü insanlar olabiliyor..[/QUOTE]

işte bu okudukların sana tecrübe olur.yaz bir tarafa: 1) alışveriş bohça şu bu muhabbetini unut :)))))

2) bunu da başkası yazsın :)))))))))))

ahhh ahhhhhh içimde yaradır ama okuyunca böyle olacaksam okumayayım.ben insanlığımdan memnunum dermişim:KK1:

aslında hep oğullarımla sınava girmek istedim ama 45 yaşından sonra zor olmaz mı canım.şimdi yeniden dersaneye falan gidip ders çalışmam lazım.:KK52:

Anacım gir tabi, ya ileride gelinin utanırsa senden, ya gelir konu monu açarsa kaynanam üniversite bile bitirememiş oysa ben en iyi okullardan mezunum derse.

Bunu geline yapmaya hakkın yok Egem, azıcık sık totoyu da dersini çalış :KK1::KK1:

2500 kişilik nezih bir düğün yapılacak.(Hatta organizatör tutulacak.)
Türkiye çapında sanatçı getirtilecek.
Ondan sonra masaya plastik şişede litrelik kola getirilecek ve servis yapılmayacak.
Düğün sahibi kalkıp servis yapacak.

Garson yok mu orada ? Düğün sahibi,hele de kayınvalide,kalkıp servis yapar mı ?
Bu kadar nezih bir düğünde,masaya plastik şişe gelmemeliydi.Garson servis yapmalıydı.

Anacım gir tabi, ya ileride gelinin utanırsa senden, ya gelir konu monu açarsa kaynanam üniversite bile bitirememiş oysa ben en iyi okullardan mezunum derse.

Bunu geline yapmaya hakkın yok Egem, azıcık sık totoyu da dersini çalış :KK1::KK1:

amannnnnn ne sıkacam totoyu,ben gezip tozmayı seven insanım.hangi ara çalışacağım derse:KK1:

ayrıca ben oğullarımı kendilerinden yüksek birileriyle evlendirmeyeceğim.anne böyle birine aşık oldum derse de bıçak gibi duygularına kesip engel olacağım.neme lazım sonra kendimi buralarda okumayayım:KK60:

Ondan sonra masaya plastik şişede litrelik kola getirilecek ve servis yapılmayacak.

Bu kadar nezih bir düğünde,masaya plastik şişe gelmemeliydi.Garson servis yapmalıydı.

ayy bir de eltisinin ailesiyle aynı masada oturmalar felan.ne gereği var başka misafir mi yoktu :))

ben de buna takılmıştım.benim katıldığım düğünlerde garsonlar servis yapıyordu.her masada bir garson boşalan bardakları dolduruyordu.:KK34:

Bende bu 2500 kişilik düğün olayına takıldım..
Genelde güzel özel dügünler daha az sayıda gelen misafirlerle yapılır..
Yani masa da da bir tane degil bir çok iceçek olur.. Onun yanında garson olur..
Konuda bir tutarsızlık var..

doğrumu anladım şu noktayı ; kayınvalidenizin tek bir evi var bunu kaynınıza veriyor ve siz kirayamı çıkıyosunuz??
eğer böyleyse çok büyük haksızlık,ama allah bu haksızlığı onların karşısına çıkartır merak etme sen..

Kendimiz kiraya çıkmadık benim evim var orada oturuyoruz şimdi. Babam almıştı. Ama tapu yine de babamın üzerine bu işler böyle olur çocuğuna niyetle alırsın ama tapuyu kendi üzerine yaparsın kimsenin yarın ne olacağı belli değil.

:KK9::KK9:

merak etme canım,öyle gelinler var ki k.valide ağzıyla kuş tutsa neden burnunla tutumadın diyecekler :KK30:

Egem ablam arkandayız,başaracaksın inanıyoruz :KK42:

:))

Evet ya muhtemel öyle bir düğünde cola'nın kristal sürahide servis ediliyor olması gerekir. Azıcık Hayali Küçük Ali miyiz ?

Böyle insanlar dengiyle evlensinler lütfen! Arada eşitsizlik söz konusu ise evlenme işine girmesinler.. Balık baştan kokuyor işte, maddi durumu sınırlı olan insanları kendi hayat standardına göre kıyaslayıp sizin gibi '' vakko '' gibi yerlerden alışveriş yapmalarını beklemeniz çok büyük hata..
Küçümseye, hakir görmeye hakkın yok, kimse sana şunlar olacak diye söz vermemiş..
Zaten yazım tarzın o kadar itici, o kadar aşağılayıcı ki, kimse böylesine ah canım, vah vah demez, diyemez..
Bu kibir iyi değil, seni götürür benden söylemesi. Elti seni kıskanıyor, çünkü sen tahsillisin, onun gibi görmemiş ancak yüksekokulu bitirmiş insan değilsin ki, senin önünde eğilmeleri lazım bir kere, omuzlar ne demek, başlarında taşımaları lazım değil mi? Türkiye' nin en seçkin üniv. birinde lisans btirmiş gelin duruyor karşılarında. :KK19:

Son düzenleme:
ayy bir de eltisinin ailesiyle aynı masada oturmalar felan.ne gereği var başka misafir mi yoktu :))

erkek tarafının masasıyla kız tarafının masaları farklıdır.tanıdıklar hep bir masaya oturtulur.çok büyük,organizatörlerin hazırladığı düğünde bu ayrıntıyı düşünememişler mi:26:

X