Şeytan kaynana, eski eş.. bitmek bilmeyen dertlerim ?

umudagidenyol06

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2024
11
2
28
2 tane çocuğum var eşimden ( eski ) boşandım. Senelerce kv den çok çektim eski eşimde aramızda çok kaldı. Beraber yaşıyorduk zaten, herneyse en son annesi ile çocukları görmeye geldi ben seni çok sevmiştim vs dedi barışmak istedi. Onlar baska şehirde ben ailemle başka şehirde yaşıyorum. Neyse aileler konuştu vs. Tamam dedik gideriz tekrar nikahımızı yaparız şimdilik 0 dan ev dizemeyiz ama esyali bir ev tutarız yavaş yavaş da ev dizeriz. Babasi ile annesi de ayrılıyormuş ( üvey baba ) ee kv de bizle yaşayacak.. neyse ses etmedim ama eşim evden 2 saat uzaklıkta bir yerde çalışıyor orda kalıyor hafta sonları geliyor biz kv le birbirimize girdik kadını surekli pohpohlayacaksin o herseyi der sen cevap veremezsin eşim gün içinde odamda yatıyorum mesaj atıyor annemle otursana sıkılır banane dedim ya benimde anam babam var sıkılır diye sürekli diplerinde mi oturuyorum ( onca senedir 1 kere dememisimdir ama artik bıktım sürekli onu pohpohlamaktan kadin senelerdir ağzımıza s..cti )
Eşimin telefonunu kurcaliyodum annesi tuvaletten çıktı telefonu elimden cekti annesi kurcaladigimi görmesin diye bana o panikle s..git bi saattir bakamadin dedi, şok oldum. Ne demek küfür etmek annen görecek korkusu ile. Ama odada yalnızken benden iyisi yok annesinin yanında farklı. Herneyse o işteydi biz kvle birbirimize girdik. Cocuklarla ilgili bir durum oldu bende eşime söyledim ( ben söylemesem kv soyler karın sana söylemedi diye 2 dk da zehir akitirdi. ) geldi bana kv babalarına ne soyluyosun dedi bende dedim ki güzelce anne lütfen sen bu konuya karışma babalari bilmek zorunda ( ama güzel bi ses tonuyla rica ederek söyledim) bana bağırdı evden cikti gitti eşimi aramış doldurmuş bende kv mi aradim adam evde değil niye ariyosun ki ben evdeyim yani sıkıntın neyse bana söyle dedim sen bana hesapmi soruyorsun vs bağırdı çağırdı. Hemen yetiştirmiş eşim yazdı niye ariyosun diye. Bak dedim ben 8 yıldır bu kadını çekiyorum bana etmediği küfür hakaret kalmadı üstüme saldırdı herseye sustum bu kadının yüzünden evliligimiz bitti sustum artık degil kusura bakma ne susar kendimi ezdiririm nede onun g..tnde dolanamam dedim. Sonra eşim çıktı işten geldi biz annesiyle birbirimize girdik bana bisey firlatti yüzüme geldi yüzüm mosmor oldu. Bana o.. dedi bende bugüne kdr 1 saygısızlığım yoktur açtım ağzımı yumdum gözümü. Senin gibi ondan bundan 14 tane çocuğu ben aldırmadım burdaki tek o.. sensin kah...pe dedim ben seni 8 yıldır çekiyorum çekmiyorum lan dedim gel seni altıma alıp dövmezsem bana da yazıklar olsun yılan dedim böyle birbirimize girdik. Ya okadar kötü bi insan ki eşimin bi üstü var o adam yanında olursa çok para kazanıyor adam eşi sehir dışında olduğu için yozgata gidiyor hani gitmez istanbulda kalırsa eşimin işleri iyi oluyor diye annesi diyomus ki zaten karısıyla arası iyi değilmiş oğlum adamın başına bi kadın saralım bosansin İstanbula yerleşsin işine yarasın KORKUNCCCC duyunca şok oldum. Böyle korkunç eve düşen yıldırım gibi kadın. Neyse ben çoluğu çocuğu aldim ailemin yanına döndüm eşime dedim ki bak annem çocuklara bakar 1i zaten okula gidiyor servise veririz ben çalışırım evin günlük ihtiyaçlarını karşılarım sende ( 70 80 bin geliri var ) kira şu bu ödersin. Gel esyali bi daire tutalım mis gibi geçinir gideriz. Zaten ev tutacaktık. Bana dediki ozaman annem vardı ( bu olaydan sonra annesiyle birbirlerini sildiler ama merak etmeyin 2 güne barisirlar neyse. ) ne yani dedim o ev bana değil annene mi tutuluyodu. Saçmalama vs dedi

