Şeytan Kaynana ve Yamağı Eltim :)

Umarım benim yaşadıklarımı kimse yaşamaz. Başka bişey diyemeceğim size. Kimseyi aşağılamk gibi bir niyetim yok onları aşağılamak gibi bir niyetim olsa niye onlara gelin olayım değil mi aslın çok kolay bir mantık.

Allah allah ben hayali bir şey okuyup atıp tutuyorum herhalde?
Siz değil misiniz türkiyenin seçkin üniversitesinden lisans mezunu?
Ya da konuyu yazarken kafanız mı güzeldi?:nazar:
Yüksek okul mezunu, dedikoducu görgüsüz eltim, işsiz güçsüz kaynım...
Leş diye tabir ettiğiniz şehirde bulunmaları, sizin aileniz gibi üniversite okumayışları, sizin yaşadığınız yerin elit oluşu, ailenizin itibar sahibi oluşu??
Bunlar aşağılamak değilse aşağılamak nedir?
:KK14:

canım benım babam ılkokul mezunu
annem babam koy insanı

bız ulke degısımden okuyamadık mecnuren lıse mezunuyuz abımle ben
babamda ınsaatlarda kalfalık vs yapıyor
3 sene oncede ıs yerı actı ve hala kendısı ınsaatta calısıyor

babam bızım cocuklarımızın cocuklarına kadar ev bıraktı

sizin durumunuz elbettekı daha ıyıdır butun kısa devre yaptıgınız konularda sanırım aılenız sıze benım babamın bana verdıgınden kat be kat fazlasını verecek guce sahıptır
yanılıyormuyum :KK52:

Önemli olan insanın kendini geliştirmesi... Niye üzerinize alındınız anlamadım.

Valla arkadaşım hiçte ses çıkarmamışa benzemiyorsun, onlara direkt çıkarmasan bile içindekileri çok güzel buraya kusmuşsun. Yani onlara ne beslediğin belli. Buraya eltin ve kaynından sürekli dedikoducu, yüksekokul mezunları, işsiz güçsüzler diye bahsetmişsin, bu onların iyi bir yerlere gelmemelerini istemeni anlamamıza yeter de artar bile, sanırım yorumlardan dolayı yan çizme metodunu uyguluyorsun..
Zira konunla verdiğin cevaplar arasında ciddi tutarsızlıklar var.

aynen ya o zıtlık benim de gözüme çok battı.. dün o ilk mesajı yazan gitmiş yerine başka biri gelmiş gibi valla

Allah allah ben hayali bir şey okuyup atıp tutuyorum herhalde?
Siz değil misiniz türkiyenin seçkin üniversitesinden lisans mezunu?
Ya da konuyu yazarken kafanız mı güzeldi?:nazar:
Yüksek okul mezunu, dedikoducu görgüsüz eltim, işsiz güçsüz kaynım...
Leş diye tabir ettiğiniz şehirde bulunmaları, sizin aileniz gibi üniversite okumayışları, sizin yaşadığınız yerin elit oluşu, ailenizin itibar sahibi oluşu??
Bunlar aşağılamak değilse aşağılamak nedir?
:KK14:[/

Onlar büyükşehir de oturuyorlar biz çok küçük bir şehirde oturuyoruz.. Lütfen okuduğumuzu anlayalım..Kimsenin oturduğu yere leş demedim sizin kafanız okurken güzelmiş herhalde

Arkadaş ben gelin oluyorum ya... Bilmiyorum benim gördüklerimle sizinkiler çok farklı herhalde sizi anlayamıyorum. ben geldim kimseye sesimi çıkaramadığım için artık buraya kustum yani.. Bunu niye anlayamıyorsunuz.

Arkadaşım eger sen ilk başta konunu anlatırken ben türkiyenin en iyi okulundan mezunum ailem çok tanınmış birisi fakat eşimin ailesi okumamış kendini geliştirememiş yada kayınvalidene şeytan gibi cümleler kurmasaydın burda herkes sana destek verirdi fakat sen direkt konuya ailelerin egitim durumu zenginligi yada saygınlıgı gibi cümleler kurarak olaya başladın kimseyi sevmek zorunda degilsin ama ilkbaşta böyle yazmasaydın sadece şikayet ettigin konuları yazsaydın sana hak verirlerdi

Evet canım anlayamamış da olabilirsin. Kimseyi yargılamak sana düşmez ben bu konuda dertliyim bir derdim var başlığı altında da derdimi dile getirdim. Tamam bu kadar basit düşün dünyayı kurtaramazsın burdan...

