Sevgiliyle aynı evde yaşamak..İyiMi-KötüMü?

E

EU1

Ziyaretçi
bu konudaki yorumlarınızı alabilirmiyim arkadaşlar.muhabettinize bayıldım.bilenler bilir sevgilim antalyada şu anda sezon bitince dönücek aynı evde yaşamayı planlıyoruz.yaşayanlar ya da yaşamayı düşünenler düşüncelerinizi poaylaşırsanız çok sevinirim.bi vakitten sonra sıkılırmıyız yoksa daha iyi mi olur ?

gökçecim Bunu Birde Ailene Sorsan Tatlim Bizden önce Bakalim Onlar Ne Dicekler???

evlenmedenmiii :1shok::1shok::1shok:
bana ters arkadaşımm...
şimdi düşünüyorunda doğucak kızım yarın bi gün bana gelmiş
ben sevgilimle aynı evde oturmak istiyorum dese
yüreğime iner wallaaa
bunun modern hayatla sosyal olmakla, medeni olmakla v.s hiç alakası yok...
bizim ananelerimize ters
( bu benim fikrimm)

.............................................................................

benim en yakın arkadaşım sevgilisiyle aynı evde yaşıyo. 2 senedir aynı evdeler ama kızın kendi evide var ayrıca çünkü burda öğrenci. annesi biliyo aynı evde yaşadıkalarını ama babası bilmiyo.

zorluklarına gelince, bi defa evlenmeden evli psikolojisine girmiş durumdalar. paraları ortak, temizliktir şudur budur. ve hatta ev gezmeleri bile. ve bence evlenmeden bunları bu kadar derinden yaşamak sağlıklı değil, herşeyin bir zamanı var diye düşünüyorum.

ve aynı evde yaşamak için sevgiline çok güvenmen lazım, evli olunca en ufak bi tartişma bile tatlıya bağlanırken aradaki nikahtan dolayı. sevgili olup aynı evde yaşarken o ufacık tartışma evden gitmelere sebep olabilir.

benim fikrim şudur ki, evet isterdim aynı evi paylaşmayı sevdiğim insanla ama evlenmeden bunları yaşamak istemiyorum. evlenince zaten istemediğim kadar aynı evde olucaz. şimdiden sıkmaya o kadar sorumluluğa gerek yok...

Ben de olumlu karşılamıyorum ama büyük de konuşmak istemiyorum ilerde bir gün çocuğum böyle bir davranışta bulunabilir. Olumlu karşılamadığım durum şu yeri geliyor nikahlı olduğumuz halde bizde sorunlar yaşıyoruz ve kırılıyoruz , nikahsız olduğun zaman bu durumların daha fazlasını yaşayabileceğine inanıyorum . Tabi bir de yaşadığımız çevre var senin aile yapını bilemiyorum ama bu tarz yaşantılar biz de pek hoş karşılanmıyor . Yine de senin vereceğin karar .

yaptığınız ettiğiniz herşeyden haberi olur, yalan söylemek gibi kötü bir alışkanlıktan mecburi olarak uzaklaşırsınız, bilgisayarınız onun ellerindedir, msn konuşmalarını saklayamaz olursunuz, kartları o kadar açık oynarsınız ki bu şeffaflıktan mideniz bulanır, yalnız takılmak istersiniz artık olmaz, evli olmadığınız için ödemeleri nasıl bölüşeceğinizi de bilemezsiniz.

oturup ilişkinizi düşünecek, tartacak kadar bile yalnız kalamazsınız, olası bir kavga durumunda erkek meçhule çekip gider, kadın oturduğu yerde oturur, ayrılık gündeme gelirse, artık hepsi ortak olan arkadaşlar paylaşılamaz, o derece inciğine cıncığına girilmiştir ki, kim kimin arkadaşıydı, hangi arkadaş kimin tarafındaydı ayırdedilemez.

pervasızca ayrılınmaz, ortada bir ev, faturalar ve eşyalarınız vardır, "bitti artık ayrılıyorum senden" demekle olmaz o iş, son faturalar ödenir, iki adet nakliye kamyonu kapıya dayanır, hangi cd kimindi, ortak alınan eşyalar kimde kalacak derken sinirler yatışır, bir bakarsınız, mukavva kutulara resim çerçevelerini yerleştirirken, kollarında ağlıyorsunuz. halbuki gitmeniz lazım, gidilemez, tekrar başlarsınız yarım yamalak... daha acılı, biberli, bol kağıt mendilli bir sonraki kavgaya kadar.