Şimdi şartlarını sayıyorum
1. Ben sana güvenene kadar ev tutmam ( ama 2 gün önceye kadar anasıyla ev ariyoduk) babanlarda kalirsin ben zaten sehir dışında çalışıyorum.
2. 1 ay borçların bitene kadar ( 15 bin falan borcum vardı karta eşim yapmıştı) çalışırsın iş dışında öyle çok bi yere gidemezmisim
3. Arkadaşlarımın hiç biriyle gorusmeyecekmisim
4. Sıçma dersem sicmayacaksin ben ne dersem yapacaksın bizim evliligimiz böyle duzelir.
5. Ev tutarsam ailenle gorusme dersimde gorusmeywceksin ( çünkü biliyorum onlar sana akıl veriyor ) ne zaman annesi böyle yapsa benim ailemde kaldi parası olmadı günde bile babam yardım etti senelerdir babamlarla yaşıyorum cocuklsra bile babam bakıyor bana böyle diyor.
Sen benim neyimi gördün de neyime guvenmiyosun ? Neymiş ben insanlarla nasıl konuşmam gerektiğini bilmiyormuş.cilve yapar gibi konusuyomusum dikkatsizmisim oram buram açılıyormuş o sürekli dikkat et demek zorunda vs kalıyormuş. Herneyse kusura bakma dedim ben kimsenin kölesi değilim senelerdir seni böyle çektim ama artik çekemem.oda evliligimiz böyle düzelir kusura bakma dedi bende ozaman anne baba olarak kalalım dedim.

Şimdi sorum şu benim eşimin annesinden başka kimsesi yok ( babasi küçükken ölmüş baba tarafi ile görüşmüyor. ) Şimdi annesiyle bizim kavgamız yüzünden küstüler kimsesi yok bende şartlarını kabul etmedim yapa yanliz kaldı cocuklarla konuşurken. Zor konuşuyordu hastaydı ben vicdan yaptım ama bu dediklerinide kabul edemem.. sizce ben haksizmiyim

Annesiyle oturmayı kabul etmeniz baştan hata.
O kadar olay olmuş hala beraber oturma peşinde. Yetmiyor gibi bir de size madde madde şart sıralıyor paşa.
Neden illa beraber olma derdindesiniz.
İlla bir anneyle oturacaksam kendi annemle otururum. Kaynanayla yüz göz bir evde oturup bir de böyle saçma sapan şeyleri kabul edeceğinize oturun annenizin evinde.

Evet işte bende bu sebepten ailemin yanındayım. Kusura bakma kabul edemem dedim. Ben niye bir başkasının kölesi oluyorum ya. Bu ne bencillik

sakın vicdan falan yapmayın sakın
siz deli gibi ezilirken zamanında o vicdan yaptı mı? hayır
2. kez barışıp gittiniz mi anlamadım öyle yaptıysanız aklınızı peynir ekmekle mi yedini o kadınla olmayacağı zaten belliymiş

Neden ikinci defa israrla kabul ediyorsunuz annesiyle oturmayi? Ne guzel ailenizin yanina gitmisken neden tekrar hakaret yemeyi hapis hayati yasamayi bu sartlari bize sunuyorsunuz demekki biz ne desek bos kabul edeceksiniz. İki cocuk var babanneleri annelerine o....pu diyor babalari kufur ediyor cocuklae nelere sahit oluyor. Ama anneleri hala sen gel cocuklar benim ailemin yaninda durur sen 80 bin al esyali ev tutariz olmadi bende gunluk kazanir sana veririm diyorsunuz. Siz daha kendinizi yeni esyaya bile layik gormuyorsunuz cok zor ya ... 80 bin alan adam bana bir koltuk takimi alamayacaksa annesinin pesinde dolanacagina karisina cocuklarina sahip ciksin. Yok yapamam diyorsa etek giysin gezsin .. ona bu yakisir. Sizd eski esyalarla idare edin. Herkes hakettigini uasasin

Barışmayın. Boşanmışsınız işte neden bir daha baştan başlayacaksınız? Adamın size vaat ettiği hiç bir şey yok.
Evet
Herkes böyle diyor slk misin onlar sana zamanında vicdan yaptimi diyor
Neyine vicdan yapıyorsunuz yahu. Onlar vicdan yapsın. Siz de hata üstüne hata yapmışsınız. En başta annen varsa ben yokum, beni annenle muhatap etme diyecek sınırınızı çizecektiniz.
Evet haklısınız

Tek doğru kararınız boşanmak olmuş. Ona da annesiyle yaşamayı kabul edip barışarak tüy dikmişsiniz. Bu saatten sonra dikiş tutmaz ilişkiniz.