Olumsuz tepkiler ne zamandır yargılamak oluyor? Dünya' yı kurtarmak mı? Siz devam edin.. Hayal gücünüze maşallah.:KK52:
Buraya bir konu açıyorsanız her türlü eleştiriyi kabul etmek zorundasını demektir.
Allah sabır versin ama bence dertli olan asıl kişilere, zavallı eşin ve ailesine.. Üzgünüm..
:KK50:

Arkadaş ben gelin oluyorum ya... Bilmiyorum benim gördüklerimle sizinkiler çok farklı herhalde sizi anlayamıyorum. ben geldim kimseye sesimi çıkaramadığım için artık buraya kustum yani.. Bunu niye anlayamıyorsunuz.

Bizde damat olmadık heralde, bizde gelin olduk. Ama dediğiniz gibi senin gördüklerinle bizim gördüklerimiz çoook farklı heralde.

Sesini çıkmarmamış camdan bağırarak yüzük fırlatmışsın, demekki sesini çıkartsan yakardın heralde o şehri.

İnan öyle bir geleneğimiz yok, olsa da asla el öpme gibi bir sebeple elbise talep etmezdim, bahsini bile geçirmezdim.
İşte bende o lades durumunu anlamıyorum? Bu insanlar iyi/kötü maddi durumu belli iken kalkıp çok aşan şeyler bekle, yapılmayınca da kız, sitem et, ben şuradan aldım, buradan aldım de? Aileyi aşağılamaya başla sonra da bizim kültürümüz bu, tahsil görmüş insanlarız de?
Konunun neresinden tutsam elimde kalıyor.
Bana hiç öyle gelmiyor söylemeden geçemeyeceğim, daha çok gelenekçi ve görmemiş bir aile yapısı sezdim.
Boşuna tahsiller, saygınlıklar, itibarlarla övünüp durulmuş.

Sen istmezsin annem ister şimdi oturup annemi mi yargılayalım yani..Konunun neresinden tutsan elinde kalıyorsa tutma kardeşim konuyu zorla değil.. Sen bana hakaret edemezsin önce kendini bil... terbiyesizliğin lüzumu yok.. Evin işin yok mu senin kalk evi süpür..

Bizde damat olmadık heralde, bizde gelin olduk. Ama dediğiniz gibi senin gördüklerinle bizim gördüklerimiz çoook farklı heralde.

Sesini çıkmarmamış camdan bağırarak yüzük fırlatmışsın, demekki sesini çıkartsan yakardın heralde o şehri.

Ya of komikleşiyorsunuz artık hırsızın hiç mi suçu yok düğün gecesi evin içi akrabalarla dolup taşıyor evin önüne gelmiş bunlar bağırıp çağırıyorlar anneme allah senin belanı versin diyorlar beni anlaman için yaşaman lazım umarım da yaşarsın. böyle bilip bilmeden atıp tutmayı görürsün.

Olumsuz tepkiler ne zamandır yargılamak oluyor? Dünya' yı kurtarmak mı? Siz devam edin.. Hayal gücünüze maşallah.:KK52:
Buraya bir konu açıyorsanız her türlü eleştiriyi kabul etmek zorundasını demektir.
Allah sabır versin ama bence dertli olan asıl kişilere, zavallı eşin ve ailesine.. Üzgünüm..
:KK50:

Şimdi oturup size ahlak dersi veremem ama herşeyin bir seviyesi var o seviyeyi aştığında bu iş fesatlığa kıskançlığa doğru gidiyor...

arkadaşlar bende yenı gelın oldugum ıcın arkadası anlamaya calısıyorum..
bu kız bohçasını kayınwalıdesını düğününü dert etmıs kendısıne..
zira düğün dediğiniz şey hayatınızdakı en onemlı gunlerden bırı...
kötü geçmesı onu cok üzmüş..
uslubunu bıraz bende sert buldum..
yanı ıkı aıle arasında karsılastırma yapman yanlıs..
herkes kendı capında bı aıle işte..
sana tavsıyem kayınvalıdenlede eltınlede konusmuyormussun ztn
senın ıcın en ıyısı bu gıbı gorunuyor...
sakin ol aklına getırme o gunlerı..
unutma kapını kapatınca sadece esın ve sen kalıyorsun. mutluluguna bak..
eltıne gelınce..
işsiz güçsüz ama bi kapta yemek yıyen cok mutlu aıleler gördüm..
inş. öyle olurlar......

Okudukça içim şişti hata üstüne hata yapılmış büyükler büyük gibi eğitimliler de eğitimli gibi davranamamış. Sen de fevri davranmışsın; zorla düğün gününü berbat etmişsin belki de eltini sevindirmişsin.