az mesafe iyidir sanki. işin büyüsü, şahsi karar verebilme özgürlüğü filan...

niye böyle bi karar aldınız hiç anlamadım
yani bir sürü sorumluluk olcak şimdi
hem kalacak yeri yok mu
senin ailen nerde
onların kararı nedir
insan sevgilisiyle hep birarada olmak ister tabi ama böylesi de bilmiyorum yani kafamçokkarıştı

aile kavramı denen bi şey kalmıyor ortada
ne gerek var ki evlenmeye o zaman :kızgın:
eski çağdan kalmış birisi misin? diyebilirsiniz evet öyleyim
ve aileye çok büyük saygım var
ve böyle şeyleri duyunca da hiç hoş karşılamıyorum
madem aynı evde yaşıyacaksınız neden evlenmiyorsunuz
sert yazmış olabilirim ama madem sordunuz düşüncelerimi söylemek zorunda
hissettim bana göre bu hiçte hoş bi durum değil malesef gerçek bu!...

haftada 1 kez pencereden görsem yetiodu diodu dedem :) :)...allah rahmet eylesin ... ben onunla aynı evdf yaşamayı istemezdim.birbirimizi özlemek için ayrı evlerde olmamız o ilişkinin sağlığı,güveni açısından çok önemli. ateşle barut misali yanii.. bana göre ben bu fikre bayağ bayağ uzağımmmm tatlım ( kendi düşüncem budur)

ben şöyle bakıyorum olaya evlenince yaşayacağımız şeyleri daha önceden görmek mantıklı geliyo.olmadı diyip gidebilir mesela.ama nikah olunca gidemiyosunuz işte çok zor.yani evliliği yaşamak gibi bişey oluyo ve evlilikle ilgili bir fikriniz oluyor ilerde kullancağınız tecrübeleriz oluyor ben böyle düşündüm o yüzden sıcak baktım..

sen kararını vermişsin
bize laf düşmez :1closedeyes:​

sevgilinizle aynı evde yaşamak sizin aile yapınızla alakalı..eğer aileniz izin veriyorsa bizim diyecek birşeyimiz olamaz..benim yetiştiğim ailede,aldığımız terbiye sevgilim var demeye,sevgilimle buluşacağım demeye yahut sevgilimle aynı evde yaşayacağız demeye müsait değil..hem bizler diyemeyiz hemde ailem ve çevrem hoş karşılamaz..aslında şöyle bir bakarsanız türk toplumuna aykırı bir yaşam şekli...sizden götüreceği çok şey olabilir..ama dediğim gibi karar sizin tabi aileniz onaylarsa...
sevgiler...

bu konudaki yorumlarınızı alabilirmiyim arkadaşlar.muhabettinize bayıldım.bilenler bilir sevgilim antalyada şu anda sezon bitince dönücek aynı evde yaşamayı planlıyoruz.yaşayanlar ya da yaşamayı düşünenler düşüncelerinizi poaylaşırsanız çok sevinirim.bi vakitten sonra sıkılırmıyız yoksa daha iyi mi olur ?[/

CANIM BEN 3 SENELIK EVLIYIM VE ESIMLE SEVGILIYKEN BIZ AYNI EVDE 1 SENE YASAMISTIK BENCE GUZEL ONU DAHA IYI TANIYABILIYORSUNN AYNI EVDE GECE GUNDUZ YANYANASINN BANA GUZEL GELIYOO BEN YASADIM BELKI ONDANDIRR AMA YINEDE SEN BILIRSIN SENIN HAYATIN CNM :enbuyukkk:

ben şöyle bakıyorum olaya evlenince yaşayacağımız şeyleri daha önceden görmek mantıklı geliyo.olmadı diyip gidebilir mesela.ama nikah olunca gidemiyosunuz işte çok zor.yani evliliği yaşamak gibi bişey oluyo ve evlilikle ilgili bir fikriniz oluyor ilerde kullancağınız tecrübeleriz oluyor ben böyle düşündüm o yüzden sıcak baktım..

böyle bir durumla evliliği deniyorsunuz öylemi???olmazsa olmadı demek bu kadar kolaysa sizin için,sizden gidenlerin bir önemi yoksa sizin için ben susuyorum....
sevgiler...