Abla sen şaka mısın karikatür müsün kara mizah mısın fıkra misin ? İnşallah bunlardan birisindir zira ciddi ciddi şu soruyu sorduguna tekrar barışmaya niyetlendigine inanmak istemiyorum . Kafanı soğuk suya sokup gelip tekrar konunu okur musun ?????

Tek doğru kararınız boşanmak olmuş. Ona da annesiyle yaşamayı kabul edip barışarak tüy dikmişsiniz. Bu saatten sonra dikiş tutmaz ilişkiniz.
Evet bende artık önüme bakmak istiyorum ama tek kaldığı için vicdan yapiyorum sonra senelerdir onların bana hc vicdan yapmadığı geliyor aklıma =)
Slagım sanırım

Ne okudum ben yahu dedim içimden. Tek düşündüğüm şey çocuklar oldu. Ortama bakarsak çocukların şahit oldukları şeyler korkunç. Siz daha bu adamdan ne medet umuyorsunuz ki. Lütfen biraz gururlu olun. Tek basima idare ederim ailemle diyorsanız bu adamla bir daha aynı çatı altında olmayın. Ha ölüyorum bu adamın aşkında diyorsanizda birakmayin böyle koca bulunmaz yani. Sunduğu şartları kabul edecek kadar kendinizden vazgectiyseniz buyrun Allah mesut etsin

Yani aşırı sinir bozucu bir konu. Barışın, kv ile oturun, hatta bir çocuk daha yapın. Hanımefendi siz kendinize böyle bir hayatı uygun görüyorsanız, ki belli görüyorsunuz yoksa konu bile açmadan gerekeni yapardınız, biz burada ne yazsak boş. KV bana o.. diyecek, kocam olacak odun susacak, bir de üstüme saldıracaklar sonra da barışmak için şartlar öne sürüp bir de vicdan yapoacağım öyle mi. Aman Allahım, bazen gerçekten kötü bir insan olduğumu düşünüyorum.

Öncelikle kayınvalidenizle aynı evde yaşamayı kabul etmeniz hata olmuş. Zaten bu hatanın da bir bedeli olmuş ve boşanmışsınız. Peki madem tekrar denemek istediniz, ne diye kayınvalide ile aynı evde yaşama işine yeniden giriştiniz? Sütten ağzınız yanmış ama akıllanmamışsınız. Bile bile lades sizinkisi.

Ayrıca anlattıklarınıza göre eşinizle aranızdaki tek problem kayınvalide faktörü değil, birbirinizle güven ve iletişim probleminiz var . Üçüncüye yeniden denemeyi düşünebiliyor olmanız daha da ilginç gerçekten...

Ayri eve de çıksan huzurunuz olmaz. Boşu boşuna çocukları sürekli ordan oraya taşıma. Ailenin yanında bir düzen kur, işe girip çalış. Insan çocuklarını böyle bir baba ve böyle bir babanneyle muhatap edermi? Çok üzüldüm çocukların şahit olduğu şeylere.

Evet ailemle gayet rahatım bir sıkıntım yok idare ederim. Senelerdir ediyorum zaten bende çok yoruldum bu donguden
Evet doğru söylüyorsunuz
Tek kalsın da aklı başına gelsin. Özür dileyip gönül alacağına hâlâ kuyruğu dik tutma derdinde.
Aynen

Siz tekrar Bosanirsaniz.Bu evlilik yürümez eski eşler olarak birbirinizin eski eşi olarak kalmanızı öneririm Sizi tekrar boşanma masraflarından çocukların psikoloji için ve boşa gececek zaman olarak denemek isterseniz.İyi şanslar dilerim.Ayni yoldan aynı yere çıkacak bir konu.Yada insan üstü çaba ve kavgalarla devam diyelim.

Şansınız hiç yok değil çok az.Bodanmadan terapi vs bı bakılsa belki farklı olurdu.Bosanip aynı eşle evlilikte sadece mutluluk görüntüde oluyor çiftlerde.İclerinde kesinlikle büyük çoğunluk ikinci kere boşanıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…