Evdir eşyadır bunlar bir şekilde olur çok takılmayın. Madem ailesinin size aldığı eşyaları beğenmiyordunuz teşekkürler biz kendimiz zamanla hallederiz diyip kibarca geri çevirseydiniz. Aileler çocuklarının kullanacağı eşyaları almak zorunda değiller alırlarsa güzel olur şık olur ama almazlarsa da tü kaka olmaz diye düşünüyorum.

Tapu konusuna gelince madem eltinin ve kayınbiraderinin işi yok durumları size göre daha kötü ses etme onlar otursunlar Allah da size güç kuvvet versin kendiniz çalışın kazanın alın terinizle alın; inan çok daha anlamlı olur.

Sen istmezsin annem ister şimdi oturup annemi mi yargılayalım yani..Konunun neresinden tutsan elinde kalıyorsa tutma kardeşim konuyu zorla değil.. Sen bana hakaret edemezsin önce kendini bil... terbiyesizliğin lüzumu yok.. Evin işin yok mu senin kalk evi süpür..

aa ev işimi?
gündelikçilerim yapar canım, ben çok seçkin bir firmanın genel genel müdürüyüm.. :KK53:
ayrıca hakaret etmiyorum ben sana yazdıkları dön de tekrar oku.

Ya iyiki gece gece konuna denk geldim inanilmaz guldurdun beni kalkip yaticaktim uykum kacti o derece..canim arkadasim guzel insan hernekadar tum yazin boyunca kendini ve aileni ust tabaka ve esinin ailesini zit gostermeye calismissanda kalitesizligin kokusu buram buram geliyor cok uzgunum :) Vakkodan marchesa gibi bahsetmene mi guleyim kelebek markasini lazzoni sanmana mi sasirdim :) ya ben seni anliyorum bir sekilde icindeki kompleksleri atman lazim net de bunun icin bicilmis kaftan..
Insanlara egitim duzeyine ve is durumuna gore senin deyiminle ceyiz (allahim bu devirde) yapildigi fikrine nerden kaptirdin kendini? Yoksa nerdeyse cemiyet hayatindanlar gibi anlattigin ailen mi boyle terbiye verdi sana? aaa nasil olur onlar koskoca yukselokul mezunu insanlar ama iyi anne baba olmalari lazim cocuklarini daha cok sevmeleri lazim daha saglikli bireyler olmalari lazim hahaha
Arkadasim konunda inanilmaz bir cehalet ,aile terbiyesi almamislik,dusuk zeka ve gorgusuzluk hakim ancak hangi tarafda oldugunu solemiyim supriz olsun :) Bu insanlar seni biz sinirsiz zenginiz her istedigini yapicaz herseyin en iyisini yapicaz diye kandirdilar mi? o zaman beklenti niye? yoksa yoktur insanlarin durumu neden kendi ailenin yaptiklariyla bir tutuyosun? Sen bahsettigin gibi bir insan ve oyle bir aileden gelmis olsaydin yok 5 bilezik yok ceyiz yok elbise alin allah askina nasil bir koylu zihniyeti(koyluleri asagilamak amacli degil arkadasin agzindan yazdim) ben simdi biriyle evlenicem bize sorcaklar bizde bilmemkac altin diye sayi vericez hahahahhaha birde ustune ustluk annem kiyafetimi isticek ..onlar teklif etse sok olurum olur mu oyle sey derim ..bi de ceyiz ne allah askina ya ceyizmi kaldi artik hala guzel bilmemneli ceyiz bekliyor hahahah madem durumun var evlenince ne begeniyorsan al..annende oz kizinin dugununde boylesine basit bir olaydan sorun cikaricak kadar cahilce davranms..yok o oynamamis oburu ceyizi kotu hazirlamis uffff eltin icin cizmeye calistigin portre direkt sensin..psikoloji de direkt yansitma yapmissin kendindeki eksiklikleri kotu ozellikleri karsindakinde goze batmis gibi anlatmissin inan o aile sana fazla bile zaten kesin bosanirsiniz hadi canim opuyorum seni

:KK9::KK9::KK9: Bravo bu kadar güzel tespit edilebilir durum:KK9::KK9::KK9:
Üzgünüm konu sahibi ama yazdıklarından buram buram cahillik,sonradan görmelik, eziklik ve kıskançlık akıyor. :KK19::KK19:
Eşinin ailesine ve eşine çok üzüldüm bu evlilik uzun sürmez ...