dene-yanıl yöntemi yani :)
bence çok kötü bir düşünce neden boşanamayacaksınız ki
artık taraflarda isterlerse bu işlem çok kolay
sadece tek celse
eğer herşeyi deneyebilseydik.....
o zaman kurallara gerek kalmazdı bu bence sağlıksız
bir düşünce tarzı

evde nası yaşıcanı evlenmeden görmek için aynı evde yaşamak bence biraz tuhaf. neden diyecek olursan. hadi bununla olmadı, yeni sevgilinle tekrar beraber eve mi çıkacaksın ?? hadi onlada olmadı. tekrar tekrar.

gökçecim Bişey Dicem çok özel Olmassa Tatlim Sen Bu Beraberliğinden öncede Beraberlik Yaşadin Deilmi ?? Peki Onlarlada Ayni Evde Kaldinmiki Ona Göre Olmadi D Bitsin Diyebildin?? Ayrica Tatlim Ayni Topicde Başka Bir Konu Açmişsssin Sevgilim Beni Aldatirmi Die Otelde çaliştiğini Doğal Olarak Turistlerinde Olduğu Bir Ortam Olduğunu Yazmişssin Canim Sen Daha Beraber Yaşamak Istediğin Adama Tam Olarak Güvenmiyorsunki?? Aldatirmi Diye Bizlere Soruyorsun Biz Nerden Bilelim Aldatirmi Aldatmazmi Sevdiğin Adami En Iyi Sen Taniyorsundur Illa Turist Var Die Aldatmak Fikri Nasil Yerleşti? Senin Ya Kendineyada Hayatindaki Adama Güvenin Yok Ilk önce Bu Güveni Sağlayin Birbirinize Tam Olarak Verin Ondan Sonra Ayni Evde Yaşama Fikrini Düşünün Tatlin Nacizane Fikrim Budur...

Benim hiç böyle bir deneyimim olmadı.. Ama çok yakın arkadaşlarım yaşadılar. Çok bilgi sahibi oldum..
Benim ailem izin vermezdi de ben de istemezdim açıkçası,sanırım sıkılırdım,evlenmeden önce ayrılırdım.. Evliliğin farklı tadları var flört dönemine göre bence. Sadece cinsellikle bağdaştırmıyorum konuyu. Çiftler belki aradabir birbirinin evinde kalabilir,ama sürekli aynı evde olmak rahatsız edici olabilir.. Açıkçası,bekarlığın tadını erkenden kaybetmek istemezdim ben olsaydım..:icecream:
Artı nikah olunca hemen bitiremiyoruz diye bir fikire asla inanmıyorum. İnsan maddi ve manevi güce sahipse yürütemeyeceği evliliği neden sürdürsün ki? O güçlere de sahip olmayan evlenmesin diye kaç defa söyledim bilmiyorum...:smiley-cool:

gökçecim Bişey Dicem çok özel Olmassa Tatlim Sen Bu Beraberliğinden öncede Beraberlik Yaşadin Deilmi ?? Peki Onlarlada Ayni Evde Kaldinmiki Ona Göre Olmadi D Bitsin Diyebildin?? Ayrica Tatlim Ayni Topicde Başka Bir Konu Açmişsssin Sevgilim Beni Aldatirmi Die Otelde çaliştiğini Doğal Olarak Turistlerinde Olduğu Bir Ortam Olduğunu Yazmişssin Canim Sen Daha Beraber Yaşamak Istediğin Adama Tam Olarak Güvenmiyorsunki?? Aldatirmi Diye Bizlere Soruyorsun Biz Nerden Bilelim Aldatirmi Aldatmazmi Sevdiğin Adami En Iyi Sen Taniyorsundur Illa Turist Var Die Aldatmak Fikri Nasil Yerleşti? Senin Ya Kendineyada Hayatindaki Adama Güvenin Yok Ilk önce Bu Güveni Sağlayin Birbirinize Tam Olarak Verin Ondan Sonra Ayni Evde Yaşama Fikrini Düşünün Tatlin Nacizane Fikrim Budur...

canım ona sonsuz güveniyorum aldatma konusunu sırf yorumlar için açtım hani erkekler genelde öyle yapar derler ya maksat muhabbet olsun mantığıydı ve düşünceleriniz benim için önemli o yüzden..

Son düzenleyen: Moderatör:
X