Son düzenleme:
Ya of komikleşiyorsunuz artık hırsızın hiç mi suçu yok düğün gecesi evin içi akrabalarla dolup taşıyor evin önüne gelmiş bunlar bağırıp çağırıyorlar anneme allah senin belanı versin diyorlar beni anlaman için yaşaman lazım umarım da yaşarsın. böyle bilip bilmeden atıp tutmayı görürsün.

Bedduanızı geri size iade ediyorum. Haddinizi lütfen aşmayın.

Ya okumuyorsun yada okuduğunu anlamıyorsun, bana bohça bile hazırlamadılar, sadece 3 tane 7 şer gramdan toplam 21 gram bilezik taktılar, hiç bir eşya almadılar, evimde iğneleri bile yok, yukarıda da anlattım. Ama sizin sarf ettiğiniz sözleri sarf etmedim.

Şimdi oturup size ahlak dersi veremem ama herşeyin bir seviyesi var o seviyeyi aştığında bu iş fesatlığa kıskançlığa doğru gidiyor...

Kıskançık ve fesatlık dersini kesinlikle sizden alabileceğim doğru bir tespit, ama önce kendime sormam lazım ister miyim diye?:KK34:

ne k.validenize ne de eltinize melek demiyor kimse.ama sizin üslubunuz o kadar nahoş ki insanlar haklı olarak tepki gösteriyor.kendinizi ve ailenizi övüp de eşinizin ailesini birden aşağılamaya başlayınca normal olarak tepki aldınız.sadece ben şunu şunu yaşyadım,bana böyle davrandılar şeklinde yazsaydınız sorun olmayacaktı.ama siz aynen şunu yaptınız;yüksekokul mezunu eltim,görgüsüz kaynanam,vb.... bunlar hoş mu sizce?

şimdi kızıyorsunuz ağır mesajlara ama aynısını siz eşinizin ailesine yaptınız burada.demek ki hoş olmuyormuş.

Okudukça içim şişti hata üstüne hata yapılmış büyükler büyük gibi eğitimliler de eğitimli gibi davranamamış. Sen de fevri davranmışsın; zorla düğün gününü berbat etmişsin belki de eltini sevindirmişsin.

Evdir eşyadır bunlar bir şekilde olur çok takılmayın. Madem ailesinin size aldığı eşyaları beğenmiyordunuz teşekkürler biz kendimiz zamanla hallederiz diyip kibarca geri çevirseydiniz. Aileler çocuklarının kullanacağı eşyaları almak zorunda değiller alırlarsa güzel olur şık olur ama almazlarsa da tü kaka olmaz diye düşünüyorum.

Tapu konusuna gelince madem eltinin ve kayınbiraderinin işi yok durumları size göre daha kötü ses etme onlar otursunlar Allah da size güç kuvvet versin kendiniz çalışın kazanın alın terinizle alın; inan çok daha anlamlı ol

eşimin birikmiş hiç parası yoktu ben eşime dedim ki tüm eşyaları ben alayım ailesi bunu kabul etmedi biz neciyiz diye? herşey ortak alındı ki babam bir de bize ev verdi. ama dediğiniz gibi keşke aparta falan çıksaydık eşyalı ev tutsaydık da bunları yaşamasaydık insan o zamanlar sağlıklı düşünemiyor bazı şeyleri..

ne k.validenize ne de eltinize melek demiyor kimse.ama sizin üslubunuz o kadar nahoş ki insanlar haklı olarak tepki gösteriyor.kendinizi ve ailenizi övüp de eşinizin ailesini birden aşağılamaya başlayınca normal olarak tepki aldınız.sadece ben şunu şunu yaşyadım,bana böyle davrandılar şeklinde yazsaydınız sorun olmayacaktı.ama siz aynen şunu yaptınız;yüksekokul mezunu eltim,görgüsüz kaynanam,vb.... bunlar hoş mu sizce?

şimdi kızıyorsunuz ağır mesajlara ama aynısını siz eşinizin ailesine yaptınız burada.demek ki hoş olmuyormuş.

Bunlar hakaret değil canım konu sahibi kesinlikle ailesini aşağılamdığını ve hakaret etmediğini söylemiş..

Hemen hemen konunuzun her yerinde kendinizi ne kadar üstün gördüğünüzü belli etmişsiniz.
Ben yüksek okullarda okudum, ailem böyle şöyle. Onlar (eşinin tarafı) kendilerini geliştirmemiş, cahil...
Anlıyorum sinirlisiniz, haklı da olabilirsiniz kendi pencerenizden ama karşı tarafı olduğu gibi kabul etmeye çalışmazsanız daha çok böyle günler geçirirsiniz... Sinirli, mutsuz ve düşmanvari...:KK19:

X